New Posts New Posts RSS Feed - Popis zdrave hrane (namirnice)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Popis zdrave hrane (namirnice)

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Popis zdrave hrane (namirnice)
    Posted: 07 Srpanj 2010 at 15:29
Kreirati cemo - popis zdravih namirnica .

Kako smo krenuli od popisa junk fooda , idemo kreirati i popis zdravih namirnica / hrane.

Mislim da su ove 2 teme odlicne za pocetnike, a i za ostale da budu sigurni da ono što jedu nije ili je junk.



Popis zdravih namirnica:
  1. Posni sir
  2. Nemasno mlijeko
  3. Jogurt 0,9% mm.
  4. Tuna / oslic
  5. Piletina / puretina
  6. Voce (jabuke, banane, narance, jagode, maline itd.)
  7. Povrce (brokula, karfiol, grašak, blitva itd.)
  8. Orašasti plodovi (bademi, kikiriki, orasi..)
  9. Zobene pahuljice
  10. Jaja
  11. Crni integralni kruh
  12. Smeđa riža

Slobodno nastavite listu..
Idemo kreirati veliku listu..

 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2010 at 15:34
Evo malo zdravih slika:










Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2010 at 17:00
Žitarice, pseudožitarice i dvornjace bogate proteinima:

Amaranth,


Quinoa,


Proso...


Strong is the new skinny.
Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2010 at 18:32
Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Žitarice, pseudožitarice i dvornjace bogate proteinima:

Amaranth,


Quinoa,


Proso...




imaju nepotpun AA profil, tako da se neracunaju za izvor proteina, kao dobar UH svakako!
mrtav hladan
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2010 at 19:37
bez obzira sto ste jogurt 0.9 i mlijeko 0,9 uvrstili pod zdravo.. mislim da je ipak sve do 3% mm (pa i 5%)  ipak i dalje zdravo... ja to mlijeko i jogurte light uopce ne doživljavam kao nešto ekstra bolje od onih 2,8 i 3,2, zašto? jer je to dva grama više a puuuuuno bolji okus.. ovo drugo ima okus ko voda... uzas... i jos nesto.. ne znam dali ste primjetili da svi ti odmašceni jogurti imaju više uh nego ovi drugi...  ??
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2010 at 19:41
em a zecetina? znam da su mujcasti, al su prefini
Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2010 at 20:21
  mene vise brine visoki II od miljeka nego ovo sto si ti navela
mrtav hladan
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2010 at 20:25
Originally posted by opasni opasni wrote:


imaju nepotpun AA profil, tako da se neracunaju za izvor proteina, kao dobar UH svakako!


Aminokiselinski profil se može upotpuniti miješanjem dviju ili više vrsa žitarica/povrca

Da su dobar izvor UH-a, to stoji ali se može dobit i dobar i potpun protein ako se znaju složit kombinacije
Rijeąeno na PM.
Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2010 at 20:31
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by opasni opasni wrote:


imaju nepotpun AA profil, tako da se neracunaju za izvor proteina, kao dobar UH svakako!


Aminokiselinski profil se može upotpuniti miješanjem dviju ili više vrsa žitarica/povrca

Da su dobar izvor UH-a, to stoji ali se može dobit i dobar i potpun protein ako se znaju složit kombinacije


neslazem se sa tobom, daj mi neki konkretni primjer,,,jedino mozda soja, ali nju radje izbjegavati
mrtav hladan
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2010 at 20:41
Originally posted by opasni opasni wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by opasni opasni wrote:


imaju nepotpun AA profil, tako da se neracunaju za izvor proteina, kao dobar UH svakako!


Aminokiselinski profil se može upotpuniti miješanjem dviju ili više vrsa žitarica/povrca

Da su dobar izvor UH-a, to stoji ali se može dobit i dobar i potpun protein ako se znaju složit kombinacije


neslazem se sa tobom, daj mi neki konkretni primjer,,,jedino mozda soja, ali nju radje izbjegavati


Ove kombinacije daju potpun AK profil:

- riža i grah
- kukuruz i grah
- kukuruz i grah tipa lima
- tjestenina i grah
- mlijeko i žitarice



Rijeąeno na PM.
Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2010 at 18:28
  u pravu si, ali trebalo bi unijeti ogromne kolicine UH da bi se doslo do neke kolicine proteina, meni stalno znaju prigovarati jer sve gledam samo kroz BB tako da nekada nisam objektivan za generalnu populaciju ljudi.

danas sam pretjerao sa unosom proteina u jednom obroku, imao sam leso srdele za rucak (koje obozavam) i trebalo ih je biti za skoro tri obroka, ali nisam se mogao zaustaviti, i sada nemam sto jesti pa kombiniram po frizideru, eto kad sam pohlepan ,a mogao sam uzivati cijeli dan u hrani koju volim
mrtav hladan
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2010 at 19:15
Originally posted by opasni opasni wrote:

  u pravu si, ali trebalo bi unijeti ogromne kolicine UH da bi se doslo do neke kolicine proteina, meni stalno znaju prigovarati jer sve gledam samo kroz BB tako da nekada nisam objektivan za generalnu populaciju ljudi.


Naravno, zato meso,jaja i mlijecni proizvodi rulaju a što se tice žitarica i povrca, moglo bi se dodat još nešto sitno proteina sa potpunim AK profilom, zanemarivo

Originally posted by opasni opasni wrote:


danas sam pretjerao sa unosom proteina u jednom obroku, imao sam leso srdele za rucak (koje obozavam) i trebalo ih je biti za skoro tri obroka, ali nisam se mogao zaustaviti, i sada nemam sto jesti pa kombiniram po frizideru, eto kad sam pohlepan ,a mogao sam uzivati cijeli dan u hrani koju volim


Eto vidiš i ja sam pola kile piletine pojeo u jednom obroku
Rijeąeno na PM.
Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2010 at 19:17
  danas je nas dan
mrtav hladan
Back to Top
silva07 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote silva07 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2010 at 13:57
  Tuna,oslic...
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2010 at 16:45

Originally posted by opasni opasni wrote:


danas sam pretjerao sa unosom proteina u jednom obroku, imao sam leso srdele za rucak (koje obozavam) i trebalo ih je biti za skoro tri obroka, ali nisam se mogao zaustaviti, i sada nemam sto jesti pa kombiniram po frizideru, eto kad sam pohlepan ,a mogao sam uzivati cijeli dan u hrani koju volim


Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:


Eto vidiš i ja sam pola kile piletine pojeo u jednom obroku


Uhh i ja za nedjeljni rucak pojedem 3 porcije mesine, koje inace u tjednu rasporedim za 3 obroka sa po 35 g proteina.ovak šmrccccc, sad mi je krivo jer sam upravo to napravio i bacio 70g P bezveze, a isto bum ko Opasni poslje moral kemijat od kud uzet cisti izvor P
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2010 at 19:46

 od kada je mlijeko u bilo kakvom obliku zdravo?

govorim ovo zbog laktoze, a covjekovo tijelo nema enzime za preradu mlijeka... tim vise sto dize inzulin u nebesa.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.