New Posts New Posts RSS Feed - Rahx - da probijem led
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Rahx - da probijem led

 Post Reply Post Reply Page  123 16>
Author
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Rahx - da probijem led
    Posted: 17 Studeni 2010 at 17:51
  cekala sam pokretanje ovakve teme, pa evo me!

Dob: 24 godine
Težina/visina: 57kg/š69cm
Mjere: 72
(struk), 55 (bedra), 26 (ruke), 90 (prsa)

O meni i dosadašnjem treningu
Sa š9 godina sam dosegla 89kg i napokon sam prestala samo željeti smršati i ozbiljno krenula u akciju.
Kroz naredne 3 godine cu smršavjeti 33kg uz kardio i izbacivanje slatkiša, sve vrste tjestenine, sokova i slicnih opcepoznatih stvari koje debljaju (tada sam imala neka svoja uvjerenja o hrani, ne recite ništa.. :)

Uglavnom! Navršit cu i 23. godinu sa tih 56kg (išlo je i niže, ali sam tako smršala u gornjem dijelu tijela, dok je stomak ostao nepromijenjen) i još kamaru sala na tijelu, kamaru viška kože na nogama jer sam se ubila kardiom nakon cega nisam ništa jela misleci da ne mogu sada takav trud upropastiti jelom.
Ukratko, pojela sam si mišice.

Slijede mjeseci citanja po bodybuilding forumima, odlazak u teretanu, pocetnicke muke (koje još mucim!) i slicno..

Na ovome sam sada:



Moja slaba tocka (lower tummy koji odbija da prošeta ):




 

Edited by Rahxephon
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 18:04
  Moj trenutni plan ishrane je (low carb day)

8am: 5 bjelanaca, 50g jecmenih sa š00ml 0,9% mlijeka
š0am: bademi + 30g whey u vodi
noon: komad mesa (piletina, oslic, teletina...) + povrce (kelj, zelena salata, mahune, kupus, paprike, paradajiz, spinat)
2-4pm: teretana
4pm: 50g whey-a u vodi, a nakon š5ak  minuta slijedi obrok kao u podne
7pm: meso + povrce
š0pm: posni sir sa šakom smrznutog šumskog voca ili bademi

Ovo jedem 4 dana, pa 5. i 6. dan povecam UH (kompleksne) postepeno.

Trening (samosklopljeni, diskutabilne kvalitete s obzirom na osobu koja ga je sklopila :p)

pon: ramena (stomak)   -> ujutro natašte light intensity cardio
uto: leđa + triceps -> natašte LI
sri: prsa + biceps -> natašte LI
cet: noge (stomak)  -> natašte LI
pet: pauza -> pocetnicki HIIT
sub: kao ponedjeljak
ned: pauza

programe za sve dijelove tijela sam uzela sa ovog foruma + building-body.com (pocetnicke programe za *dio tijela*)

Suplementi: multipower-ow whey izolat, multivitamini/minerali
eto, mislim da je to sve :)

Znam da su mi prehrana + program nesređeni, pogotovo zato što mi izostaju bilo kakvi rezultati i pomoc, savjeti..bilo šta..puno ce mi pomoci!
Motivacije i volje mi nikad ne nedostaje, samo dodatnog znanja i malo pomoci, eto!
Najvecom mogucom nagradom bih smatrala nekakav progres, da se pomaknem s mjesta

Dosta mene! :p


  

Edited by Rahxephon
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 18:17
Svaka cast na hrabrosti i probijanju leda
Nisam procitao detaljno sve tak da trenutno nemam komentara, samo sam te htio pohvaliti .
Stvarno bu korisna ova tema
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 18:21
 pa jedno prosjecno zensko tijelo,po meni ti je najveci problem guza i donji dio stomaka.svaka cast sta se trudis,samo tako nastavi,ali eto po mom misljenju iako nije fit imas sasvin ok tijelo,sad je potrebno samo to sta vise dovest u stanje kakvo ti zelis.inace za zene je normalno da imaju stomacic mali,to je cak i sexy
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 18:22

bravo, 33kg, skidam kapu! 

haha, lower tummy, totalno te razumim!!
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 18:31
  Jako dobar potencijal
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 18:39
cini mi se po ovome da imamo istu ili bar dosta slicnu građu...pa i iste / slicne probleme. anyway, puno srece želim!
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 19:01
Originally posted by Lega Lega wrote:

 
Jako dobar potencijal


Slažem se u potpunosti! Ovo ce malo zvucati kao da si neka "stvar", pa mi oprosti na izrazu ako ce ti zasmetat, ali od tebe se da napravit stvarno dobar posao!
LiveStrong
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 19:54
  Wow, hvala na tako brzim odgovorima, svima!

Drago mi je cuti da se "da šta uradit'", jer sam, iskreno, ozbiljno razmišljala o ovoj ili onoj operaciji, pogotovo kad se mjesecima maksimalno trudiš, a rezultati izostaju.

A ti što kažu da se da napravit dobar posao, pomagajte!

Uglavnom, sutra me ceka trening nogu, što mi je najteži trening (na nogama imam puno viška kože pa pokušavam izgraditi koju mišku ne bi li se to zateglo. Damama sa istim problemom: ne idite na radiofrekvenciju radi zatezanja. Bila sam na š0 tretmana, boljelo je, ispatila sam se, a pomoglo nije. Zategla se (polako, ali besplatno! Koliko sam whey-a mogla za te pare kupit ) tek kad sam pocela ici u teretanu i jesti puno meseka ) ju zagrade, gdje sam ono stala..
da, najteži trening, pa je dobro da je high carb day :p

Tek sam krenula sam carb cycling tako da tu uleti ponekad jabuka kad nemam snage ni da dišem, ali sredit cu to vec :)
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 09:38
Evo, imamo prvu sudionicu - odlicno!
Držimo fige da krene sve u smjeru kako želiš..
Mogu vidjeti da ti je prehrana dosta dobro posložena i da znaš što radiš..
Bitno je vidjeti kako se osjecaš, ukoliko se osjecaš slabo .. pojacaj UH.

Ovaj trening po kojem radiš mi nije baš za žene.. ne trebaš ti definirati biceps i triceps.. Ima boljih vježbi.
Ako se Gymka (FIT moderatorica) ukljuci, ona ce puno bolje o tome..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 11:13
  Odradila sam 40 minute jutarnji kardio tako da je dan lijepo poceo

Nadam se da ce se i pokoja lady builderica ukljuciti da me usmjeri

Gradic u kojem živim je malen, a samim time je i teretana ogranicena tako da si ne mogu angažirati trenericu da mi sastavi kakav plan vježbanja, pa sam nešto na svoju ruku sklopila.

Osim što bih se rado riješila voljenog salceta, voljela bih i malo ruke povecati, tako da ne bježim od vježbi za bicepse, tricepse ..



Ono što bih voljela pitati je..
Kada radim trening samo za jednu skupinu mišica, ne samo jer je velika, nego je želim pogurati više u odnosu na ostale, je li previše raditi po š0-š2 razlicitih vježbi?
Npr. kada radim noge, ja uradim 2-3 serije po 8-š2 ponavljanja, pri cemu je prvo ponavljanje warmup sa laškom težinom, a zadnje ponavljanje povecam težinu:

0. š5ak minuta warmup na biciklu
š. Nožna ekstenzija
2. Leg press
3. Duboki cucanj (što se svodi na cucanj do 90* zapravo, još sam totalna pocetnica sa nazivima vježbi, istrpite me)
4. Rumunjski dead lift (http://www.building-body.com/Seciranje-mrtvog-dizanja-I-dio .html) tu sam iskopala
5. Iskorak/lunges sa bucicama
6. Gluteus mašina (stojeci)
7. Adductor mašina
8. Nemamo nažalost ništa za leg curl/nožnu fleksiju.. ne znam cime bih to mogla nadomjestiti i da li je uopce potrebno?
9. ostatak treninga do 90 minuta opet biciklo (stepper imam kod kuce, preko glave mi je :p)

Još neke vježbice uradim, sad sam ih sigurno zaboravila..
Bilo kakve kritike/savjeti su dobrodošli!
Svjesna sam da mi je program katastrofa, ali sam uvijek voljna nauciti :)





Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 11:28
Rahx, jesi pokušala s upper/lower sistemom ili fullbody treninzima? Nekako mi nema smisla sad raditi te klasicne split treninge, nema potrebe da se na pocetku zamaraš s treniranjem malih miš. skupina jer ce one dovoljno opterecenja dobit kroz složene vježbe



Rijeąeno na PM.
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 11:29
taj kardio ujutro ti je hodanje ili?
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 11:39
soner_9393: Nisam probala ništa takvo jer više nisam sigurna za koji bih se sistem ili program opredijelila.
Googlat cu to dvoje, definitivno, a ako imaš za mene starting point, ubaci kakav linkic, molim te :)

Anastasia B: Ujutro odradim lagani kardio na steperu, rope jumping ili staticko biciklo.
Imam pulsmetar pa gledam da mi bude na 60-65%
Pokušala sam sa hodanjem, ali ne znam kako da brzo hodam puls mi bude oko š00otkucaja tako da sam odustala od toga.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 11:46
Definitvno ili full body ili eventualno lower/upper!

p.s sviđa mi se kako ovaj sonner razmišlja
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 12:12
Originally posted by Rahxephon Rahxephon wrote:

soner_9393: Nisam probala ništa takvo jer više nisam sigurna za koji bih se sistem ili program opredijelila.
Googlat cu to dvoje, definitivno, a ako imaš za mene starting point, ubaci kakav linkic, molim te :)



Imam ti nekih primjera na kompu, budem ti to iskopao navecer jer sad žurim

@ Illy

Thnx, teretana.net škola
Rijeąeno na PM.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 16>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.