New Posts New Posts RSS Feed - bolumija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

bolumija

 Post Reply Post Reply
Author
venera View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2007
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote venera Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: bolumija
    Posted: 24 Lipanj 2007 at 00:18
Pozdrav svima

imam 28godina visoka sam š.62 cm a imam 63 kg .
Vec dugo imam problema sa kilazom prije tri god imala sam 72 kg jedva sam nekako uspela da dodjem do 63kg nisam bas zadovoljna svojim izgledom al kako da je sve stalo od jednom i moj se desio neki perokret tesko mogu sebe da kontrolisem od kako sam smrsala ko da je moj organizam pomahnitao jes da sam koristila jednu od najstrozijih dejeda za moje mrasavljenje .Sad zadnih god pokusavm se hraniti zadravo i redovno i koliko toliko uspeva mi u tome jer nisam povratila moju staru kilazu .Ali stvar nije u tome postoji drugi problem od tad cesce ustajem nocu i jedem nije vazno sta jedem sve i tome strasno nervira i baca me u depresiju jer nikako nemogu da se doga okanim .nije da gladujem danju jedem redovno voce i povrce i sve sto je potrebno organizmu ,,nisam gladna ne osecam se gladnom al ipak skoro svaku noc ustajm i jedem .Moze li mi ko reci ko je mozada imao slican ili isti problem sta je to i kako ga se resiti.ja ipak mislim da je to posledica od prestroge dijete .I DA LI JE TO BOLUMIJA  volela bi da mi se neko javi i pomogne ili posavetuje unaperd hvala
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2007 at 01:03

Sto se tice bulimije to je jedan ozbiljan poremecaj psiholoskog karaktera i takvu

dijagnozu ti moze postaviti jedino lijecnik i nitko drugi. Sto se tice simptoma koje ti

imas ne bih rekao da su povezani sa bulimijom jer nju karakterizira teznja za

savrsenstvom tijela i gotovo uvijek se osoba prisiljava na povracanje hrane. Drugo

bulimicari jedu jer imaju osjecaj gladi a ti govoris da jedes iako nisi gladna sto

barem koliko ja znam nije slucaj kod osoba koje pate od bulimije. Dalje osobe

koje pate od bulimije nerijetko ozljedjuju sami sebe, pate od promjena

raspolozenja i pokusavaju paznju okoline skrenuti na sebe i sl. Ne znam kad je to

tvoje stanje pocelo ali prvi znakovi bulimije se javljaju jos u pubertetu i najcesce su

posljedica psiholoskih trauma u djetinjstvu. Za pocetak bi bilo dobro da posjetis

lijecnika i upoznas ga sa svojim problemom, a ako ne da si pokusas sama

nametnuti odredjeni rezim prehrane koji nece ukljucivati konzumiranje hrane po

noci, a koji zadovoljava tvoje dnevne potrebe. Ove informacije su cisto

informativnog karaktera i nikako ne zamjenjuju misljenje lijecnika.

Back to Top
venera View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2007
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote venera Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2007 at 01:26
HVALA PRIJATELJU BAR MI JE MALO LAKNULO  
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2007 at 09:33
 Ti po ovome nemas bulimiju,ali je ocito da imas poremecaj prehrane. I kao sto je fitness napisao najvaznije je sada kada su odmori da se dobro odmoris i potom se uputis svojem ljecniku. Iskreno mu reci sto je na stvari i moli uputnici za psiloholosko testiranje, pa potom kud bude trebalo. U danasnjem vremenu kada nas bombaju savrsenstvima vrlo se lako dode zu tu krizu. Vazno je ostati zdrav, kako fizicki tako i psihicki. kada ti budes pomirena sa sobom i kada ces steci vjeru u sebe, sve ovo ce ti biti smjesno. Potrazi pomoc
http://sportprehrana.bloger.hr/
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2007 at 14:01

 3 su ti poremecaja u prehrani

  1. anoreksija
  2. bulimija
  3. kompulzivno prejedanje

Ovo sto se tebi dogada je upravo ovo posljednje. Kao i svaki poremecaj prehrane, osnova mu je u psihickom stanju. Ti trebas prvo to rijesiti i to najbrze i najbezbolnije uz strucnu pomoc. A prejedanje ce prestati s vremenom kad postanes zadovoljna sobom.

 

Back to Top
venera View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2007
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote venera Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2007 at 17:45
Vec duze vreme razmisljala sam o tome da snekim porazgovaram o tome kako se stvarno osecam al mi se nikako neda da priznam da mi nesto hvali i da je to nekakav problem al u stvari vidim da je to problem al se do sad nikad nisam usudjivala ni da progovorim o tome za sve moje prijatelje bila sam osoba bez nikakvih problema .A u stvari ja godinama cuvam svoju tajnu ,,,,vec neko vreme zanam za ovaj forum citala dosta i nekako na trenutku dobila snage da i ja napisem nesto sto mene muci iznjela sam jedan deo od moje tajne ,,,,,,,e sad sta je to ja pojma nemam jos se nikom nisam obratila za pomoc jer jos uvek nemam hrabrosti za to .Ima perioda kad jedem a i da ne osecam da sam gladna a ima perioda kad kad mi organizam pomahniti pa sam stalno gladna ,,,,neznam tesko mi je stvarno opisati i priznati celu situaciju .

zahvaljujem svima koji su mi pisali .
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2007 at 10:26
 samo ti lijepo odi doktoru i vjeruj u sebe. za tvoj problem niko ne mora znati, povjeri se najblizima i neka ti budu pomoc i potpora. Hrabra s vec time sto sama sebi priznas
http://sportprehrana.bloger.hr/
Back to Top
ica-beograd View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ica-beograd Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2007 at 23:35
 Ako vec pretpostavljas da je to bolest i da tvoje ponasanje nije takvo oduvek bilo,molim te idi kod lekara ili bar kod nutricioniste. Necu ni sa cim da te plasim,ali kad neko vec ne moze sam sa necim da izadje na kraj,onda barem treba dopustiti drugome da ti pomogne. A dok to ne uradis,potrudi se da nadjes neku svetlu stvar u svom zivotu i tome se posveti,nemoj previse misliti o svome telu i kilazi,na kraju krajeva,ako izgubimo zdravlje,vitka linija nam vise i nije potrebna.
Koja je razlika izmedju skole i zivota? U skoli dobijete lekciju,a zatim vam daju test. U zivotu dobijete test koji vas nauci lekciji.
Back to Top
ica-beograd View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ica-beograd Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2007 at 02:48

 E da,evo ti i link,pa procitaj,cisto da vidis o cemu se radi,da li su tvoje sumnje tacne...

http://www.stetoskop.info/bolesti/bolesti/bulimija.html

Koja je razlika izmedju skole i zivota? U skoli dobijete lekciju,a zatim vam daju test. U zivotu dobijete test koji vas nauci lekciji.
Back to Top
faith_86 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote faith_86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2008 at 12:46

Pozz svima

tema o kojoj se pise je veoma zanimljiva.ja imam isti problem u porodici,naime moja starija sestra pati o bolumije vec par godina.do sad nismo uspjeli da nademo konkretan lijek za to.svi doktori govore isto da je to na psihickoj bazi.ja stvarno ne znam sta da uradim da joj pomognem.visoka je š72 i ima 49-50kg.ona bih rado prestala sa svim tim al je cisto menoguce.gledati je svaki dan kako se pati a ne biti u stanju da ucinis nest za nju je najveca nocna mora.molim vas sve koji bili sta znate o ovoj opakoj bolesti da mi se javite.pokusavam skupiti sto vise informacija o bolumiji da bar znam kako da se postavim prema tome.ako je nekada neko od vas bio na ivici ovoga pakla neka mi se javi i sam razgovor s tom osobom ce mi pomoci da razumijem,a i njoj da svati da nije jedina.jedan savjet za sve djevijke:nikada,nikada ne eksperimentisite s dijetama jer bolumija je najgore zlo koje moze da vam se desi

 
Edit: uredjen tekst


Edited by Zoki
Have a Faith-;)
Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2008 at 18:44
najbolji nacin za riješavanje problema je puno ljubavi. Mene je decko koji me obožavao dobrim dijelom izvukao. nakon prekida i s puno nerviranja simptomi su se opet pojavili,dakle cim malo više pojedem rigam,umišljam da je hrana koju sam pojela pokvarena i da me boli želudac,i opet rigam. S novim deckom i ja sam nova,normalna! osjecam da me obožava ovakvu kakva jesam! netreba mi drugo 
By:©parogica:)
Back to Top
faith_86 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote faith_86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2008 at 22:58
  pozz
ok je to kad neko razumije sta se desava i pokusava da ti pomogne,ako nista bar da pokusa da te razumije.decki uvijek (cast izuzetcima) misle da djevojke si to umisle.lijepo je cuti da ih ima i razumih
Have a Faith-;)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2008 at 23:04
Originally posted by šparogica šparogica wrote:

najbolji nacin za riješavanje problema je puno ljubavi. Mene je decko koji me obožavao dobrim dijelom izvukao. nakon prekida i s puno nerviranja simptomi su se opet pojavili,dakle cim malo više pojedem rigam,umišljam da je hrana koju sam pojela pokvarena i da me boli želudac,i opet rigam. S novim deckom i ja sam nova,normalna! osjecam da me obožava ovakvu kakva jesam! netreba mi drugo 


Ali...to ti opet nije riješenje problema... Ti bi ipak trebala potražiti savijet lijecnika...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.