New Posts New Posts RSS Feed - Proteini - kada i koji? (tablica)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Proteini - kada i koji? (tablica)

 Post Reply Post Reply Page  123 13>
Author
vanished View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Travanj 2020
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vanished Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Proteini - kada i koji? (tablica)
    Posted: 11 Kolovoz 2021 at 10:50
Pozdrav dobio sam uz proteine koje sam narucio i vitamin c tablete znam sto je vitamin c kojeg dobijem iz drugih izvora xD.Najgore sto mi dodje vitamin c tablete i ozada pise protiv zgrusavanja,i prije sam pio whey proteine ali me zanima kakvo zgrusavanje,pise vitamin c zelatin protiv zgrusavanja wtf je to prvi puta tako nesto vidim.

Inace uzeo sam ovaj puta impact whey isolat pa da vidim kako ce mi djelovati,vjezbam i dosta kardio radim.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2016 at 16:14
Nema razloga da ne piješ proteine jer se radi o proizvodu koji svojim sastavaom nikako ne bi trebao negativno utjecati na kvalitetu mlijeka, što je u ovom periodu posebno važno.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Young mama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Rujan 2016
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Young mama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2016 at 14:53
Pozdrav.

Imam pitanje vezano za proteine.

Pila sam proteine dok sam trenirala, ali kad sam ostala trudna zbog komplikacija u trudnoći morala sam prekinuti trenirati.

Naime, rodila sam prije 2 mjeseca carskim rezom i još uvijek ne smijem trenirati dok se tijelo ne oporavi pa me zanima da li mogu piti proteine kao zamjenski obrok jer bi htjela što prije izgubiti ovh par kg što  je ostalo.

Čitala sam na netu da proteine za vrijeme dojenja ne štete organizmu niti bebi pa molim vaša mišljenja.

Hvala puno :)

Nisam sigurna da li je ovo pravo mjesto za postaviti pitanje pa se unaprijed ispričavam moderatorima ;)
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2016 at 22:33
Hvala na pomoci
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2016 at 11:07
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Ja zavrsim trening oko 10,30 otprilke i onda za cca. pola sata lijezem u krevet, zato ne znam ima li ga smisla uzimati pola sata prije sna...

Kljucno je ovo. U koje god da je vrijeme, glikogenske rezerve su ispraznjene i misici "gladni".

Ja bih u ovom slucaju popio whey pred kraj treninga, 
i prije samog spavanja pojeo posni sir!
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2016 at 10:42
Ja zavrsim trening oko 10,30 otprilke i onda za cca. pola sata lijezem u krevet, zato ne znam ima li ga smisla uzimati pola sata prije sna...
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2016 at 22:53
pa popij neposredno nakon treninga i problem rijesen. =)

Prije spavanja zadnji obrok jos posni sir eventualno i to je to!
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2016 at 22:27
Sto mislite o wheyu cca. pola sata prije spavanja? Znam da bi prije spavanja casein bio bolja opcija, medjutim nisam siguran za jednu stvar. Veceram oko 8 ili kasnije, a oko 9 imam trening, a nekad i kasnije, idem spavati oko 11h i sad nisam siguran da li uopce moram piti whey ili ne moram cak ni taj whey s obzirom da sam na definiciji i da sam jeo prije treninga?
Back to Top
llltwisterlll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote llltwisterlll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2015 at 10:19
Trebam pomoć pri odabiru proteina.

 

Inače pijem whey, kreatin i glukozu poslije treninga (P90X) ili biciklističke ture, a nekad i za doručak sa zobenim.

 

Pio sam MyProtein do sad ovaj:

 

http://polleosport.hr/proteini/Whey-proteini/impact-whey-protein-2500-g

 

Sad ne znam da uzimam isti taj ili recimo ovaj:

 

http://www.proteka.hr/product/superior-whey-core-227kg-3695

 

Cijena je tu negdje, a ovaj superior valjda ima nešto sitno dodano glutamina i BCAA. Sad koliko je bolji ne znam, a i ima ga nešto sitno manje.

 

Inače nisam tipični bodybuilder niti mi je cilj se nabildati nešto pretjerano. Cilj mi je biti u formi i kondiciji i imati donekle sportski izgled. Došao sam na željenu kilažu tak da sam si i P90X prilagodio tako da radim samo vježbe za jačanje mišića, a manje za gubljenje kilograma, a uz to vozim bicikl 3-4x tjedno i to MTB ture tak da mi treba dosta proteina da mi mišići ne odlete u zrak, pa ih zato i uzimam dodatno . Uz to sam naravno i koliko toliko prilagodio prehranu da uzimam oko 1.5-2g proteina po kili tjelesne težine zavisno o danu...

 

Može naravno preporuka i nekih drugih proteina ako su dobri i ako su u tom cjenovnom rangu.

Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2015 at 01:23
Zna na myproteinu biti sojinog izolata po 80ak kn kila.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2015 at 12:45
Onda soju. Mislim da ti je taj Pro-10 najisplativija opcija, plus manje otrova nego u Weideru.
Back to Top
barbarah View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote barbarah Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2015 at 11:04
Hvala na info. Kvaka je u tome sto sam vegan pa je protein u sojinom obliku jedini izbor za mene
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2015 at 10:56
Weider - 80g proteina i 2,2g soli na 100g, s okusom
Pro-10 - 90g proteina na 100g, bez okusa

Pro-10 je sigurno kvalitetniji proizvod od ova dva. Predložio bih ti da zaboraviš izolate soje, i uzmeš protein sirutke. Imaš tu na fitu Impact Whey od Myproteina, odličan i povoljan protein.
Back to Top
barbarah View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote barbarah Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2015 at 10:29
Moze li mi netko odgovoriti kakva je razlika izmedju ova dva sojina proteina:
Weider soy 80+
I pro 10 soy protein isolate

Zbunjuje me ogromna razlika u cijeni
Weiderov kosta 250 kn - 800g
Dok je ovaj drugi 120 kn - 1 kg.

Dali je weiderov stvarno caroban ili zapravo placam ime??
Back to Top
smoki1985 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2014
Location: croatia
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote smoki1985 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2015 at 08:07
Kupljen myprotein cookies and cream,jako sam zadovoljan
Back to Top
smoki1985 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2014
Location: croatia
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote smoki1985 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 12:34
Originally posted by ZorroRi ZorroRi wrote:

Moj prijedlog je da kupis neko manje pakiranje, dok ne pronađeš neki brend/okus koji ti se najviše svidja. Svatko će ti drugačije reći što se tiče odabira proteina... jednima je bitna cijena, drugima okus, trećima sastav... svatko ima svoju teoriju.



Znam.koristio sam do sad dymitizea,usna,protein 90.Sastav koliko vidim najbolji ima olipm sad koliko meni ko rekreativcu je to bitno,4-5g po porciji više manje
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 13>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.