New Posts New Posts RSS Feed - Trening program
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trening program

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trening program
    Posted: 08 Veljaca 2007 at 18:43
moj trenig dijeli se na tri programa u ovom postu napisat cu za prvi ili a program u kojem vjezbam prsa i bicepse te naravno trbuh! Na pocetku imam 7-8 min orbitrek nakon toga rastezanje i onda prelazim na utege! Najprije kosi bench na smith masini 3 serije + zadnje dvije opadajuce 6/6! Nakon toga ravno razvlacenje pomocu sajli u supersetu sa potiskom ! E sad se trebam sjetit sta ono dalje znam da je jos neka vjezba za prsa onda ide biceps 4 serije sa ravnom sipkom standardni biceps-pregib, nakon toga sjedeci pregib sa rotacijom u supersetu sa biceps - pregibom sa EZ sipkom! Nakon toga trbuh podizanje nogu viseci sa vratila vrlo dobra ali i vrlo teska vjezba, nakon toga na kraju trcanje na traci 7-8 minuta i rastezanje trening mi ukupno traje oko sat i 20 do sat i pol To je prvi trening druga dva cu napisat drugi put jer mi se neda sad
Back to Top
Slyster12 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 93
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slyster12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2007 at 02:20
Gle,Sasvim je meni svejedno da li ces promijeniti misljenje ili neces.
ja sam ti napisao nepobitnu cinjenicu a ova teorija o tome da ti dodje na isto nemam komentara jedino jedan savjet.
cITANJE S RAZUMIJEVANJEM.
Lijepo ti je objasnjeno da ti NE dodje na isto i zasto ne dodje na isto.
Isto tako nisi napisala jednu od najvaznijih stvari>>Prehranu.
što i koliko puta jedes
što se tice treninga mogao bi biti i bolji.
Na pocetku ancrobno a nakon utega crobno.
Separirati misicne skupine na 4 tjedno (primjer :Prsa+triceps,ramena+biceps,ledja+trbusnjaci,noge)
.....


Edited by Slysterš2
Back to Top
mala22 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2007 at 16:26
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by mala22 mala22 wrote:

Originally posted by Slysterš2 Slysterš2 wrote:



U oba slucaja tijelo ce stediti glikogen no u drugom slucaju to nam odgovara jer dugorocno gledano ako radimo crobni prije ancrobnog manji ce nam misici biti a naslage masti vece.


Moram rec da ova recenica zvuci kao da cemo dobivat masne naslage ako cemo vjezbat crobne vjezbe prije ancrobnih, al kuzim kaj oces rec, makar mi nije jasno zasto bi netko tko zeli gubiti masti imao ancrobni trening prije crobnog kad ovak i onak prvih 20-30 min se trosi glikogen, a poslije masti, tak je svejedno koje ces prije ako ti nije cilj povecati misicnu masu?!



Pa bas zato sto se prvih 30ak minuta trosi glikogen treba odraditi ancrobni trening pa crobni.
Jer ako ces ici odma na crobni potrosit ces glikogen i nista neces napraviti, samo ces biti umorna za dio sa utezima.
Kada odradis prvo ancrobni glikogen ce biti smanjen i tijelo ga stedi i pocinje trositi masti i onda crobni trening tu dolazi.
    
 

 

Moje misljenje je da meni dodje na isto dal cu prvo posteno trcat 40 min, pa radit s utezima s manjom kilazom vise ponavljanja ili cu radit s tezim utezima pa poslije hodat po traci. Ja nakon trcanja nisam umorna, ali radim s manjom kilazom nego sto bih da radim obrnuto, a i nije mi najvaznije povecat misice...

Kazes potrosit cu glikogen... koliko sam ja shvatila iz svega kaj sam procitala, glikogen se ne moze potpuno potrositi i da upravo zato tijelo pocne koristiti masti kao gorivo da bi sacuvalo neku razinu glikogena...

Tesko da cu ja promjenit svoje misljenje o tome sta treba prije, sta poslije, nemoj se ljutit zbog toga, ja sam tvrdoglava...

 

A STO NISI NISTA NAPISO ZA MOJ PROGRAM VJEZBANJA, ZIVO ME ZANIMA, A TI ISKOMENTIRAS SAMO JEDNU RECENICU?!?

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2007 at 11:49
Originally posted by mala22 mala22 wrote:

Originally posted by Slysterš2 Slysterš2 wrote:



U oba slucaja tijelo ce stediti glikogen no u drugom slucaju to nam odgovara jer dugorocno gledano ako radimo crobni prije ancrobnog manji ce nam misici biti a naslage masti vece.


Moram rec da ova recenica zvuci kao da cemo dobivat masne naslage ako cemo vjezbat crobne vjezbe prije ancrobnih, al kuzim kaj oces rec, makar mi nije jasno zasto bi netko tko zeli gubiti masti imao ancrobni trening prije crobnog kad ovak i onak prvih 20-30 min se trosi glikogen, a poslije masti, tak je svejedno koje ces prije ako ti nije cilj povecati misicnu masu?!



Pa bas zato sto se prvih 30ak minuta trosi glikogen treba odraditi ancrobni trening pa crobni.
Jer ako ces ici odma na crobni potrosit ces glikogen i nista neces napraviti, samo ces biti umorna za dio sa utezima.
Kada odradis prvo ancrobni glikogen ce biti smanjen i tijelo ga stedi i pocinje trositi masti i onda crobni trening tu dolazi.
    

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2007 at 10:39
Originally posted by icetea icetea wrote:

Hy! Jel bi mi netko mogao preporuciti neke vjezebe za ledja kod kuce,nisam bila u teretani vec par mjeseci pa me zanima? Znaju me boliti,ali opet zelim ojacati ledjne misice?

 Pa mozda te i bole zato sto ne vjzbas i ne gibas se dovoljno.

Evo skini ovo pa pogledaj back-home  http://rapidshare.com/files/7792965/Muscle_and_Fitness_š0š_W orkouts.pdf

Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
mala22 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2007 at 03:53

Ja cu napisati svoj nacin vjezbanja i dodatke, pa molim misljenja o tome..

Cilj: smanjiti masnocu i odrzati misicnu masu ili malo povecati

Idem u teretanu 4-5 puta tjedno, svaki put trcim cca 40min ili vise, nakon toga vjezbam s utezima jedan dan noge i prsa, drugi bicepse, tricepse i ramena, a ledjnjake i trbusnjake radim svaki dan..

Pijem vitamine i minerale u tableti nakon dorucka. Prije teretane pijem termo-fx i Tone´n Tighten kapsule (sagorjevaci masti), a nakon teretane pijem proteine... Jedem sve ali u manjim kolicinama, vecera mi je oko 9 najcesce (jer idem spavat oko 3)..

Do sad nisam nis koristila, idem u teretanu 4 mjeseca i izgubila sam 4kg (POLAKO ALI SIGURNO ), izgubila sam i par cm i zadovoljna sam, al sad bih to htjela nekako brze..

 

 

[QUOTE=Slysterš2]

U oba slucaja tijelo ce stediti glikogen no u drugom slucaju to nam odgovara jer dugorocno gledano ako radimo crobni prije ancrobnog manji ce nam misici biti a naslage masti vece.

 

Moram rec da ova recenica zvuci kao da cemo dobivat masne naslage ako cemo vjezbat crobne vjezbe prije ancrobnih, al kuzim kaj oces rec, makar mi nije jasno zasto bi netko tko zeli gubiti masti imao ancrobni trening prije crobnog kad ovak i onak prvih 20-30 min se trosi glikogen, a poslije masti, tak je svejedno koje ces prije ako ti nije cilj povecati misicnu masu?!

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2007 at 00:29
 Deana, grceve imas jer ti fali minerala. Ne znam koliko ti je teretana opremljena s dodatcima prehrani, ali ako je, imas magnezij u ampuli za kupiti. Mozes ga nabaviti i u ducanima s dodatcima prehrani. A ako ne - jos uvijek ti ostaje dm i sumece tablete.
Back to Top
icetea View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote icetea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2007 at 22:04

Hy! Jel bi mi netko mogao preporuciti neke vjezebe za ledja kod kuce,nisam bila u teretani vec par mjeseci pa me zanima? Znaju me boliti,ali opet zelim ojacati ledjne misice?

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2007 at 19:17
N

Edited by emilio
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2007 at 19:01
n

Edited by emilio
Back to Top
deana View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2007 at 23:08

 Bok Nina... Ja vjezbam kuci.... Trenutno....a i obicno bar izmedju odlazaka u teretanu ili na crobik... Obicno vozim sobnu biciklu pola sata... nakon toga prvi dan recimo radim vjezbe za ruke....pa trbuh i ledja (oko 45min)... drugi dan radim vjezbe za noge plus trbuh i ledja....nakon toga istezanje i jos š0 min bicikla...ili idem prije trcati pa to... Potrebne su ti bucice i pjeskovi za noge.... ilazu odredi sama..najbolje da krenes sa manje... ako nemas sobnu biciklu i nemas di trcati...mozes prakticirati brzo hodanje pola sata...ili kako si isla na crobik...smisli si 20-tak minuta zagrijavanja uz mjuzu...eto.... srtenooo....

Back to Top
nina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2007 at 22:24
Bok! Novogodisnja odluka mi je krenuti vjezbati kod kuce. Isla sam na crbic i zbog financija sam morala odustati. Stvarno bi voljela vjezvati kod kuce, ali mislim da si ne znam postaviti program!? moze neka mala uputa?  
pozdrav
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2006 at 21:55
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Originally posted by deana deana wrote:

 Mr. G. Pa ne znam..mozda je lijepse vecini-.....ali ja bi malo vise....mrvicu vise misica...ne sada pretjerano...dakle...tek toliko da se ipak vide malo vise;) Ono.-....htjela bi plocice na trbuhu i da se vide biceps, quadriceps....i tak;))

Samo da pitam jel to mogu postici samo teretanom i dal trebam uzimati neke proteine? Ako neko zna?

Thanks.....



Sve se postize teretanom, ali i zdravom prehranom.

Sta ce ti plocice i biceps, to vecina muskaraca ne voli, pa stoga mislim
da ti to ne treba

Dali trebas uzimati proteine ? To moras sama odluciti.

Moras vidjeti kakva ti je prehrana, jer ti i samom prehranom unosis proteine odnosno bjelancevine, pa ako ne stignes cesto jesti odnosno ako nemas dovoljan unos proteina, slobodno ubacis nekakav protein shake.
 

Sto se tice misica kod cura ja to osobno volim,nista pretjerano ali da se vidi da cura trenira i da radi na sebi. Pozeljan je malo tvrdji trbuh (uglavnom da nema slaufa). Sta fali na primjer Renati Sopek(sto se tijela tice) zenska radi na sebi i dobro izgleda. A da se zensko nabilda treba puno vise muke i vremena jer nemaju testosteron(muski hormon koji je zasluzan za rast). stoga samo udri s radom

Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
deana View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2006 at 23:05

Vise mislim da zanemarujem taj dio..pa cesce imam upale... Jer definitivno ne izvodim vjezbe nepravilno...provjereno.... To sam naucila...

Milslila sam da ce proteini sprijeciti te grceve...znaci to me lagala;)

 

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2006 at 22:56
Originally posted by deana deana wrote:

Pokusavam unositi dovoljno proteina...ali rekla mi jedna cura da bi mogla koristiti malo proteina..jer imam nekad recimo grceve u misicima kada vjezbam...doduse sada manje nego prije...i cesto me bole ledjni misici...pa mi je tako rekla....jel to istina?



Bol u ledjnim misicima nema nikakve direktne veze sa proteinima i samom prehranom vec sa izvodjenjem pojedinih vjezbi.
Back to Top
deana View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2006 at 22:38

Pokusavam unositi dovoljno proteina...ali rekla mi jedna cura da bi mogla koristiti malo proteina..jer imam nekad recimo grceve u misicima kada vjezbam...doduse sada manje nego prije...i cesto me bole ledjni misici...pa mi je tako rekla....jel to istina?

Ma znam da ne voli vecina muskih misice...al kad ja volim.,..sta sad A kazem...nebi ja previse...ali ipak malkice vise....ono....kad gledam za koliko moj bratic cuda napravi...a ja...bas sporo

Hranim se poprilicno zdravo u zadnih godinu dana...sama kuham..moji doma nitko nece tako da papaju....;)

Hvala na odgovoru tako brzo;))

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.