New Posts New Posts RSS Feed - Whey i glukoza
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Whey i glukoza

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 09:17
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Kako pijete whey i glukozu poslije treninga - zajedno pomijesano sa vodom ili prvo glukozu pa onda za par minuta whey?

Ja sam prije pio odvojeno, nekako mi je to bilo bolje, ali posto mi se vise neda nosit vrecice, sad sve stavim u shaker i zajedno pomijesam.


Whey sa glukozom odmah za teningom, i to u vodi.
Omjer: 40g whey : 80 glukoza
"Krilati ektomorf"
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 09:20
Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Ma znam, tako su i meni starci na pocetku govorili da su proteini stetni, da ce me to napuhat i tome slicne gluposti, to su ti predrasude koje nazalost postoje u nasem drustvu , i takve stvari ce ti rec i 90% doktora opce medicine koji nemaju pojma o tome

Ali evo, cini se da su starci nesto i skuzili nakon sta sam im nesto objasnio


Kada pocnu mudrovati, lijepo izvadi sve strucne studije o wheyu i sl. i ako imaju sto protiv, neka ARGUMENTIRAJU cINJENICAMA, a ne ja znam, ja mislim, ja sam siguran,...
Kad se meni tako ljudi oko mene poceli govoriti dizali su mi tlak, onda sam ih prosvjetlio cinjenicama, sada sute, iako opet misle da sam u krivu.
Tako sam i naucio: Ako ne argumentiraju cinjenicama, niti ne obracam paznju na njih.
"Krilati ektomorf"
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 12:18
Ma to su ti uvijek prisutne predrasude koje je tesko pobiti,iako mi se cini da su sad malo skuzili kad sam im objasnio neke stvari
 
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 12:45

 uhu, dvije pune jusne wheya bi bile dosta vise od 30g.. jedna puna je oko 25, a ak uzmes bas onu veliku jusnu zlicu to je oko 28,5 - 30... Znaci jedna je toliko. a dvije bi bile onda, hm..pa izrucunajte.Jedino ako se misli na ciste protein iz wheya. Ako uzmemo da su dvije pune zlice 55 g wheya, onada je to, ako je whey sa 70% proteina, 38,5g cistog proteina. s tim bih se mogla sloziti.

Onako, imala sam potrebu to pojasnit. Žao mi je ako dosadujem

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 15:16
Originally posted by themaja themaja wrote:

 uhu, dvije pune jusne wheya bi bile dosta vise od 30g.. jedna puna je oko 25, a ak uzmes bas onu veliku jusnu zlicu to je oko 28,5 - 30... Znaci jedna je toliko. a dvije bi bile onda, hm..pa izrucunajte.Jedino ako se misli na ciste protein iz wheya. Ako uzmemo da su dvije pune zlice 55 g wheya, onada je to, ako je whey sa 70% proteina, 38,5g cistog proteina. s tim bih se mogla sloziti.

Onako, imala sam potrebu to pojasnit. ®ao mi je ako dosadujem

 

                   no comment.....zestok igrac.........

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 15:49
kako si to lijepo precizno izracunala  
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 16:05
 ah ja i brojevi..
Back to Top
fedanov View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fedanov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 12:55
malo sam citao o whey-u i odlucio sam ga kupiti,pa me
ispravite ako sam u krivu...

dakle,najbolje je da miješam oko 30 g whey-a sa 60 g
glukoze(smjesa oko ,5 L?),do pola sata poslije
treninga,uz naravno pravilnu prehranu...a sad kad sam
citao,jednostavno me zbunilo...da li zna itko koliko
jusnih žlica ili cajnih žlica je 30 g?

i imam još jedno pitanje:koliko whey zapravo pomaže kod
izgradnje mišica,i da li mogu vidjeti rezultate kod
krvolocnog treniranja 2 miseca,2 puta dnevno(ujutro
trcanje,navecer teretana),uz pravilnu prehranu?naravno da
poslije toga nastavim trenirati,ali tipa 3-4 puta
tjedna...ne ocekujem velike rezultate,ali ocekujem
nekakve.hvala unaprijed(sorry šta gnjavim )
Back to Top
ifa1981 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifa1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 13:45
80 grama glukoze poslije treninga? meni je to puno,fuj!
Back to Top
Psyho View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Psyho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 14:12
Kad smo kod omjera... osobno mješam gramažu wheya i na to x 2 dexa... inace... negdje sam našao podatak da organizam nije u stanju apsorbirat više od 30 gr proteina u jednom obroku... dakle... ako je to istina... sve preko 30 grama ode "u vjetar" !
Who dares wins!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 14:27

Originally posted by Psyho Psyho wrote:

Kad smo kod omjera... osobno mješam gramažu wheya i na to x 2 dexa... inace... negdje sam našao podatak da organizam nije u stanju apsorbirat više od 30 gr proteina u jednom obroku... dakle... ako je to istina... sve preko 30 grama ode "u vjetar" !
 

Samo ak je whey u pitanju

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 17:06
 40gr wheya ti je oko 30gr proteina
Back to Top
mr. bungle View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr. bungle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2011 at 11:09
e imam jedno prilicno debilno pitanje, al za svaki slucaj... jedna mjerica od 70 cc, jel to š5 ili 30 grama wheya? Ja stavljam š mjericu + 2 mjere dextroze za pwm, al ko da sam procitao tu negdje na forumu da je jedna mjerica š5 grama pa pušem na hladno :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2011 at 12:05
Piše ti na svakom pakiranju koliko jedna mejrica ima P. Obicno je to oko 23g P po mjerici ako se ne varam

Edited by The Phoenix
Back to Top
Wooz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wooz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2011 at 16:48
Btw glukoza ti je otprilike duplo teza od wheya tako da ne stavljas 2 mjerice glukoze na jednu wheya nego š wheya i š glukoze i to ce ti biti otprilike taj omjer š:2
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.