New Posts New Posts RSS Feed - Zabranjene vježbe
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zabranjene vježbe

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zabranjene vježbe
    Posted: 09 Sijecanj 2011 at 20:29
Sigurnost u vježbanju mi je uvijek na prvome mjestu i zato sam išla malo proguglati da nađem ima li još po nekim novijim istraživanjima koja se ne bi smjela izvoditi.

clanak na t-nationu:
five_exercises_you_should_stop_doing_forever

Ja sam znala za ovo s povlacenjem iza glave da je "forbidden":
potisak šipkom iza glave

isto ide za povlacenje na latu i za zgibove sa širokim hvatom



povlacenje šipkom do brade


slijeganje ramenima s bucicama uz rotaciju ramenima ( obicna varijacija slijeganja ramena je ok)


bocni trbušnjaci s podizanjem koljena


što mislite o ovim vježbama?
Ono s povlacenjem iza glave je stara stvar, ali nikad mi nije palo na pamet ovo s trbušnjacima!

Edited by Iluvatar
LiveStrong
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 20:32
  Vec vidio temu i sve je prodiskutirano o tome
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 20:34
dobro, gdi je, nisam našla?
LiveStrong
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 20:45
Ma ima na teretana forumu.. i inace slijeganje ramenima iliti shrugs je ok. varijacija u kojoj se radi rotacija ramena tijekom slijeganja, nije ok! Piše ti u clanku srugs with shoulder roll

;)

pa cu ti ispraviti
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 20:52
aha, ok, ispravi

pa meni je ok da imamo ovdje tu temu, daj stavite link onda s teretana foruma da ne ponavljamo raspravu ako je tamo dobra /ako se smiju stavljat tak liknici/
LiveStrong
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 21:37

bocni trbušnjaci s podizanjem koljena  - zasto ovo nije dobro? ovu vjezbu radim - pa me zanima.
 
p.s.:citala sam clanak, ali engleski mi nije najaca strana.


Edited by buci-buciš
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 21:38
Originally posted by zika zika wrote:

aha, ok, ispravi

pa meni je ok da imamo ovdje tu temu, daj stavite link onda s teretana foruma da ne ponavljamo raspravu ako je tamo dobra /ako se smiju stavljat tak liknici/


Slobodno prenesite ovdje s teretane ono što je dobro receno, no mora i ovdje biti rasprava.

Btw. zanimljiva tema.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 21:52
Originally posted by buci-buciš buci-buciš wrote:


bocni trbušnjaci s podizanjem koljena 
- zasto ovo nije dobro? ovu vjezbu radim - pa me zanima. p.s.:citala sam clanak, ali engleski mi nije najaca strana.


preveliki pritisak na diskove i to na jedan nezgodan nacin kojim se povecava šansa od hernije diska
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 22:11
  ok, onda budem umjesto te vjezbe ubacila neku drugu.
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 22:15
Originally posted by buci-buciš buci-buciš wrote:

 
ok, onda budem umjesto te vjezbe ubacila neku drugu.


obicni crunches su manje opasni.. važno je da donji dio leđa ostaje na podu/zemlji/podlozi
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 22:27
Opcenito je bol u donjem dijelu leđa cesta!
Evo, buci, tu ti je clanak o disku da malo bolje razumiješ ako ne znaš što je to tocno:
Bodybuilding i bol donjem dijelu leda
Imaš još clanaka, slobodno proguglaš malo!

Opcenito ljudi rade neke greške, a u jednoj knjizi sam našla opisane još i ove:

- ne smije se dopustit da se leđa podignu kod leg pressa /prica o diskovima/
- ne spuštati šipku kod bench pressa sve do prsa /trebalo bi spustiti negdje na širinu šake od prsa (barem za vecinu ljudi, drugo si profesionalci)
- ne treba se raditi prenizak cucanj, sve ovisi o ciljevima vježbanja
LiveStrong
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 22:28
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by buci-buciš buci-buciš wrote:

 
ok, onda budem umjesto te vjezbe ubacila neku drugu.


obicni crunches su manje opasni.. važno je da donji dio leđa ostaje na podu/zemlji/podlozi


buci, samo si stavi dlanove ispod donjeg dijela leđa i vidjet ceš kako ce ti biti bolje i lakše

Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 22:34
Originally posted by zika zika wrote:



buci, samo si stavi dlanove ispod donjeg dijela leđa i vidjet ceš kako ce ti biti bolje i lakše


Da, ovo s dlanovima testirano i valja.. znao sam raditi podizanje nogu na strunjaci i uvijek sam stavio dlanove ispod donjeg dijela..
 
Zika. a što se tice bench press-a, to je vjerojatno stvar s ramenima, znam puno ljudi koji imaju problema s ramenima i kod bencha ih pogotovo muce..


Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 23:08
Originally posted by Zoki Zoki wrote:


Originally posted by zika zika wrote:


buci, samo si stavi dlanove ispod donjeg dijela leđa i vidjet ceš kako ce ti biti bolje i lakše
Da, ovo s dlanovima testirano i valja.. znao sam raditi podizanje nogu na strunjaci i uvijek sam stavio dlanove ispod donjeg dijela.. Zika. a što se tice bench press-a, to je vjerojatno stvar s ramenima, znam puno ljudi koji imaju problema s ramenima i kod bencha ih pogotovo muce..


Da, stvarno treba pazit s tim ramenima!
Mene najviše smeta kad vidim pocetnike kako se bacaju na taj bench bez nekog informiranja prije kako tocno ili bar da imaju nekog iskusnijeg kraj sebe; a najviše mi smeta kad vidim trenere koji ne reagiraju (al to je druga prica )!

Koliko je u biti ta vježba potrebna? Nekad se stvarno pitam je li toliko dobra; imam osjecaj kao da ima ostalih vježbi koje bi mogle puno više koristiti!
LiveStrong
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2011 at 00:46
Originally posted by zika zika wrote:

Originally posted by Zoki Zoki wrote:


Originally posted by zika zika wrote:


buci, samo si stavi dlanove ispod donjeg dijela leđa i vidjet ceš kako ce ti biti bolje i lakše
Da, ovo s dlanovima testirano i valja.. znao sam raditi podizanje nogu na strunjaci i uvijek sam stavio dlanove ispod donjeg dijela.. Zika. a što se tice bench press-a, to je vjerojatno stvar s ramenima, znam puno ljudi koji imaju problema s ramenima i kod bencha ih pogotovo muce..


Da, stvarno treba pazit s tim ramenima!
Mene najviše smeta kad vidim pocetnike kako se bacaju na taj bench bez nekog informiranja prije kako tocno ili bar da imaju nekog iskusnijeg kraj sebe; a najviše mi smeta kad vidim trenere koji ne reagiraju (al to je druga prica )!

Koliko je u biti ta vježba potrebna? Nekad se stvarno pitam je li toliko dobra; imam osjecaj kao da ima ostalih vježbi koje bi mogle puno više koristiti!

bench press, sad cu vec zvucat ko pokvarena gramofonska ploca, ali zaista, powerlifterski bench press ukljucuje cijelo tijelo! Ako se pravilno radi, tocno se može osjetiti koliko leg drive doprinosi liftu.

I što je najbitnije, puno manje stresa stavlja na ramena i hvatište prsa nego bilderski bench press.

Problemi s ramenima ce prije doci od nepotrebnih/nedovoljno dobro izvedenih vježbi nego od nekih vježbi od kojih svi bježe ko vrag od tamjana a izvode se recimo u kavezu... Mrtvo dizanje je štetno za kralježnicu bla bla, a onda ce taj isti odradit jednu od ovih zabranjenih vježbi i samo je pitanje vremena kad ce se dogoditi disbalans/nezgoda
Back to Top
Super Junior View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Super Junior Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2012 at 15:41
zbog cega su ove dolje vježbe i slijeganje ramenima sa bucicom zabranjene vježbe? jel to znaci da ih trebamo potpuno izbaciti ili ? inace radim ovu dolje prvu vježbu ali sa kombinacijom jedan puta šipku spuštak ispred glave jedan puta iza,jel to u redu ?

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/video/potisak-sipkom-iza-glave.aspx
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/video/povlacenje-do-brade-sipka.aspx


Edited by Super Junior - 27 Veljaca 2012 at 15:42
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.