New Posts New Posts RSS Feed - Pocetnici i proteini
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pocetnici i proteini

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
frenkigoran View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Studeni 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frenkigoran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pocetnici i proteini
    Posted: 16 Studeni 2010 at 20:37
Molio bih vas za neke informacije. Poceo sam vjezbati i htjeo bih dobit na masi, visok sam š87 imam 70 kg, vjezbam kod kuce na spravi(multi gym) svaki dan oko sat vremena, no dolazi zima pa i vise jer imam vise vremena. I sad me zanima sto bih trebo uzimat, kada i koliko? Ne bih htjeo pretjerivat s tim dodacima, niti zurit...
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 11:21
 nemoj ni pretjerivat sa vjezbanjen,cak i profi bilderi imaju jedan dan odmora u tjednu.o tome sta bi treba uzimat se moze biblija napisat od postova koji postoje na forumu,samo triba malo trazit. pa evo ja ti preporucan whey,omega3,vitamine i minerale,kreatin a sad sta ces i oces li ti ista koristit na tebi je
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 11:38
Kao što je zmaj rekao, ne treba pretjerivati s treningom, uzmi slobodno š-2 dana tjedno odmora.

što se tice uzimanja dodataka prehrani, preporuka je da kreneš s ovime:
Dymatize Elite whey protein
Omega-3 complex
Daily Vits (vitamini i minerali)

Ovo ti je cisto dovoljno za pocetak, ukoliko do sada nisi imao iskustva.
Naravno, bitno je da imaš dobro posloženu prehranu, to je preduvjet za sve.


Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 11:49
Iako vec zvuci jako dosadno, ali... odradi 3 - 4 dobra treninga tjedno, jedi puno i dobro i to je to!

P.s ta sprava ti je dobra za sami pocetak, ali slobodni utezi su bolji izbor
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
frenkigoran View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Studeni 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frenkigoran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 13:02
A nevjezbam ja bas 7 dana u tjednu, uvijek jedan dan preskocim, vitamine uzimam bez obzira jos od prije...jedino neznam koliko bi trebo uzimat proteina, i koliko puta na dan?
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 13:06
Originally posted by frenkigoran frenkigoran wrote:

A nevjezbam ja bas 7 dana u tjednu, uvijek jedan dan preskocim, vitamine uzimam bez obzira jos od prije...jedino neznam koliko bi trebo uzimat proteina, i koliko puta na dan?


Uzimas š mjericu - to ti je 30g proteina.

Whey protein konzumiraš odmah poslije treninga u kombinaciji s dekstrozom, te također ujutro u kombinaciji s zobenim pahuljicama i mlijekom.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
frenkigoran View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Studeni 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frenkigoran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 13:11
znaci 30 ujutro i 30 poslije treninga? i jel ujutro bas moram mijesat s pahuljicama i mlijekom ili moze i nesta drugo? Za poslije treninga sam mislio kupit glukozu, pa s njom mijesat.....
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 14:38
Originally posted by frenkigoran frenkigoran wrote:

znaci 30 ujutro i 30 poslije treninga? i jel ujutro bas moram mijesat s pahuljicama i mlijekom ili moze i nesta drugo? Za poslije treninga sam mislio kupit glukozu, pa s njom mijesat.....


Da, mjerica od 30g je OK.
Ujutro možeš i nešto drugo, no pripazi što jedeš za dorucak.
Glukoza i dekstroza je isto..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 14:42
 bojin se da je ovo jos jedan primjer osobe koja misli da ako popije 2,3 mjerice proteina da ce rast samo tako i da je to dovoljno,onda ce se ka i vecina pitat zasto nedjeluje to,nisan dobija ni kile ni nista.pretpostavljajuci da se radi o ektomorfu obziron na kilazu i visinu,trebat ce ti mnogo mnogo hrane da bi dobija na masi i š0 mjerica proteina ti nece pomoc ako ostale stvari nisu kako spada,jer nemojmo se zavaravat bilderi nisu onakvi samo od proteina.znaci kavalitetno jedi,treniraj i polako ali doc ce nesto.jer da je tako jednostavno svi bi okolo hodali nabildani
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 14:47

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 bojin se da je ovo jos jedan primjer osobe koja misli da ako popije 2,3 mjerice proteina da ce rast samo tako i da je to dovoljno,onda ce se ka i vecina pitat zasto nedjeluje to,nisan dobija ni kile ni nista.pretpostavljajuci da se radi o ektomorfu obziron na kilazu i visinu,trebat ce ti mnogo mnogo hrane da bi dobija na masi i š0 mjerica proteina ti nece pomoc ako ostale stvari nisu kako spada,jer nemojmo se zavaravat bilderi nisu onakvi samo od proteina.znaci kavalitetno jedi,treniraj i polako ali doc ce nesto.jer da je tako jednostavno svi bi okolo hodali nabildani
 

slažem se, dobar odgovor

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 14:49
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 bojin se da je ovo jos jedan primjer osobe koja misli da ako popije 2,3 mjerice proteina da ce rast samo tako i da je to dovoljno,onda ce se ka i vecina pitat zasto nedjeluje to,nisan dobija ni kile ni nista.pretpostavljajuci da se radi o ektomorfu obziron na kilazu i visinu,trebat ce ti mnogo mnogo hrane da bi dobija na masi i š0 mjerica proteina ti nece pomoc ako ostale stvari nisu kako spada,jer nemojmo se zavaravat bilderi nisu onakvi samo od proteina.znaci kavalitetno jedi,treniraj i polako ali doc ce nesto.jer da je tako jednostavno svi bi okolo hodali nabildani


Nitko ne bježi od toga - dobra podloga moraju biti prehrana, trening i odmor!
Bez toga nema ništa. Sve ostalo samo pospješuje rezultate ukoliko je ovo 3 posloženo.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
frenkigoran View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Studeni 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frenkigoran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 18:54
Pa nisam ja sigurno mislio pocet to uzimat i za mjesec da se to vidi i gotovo....pa nisam tolko glup...i neplaniram se ja nabildat ko neki manijak, i dobit neznam 20 kila, pa meni je jasno da sam ja "mrsav"....al htjeo bi s tim probat pa kolko bude potrebno, al bez pretjerivanja s proteinima sve u normalnim razmjerima! Al svejedno hvala na informacijama.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 19:01
Originally posted by frenkigoran frenkigoran wrote:

..i neplaniram se ja nabildat ko neki manijak, i dobit neznam 20 kila,


To i da želiš i da neznam kaj radiš i jedeš je  nemoguce ........nemoguce bez kemije
Back to Top
frenkigoran View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Studeni 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frenkigoran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 20:12
Ma jasno je meni to....nezelim ja u nicem pretjerat, a pogotovo ne kemijat.....
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2010 at 22:44
Originally posted by frenkigoran frenkigoran wrote:

Ma jasno je meni to....nezelim ja u nicem pretjerat, a pogotovo ne kemijat.....


Tako je, onda si na dobrom putu i bitno je da znaš te neke generalne postavke koji ce osigurati dobar napredak..

Slobodno pitaj ako te još nešto zanima.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
frenkigoran View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Studeni 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frenkigoran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 21:50
Jos jedno pitanje, jel poslije proteina treba popit sto vise vode? To sam negdje procitao 2 litre u roku 3 sata...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.