New Posts New Posts RSS Feed - Mišicna definicija - kako se izdefinirati
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mišicna definicija - kako se izdefinirati

 Post Reply Post Reply Page  <1 910111213>
Author
Mamic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mamic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2013 at 20:23
Pozdrav svima!Imam18 godina i u 9 mjesec sam krenuo u teretanu.Do ljeta sam se aktvno i natjecateljski bavio boxom i kickboxom.Medjutim iz mnogo razloga od ozljeda do škole pa negodovanja roditelja nakon uspjesne "karijere" odlucio sam prestati i kreniti u teretanu.Nakon radnog i iscrpljujuceg ljeta pao sam na 70kg!1.9 sam krenuo u teretanu i radio po programu za masu(sastavio mi ga je prijatelj ujedno i trener u teretani).!1.12 sam imao 92.5 kg i tu je rast stao,medjutim dobio sam malo sala po trbuhu i u nogama,tocnije prepone i stražnjica.To nije ništa strašno ali me jako živcira i želim se toga što prije riješiti.Sve što sam promijenio u radu u teretani jest da sam ostavio iste vježbe ali sam ponavljanja podignuo na 12 te povecao intenzitet izvodjenja i smanjio odmor,naravno uz što više aktivnosti tipa trcanje,nogomet...Obroke sam skoro prepolovio te jedem sto manje ugljikohidrata a sto vise proteina.Zanima me koliko dobro radim,tj. jeli radim nešto pogrešno? Što bih trebao promijeniti? Kakva su vaša iskustva s dodatcima prehrani za topljenje masti i isplati li se to uopce jer nikad nisam uzimao nikakve dodatke?

(program :zagrijavanje(trcanje),istezanje,trbušni,ledjnjaci,cucanj,bench,zgibovi,military press,biceps(šipka),triceps(propadanje),istezanje)
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2013 at 10:10

Nisam nikad koristio dodatke prehrani za topljenje masti pa ne znam. No skeptican sam prema njima. Ja osobno nikad nisam imao problema skidati kile. Puno trcim a trcanje guli salo s mene ma što god ja ucinio. E sad, što tebi sugerirati, ne znam. Nisi baš puno ni napisao. Možeš ici u smjeru da povecaš kardio i revidiraš prehranu. Što se tice promijene rada u teretani, nemoj ocekivati da ce to znatnije doprinijeti definiciji. Ako si zadovoljan dosadašnjim treningom snage, onda ga nemoj mijenjati jer se definicija najviše radi u kuhinji.

Back to Top
Mamic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mamic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2013 at 10:41
Hmm sto bih recimo trebao od hrane izbjegavati,znam da su to slatkiši,kruh... tj. sve sa puno ugljikohidrata? Ali koliko je dobro npr. poslije treninga koji završi recimo oko 22h popit shake od 2jaja(sirova)+banana + mlijeko? Ili recimo ujutro jest žitarice, a na velikom odmoru u školi voce?
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2013 at 12:13
Pa ja bi ti prvo savjetovao da ne pijes sirova jaja (Rocky je samo film )....

Nadalje, ne trebas izbjegavati UH, vec trebas znati kada i koje treba unositi (jednostavne UH iz kolaca, bijelog kruha i sl. treba izbjegavat ali složene UH treba unositi)..takoder jednostavne UH bi trebao imati u shakeu (naravno uz whey i eventualne ostale dodatke) koji ces piti odmah nakon treninga bez obzira sta trening zavrsava u 22h, jer ipak mišice treba nahraniti, a i glikogenske rezerve popuniti..banana u tom slucaju nije los izbor...
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2013 at 12:21

Nemoj piti sirova jaja, nepotrebno riskiraš salmonelu. Skuhaj jaja pa pojedi bjelanjke.

Dijeta (ne nužno restriktivnih) imaš tonu. Bitno je naci jedan režim prehrane koji odgovara tvojem životnom stilu. U suprotnom ona nece biti dugorocna održiva. Evo, kreni odavde pa pokušaj naci neki režim koji bi ti odgovarao (iako vjerojatno ima mnogo boljih izvora dijeta): http://www.bodybuilding.com/fun/bbmainnut.htm. Kad odabereš neku dijetu onda se moraš malo poigrat s njom. Pustit neko vrijeme da vidiš kakvi ce biti rezultati (da li pada body fat, da li se ciljevi vježbanja postižu, da li se osjecaš dobro, da li dobro spavaš,,,) i onda na temelju rezultata ju modificiraš i prilagodjavaš dok ne dodješ do neceg što ti odgovara (da mi je kuna za svaku dijetu koja mi je bila fenomenalna ali bi vec nakon tjedan dana shvatio da zahtjeva vrijeme i vještine kuhanja koje nemam).

Ovo gore je možda najbolji savjet koji ti mogu dati. Ostalo možeš ovdje samo saznati opcenite principe prehrane i procitati tudje režime prehrane.

Back to Top
Mamic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mamic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2013 at 12:50
Još dok sam se aktivno bavio sportom pio sam ova shake sa sirovim jajima te sam samo nastavio kad sam poceo u teretanu,ne vidim razloga zasto bi prestao,salomonelu neced dobiti ako jaja nisu stara a potrudim se uvjek nac svjeza domaca jaja Cool ,hvala vam na savjetima ako imate jos samo pucajte Smile
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2013 at 13:30
salmonela se ne dobiva od starih jaja,to je bakterija koja postoji u jednom na 10 000 jaja,nije to nista posebno strasno,temperatura,proliv itd.ali zasto riskirat,izbjegavaj nezdrave masti,zasicene masti,ugljiko smanji,ne ih izbjegavat
Back to Top
Mamic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mamic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2013 at 18:49
Jeli bi mi mogao konkretno napisati što ne jesti i kada to  ne jesti?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2013 at 21:06
Originally posted by Mamic Mamic wrote:

Još dok sam se aktivno bavio sportom pio sam ova shake sa sirovim jajima te sam samo nastavio kad sam poceo u teretanu,ne vidim razloga zasto bi prestao,salomonelu neced dobiti ako jaja nisu stara a potrudim se uvjek nac svjeza domaca jaja Cool ,hvala vam na savjetima ako imate jos samo pucajte Smile

sirova jaja tijelo ne može u potpunosti iskorititi..
Back to Top
Mamic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mamic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2013 at 17:17
Kakva je onda najbolje jest,kuhana,sirova ili ispecena?
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2013 at 17:42
Kako god voliš, ja sirova, kuhana i na oko nemrem ni zamisliti, ali ja bi rekao da su kuhana** najbolja pošto ne dodaješ ulja, a i proteini se ne rasipaju ko kad ih peceš :) Mada je sve to slicno, pa ti odluci

EDIT: zajebo sam se , mislio sam kuhana!***


Edited by XQ - 10 Veljaca 2013 at 17:56
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2013 at 17:46
najbolje ti je kuhana
Back to Top
Mamic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mamic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 22:26
Jel pomaže sauna pri topljenju masti? Koliko je dobra nakon trcanja ili teretane?
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 22:35
Ako želiš završit ko Zyzz, dobra je :)

Mislim da ti sauna baš i ne pomaže kod mršavljenja, možda kod nekih drugih zdravstvenih problema, jer možda ceš izgubili kilu dve nakon saune, ali to ti je sve voda u obliku znoja izašla iz tebe.

I da nije to ko kad staviš svinjetinu na roštilj pa se mast pocne cijediti :)


Edited by XQ - 12 Veljaca 2013 at 22:36
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 08:04
Ako ti je smisao saune topljenje masti, zaboravi ju.
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 09:15
To je slicno kao da legneš van na sunce, i ocekuješ da ti se mast topi :D
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 910111213>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.