New Posts New Posts RSS Feed - Jogurt i mlijecni proiz. - da / ne, kada?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jogurt i mlijecni proiz. - da / ne, kada?

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
Carnivore View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Carnivore Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2010 at 13:14
Originally posted by Zoki Zoki wrote:


Originally posted by Theia Theia wrote:

<span style="color: rgb(255, 5š, 153);"> </span><br style="color: rgb(255, 5š, 153);"><span style="color: rgb(255, 5š, 153);">Svako jutro jogurt (vocni, bez secera) uz zobene, feta ili grabancijaš su mi odlicni za popodnevne salate, posni za veceru, jogurtici za međuobrok, mlijeko u kavi.... Stvarno puno uzimam mlijecnih proizvoda i baš mi odgovaraju! </span><br style="color: rgb(255, 5š, 153);">
Kakav je to vocni jogurt bez šecera?Koji to piješ?

ocito neki s aspartamom ili suklarozom
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2010 at 13:15
OBOŽAAAVAM mlijecne proizvode - SVE! Jogurte, namaze, sireve, vrhnja......
Vindijini proizvodi su mi najfiniji i uvijek njihov jogurt uzimam.
Volim cak i kiselo mlijeko

Vocne jogurte organski ne mogu podnijeti

Ne biram vrijeme..kad god mi se jedu...nekad ujutro, nekad popodne, nekad navecer....

Njam njam
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2010 at 13:15
Originally posted by Theia Theia wrote:

Hm, vidiš ja sam opet skepticna - dok ja ne vidim nutricionisticki sastav na proizvodu, teeeeško da cu se odluciti za njega.

ja sam konkretno mislila na obicni kupovni jogurt u koji nasjeckaš ili smiksaš voce...
Strong is the new skinny.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2010 at 13:19
Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Originally posted by Theia Theia wrote:

Hm, vidiš ja sam opet skepticna - dok ja ne vidim nutricionisticki sastav na proizvodu, teeeeško da cu se odluciti za njega.

ja sam konkretno mislila na obicni kupovni jogurt u koji nasjeckaš ili smiksaš voce...


Aaaa, krivo sam shvatila - misli su mi skocile na kumice s placa.

Inace, vec godinama jedem vocni jogurt ujutro + voce. Pa moram si malo zasladiti dan!!!!
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2010 at 13:24
Originally posted by Theia Theia wrote:

Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Originally posted by Theia Theia wrote:

Hm, vidiš ja sam opet skepticna - dok ja ne vidim nutricionisticki sastav na proizvodu, teeeeško da cu se odluciti za njega.

ja sam konkretno mislila na obicni kupovni jogurt u koji nasjeckaš ili smiksaš voce...


Aaaa, krivo sam shvatila - misli su mi skocile na kumice s placa.

Inace, vec godinama jedem vocni jogurt ujutro + voce. Pa moram si malo zasladiti dan!!!!


Ujutro je još OK, navecer nikako ne bi trebalo to, koji okus najviše klopaš?
O jobobelli smo vec pisali u ovom temi: jogobella (ako nekog interesira)
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2010 at 13:25
Originally posted by Theia Theia wrote:

Aaaa, krivo sam shvatila - misli su mi skocile na kumice s placa. </span><br style="color: rgb(255, 5š, 153);"><br style="color: rgb(255, 5š, 153);"><span style="color: rgb(255, 5š, 153);">Inace, vec godinama jedem vocni jogurt ujutro + voce. Pa moram si malo zasladiti dan!!!! </span>

nisam ni ja od toga, meni sve to djeluje premasno.
kupim samo skutu koju obožavam, ali nigdje ne mogu naci nutritivne vrijednosti za nju
Strong is the new skinny.
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2010 at 19:20
š. Posni - pilos definitivno no.š
2. kefir - zbregov
3. kiselo mlijeko - zbregov
4. Aktivia :) mljac
5. abc, dukatela, philadelphija, vajkrem, sir i vrhnje, zrnati sir
6. grana padano, parmezan, kravlji tvrdi vacchino, ementaler
7. šlag


 
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2010 at 19:34

Originally posted by chaxy chaxy wrote:

kupim samo skutu koju obožavam, ali nigdje ne mogu naci nutritivne vrijednosti za nju
 

Probaj ovdje

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2010 at 14:41
Originally posted by Zoki Zoki wrote:


koji okus najviše klopaš?


šUUUUUUUUMSKA JAGODAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!

A kad mi ona vec izađe na uši, onda višnja ili šumsko voce. Ananas jedino nikada ne uzmenm (ipak su mi ova 3 favorita pa mi je teško promijeniti ).
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2010 at 14:57
  Skuta

Evo što sam ja našla:


  • Dokazano je da je skuta izuzetno zdrava. To je cisti proteinski proizvod, prepun imunoglobulina i albumina. Sadrži  jako malo mlijecne masti, svega 0,8 posto, a nema ni ugljikohidrata pa ne deblja. Zbog  svojstava svojih proteina skuta  jaca imunološki sustav organizma. Izuzetno je dobra za  regeneraciju jetre, a zbog malog udjela mlijecne masnoce  skuta je dijetni proizvod. S  druge strane, samo mala kolicina skute stvara osjecaj sitosti pa organizmu ne trebaju  vece kolicine hrane.
  • oko 45g Masti na š00g.. a proteina ima oko š5g mozda cak i vise ovisi o proizvođacu..
  • š00 g izdelka je povprecno:
    beljakovine š3,4 g
    mašcobe š,5 g
    ogljikovi hidrati 3,8 g
    kalcij 0,š g
    energijska vrednost 80 kcal (335 kJ)



Tako da više stvarno ne znam, ali razlika između š g i 45 g masti je - ogromna!
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2010 at 14:59
Originally posted by chaxy chaxy wrote:


nisam ni ja od toga, meni sve to djeluje premasno.
 


Da, i meni....
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2010 at 15:08
  skuta je svježi sir....

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2010 at 15:09
  pa šta nije skuta masna?
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2010 at 15:11
Originally posted by dalila dalila wrote:

  pa šta nije skuta masna?


Po ovoj tablici nije
Rijeąeno na PM.
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2010 at 15:29
sve ovisi o proizvođacu .... imaš svježi sir u rasponu od š-5% mm.. tako i skuta, ovisi od kojeg mlijeka (kravlji, koziji, ovciji) i kojeg proizvođaca, nešto je masnija od svježeg sira, al to je u principu slicno...
   

Edited by ena:)))
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2010 at 16:05
  Skuta:

"Važno je reci da se skuta radi  nakon što se napravi sir, a u  posudi ostane gusta smjesa.  Ona se vadi, a zatim stavlja u  platno koje mora biti propusno. Obicno je rijec o platnu  koje je nalik gazi i koje se  naziva "peca". Platno se sveže i  objesi te tako ostavi dok ne  istece sva tekucina. Nakon nekoliko sati u platnu ostane  zgusnuta, kao snijeg bijela i vec  na pogled primamljiva skuta. "
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.