New Posts New Posts RSS Feed - Posni sir
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Posni sir

 Post Reply Post Reply Page  <1234 38>
Author
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2007 at 10:38
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Koliko posnog sira jedete dnevno? Koji posni sir volite jesti?

Meni osobno je sirelin zrnati sir najbolji, dobar mi je i kerniger ali ostali mi i nisu bas nesto.

Dnevno pojedem 200-400g.

Vi?




Jedem Dukatov. OK je.
Svako toliko umjesam malo kikirikija ili sl. i odlicno je.
Dnevno oko 300 g ovisi kako sam raspolozen (posto nisam neki fitness freak, jednostavno jedem sta mi dodje; pa tako i u posni znam staviti 3 velike zlice secera, malo grozdjica i bude mi odlican zadnji obrok)
"Krilati ektomorf"
Back to Top
avantgard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avantgard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2007 at 22:23
Novi sam ovdje, zanima me zasto tak jedete puno sira, zbog cega je on potreban?? 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2007 at 22:38
Zato jer na š00g ima oko š2g bjelancevina, oko 2g masti i oko 2g ugljikohidrata.

Namirnice malo prouci na:

https://www.fitness.com.hr/images/clanci/sastav-namirnica.jpg

 
Back to Top
avantgard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avantgard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2007 at 22:43
Jel bi valjalo onda jest i sardine iz konzerve umjesto posnog sira, tune... 
Back to Top
laac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote laac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2008 at 19:29
jel je zdrav i domaci sir (ali pravi domaci) kao i posni...iako sadrzi vise masti ?
 
the mystery of life isn't problem to solve but reality to experience.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2008 at 21:59
Domaci sir, od kumice sa placa, je mastan tako da se ne moze usporedjivati sa posnim.

Posni je svakako bolja varijanta.
Back to Top
direktor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote direktor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2008 at 23:28
  je,posni je skoro uvijek bolja varijanta,ali u fazi mase mi je dobar i od kumica,jeftiniji je i ukusniji,to svakako.
zapravo kad pogledam posni uopce vise ni ne jedem,ni tunu..i slicne ljigavije..
piletina br.š ! i brdo proteina u prahu.Jeza me hvata kad se sjetim koliko sam vremena potrosio u kuhinji na pripremu hrane ( proteini,masti.povrce,uh..)
pa priprema hrane za posao..pa hvatanje povoljnog trenutka kada to pojesti,pa tako 6-8 puta dnevno.. sad shakeam u 5minuta s komadom crnog,integralnog kruha,i mir bozji.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2008 at 17:20

Originally posted by avantgard avantgard wrote:

Novi sam ovdje, zanima me zasto tak jedete puno sira, zbog cega je on potreban?? 

   slatko.....

Kao na sve tako i tu gledamo sastav (proteine, uh i masti). Uglavnom, posni sir je kvalitetan izvor proteina.

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2008 at 17:23

Originally posted by laac laac wrote:

jel je zdrav i domaci sir (ali pravi domaci) kao i posni...iako sadrzi vise masti ?
 
 

Svi mijesaju pojmove ZDRAVI i DIJETNO. Zdrav je i med pa ga ne jedem.

Masnije je u svakom slucaju, ponekad i duplo ili troduplo. Ako imas izbora....

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2008 at 17:25

 Dukat posni sir

Vidjela sam da ga netko jede pa me zanima.... Ja ga nisam dugo uzimala, jela sam onaj KIM-ov i nekidan sam uzela opet Dukatov i primjetila da je puuuuno meksi nego kad sam ga zadnji put jela. Jel takav vec duze ili sam i naletila na neki mladi....?

Back to Top
crystal planet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crystal planet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2008 at 12:27
osobno jedem samo dukatov i svida mi se. mekan je, ima dobar okus, pogotovo kad je svjez.  al nisam nikad jela od drugih proizvodaca pa nemrem usporedit


Uspjeh je rezultat stalne brige o cilju.
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2008 at 13:01
Ja jedem i Dukatov i KIM-ov. Ne znam kakav je Dukatov bio ranije, medjutim sada je sasvim ok.  
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2008 at 14:20
Originally posted by crystal planet crystal planet wrote:

osobno jedem samo dukatov i svida mi se. mekan je, ima dobar okus, pogotovo kad je svjez.  al nisam nikad jela od drugih proizvodaca pa nemrem usporedit


Probaj Dukatov zrnati sir (200g) -> Puno je bolji nego taj posni (ja ga zovem beton )
Back to Top
crystal planet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crystal planet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2008 at 20:19
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:


Probaj Dukatov zrnati sir (200g) -> Puno je bolji nego taj posni (ja ga zovem beton )


haha, istina, kad ga otvorim navecer i jedem slijedeci dan opet taj isti, dobi malo kiselkast okus i onda bas nije najbolji, al svjezi je super. zrnati? probat cu, tnx
Uspjeh je rezultat stalne brige o cilju.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2008 at 16:12

Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Originally posted by crystal planet crystal planet wrote:

osobno jedem samo dukatov i svida mi se. mekan je, ima dobar okus, pogotovo kad je svjez.  al nisam nikad jela od drugih proizvodaca pa nemrem usporedit


Probaj Dukatov zrnati sir (200g) -> Puno je bolji nego taj posni (ja ga zovem beton )
 

cccc, opet ti s tim zrnatim.....  imam trenutno u frizideru i jedan i drugi.

A cuj.... posni ima š0%, a zrnati 20% m.m., tako da.... Znam da je finiji, ali je i DUPLO masniji!

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2008 at 16:44
A cuj...bolje zrtvovat to malo masti za dobar okus i uzitak pa to poslije potrosit.

A opet nekakvih 2-3g masti na š00g nije puno (uz š2g bjelancevina i nes sitno uh).
 

Edited by Mr G.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 38>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.