New Posts New Posts RSS Feed - Proteini - kada i koji? (tablica)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Proteini - kada i koji? (tablica)

 Post Reply Post Reply Page  <1 10111213>
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2014 at 20:52
Originally posted by MAN MAN wrote:

Pozdrav, 
Želio bih da dobijem još mišiće mase ali nisam siguran kako. Do sada je sve to išlo sporo ali dobro tj. dok sam se bavio sportom, tačnije košarkom.

Planirao sam da uzmem gainer ( MASS GAIN 14 ) jer ga i moje kolege koriste ali primijetio sam da im puca koža na nekim dijelovima tijela pa se pitam da li je to prirodno ili je ipak do tog naglog dobivanja kilograma i kako to izbjegnuti?

Mani se toga ako možeš jesti :)

Misliš na strije? To je normalno ako bukneš u kratkom periodu ako ti se koža nije postepeno rastezala...


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
barakokul View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote barakokul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2014 at 13:03
Pozz  Smile  
Hmm dobila sam vriču proteina, i što sad s njima?? Pomagajte, kada i kako i koliko piti? Nije vrag da sad triban početi i vježbati??! Cool  
Btw Avangardini Heart recepti za kolače(sa wheyom) su zapisani, ali kako ih ubacitti i u prehranu...

Hvala...Pozdrav...

Btw Mett izgledaš mrak Wink
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2014 at 13:45
Hahaha hvala na komplimentu! :)

Gledaj whey ti je dodatak ...

Ne bitno je kada piješ...uviejk ga možeš kombinirati..

Npr juro malo energije da digneš..da brže apsorbiraš protein...Staviš mjericu sa nekim brzim šećerom od voća...i nekim zobenima i papaš fino :) 

Možeš nakon treninga..ja recimo uzmem zob bananu (istučem da bude kašasta) kakao i whey...pomješam sa vodom i nakon treninga pojedem..odlična stvar..

Možeš ga koristiti pred spavanje... Evo Najmiliji kolač od Avangarde .. zna ona što ja volim <3 Iznenadi me sa rafaelo kuglicama..gdje imaš sa posnim sirom i wheyem..što komotno možeš jesti prije spavanja..kao sporo ošuštajući protein i masnoćama od kokosa... 

Ma gdje god :) samo ga staviiiiiiiii :))
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
MAN View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MAN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2014 at 18:57
Originally posted by Mike Mike wrote:

3-4 kg gore mjesecno je normalno, sve preko toga nemre biti kvalitetno. Samo udri po zobenima, mesu, rizi, krumpiru, heljdi, jajima, posnom.. Jedi bar 5 puta na dan, dobro treniraj i kile budu isle gore. Ja sam od 1.4. do danas sa 68 dosao na 76.5.


Razumijem to. Trenutno sam na toj takoreći prirodnoj bazi, znači pileći file, krompir, sir, tjesteljina, neka salata, voće ali najčešće banane. 
Pitam se kako krompir, da li ima neki specijalni recept za kuhanje ili onako sa nekom većom masnoćom ide?
Ja sam trenutno na 73kg ali bih želio dobiti još 3-4 najmanje čisto eto da popunim neke šupljine zato sam mislio krenuti sa nekim suplementima ali kako vidim može to i bez njih :)
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2014 at 01:16
jedno pitanje. zasto na myprotein-ovim proizvodima nema deklaracije? ovako mogu stavit bilo sto unutra...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2014 at 08:15
Nemoj uzimati na crno..uzimaj sa fitness stranice..ili sa njihove...ili bilo gdje gdje se može naručiti...

Ne znam na mojem ima sve :P
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2014 at 14:13
Originally posted by MAN MAN wrote:

Originally posted by Mike Mike wrote:

3-4 kg gore mjesecno je normalno, sve preko toga nemre biti kvalitetno. Samo udri po zobenima, mesu, rizi, krumpiru, heljdi, jajima, posnom.. Jedi bar 5 puta na dan, dobro treniraj i kile budu isle gore. Ja sam od 1.4. do danas sa 68 dosao na 76.5.


Razumijem to. Trenutno sam na toj takoreći prirodnoj bazi, znači pileći file, krompir, sir, tjesteljina, neka salata, voće ali najčešće banane. 
Pitam se kako krompir, da li ima neki specijalni recept za kuhanje ili onako sa nekom većom masnoćom ide?
Ja sam trenutno na 73kg ali bih želio dobiti još 3-4 najmanje čisto eto da popunim neke šupljine zato sam mislio krenuti sa nekim suplementima ali kako vidim može to i bez njih :)


Specijalni recept - uzmeš par krumpira, staviš u vodu, kuhaš 20-ak min (ili duže ako treba), oguliš koru i to je to, začini po želji  Big smile Možeš staviti i u pećnicu, na papir za pečenje...žlicu maslinovog prelij preko ili ubaci u salatu.

3-4 kg, piece of cake. Ne trebaju ti suplementi, samo dovoljno kcal i dobar trening da sve ode tamo di treba. Poprati što trenutno jedeš, povećaj malo svaki obrok (ili dodaj još 1-2 ako imaš mjesta) i korigiraj prema potrebi, kako se kilaža bude kretala. 

Samo polako, bolje sporije ali kvalitetno.










"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2014 at 08:22
Može i sa korom jesi ako peče neka izreže na tanke ploškice... krumpir gubi svojstva kada koru makneš :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
smoki1985 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2014
Location: croatia
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote smoki1985 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2015 at 18:43
Bok ekipo,evo i ja imam jedno pitanje u vezi proteina.Dali je netko koristio scintec nutrition 100% whey protein?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 08:06
Mislim da ga nismo spominjali tu Smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
smoki1985 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2014
Location: croatia
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote smoki1985 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 10:20
Htio bi uzet jedan za sebe od 1kg max,mislim da je 2kg previše makar isplativije
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 10:49
Originally posted by smoki1985 smoki1985 wrote:

Htio bi uzet jedan za sebe od 1kg max,mislim da je 2kg previše makar isplativije


ovisi koliko i koliko četo bi ga koristio i rok trajanja, ne mora nužo biti da je 2 kg previše ako je rok trajanja veći od pola godine, a koristiš ga nakon svekog treninga. Još ako tu i tamo ubaciš u poneki obrok... :)
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
smoki1985 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2014
Location: croatia
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote smoki1985 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 11:54
Originally posted by trip-to-fit trip-to-fit wrote:

Originally posted by smoki1985 smoki1985 wrote:

Htio bi uzet jedan za sebe od 1kg max,mislim da je 2kg previše makar isplativije


ovisi koliko i koliko četo bi ga koristio i rok trajanja, ne mora nužo biti da je 2 kg previše ako je rok trajanja veći od pola godine, a koristiš ga nakon svekog treninga. Još ako tu i tamo ubaciš u poneki obrok... :)


A i to šta kažeš da.Imate neki prijedlog?Nekako sam najbliži olimp wheyu ili nutred core 100
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 12:03
Ja bi na tvom mjestu uzeo myprotein. Jeftiniji je, a po sastavu isti ili cak bolji od ostalih.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 12:09
Moj prijedlog je da kupis neko manje pakiranje, dok ne pronađeš neki brend/okus koji ti se najviše svidja. Svatko će ti drugačije reći što se tiče odabira proteina... jednima je bitna cijena, drugima okus, trećima sastav... svatko ima svoju teoriju.

Be healthy, be happy.
Back to Top
smoki1985 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2014
Location: croatia
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote smoki1985 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 12:34
Originally posted by ZorroRi ZorroRi wrote:

Moj prijedlog je da kupis neko manje pakiranje, dok ne pronađeš neki brend/okus koji ti se najviše svidja. Svatko će ti drugačije reći što se tiče odabira proteina... jednima je bitna cijena, drugima okus, trećima sastav... svatko ima svoju teoriju.



Znam.koristio sam do sad dymitizea,usna,protein 90.Sastav koliko vidim najbolji ima olipm sad koliko meni ko rekreativcu je to bitno,4-5g po porciji više manje
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 10111213>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.