New Posts New Posts RSS Feed - Mišicna masa - povecanje mase
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mišicna masa - povecanje mase

 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 12>
Author
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 18:00
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:


Ma oko 300 kcal sam u deficitu inace.. Danas oko š40
Ma nema picolova za mene.. Nek dodjem na 8š kg, da se vise mozda
plocice, pa cemo onda na masu malo


bitno da sam ti ja svojevremeno bio "mršavi picolovac s plocicama", a sada ih neki ripaju


To Lega.
izmemadio bi se kolko njih to poskrivecki rade........pogodi ko je najveci i prvi medju njima?
imas 2 pokusaja


hahaha ma briga mene tko šta radi, ne kažem ništa.
ali Davor je bio jedan od najglasnijih sa pricom "dobar si, al da imaš još š5kg, ove plocice su samo za curice"

a na kraju se ispostavi da plocice svi žele (ne kažem da bi ih bilo loše imati s š5kg više)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 18:02

Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:


Ma oko 300 kcal sam u deficitu inace.. Danas oko š40
Ma nema picolova za mene.. Nek dodjem na 8š kg, da se vise mozda
plocice, pa cemo onda na masu malo


bitno da sam ti ja svojevremeno bio "mršavi picolovac s plocicama", a sada ih neki ripaju


To Lega.
izmemadio bi se kolko njih to poskrivecki rade........pogodi ko je najveci i prvi medju njima?
imas 2 pokusaja


hahaha ma briga mene tko šta radi, ne kažem ništa.
ali Davor je bio jedan od najglasnijih sa pricom "dobar si, al da imaš još š5kg, ove plocice su samo za curice"

a na kraju se ispostavi da plocice svi žele (ne kažem da bi ih bilo loše imati s š5kg više)
 

Ma ljubomorni su oni Lega

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2010 at 12:29
Originally posted by Lega Lega wrote:



a na kraju se ispostavi da plocice svi žele (ne kažem da bi ih bilo loše imati s š5kg više)

Najviše zbog curica koje ce bariti, al jbg da je curicama do plocica ne bi izlazile iz kupaone


 


Edited by ThornOfFaith
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 13:39

 Moje normalne aktivnosti: 3-4 puta sedmicno teretana (najcesce full body trening) 2-3 puta HIIT, nekad direkt iza teretane, a nekad odvojeno po danima...

Ako ne radim HIIT poslije teretane, cesto ubacim pola sata bicikla...

Problem: nikako da dobijem definitivno na misicnoj masi... Mislim, usporedjujuci sa stanjem prije godinu-dvije, super je, ali u zadnjih godinu dana stagnacija, ovo sto imam odrzajem, al nove misice nikako nabiti, iako pazim na ishranu, whey,posni, uravnotezena ishrana, sve je tu...

 

Jel moguce da od prevelike crobne aktivnosti jednostavno ne dobijam misice... ?

Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 17:01
I mene zanima ovo. Ja krecem s crobnim treningom tek kad krene definicija, al se sve bojim da ce ovo malo mase i mišica što sam dobio nestat kad krenem s hiitom tri puta tjedno.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 17:17
Originally posted by tare tare wrote:


Jel moguce da od prevelike crobne aktivnosti jednostavno ne dobijam misice... ?



ne da je moguce nego je skoro potpuno vjerovatno.. pogotovo što radiš hiit poslje teretane.. ako želiš miške, gledaj d ašto više odvojiš cardio i teretanu i minimaliziraj cardio najbolje
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 18:28
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by tare tare wrote:


Jel moguce da od prevelike crobne aktivnosti jednostavno ne dobijam misice... ?



ne da je moguce nego je skoro potpuno vjerovatno.. pogotovo što radiš hiit poslje teretane.. ako želiš miške, gledaj d ašto više odvojiš cardio i teretanu i minimaliziraj cardio najbolje


Ja cim se prestanem baviti crobnim ili minimiziram recimo na jednom u sedmici, odmah primjetim kako se pocnu hvatati naslage
Ne znam sta mi je ciniti...
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 18:38
Originally posted by tare tare wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by tare tare wrote:


Jel moguce da od prevelike crobne aktivnosti jednostavno ne dobijam misice... ?



ne da je moguce nego je skoro potpuno vjerovatno.. pogotovo što radiš hiit poslje teretane.. ako želiš miške, gledaj d ašto više odvojiš cardio i teretanu i minimaliziraj cardio najbolje
Ja cim se prestanem baviti crobnim ili minimiziram recimo na jednom u sedmici, odmah primjetim kako se pocnu hvatati naslageNe znam sta mi je ciniti...


probaj si pažljivo što preciznije odrediti kalorije za održavanje i onda ne ici u preveliki plus.. a cardio kažem, probaj odraditi na dan kad nemaš trening, nikako iza treninga

p.s kakav trening tocno provodiš?

Edited by Iluvatar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 21:39
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by tare tare wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by tare tare wrote:


Jel moguce da od prevelike crobne aktivnosti jednostavno ne dobijam misice... ?



ne da je moguce nego je skoro potpuno vjerovatno.. pogotovo što radiš hiit poslje teretane.. ako želiš miške, gledaj d ašto više odvojiš cardio i teretanu i minimaliziraj cardio najbolje
Ja cim se prestanem baviti crobnim ili minimiziram recimo na jednom u sedmici, odmah primjetim kako se pocnu hvatati naslageNe znam sta mi je ciniti...


probaj si pažljivo što preciznije odrediti kalorije za održavanje i onda ne ici u preveliki plus.. a cardio kažem, probaj odraditi na dan kad nemaš trening, nikako iza treninga

p.s kakav trening tocno provodiš?


Stvarno mislim da ne idem u plus, barem vecinu dana sam ili na odrzavanju ili u blagom minusu kalorijski, kao da mi je metabolizam sjeban...
Trening u teretani je, kako kazem, skoro uvijek full body, radim 7-8 vjezbi po treningu, 2 serije po š2 ponavljanja, ili tri po 8 ponavljanja, ili mjenjam kilazu, pa i broj ponavljanja...
Kombinujem sljedece vjezbe:
bench press
razvlacenje bucicama na ravnoj klupi, na kosoj klupi
veslanje
leptir za prsa
dipsevi
pregib bucicama za biceps
pregib sipkom
ledjno razvlacenje bucica
cucnjeve
mrtvo dizanje
vojnicki potisak
plivacko izbacivanje bucica
bocno izbacivanje bucica za ramena
potisak sipkom prema celu za triceps...

Znaci stvarno mjenjam vjezbe uvijek da se misici ne bi skroz navikli...
Ipak, stojim na istoj kilazi (89-90 kg na š87 cm visine), misica slabo dobijam, sala imam jos nesto malo na stomaku...
Metabolizam... ?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 21:54
  Al cekaj Tare, pa kak ces dobivat misice ako si u blagom minusu kalorijski ili na nuli i  tak si stalno........
Mislim da uzrok netrebas trazit nigdje drugdje
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 21:57
Jel se bojiš jesti Tare..ili u cemu je problem???
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 09:12

 radiš kardio, radiš fullbody i u kalorijskom deficitu si?

Jesi ti svjestan toga da si ti na dijeti?

XXL-Zagreb
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 11:08
Originally posted by *Ve* *Ve* wrote:

 radiš kardio, radiš fullbody i u kalorijskom deficitu si?


Jesi ti svjestan toga da si ti na dijeti?



Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 11:31
Ljudi, naravno da nisam uvijek u minusu... Otprilike svaki 4/5. dan ubacim kalorijski visak i odmaram od aktivnosti... Al prosjecno se 5-6 puta u sedmicni bavim fizickim aktivnostima, i to intenzivno, to znaci ne "malo teretane"- nego bas uradim dobar trenign koji me umori, ali i osvjezi... Kad je trcanje, onda nije neko babinje trcanje, vec HIIT ili nesto u tom pravcu... Ne trcim nikada na prazan stomak...
Vozim biciklo isto cesto, ili svoje pa zapicim krug od 20ak km jacim tempom ili vozim u teretani (najcesce poslije rada utezima) 20-30 min... Subotom imam obicaj otici na plivanje i posteno se isplivati (3,5-4 km)...Volim zapucat i s drustvom an trening kick boxa (ipak amaterski) nekih sat i pol-dva sata... Full body je najcesce u teretani, kako sam gore rekao... Znaci, stvarno volim svaku vrstu sporta, uzivam biti pokretan...

Prehrana? Pa jucer je bio recimo tipican dan...
dorucak(9h): tri jaja (kajgana), dvije snite crnog hljeba, dvije solje zelenog caja, 50 g posnog
medjuobrok (š2h): neko voce, npr. dvije jabuka /dvije narance/ grejpfrut /par kivija
medjuobrok(š4h): sta mi se nadje pod rukom, al opet pazim da je kvalitetno, jucer je to bio npr. sendvic sa puretinom sa puno salate unutra
rucak(š6h): najcesce riza ili krompir+ neko meso (puretina, piletina, riba), ili neka corba u koju ubacim posnog, npr. grah, grasak..
prije treninga (š8h): whey, neki UH, npr. zobene ili opet malo krompira/rize, eventualno neko voce..
trening- sat i pol- dva sata (gore sam naveo sve)
poslije treninga: whey, neka vrsta UH, npr. neko voce
prije spavanja: posni sa nekim mastima, npr. bademi, ljesnjaci, orasi, kikiriki, kikiriki maslac...

Ovaj rezim provodim vec 4-5 mjeseci intenzivno, al i dalje ne mogu postici ono sto zelim i sto mislim da sam zasluzio svojim treningom i dobrom hranom... I dalje imam sala po stomaku ( ipak, u usporedbi sa situacijom prije godinu-dvije puno, puno manje), a u stanju misica totalna stagnacija- jedva odrzavam ovo sto imam, brzo gubim misice, pogotovo ako sam u stresu zbog faksa, pa ne stignem jesti koliko i kako treba..

U cemu je greska?
Hvala

Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 12:16

 ma zekimo te malo

ok..ajde za pocetak lijepo odluci što je ono što želiš, pa cemo te onda znat usmjerit.. Je li to gubljenje sala ili izgradnja mišica?

salo na trbuhu..da.. a što misliš da si zaslužio? Ajde razmisli ovako - kolko godina imaš? To je broj godina tvojeg skupljanja sala na trbuhu. A sad razmisli koliko si dugo na dijeti - 4-5 mjeseci..  znaci to salo je na tvojem trbuhu sjedilo godinama i godinama.. zar stvarno misliš da ceš ga se riješiti u 4-5 mjeseci? Da je to tako lako, onda bi svatko bio natjecatelj, i imao bf 2% .. vjerojatno imaš nerealnu percepciju u vezi toga što se može postici u tako kratkom vremenskom periodu...

kažeš da si zadovoljan situacijom ako se usporediš sa stanjem prije par godina.. to ti nije dovoljno zato što..?

svi cemo se mi uvijek osjecati kao da dajemo puno više nego što smo dobili nazad.. ali daj razmisli malo.. kad gledaš ljude bez sala na trbuhu (karikiram) - zapitaj se..jesu li oni ikad bili debeli? nisu.. i zato mi debeli sad moramo patit  meni ce, npr. trebati godina, dvije, tri..da skinem svog buška na razinu koju neke natjecateljice imaju vec prve godine.. jer su cijeli život bile curkice koje nisu papale ko cvinjice

XXL-Zagreb
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 13:14
Ve je sve rekla.. znaš sigurno da ne možeš i mršaviti i dobivati mišice a po svemu napisanom ispada da to želiš...

što se tice hrane... super je to što ti jedeš zdravo.. ali kad smo kod mršavljenja i dobivanja mišica, sve na kraju padne na kalorije... a ti ih ne unosiš dovoljno da dobivaš mišice.. e sad.. što se tice tog trbuha, pošto je svatko subjektivan oko svog tjela.. bilo bi dobro da staviš sliku pa da vidimo o cemu se to tocno radi
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.