New Posts New Posts RSS Feed - Blue - dolje s njima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Blue - dolje s njima

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Blue - dolje s njima
    Posted: 18 Studeni 2010 at 22:36

Evo nakon caše vina skupila i ja hrabrosti i evo me. Svidjela mi se ona tema Fit za 90 dana pa sam se onda odlucila ovdje pridruziti.

Dob:29 godina

Težina/visina:  (jel baš moram priznati?)kg/š78cm

Mjere: š08(struk), 78(bedra), 40(ruke), š2š (prsa) Ršš; mjereno prije 3 tjedna

O meni i dosadašnjem treningu:

Aktivno sam se bavila sportom do ozljede i nakon toga otišla od doma i krenila na faks. Puno sjedenja i skoro ništa vježbanja je dovelo do ovoga što vidite. Nakon što sam prije 6 mjeseci pukla i krenila u radikalne promjene polako se sve mijenja. Sliku koji vidite je sa pocetka 9. mjeseca  prije nego sam pocela sa novim režimom treniranja. Preko ljeta je bilo uglavnom šetnja, plivanje i nešto odbojke. Od tog slikanja sam pocela trenirati 4 puta tjedno. Takoðer pocela sam bilježiti svoje mjere svakih mjesec dana. Tako da se uskoro bliži kraj mjeseca i novo mjerenje. Nadam se novim minusima u brojkama.

Kod mene je najbitnije jacanje mišica i skidanje ovih kila.

Moj trenutni plan ishrane:

Shvatila sam citajuci ove forume i neke portale da je uglavnom sve u ishrani (naravno uz redovno vježbanje) tako da sam (nadam se) skužila svoje pogreške i sve preokrenila. Od sada jedem 4-5 obroka na dan. Dnevni meni mi je otprilike ovakav:

7am: zobene, jogurt, cimet

ššam: komad mesa (piletina, puretina, riba i sl.) + povrce ili malo riže

5pm: opet meso ali bez riže, samo povrce

9pm(nakon treninga): whey ili posni sir+bademi

To je otprilike to i naravno da je tako svaki dan bilo bi idealno, ali izbacila sam potpuno tijesto (kruh i svi pekarski proizvodi) koji su mi najviše problema u prehrani stvarali.

Dodaci prehrani: whey, magnezij, multivitamin, omega 3

Trenutni program treninga:

Pon-sri-pet: grupni trening Ršš; kombinacija 20 min crobnog zagrijavanja sa cucnjevima, i sl. bez koreografije, nakon toga rad sa utezima na šipci (valjda se tako zove), te nakon vjezbe na podu ili lopti (leða, trbušnjaci, noge)

Za vikend onda odem još dodatno u teretanu. što više na cardio spravama da spržim ovo. Još malo vježbi za noge, leða i trbušne, ovisno koliko sam ih radila taj tjedan.

Evo kako je to izgledalo pocetkom 9.mjeseca:





Huh, toliko od mene za sada..



  

Edited by Blue
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 22:41
  Dobrodosla..

Vidis, od šš do 5 je preveliki razmak izmedju 2 obroka.. trebala bi pojest nesto oko 2, pa onda u 5.. te jos obrok nakon treninga.. gledaj imat 5 do 6 obroka dnevno..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 22:46
  samo naprijed!!!!

Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 22:50
  uhh..brzi ste..

@davor: bude neko voce u tom razdoblju ili se zasiti kavom i cajem..ali probat cu još nešto ubaciti..uglavnom od kad sam ovo sve promijenila ne osjecam toliko glad..ali niti neku presitost..

@mini me: hvala ti


Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 22:56
Originally posted by Blue Blue wrote:

  uhh..brzi ste..

@davor: bude neko voce u tom razdoblju ili se zasiti kavom i cajem..ali probat cu još nešto ubaciti..uglavnom od kad sam ovo sve promijenila ne osjecam toliko glad..ali niti neku presitost..



I da ti jos nesto objasnim. Ali zapamti ovo jer svi pocetnici radi tu gresku.. Voce nije medjuobrok, kao ni kava, ni caj, ni komad kruha. Medjuobrok nije nista drugacije od dorucka ili rucka ili vecere.. Ja podijelim rucak na 2 do 3 dijela.. vazno je da u svakom obroku imas proteine.

Nema veze jel osjecas ti glad ili ne, vec je vazno da ubrzas metabolizam, a to se radi sa uvodjenjem 5 do 6 obroka dnevno, s time da su u svakom obroku zastupljeni proteini.

Nemoj piti kavu nikako uz ugljikohidrate!! To je kombinacija za nakupljanje sala.

Ako pijes ness, probaj barem sa nemasnim mlijekom te natrenom.


I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 23:00
  Hvala Davore!

Probat cu onda stvarno rucak razbiti na 2 dijela. I onako ne pojedem sve što se nudi na tanjuru. Mogla bi ostatak prebaciti za oko 2 sata. Malo mi je nezgodno na poslu, ali nije uopce loša ideja. Odmah sutra cu pokušati.

što se kave, caja tice..obožavam ih gorke..tako da ugljikohidrata nema ni blizu..
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 23:01
Originally posted by Blue Blue wrote:

  Hvala Davore!

Probat cu onda stvarno rucak razbiti na 2 dijela. I onako ne pojedem sve što se nudi na tanjuru. Mogla bi ostatak prebaciti za oko 2 sata. Malo mi je nezgodno na poslu, ali nije uopce loša ideja. Odmah sutra cu pokušati.

što se kave, caja tice..obožavam ih gorke..tako da ugljikohidrata nema ni blizu..


Razbij svakako na 2 dijela rucak..

Prije spavanja bi trebala posni sir sa nekim orasastim plodovima da ti hrani misice tijekom noci..

Super za kavu, samo gledaj da nije uz neki obrok koji u sebi ima ugljikohidrate. Ja pijem kavu 60min nakon obroka bogatog ugljikohidratima.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 23:06
Najvažnije je smanjiti kalorije i ubrzati metabolizam, a metabolizam se ne ubrzava obrocima kako davor kaže (iako ima smisla na dijeti jesti više manjih obroka) nego vježbom, znaci paziti na kalorije i vježbati, manje više cjela mudrost (iako se tu sad može u detalje ici)
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 23:08
  Metabolizam se ubrzava:

š) treningom
2) vecim brojem obroka
3) stimulansima..

zar sam u krivu?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 23:09
  LINK
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 23:15
  DA..vidjela sam taj clanak..

Morat cu svakako ubaciti još jedan obrok. hmmm..možda još koji trening

Obožavam trenirati i sad se svakom od njih veselim. Trenutno mi odgovara 4 treninga tjedno. Uspijem se dovoljno umoriti i onda odmoriti za slijedeci.

Ako mislite da ih trebam pojacati samo recite. Sve slušam :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 23:16
  Pretpostavljam da sam u zadnje vrijeme citao dosta iz istog izvora ko Iluv di je jedna od studija pokazala da više obroka ne ubrzava metabolizam uopce.....e sad......prema procitanom i objašnjenom na razne nacine i grafovima i svim to se cini više nego tocno,
 ali više obroka je po meni potrebno iz razloga kaj na taj nacin se nebudeš doveo u situaciju da imaš prevelike razmake izmeðu jela i doveo se do takve gladi da posegneš za junkom......jednostavno nauciš se pravilnoj prehrani i disciplini.....

Meni se uvijek dogaða, mislim ne uvijek jer je to toliko rijetko da ne pojedem 6-7 obroka da ako recimo pojedem obrok u š4 h i nisam jeo cijeli dan do š9h recimo nema šanse da bi sad pojeo posni i nekaj takvo, tijelo mi traži junk i jaku hranu, kruha, špeka, kobase sira, jedem ko pirana mahnito sve kaj zgrabim, što teža hrana to me više traži i vuce..........
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 23:18
š. iako navodi u clanku ubrzavanje metabolizma sa hranom u biti jedino prica kako tjelo višak hrane (ako je obrok obilan) sprema u zalihe, ne navodi nikakav pravi razlog usporavanja ili ubrzavanja bazalnog metabolizma

2. Ne vidim nikakvu referencu na bilo kakvu studiju tj dokaz za ubrzavanje metabolizma, tako da mi trenutacno clanak ne znaci baš ništa ( bez uvrede autoru a i tebi davore )

3. Pitaj extrem fitness-a što misli o 6 obroka

4. slažem se sa tockama š i 3


p.s davore, nemam apsolutno ništa protiv tebe osobno, da se razumjemo
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 00:02
Blue, držimo fige da krene sve na bolje!

Kakve promjene si zapazila od kako si pocela trenirati?
Koliko sam skužio, treniraš sad aktivno 2 i pol mjeseca.. (od 9. mj.)
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 09:06

Originally posted by Blue Blue wrote:

  Hvala Davore!

Probat cu onda stvarno rucak razbiti na 2 dijela. I onako ne pojedem sve što se nudi na tanjuru. Mogla bi ostatak prebaciti za oko 2 sata. Malo mi je nezgodno na poslu, ali nije uopce loša ideja. Odmah sutra cu pokušati.

što se kave, caja tice..obožavam ih gorke..tako da ugljikohidrata nema ni blizu..
 moje iskustvo kaze (sad ga naravno ne primjenjujem) da kako god se zvao obrok.. bio dorucak, medjuobrok ili vecera ima istu "tezinu" u smislu kolicine i kalorija.

To s poslom je i meni problem jer se jos nisam navikla da sjedim u uredu al ako imas prilike uzmes si u posudicama ono sto bi htjela pojest.

ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 09:10
Originally posted by Blue Blue wrote:

Evo nakon caše vina skupila i ja hrabrosti i evo me. Svidjela mi se ona tema Fit za 90 dana pa sam se onda odlucila ovdje pridruziti.

Dob:29 godina

Težina/visina:  (jel baš moram priznati?)kg/š78cm

Mjere: š08(struk), 78(bedra), 40(ruke), š2š (prsa) Ršš; mjereno prije 3 tjedna

O meni i dosadašnjem treningu:

Aktivno sam se bavila sportom do ozljede i nakon toga otišla od doma i krenila na faks. Puno sjedenja i skoro ništa vježbanja je dovelo do ovoga što vidite. Nakon što sam prije 6 mjeseci pukla i krenila u radikalne promjene polako se sve mijenja. Sliku koji vidite je sa pocetka 9. mjeseca  prije nego sam pocela sa novim režimom treniranja. Preko ljeta je bilo uglavnom šetnja, plivanje i nešto odbojke. Od tog slikanja sam pocela trenirati 4 puta tjedno. Takoðer pocela sam bilježiti svoje mjere svakih mjesec dana. Tako da se uskoro bliži kraj mjeseca i novo mjerenje. Nadam se novim minusima u brojkama.

Kod mene je najbitnije jacanje mišica i skidanje ovih kila.

Moj trenutni plan ishrane:

Shvatila sam citajuci ove forume i neke portale da je uglavnom sve u ishrani (naravno uz redovno vježbanje) tako da sam (nadam se) skužila svoje pogreške i sve preokrenila. Od sada jedem 4-5 obroka na dan. Dnevni meni mi je otprilike ovakav:

7am: zobene, jogurt, cimet

ššam: komad mesa (piletina, puretina, riba i sl.) + povrce ili malo riže

5pm: opet meso ali bez riže, samo povrce

9pm(nakon treninga): whey ili posni sir+bademi

To je otprilike to i naravno da je tako svaki dan bilo bi idealno, ali izbacila sam potpuno tijesto (kruh i svi pekarski proizvodi) koji su mi najviše problema u prehrani stvarali.

Dodaci prehrani: whey, magnezij, multivitamin, omega 3

Trenutni program treninga:

Pon-sri-pet: grupni trening Ršš; kombinacija 20 min crobnog zagrijavanja sa cucnjevima, i sl. bez koreografije, nakon toga rad sa utezima na šipci (valjda se tako zove), te nakon vjezbe na podu ili lopti (leða, trbušnjaci, noge)

Za vikend onda odem još dodatno u teretanu. što više na cardio spravama da spržim ovo. Još malo vježbi za noge, leða i trbušne, ovisno koliko sam ih radila taj tjedan.

Evo kako je to izgledalo pocetkom 9.mjeseca:





Huh, toliko od mene za sada..



  
 Go go blue! samo ustrajano i uzivaj u vjezbanju!
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.