New Posts New Posts RSS Feed - ispravite, pomozite, savjetujte
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ispravite, pomozite, savjetujte

 Post Reply Post Reply
Author
livnjak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote livnjak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: ispravite, pomozite, savjetujte
    Posted: 20 Svibanj 2010 at 19:53
pozz svima...
Visok sam š83 i imam 74kg. Treniram kickbox i vjezbam kod kuce (namjeravam upisati teretanu iduci mjesec).
Sastavio sam si program treninga, (koji sam i do sada radio) i koji obuhvaca samo gornji dio trupa tj.(ruke, leđa, prsa, trbusne...) noge radim posebno; ali ne znam da li valja pa molim vas pomozite. imam dvije bucice po š0kg, i jedan dvorucni od 25kg. Evo ovako:
Biceps:
pregib stojeci sa šipkom: 2 serije, 8 ponavljanja, pregib stojeci/sjedeci s bucicama: 6 serija, š0 ponavljanja.

Triceps:
spustanje bucice iza vrata, podizanje na klupi: 3serije, 30 ponavljanja.

Leđa:
ležnjaci 3 serije, š0 ponavljanja; zgibovi 3 serije, 8 ponavljanja, veslanje u pretklonu...

Prsa:
ravni bench press: 6 serija, 40-ak ponavljanja, razni sklekovi: 4 serije, 30 ponavljanja

Trusni:
trbusni s podignutim nogama, podizanje nogu, sklopka...

Ramena:
potisak bucicama iznad glave

Sto se tice prehrane:
dorucak: jaje, pahuljice s mlijekom
međuobrok: jogurt, neko voce
rucak: e tu je ono sto se spremi :D
međuobrok: a nezz ni ja, opet neko voce ili nesto??
vecera: jaje, piletina, riba...

poslije treninga jedem hranu u kojoj ima proteina.
Do sada nisam koristio suplemente, ali namjeravam. Prijatelj mi kaze da je optimum među najboljima, ali znam da je i dosta skup :). Koji vi preporucujete??
Trazio sam dosta po netu, ali evo da mi kazete direktno. Unaprijed hvala
pozdrav
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2010 at 21:47
Fino je što treniraš kickbox , pretpostavljam da bi htio masu, znaci uz kbox i gym ceš trebat mnogo kcal.

Prehrana nema smisla,treba tu proteina, ma treba svega zapravo,citaj FAQ-ove i složi nešto konkretno.

Trening budimo realni nije ok, radije se upiši u gym i sastavi neki konkretan split trening za pocetak, također citaj FAQ-ove.

Suplementi, okani se ON-a i deri po jeftinijim firmama.

Btw, ako si citao dosta po netu trebao bi znati osnovne stvari,e da i noge radit kao i gornji dio tijela, kad ultra jako nabildaš prsa i bicepse trebat ce nešto nosit tu konstrukciju a to nešto su noge.
 

Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
livnjak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote livnjak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2010 at 00:18
A htio bi masu, naravno. E sad to i je najgore sto ne znam sto, kako i kada jesti... mislim ono sto je najbolje.
ak ti nije problem da mi pomognes sastaviti neki trening, ako imas volje i vremena, ako ne svejedno hvala... i da, znam da su noge jako jako bitne, radim njih po nekom programu, one su dobre, ali ne kao i gornji dio tijela.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2010 at 00:20

 40ak ponavljanja,bravo

upisi gym i radi ovako

pon:prsa,triceps (prsa 3-4 vjezbe po 4-5 serija triceps 2-3 vjezbe po 3 serije)

uto:ledja.biceps   ledja 2 vjezbe za donja po 4-5 serija i 2-3 za gornji po 4-5 serija,biceps 2-3 vjezbe po 3 serije

cet: noge 4-5 vjezbi po 5 serija

pet:ramena,trbusni,listovi   ramena 3 vjezbe po 4-5 serija,trbusni 2-3 vjezbe po 3 serije,listovi š vjezba 4-5 serija

vjezbe koje ces sam sastavi pa stavi ovde da vidimo,za pocetak ce ti ovo bit ok program. jeli sve jasno znaci serije kako mozes ugl neka budu u ovim rasponima da ne ispadne da ledja i bicepse radis isti broj serija i vjezbi

Back to Top
livnjak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote livnjak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2010 at 00:30
aha, okk sve jasno. hvala puno
i jos nesto, jel mi mozes navesti neke vjezbe za gornji dio leđa??
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2010 at 11:08
 mogu    vjezbe za leđa,klikni
Back to Top
livnjak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote livnjak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2010 at 11:36
hvala
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2010 at 14:13
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 40ak ponavljanja,bravo

upisi gym i radi ovako

pon:prsa,triceps (prsa 3-4 vjezbe po 4-5 serija triceps 2-3 vjezbe po 3 serije)

uto:ledja.biceps   ledja 2 vjezbe za donja po 4-5 serija i 2-3 za gornji po 4-5 serija,biceps 2-3 vjezbe po 3 serije

cet: noge 4-5 vjezbi po 5 serija

pet:ramena,trbusni,listovi   ramena 3 vjezbe po 4-5 serija,trbusni 2-3 vjezbe po 3 serije,listovi š vjezba 4-5 serija

vjezbe koje ces sam sastavi pa stavi ovde da vidimo,za pocetak ce ti ovo bit ok program. jeli sve jasno znaci serije kako mozes ugl neka budu u ovim rasponima da ne ispadne da ledja i bicepse radis isti broj serija i vjezbi



Loše i krivo, trenira kick boxing što ce mu split?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2010 at 16:51
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 40ak ponavljanja,bravo

upisi gym i radi ovako

pon:prsa,triceps (prsa 3-4 vjezbe po 4-5 serija triceps 2-3 vjezbe po 3 serije)

uto:ledja.biceps   ledja 2 vjezbe za donja po 4-5 serija i 2-3 za gornji po 4-5 serija,biceps 2-3 vjezbe po 3 serije

cet: noge 4-5 vjezbi po 5 serija

pet:ramena,trbusni,listovi   ramena 3 vjezbe po 4-5 serija,trbusni 2-3 vjezbe po 3 serije,listovi š vjezba 4-5 serija

vjezbe koje ces sam sastavi pa stavi ovde da vidimo,za pocetak ce ti ovo bit ok program. jeli sve jasno znaci serije kako mozes ugl neka budu u ovim rasponima da ne ispadne da ledja i bicepse radis isti broj serija i vjezbi



Loše i krivo, trenira kick boxing što ce mu split?


Illy momak hoce na masu, ak uzme neki kružni,nema smisla, FB nije za njega ako nema nekog iskustva u gymu, jedino mu preostaje neki split trening, tako sam i ja radio dok sam na UFC išao.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
livnjak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote livnjak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2010 at 23:42
a nije da imam nekog iskustva u gym-u, ali onako.... samo vi meni preporucite sto je najbolje, jer stvarno zelim dobiti na masi
e sad za trening se jos nisam odlucio, ni koji ni kako.
e da, ovdje u gym-u imaju dosta weiderovih proteina, ali sad ne znam koje da uzmem. lik mi je preporucio Protein 80 Plus, jel on valja??
soner, jem mi mozes napisati svoj program treninga ovaj koji si radio, ako imas vremena i malo volje ? hvala
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 11:18
Originally posted by livnjak livnjak wrote:

a nije da imam nekog iskustva u gym-u, ali onako.... samo vi meni preporucite sto je najbolje, jer stvarno zelim dobiti na masi
e sad za trening se jos nisam odlucio, ni koji ni kako.
e da, ovdje u gym-u imaju dosta weiderovih proteina, ali sad ne znam koje da uzmem. lik mi je preporucio Protein 80 Plus, jel on valja??
soner, jem mi mozes napisati svoj program treninga ovaj koji si radio, ako imas vremena i malo volje ? hvala


što se tice proteina, uzmi onaj koji je najjeftiniji i ciljaj na whey, taj weiderov je neki mix whey/kasein/albumin i još k tome je skup ko zlato.Znaci za pwm imaš boljih opcija od tog weiderovog.

Trening, neznam kojim danima imaš kickbox,ja sam imao ovako:

Pon,uto,sri-UFC
cet-leđa,biceps
Pet-noge,rame
Sub-prsa,triceps

što se tice programa vježbanja, googlaj i nađi neki,postavi ga ovdje pa cemo prokomentirat
Rijeąeno na PM.
Back to Top
livnjak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote livnjak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 13:09
kickbox imam sub i ned, tako da u teretenu mogu preko tjedna.
ok, dok si nađem neki trening, stavim ga pa da vi prokomentirate..
koji preporucujes protein?? jer ih ima stvarno puno, a svi sve hvale.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 13:55
Originally posted by livnjak livnjak wrote:

kickbox imam sub i ned, tako da u teretenu mogu preko tjedna.
ok, dok si nađem neki trening, stavim ga pa da vi prokomentirate..
koji preporucujes protein?? jer ih ima stvarno puno, a svi sve hvale.


A tipa pro.nutrition, myprotein, mvp..whey kao whey, gledaj samo da je jeftin i izbjegavaj bioTech,scitec i slicne firme.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
livnjak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote livnjak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 15:32
samo da je jeftin... heh okk
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 16:16
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 40ak ponavljanja,bravo

upisi gym i radi ovako

pon:prsa,triceps (prsa 3-4 vjezbe po 4-5 serija triceps 2-3 vjezbe po 3 serije)

uto:ledja.biceps   ledja 2 vjezbe za donja po 4-5 serija i 2-3 za gornji po 4-5 serija,biceps 2-3 vjezbe po 3 serije

cet: noge 4-5 vjezbi po 5 serija

pet:ramena,trbusni,listovi   ramena 3 vjezbe po 4-5 serija,trbusni 2-3 vjezbe po 3 serije,listovi š vjezba 4-5 serija

vjezbe koje ces sam sastavi pa stavi ovde da vidimo,za pocetak ce ti ovo bit ok program. jeli sve jasno znaci serije kako mozes ugl neka budu u ovim rasponima da ne ispadne da ledja i bicepse radis isti broj serija i vjezbi



Loše i krivo, trenira kick boxing što ce mu split?

neznan sta fali,ali daj mu ti nesto bolje za njega,reka je da oce u gym na masu i da mu pomognemo sastavit trening,pa eto

 

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.