New Posts New Posts RSS Feed - Mitovi u nutrici&#ššš;nizmu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mitovi u nutrici&#ššš;nizmu

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Mythbuster View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mythbuster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2010 at 20:27

Gajba piva:

Logika ti je genijalna. Na to ja mogu reci: Onda su nutricionisti na koje se ti pozivađ napravili istu stvar i platili za svoje istraživanje što je potvrdilo njihovo stajalište.

Zašto bismo u išta vjerovali sve je jedna velika zavjera. Zašto uopce unosis proteine? Vjerojatno su kompanije koje ih proizvode potplatile znanstvenike kako bi svi mi zivjeli u neznaju a njima donosili veliki profit

 

 

Gym girl:

 

Gdje sam ja rekao da isto vremena potrebno organizmu da probavi dextrozu i zobene.  Ocito je da se dextroza brze probavlja,  u tom nije poanta. Obozavam kad se komentira na clanke za koje se nije uzelo vremena ni prouciti, a pogotovo kad mi se stavljaju rijeci u usta pokušavajuci tako stvoriti argument.

 

Poanta je u tome da je inzulin spike nakon recimo zobenih i wheya dovoljan za anabolizam poslje treninga, ako je pojeden preworkout meal koji se sastoji od P+U.

 

što se tice više manjih obroka, još jedanput ja nekažem da je loše unositi puno manje obroka, ali ako neko nema vremena za pravljenje obroka svakih 3 sata APSOLUTNO NIšTA se nece promjeniti što se tice metabolizma ako smanji broj obroka, ali ostane na istoj kolicini kalorija i macronutrienta.

Mogu ti dati bezbroj primjera uspješnih sportaša, ali jednostavno se više necu truditi, jer nevidim da si je itko dao uopce truda procitati linkove. Ja sam svoje rekao a vi radite što želite.

 

Edited by Mythbuster
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2010 at 20:33
Originally posted by Mythbuster Mythbuster wrote:

 Ja sam svoje rekao a vi radite što želite.

 

 

Hvala

Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2010 at 20:33

 ok, ajd reci kaj prodajes da ti kazemo da necemo kupiti...

knjigu, pises plan prehrane, treninge, neke suplemente,...?

 

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2010 at 16:08
Originally posted by Mythbuster Mythbuster wrote:

Ja sam svoje rekao a vi radite što želite.

 

 

Radim i vidim rezultate.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2010 at 16:20
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Mythbuster Mythbuster wrote:

Ja sam svoje rekao a vi radite što želite.

 

 

Radim i vidim rezultate.



I ja.... I svi sportaši koje znam jedu svakih 2 do 3 h...možda ne paze tako striktno što unose..no da jedu 2 ili 3 x na dan....sigurno da ne....mislim da su to rijetki i da se tako nešto im ponekad desi.... kad se trošiš...tijelo ti jednostavno traži energiju.....

Iskreno nisam proucila clanke....ali nisam imala vremena...no da je isto puno malih ili 3 veca obroka sam uvjerena da nije istina..vec samim tim da se dijabeticarima preporuca unos više manjih obroka tijekom dana..pitam se zašto ;)
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2010 at 18:10

Originally posted by dalila dalila wrote:

..vec samim tim da se dijabeticarima preporuca unos više manjih obroka tijekom dana..pitam se zašto ;)
 

Vec sam negdje prije napisao - da se svi hranimo ko dijabeticari ne bi bilo toliko pretilih i oboljelih od raznih boleština

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2010 at 14:37
Ja se slažem sa mythbusterom u neku ruku..

Bilo je istraživanja koja su dokazivala da povecan broj obroka ne ubrzava metabolizam, o nekim drugim drugim beneficijama koje smatram da više obroka imaju sad ne govorim!

Isto tako konstatacija za potreban inzulin od zobenih ili dekstroze s obzirom na obrok prije treninga vrlo lako može biti tocna...  do nedavno sam godinama vjerovao da je pwm super važan i onda se pokazalo da nije toliko i da je bolji prewm ako vec na nešto obracamo pažnju!

Dalje se još ne usudim komentirati jer imam neke literature prvo za procitati
Ono što je bitno da ne smjemo biti previše zatvorenog uma
 

Edited by Iluvatar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2010 at 14:54

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:


Bilo je istraživanja koja su dokazivala da povecan broj obroka ne ubrzava metabolizam, o nekim drugim drugim beneficijama koje smatram da više obroka imaju sad ne govorim! 
  

Đabe sve to ak ja ogladnim nakon 2, 3 sata i šta sad? Necu sigurno razvaljivat želudac s 3 mega obroka, cist prakticki gledano. Također, mal da karikiramo, kak smo mi hrvati među najdebljima na svijetu a kolko imamo obroka dnevno? Naravno da ne moš povezat br obroka i debljinu al ipak, daje se naslutit.

+ što uvijek zaboravljamo konstantan aminokiselinski priljev tokom dana


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Isto tako konstatacija za potreban inzulin od zobenih ili dekstroze s obzirom na obrok prije treninga vrlo lako može biti tocna...  do nedavno sam godinama vjerovao da je pwm super važan i onda se pokazalo da nije toliko i da je bolji prewm ako vec na nešto obracamo pažnju! 
  

A ono sitnice...prewm je ok ak recimo, bubam, nisi imao pošten obrok prije treninga il ak ti je zadnji obrok bio prije neka 2 sata il više.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2010 at 16:44
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:


Ja se slažem sa mythbusterom u neku ruku..Bilo je istraživanja koja su dokazivala da povecan broj obroka ne ubrzava metabolizam, o nekim drugim drugim beneficijama koje smatram da više obroka imaju sad ne govorim!Isto tako konstatacija za potreban inzulin od zobenih ili dekstroze s obzirom na obrok prije treninga vrlo lako može biti tocna...  do nedavno sam godinama vjerovao da je pwm super važan i onda se pokazalo da nije toliko i da je bolji prewm ako vec na nešto obracamo pažnju!Dalje se još ne usudim komentirati jer imam neke literature prvo za procitatiOno što je bitno da ne smjemo biti previše zatvorenog uma
 


Illy, nitko tu nije zatvorenog uma - ja sam pod beneficijama malih ali cešcih obroka mislila, između svega ostalog da sad ne nabrajam, na cisto zapošljavanje organizma malo više puta dnevno što se probave i apsorpcije hrane tice, sigurno da to više potice tijelo da radi i pritom troši energiju (jer znamo da i probava ulazi pod bazalni metabolizam) nego da unesemo š-2 obroka...da ne govorim o manjem poticanju inzulina itd...

što se zobenih i dex tice - ono na što sam ja regirala je to da i jedno i drugo izazivaju jednaki inzulinski spike što nikako ne može bit tocno s obzirom na brzinu kojom glukoza iz tih dvaju izvora ulazi u krv i potice izlucivanje inzulina. Sad, dal je inzulin od zobenih dovoljan i dal nam zaista treba jednostavan uh nakon treninga - u to ne ulazim - ali što se brzine i inzulinskog spike tice - mislim da je to neusporedivo između ovo dvoje.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2010 at 23:15
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:


Ja se slažem sa mythbusterom u neku ruku..Bilo je istraživanja koja su dokazivala da povecan broj obroka ne ubrzava metabolizam, o nekim drugim drugim beneficijama koje smatram da više obroka imaju sad ne govorim!Isto tako konstatacija za potreban inzulin od zobenih ili dekstroze s obzirom na obrok prije treninga vrlo lako može biti tocna...  do nedavno sam godinama vjerovao da je pwm super važan i onda se pokazalo da nije toliko i da je bolji prewm ako vec na nešto obracamo pažnju!Dalje se još ne usudim komentirati jer imam neke literature prvo za procitatiOno što je bitno da ne smjemo biti previše zatvorenog uma
 


Illy, nitko tu nije zatvorenog uma - ja sam pod beneficijama malih ali cešcih obroka mislila, između svega ostalog da sad ne nabrajam, na cisto zapošljavanje organizma malo više puta dnevno što se probave i apsorpcije hrane tice, sigurno da to više potice tijelo da radi i pritom troši energiju (jer znamo da i probava ulazi pod bazalni metabolizam) nego da unesemo š-2 obroka...da ne govorim o manjem poticanju inzulina itd...

što se zobenih i dex tice - ono na što sam ja regirala je to da i jedno i drugo izazivaju jednaki inzulinski spike što nikako ne može bit tocno s obzirom na brzinu kojom glukoza iz tih dvaju izvora ulazi u krv i potice izlucivanje inzulina. Sad, dal je inzulin od zobenih dovoljan i dal nam zaista treba jednostavan uh nakon treninga - u to ne ulazim - ali što se brzine i inzulinskog spike tice - mislim da je to neusporedivo između ovo dvoje.


š. Ako uzmemo u obzir da više obroka ne ubrzava metabolizam logika bi nalagala da tijelo isto energije potroši na probavu kile mesa bilo ono u 5 obroka po 200 grama ili jednom od š kg

2. što se inzulinskog šiljka tice mythbuster nigdje nije rekao da je šiljak isti samo da unos zobenih i dekstroze ima isti impact.. ja sam to skužio kao impact na anabolizam
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 16:28

š. Dobro, to je istina, matematika kaže svoje :) Ali šta je je, mislim da je ta warrior dijeta prilican pritisak na organizam..

2. Možda sam ga i ja krivo skužila onda...ali hmmm kako impact može bit isti? Mislim ako gledamo na brzinu ulaska glukoze u krv i ovisno o tome reakciju inzulina....ako je tu brzina doista tako bitna kako mogu zobene kao složeni uh imat isti utjecaj? Možda mogu imat dovoljan, ali isti....
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 17:10
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


š. Dobro, to je istina, matematika kaže svoje :) Ali šta je je, mislim da je ta warrior dijeta prilican pritisak na organizam..

2. Možda sam ga i ja krivo skužila onda...ali hmmm kako impact može bit isti? Mislim ako gledamo na brzinu ulaska glukoze u krv i ovisno o tome reakciju inzulina....ako je tu brzina doista tako bitna kako mogu zobene kao složeni uh imat isti utjecaj? Možda mogu imat dovoljan, ali isti....


š. Naše mišljenje o warrior diet-u nije važno trenutacno iako se slažem

2. Zašto bi brzina bila bitna?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 17:33
š. Ajmo onda ovako....neovisno dal više manjih obroka stvarno utjece na brzinu metabilizma, radi ostalih prednosti istog, ipak se preporuca tako naspram jednog ili dva obilna .. može?

2. Otkad sad brzina nije bitna Nije li nakon treninga potrebno što brže potaknut inzulin radi nadomjestka glikogena i gašenja kortizola? I nije li nam za to potreban što brži uh, onaj što se najbrže razlaže u glukozu, zapravo što je sam po sebi glukoza? Jer ako krknemo zobene ko složen uh, dok se to razloži do glukoze...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 17:50
 Ja sam negdje procitala...da preobilan obrok ima slican ucinak kao ne jedenje na organizam.... i da tada tijelo reagira slicno kao kod gladovanja....i prepoznaje višak kcal kao rezervu i skladišti je u mast...hm...bilo je to dakako strucnije napisano i moram pronaci...ali sada sam umorna i tek došla sa posla i neda mi se....

 ne vjerujem da je jednako manje ili više obroka u toku dana.... pogotovo što sam ja kao i Thorn svako malo gladna.... i svi ti (ili bar vecina njih koji kao jedu 2 ili 3 obroka ) u međuvremenu grickaju kekse ili cokoladicu.... a ako treniraš...mislim da umireš od gladi ako ne jedeš svakih par sati...a vi kažite šta god.....

 
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 18:15

Originally posted by dalila dalila wrote:

 Ja sam negdje procitala...da preobilan obrok ima slican ucinak kao ne jedenje na organizam.... i da tada tijelo reagira slicno kao kod gladovanja....i prepoznaje višak kcal kao rezervu i skladišti je u mast...hm...bilo je to dakako strucnije napisano i moram pronaci...ali sada sam umorna i tek došla sa posla i neda mi se....

 ne vjerujem da je jednako manje ili više obroka u toku dana.... pogotovo što sam ja kao i Thorn svako malo gladna.... i svi ti (ili bar vecina njih koji kao jedu 2 ili 3 obroka ) u međuvremenu grickaju kekse ili cokoladicu.... a ako treniraš...mislim da umireš od gladi ako ne jedeš svakih par sati...a vi kažite šta god.....

 
 

Amen na oba 2 paragrafa!

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 19:11
Originally posted by dalila dalila wrote:

 Ja sam negdje procitala...da preobilan obrok ima slican ucinak kao ne jedenje na organizam.... i da tada tijelo reagira slicno kao kod gladovanja....i prepoznaje višak kcal kao rezervu i skladišti je u mast...hm...bilo je to dakako strucnije napisano i moram pronaci...ali sada sam umorna i tek došla sa posla i neda mi se.... ne vjerujem da je jednako manje ili više obroka u toku dana.... pogotovo što sam ja kao i Thorn svako malo gladna.... i svi ti (ili bar vecina njih koji kao jedu 2 ili 3 obroka ) u međuvremenu grickaju kekse ili cokoladicu.... a ako treniraš...mislim da umireš od gladi ako ne jedeš svakih par sati...a vi kažite šta god.....  


je, to je sve istina, zato i tupim toliko :) ali ovdje se radi samo o utjecaju na brzinu metabolizma, ne na skladištenje masti i ostalo....drugo sve stoji i to se i ja slažem..to sve spada pod prednosti koje sam spomenula :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.