New Posts New Posts RSS Feed - Koji sport odabrati?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koji sport odabrati?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
tusti View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tusti Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koji sport odabrati?
    Posted: 15 Kolovoz 2010 at 21:09
Prije ravno cetiri mjeseca cvrsto sam odlucio jednom za svagda riješiti se viška kilograma, problema s kojim se u vecoj ili još vecoj mjeri borim od osnovne škole. U jednom periodu prošle godine težio sam zastrašujucih š40 kg, a pocetkom ove godine "samo" š25 kg. Nisam se upuštao u nikakve redukcijske dijete (been there, done that, learned a lesson), vec sam procitao puno literature i poceo se hraniti na nacin koji se preporucuje na mnogim mjestima - pa tako i ovom forumu. Zobene, whey, jaja, meso, voce i povrce i zdrave masti (kikiriki u ljusci i drugi orašasti plodovi) postali su mi dio jelovnika, broj obroka sam povecao s 2 na 5, a izbacio sam junk, sokove, slatkiše i druga nezdrava sranja.

Kombinacijom takve prehrane i bicikliranja i badmintona pao sam na š07 kg i zadovoljan sam s takvim razvojem situacije. Naravno, namjeravam nastaviti ovim putem na neodređeno vrijeme - može i ostatak života, jer mi minus na vagi nije jedina prednost takvog "režima".

Salo mi je najizraženije na prsima i bokovima (majko, hvala ti na građi :D), uvijek bilo i uvijek ce vjerojatno biti.

Ono što mi u zadnje vrijeme postaje jasno je da bih se trebao pozabaviti vježbama snage, da smanjim mlohavost gornjeg dijela tijela. Pritom bih cak mogao bez rada na nogama, jer su mi nožni mišici postali prilicno veliki u ovih 4 mjeseca brdskog biciklizma i ne bih htio da dodatno porastu.

Imam prijatelje koji mi mogu pokazati vježbe u teretani, što raditi i kako ih pravilno izvoditi, no veliki problem mi predstavlja to što apsolutno mrzim teretanu i pravo mi je mucenje natjerati se da otiđem na trening. U tom smislu su mi bicikl i badminton super, jer oboje volim i radim sa zadovoljstvom.

E sad, pitanje - postoji li sport s kojim bih mogao postici ono što želim (razvoj gornjeg dijela tijela i nastavak topljenja sala)? U obzir dolaze i borilacki sportovi (mada ne i oni u kojima se na treningu obavezno treba s nekim mlatiti - pacifistu u meni to nije po volji). Ociti problem biciklizma jest što nema neki ucinak na gornji dio tijela, a tu je i cinjenica da uskoro nece biti opcija, buduci da ce dani postati prekratki da bih nakon posla mogao sjesti na bicikl, a ni vrijeme nece još dugo biti ovako suncano.

Imam 26 godina, š07 kg i š87 centimetara visine, ako je bitno.

Hvala na savjetima!
  

Edited by tusti
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 21:28
Originally posted by tusti tusti wrote:



E sad, pitanje - postoji li sport s kojim bih mogao postici ono što želim (razvoj gornjeg dijela tijela i nastavak topljenja sala)? U obzir dolaze i borilacki sportovi (mada ne i oni u kojima se na treningu obavezno treba s nekim mlatiti - pacifistu u meni to nije po volji). Ociti problem biciklizma jest što nema neki ucinak na gornji dio tijela, a tu je i cinjenica da uskoro nece biti opcija, buduci da ce dani postati prekratki da bih nakon posla mogao sjesti na bicikl, a ni vrijeme nece još dugo biti ovako suncano.

Imam 26 godina, š07 kg i š87 centimetara visine, ako je bitno.

Hvala na savjetima!
  


Baš sam ti htio preporucit MMA, mada je svim borilackim spotovima baza upravo kontakt ili ti "mlacenje", nebi to onda bili borilacki sportovi da nema kontakta :))

Ha gle, za tvoj cilj je najbolja opcija teretana, nit jednim drugim sportom ne možeš tako dobro natjerat mišic na hipertrofiju, razmeš
Rijeąeno na PM.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 21:33
Sjetio sam se, možeš trenirat fit box, tu ti je jedini kontakt vreca i fokuseri, znaci nema klasicnog sparina i nema mlacenja

Mislim da u vecini teretana možeš to trenirat, ili ako si u zg-u, probaj otic do amike u dubravi ;)
Rijeąeno na PM.
Back to Top
manu chao fan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manu chao fan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2010 at 10:10
  @tusti
 za gornji dio tijela radi sklekove
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2010 at 12:13
  i zgibove.... kad vec neceš u teretanu....

  ali teretana bi ti bila najbolja opcija.....
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2010 at 13:05
Originally posted by dalila dalila wrote:

  i zgibove.... kad vec neceš u teretanu....

  ali teretana bi ti bila najbolja opcija.....


Ja nejdem u teretanu :P
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2010 at 13:43
sa toliko kilažom i nespremonošcu da radi zgibove.. c c c

Ako ne voliš teretanu investiraju u bucice za doma i nek ti prijatelj pokaže pa rokaj
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2010 at 16:31
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

  i zgibove.... kad vec neceš u teretanu....

  ali teretana bi ti bila najbolja opcija.....


Ja nejdem u teretanu :P


ha ha...ajd dobro... onda kreni..pa ceš moc pojest više od kockice cokolade ;)))))
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2010 at 19:08
Originally posted by dalila dalila wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

  i zgibove.... kad vec neceš u teretanu....

  ali teretana bi ti bila najbolja opcija.....


Ja nejdem u teretanu :P


ha ha...ajd dobro... onda kreni..pa ceš moc pojest više od kockice cokolade ;)))))


nema vise nikakvih cokoladica.. a imam sve u garazi.. danas stiglo novih 30kg koluta :D
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2010 at 22:03
  a ja mislim da on mrzi teretanu bila u garaži ili u kvartu ;) koliko sam ja razumjela mrzi covjeg vježbe sa utezima..dosadne mu....
Back to Top
tusti View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tusti Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2010 at 12:22
Malo skrecemo s teme, nisam pitao koliko kockica cokolade se smije pojesti :)

Uglavnom, ako nekoga zanima, ipak ce na kraju biti teretana... tko zna, možda mi se s vremenom svidi. Ngh.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2010 at 13:14
  al eto dobro ti je saznati da ceš moc pojest i cokolade ako budeš u teretanu iao...šta... dobar je to podatak
Back to Top
vlajster View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 247
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vlajster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2010 at 16:14
Hm,ako želiš izgledati više atletski nego prenapuhano možda bi trebao pokušati s plivanjem?
Vracam se starom poroku...mišicima :P
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2010 at 17:09
Originally posted by vlajster vlajster wrote:

Hm,ako želiš izgledati više atletski nego prenapuhano možda bi trebao pokušati s plivanjem?


Misliš da ce se od teretane prenapuhat, kaj, ako ga pikneš iglom onda se ispušeš kao balon ili?
Rijeąeno na PM.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2010 at 17:41
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by vlajster vlajster wrote:

Hm,ako želiš izgledati više atletski nego prenapuhano možda bi trebao pokušati s plivanjem?


Misliš da ce se od teretane prenapuhat, kaj, ako ga pikneš iglom onda se ispušeš kao balon ili?



ha ha ha... ja baš mislim sa teretanom se još zategnuti... a ono... napuhat cu se ;) hihihi....
Back to Top
marttin View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2007
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marttin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 22:27
 Nemojte ga zafrkavati, covjek ima pravo...takvu ce kilažu lakše skidati i pravilnije razvijati tijelo sa sportom poput plivanja, nego sa dizanjem utega sa kojima bi tu masu samo ucvrstio i ostao "velik"... 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.