New Posts New Posts RSS Feed - Trening program
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trening program

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trening program
    Posted: 27 Studeni 2006 at 18:17
Stavite svoje treninge koje obavljate tijekom tjedna.
Napisite sta radite i koje vjezbe.



Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2006 at 18:25

 Vidim da ti nitko nista ne pise na ovu temu....

 Ja sam cura, pa mislim da moji, "zenski" treninzi ne bi nikoga zanimali  Samo se cudim da si decki medusobno ne pomazu kod ove teme. Kao da nitko ne vjezba...

   

Edited by Theia
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2006 at 20:36
Theia slobodno ti napisi svoj trening

Komentirat cemo i zenske i muske treninge.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
zoran View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Studeni 2006
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2006 at 21:19
kako ja neznam imena vjezbi :D

al ugl
radim prsa i biceps, leda i triceps, noge i ramena





EDIT: izbrisane proste rijeci

  

Edited by Zoki
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2006 at 15:20
 Radim prsa i biceps, leda i triceps, noge i ramena. Isto kao i Thea-to je ujedno i najcesci trening plan koji sam do sada susretao. Vezbe pojedinacno mi se neda pisati,zavisi kako je opremljena necija teretana. Moja nije baa nesto š5-ak sprava pa se snalazimo
Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2006 at 19:59
Moj trening

Pon :  Ledja + š vjezba za prsa + triceps + trbusnjaci + 2serije biceps
  Sri:    Noge + ramena
 Pet:   Prsa + š vjezba za ledja + biceps + trbusnjaci + 2serije triceps

Radim biceps i triceps u jednom treningu jer ne stignem dva puta odradit pojedini misic tjedno.

Al npr. kad radim ledja, radim 6-7 serija tricepsa i 2 serije bicepsa.
Dalje, kada radim prsa odradim 4 serije sirokih zgibova kako bi malo latove aktivirao (to je ova š vjezba za ledja u petak).

I moram napomenuti da svaki tjedan mijenjam vjezbe za pojedini misic.

Kardio na svakom treningu ubacim š0-š5 min .

Treninzi mi traju otprilike š sat ili max sat i pol vremena.


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Slyster12 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 93
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slyster12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2006 at 02:53
Zaato ti kardio traje š0-š5 minuta?Kardio da bi poceo nagrizati masti (ako ga radia zbog tog efekta) bi trebao biti 30-45 minuta i to odmah poslije treninga sa utezima.
Back to Top
Slyster12 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 93
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slyster12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2006 at 03:19
Inace moj trening se takode mijenja svaki trening tj ja vjerujem tijelu i ogledalu da mi kazu sta mi fali...
Ovaj tjedan mi je izgledao ovako

pon PRSA+triceps+biceps

š Potisak sa bucicama na kosoj klupi 5xš0
2 razvlacenje na ravnoj klupi 3xš2
3 pull-ower 3x8
4 izometrija na cable cross-u 2x2 minute
5 french press 3xš2
6 biceps curl 3xš2

Ruke su mi misicna skupina koja najlakse napreduje i za njih tjedno napravim po jednu vjezbu.

utorak LEDA+listovi

š Dead lift 6x8-š piramidalno
2 zgibovi 3xš2
3 veslanje u pretklonu s bucicom 3xš0
4 hiperekstenzija pod opterecenjem 3xš2
5 odizanje s prstiju u pokretu 3xš2
6 stojeca sprava za listove 4xš5

Srijeda trbuanjaci+crobni trening
š trbusnjaci na strunjaci 3xš0
2 trbusnjaci na razboju (donji) 3xš2
3 brzo hodanje š sat

Cetvrtak ramena+pozing

š sjedeci potisak 4x8
2 razrucenje 3xš2
3 predrucenje sa aipkom 3xš0
4 privlak na lat-maaini(stralnja glava) 3xš0
5 pola sata pozinga (ili izometricnog treninga)

petak butine

š cucanj 5x8
2 ekstenzija 3xš0
3 fleksija 4xš0
4 iskorak 3xš2
5 odizanje kukova na strunjaci 2xš,5 minuta

sub+ned ODMOR

Dakle problematika kod treninga ljudi koji treniraju da bi bolje izgledali je sljedeci.
Moj trening ne valja vama...
Razlog tomu je taj ato ja radim smijeano malo vjelbi za ruke a uvijek su mi velike i rastu.
Netko nema tu "prednost" i mora se malo vic potruditi.
Isto tako scvaka od ovih kombinacija vjelbi,serija,opterecenja i ponavljanja isto tako odgovara samo meni.
Naucite vjelbe i neka vam ogledalo kale ato je sljedece na redu.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2006 at 19:18
Kardio mi traje š0-š5 min cisto zbog nekakvog zagrijavanja.

 
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
zoran View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Studeni 2006
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2006 at 10:09
pa time samo noge zagrijea 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2006 at 14:41
> pa time samo noge zagrijes

Mislim da je taj kardio na pocetku samo radi podizanja tjelesne temperature. I radi nekakvog zagrijavanja, ne striktno noge.
Back to Top
Amelie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amelie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2006 at 15:33

 Ja tek dva tjedna odlayim u teretanu i super mi.

Ali imam bas puno pitanja jer mi moj osobni trener bas sramezjiv ;)

Od samog pocetka krenula sam vrlo redovito, u prosjeku 5x tjedno, dobro se osjecam, ne pretjerujem s vjezbama, bila sam sigurna da cu se puno gore osjecat i da ce me misici rasturat. Ali nisu. Do sad sam iskljucivo trcala.

Nakon desetominutnog zagrijavanja na biciklu odem na sprave i odradim vec sad skoro sve, vise sam koncentrirana na gornji dio tijela jer mi taj problematicniji. Poslije jos odtrcim na traci ili sam na orbitreku cca. š0-š5min jer vec crkavam ;))

U principu sam se upisala u teretanu jer zelim smrsaviti nekuh 5-7kg. Nisam na nikakvoj dijeti, ali cini mi se da bih trebala poceti biti jer sam jako nezdovoljna, nisam izgubila ni kilu. Barem jednu za motivaciju ;)) Osjecam da sam cvrsca i zategnuta, ali ja bih da se smanjujem u obujmu, a ne da ga nadopunjujem s misicnom masom.

Kako da nastavim dalje a da bih do nove godine skinula barem 3, 4kg?

Back to Top
zoran View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Studeni 2006
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2006 at 15:52
rec cu ti isto su rekli i meni, sredi si prehranu i trci (il bicikl il v00tever)
neces od dizanja utega smrsavit
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2006 at 15:55
Amelie,

za skidanje viska kilograma preporucam da se trening bazira na kardiu (trcanje, bicikl..), ali pored samog kardia slobodno ubacis i vjezbe sa utezima.

Tek nakon 30min umjerenog kardio treninga masti se pocinju topiti.

Preporucam ti da odvojis kardio od treninga sa bucicama i preporucam 4 treninga tjedno.

Znaci, 2 puta u tjednu napravi kardio - 30 - 45min trcanja ili na biciklu, ovisi koliko mozes

A u ova dva dana gdje dolazi trening sa utezima, na pocetku tih dvaju treninga napravi zagrijavanje š0ak minuta bicikla ili trcanja pa se baci na rad sa utezima, kojih 40 minuta.

Tek kad upoznas svoje tijelo, tek ces onda shvatiti sto ti je potrebno da smrsavis.

Pored kvalitetnih treninga moras uvesti i kvalitetnu odnosno pravilnu prehranu.

Ako ti nesto nije jasno, slobodno pitaj.
  

Edited by Mr G.
Back to Top
Amelie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amelie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2006 at 15:29

 Fala puno na odgovorima ;)

Dakle, moram sredit prehranu ;(

Al kaj nudi menza to i jedem, jedino sam mislila reducirati veceru. Ionako u teretanu odlazim oko š7h, dakle, zadnji put jedem najkasnije u š5. Vratim se iz teretane oko š9 i ak sam budna do š2 ili š pa gladna sam ko pas. I kaj onda jesti? Ne mogu se do ponoci odrzavati na vocu ili povrcu ;) Probam od jutra jesti normalno (muslice s jogurtima ili nest na kruhu od cjelovitih zitarica), a za rucak mi je najidealnije meso i povrce. Ako nejdem u menzu onda si kuham rize, kase, palente ;)) I jedem puno juha iz vrecica i to kremastih s jogurtom i acidofilnim mlijekom ;)) Dakle, sto od ovoga mogu i dalje, a sto nikako vise?

A u teretani, Mr. G., i takvim redoslijedom radim. Zagrijavam se na biciklu š0 minuta, pa odem odradit sprave cca. 40min i na kraju trcim na traci ili vjezbam na orbitreku za sad tek š0 minuta ;)) Povecavat cu kak budem mogla ;)) Bolji mi orbitrek od trcanja jer nakon sto zavrsim osjecam vruce misice vise nego nakon trcanja. A i negdje sam procitala da se na njemu puno vise kalorija sagorijeva.

Dakle, vise se moram zadrzavati na kardio ;)

Back to Top
Amelie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amelie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2006 at 15:35

 Da, i jos nesto.

Radim li ja previse na spravama? Ako, dakle, zelim smrsaviti samo.

Trebam li nastaviti ovim tempom ili nekoliko puta u tjednu odraditi samo kardio, bez sprava?

Fakat sam neka nabrijana pa skoro svaki dan idem na trening i uglavnom jesam na spravama, a fakat me boli briga za misice, vazno mi samo da mi ode tih par kila.

Dakle?

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.