New Posts New Posts RSS Feed - o mlijeku i ml. proizvodima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

o mlijeku i ml. proizvodima

 Post Reply Post Reply
Author
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: o mlijeku i ml. proizvodima
    Posted: 26 Veljaca 2007 at 19:55
 evo ovako.. Pijem vam ja danas bioaktiv lgg pod informatikom, i kolegica do mene kazhe, evo sad chu ti ja poslat mail jedan-koji sam dobila, pa ga ne chesh vishe pit.. pa sam ga odlucila podjelit s vama, nadam se da se ona ne che naljutit kad i ako vidi ovo.. i zbilja, stvarno mi se zgadio taj lgg kad sam procitala..
 
 
Dakle, kolegica prevoditeljica bila u Bruxellesu s predstavnicima Vindije,
Sirele i Lure. Isli su tamo kako bi vidjeli na koji se nacin moraju u
proizvodnji mlijecnih proizvoda prilagoditi standardima EU-a.

Uglavnom, ona je slusala kako se rade ti sirevi i mlijeka i meso kod nas
(sve je legalno, na zalost) - mukica joj je bila par dana....

Idemo po redu:

S i r e v i  nemaju grama mlijeka u sebi, potpuno su umjetna tvorevina. Kad
bi bili prava, onda bi kostalo deset puta skuplje, a mlijeko, da je mlijeko,
bi kostalo 20 kn.

Naime, mlijeka krave skoro da vidjele nisu. S tim da ih pumpaju steroidima
i antibioticima, izbjeljivacima, umjetnim vitaminima,...

Za djecu su ti proizvodi VRLO opasni. Isto i vocni jogurti koji imaju toliko
secera da djeci definitivno povecavaju agresivnost. Drugim rijecima,
marketinski trikovi s mlijekom i kalcijem (ima puno boljih izvora kalcija od
mlijeka - to je cisti mljekarski lobi) su nas naveli na to bespotrebno i
šTETNO ispijanje mlijeka. Ono odrasloj osobi UOPcE ne treba, pogotovo
zenama.

Sve vazi i za kisele mlijecne proizvode, posebno LGG koji su zaista
bakterije koje se dobivaju uzgojem kulture bakterija od mrtvaca - kako
ljudi, tako i krava (dobro ste procitali, m r t v a c a).

Mlijeko koje se koristi za proizvodnju tih stvari se uvozi, nije nase.

S o j i n o  mlijeko kao zamjena je bolje, ali buduci da se ne moze (ili
moze, ali tesko) provjeriti jel ta soja GMO ili nije, bolje i to
izbjegavati.

Krave koje se uzgajaju za telad koja ce se klati daju bolje mlijeko, al ne
prodaje se nama to mlijeko, nego ono losije (dakle, telici dobivaju bolje).
Dok, recimo, za Japan se uzgajaju krave na poseban nacin: posebni travnjaci,
sve organski uzgojeno, krave imaju masazere, idu na pasu, prije klanja ih se
uspava jer inace, ako se zivotinja zakolje, ona je u stresu, i taj adrenalin
se prenosi na meso koje ljudi jedu...

M e g g l e  bi trebalo izbjegavati jer dolazi iz Poljske, pa nije sigurno
jel ozraceno ili nije.

i tako dalje, i tako dalje..


Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 20:14

kak moze vocni jogurt imati "toliko puno" secera kada ima skoro jednako kalorija kao i obican jogurt?
Back to Top
Tanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 22:55
E, draga moja, puno mi stvari ne bi jeli niti pili kad bi znali od cega se to radi. A sad ovo od mrtvaca.. ne vjerujem bas.
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:07
Ja mislim da ni jedna prehrambena namirnica u danasnjem svijetu nije potpuno zdrava za nas organizam , sve se to radi umjetno i svakako samo da bi se zaradilo, niti jedno meso ni ista sta kupis u trgovini vjerojatno nije nista bolje od tog lgg-a tako da se s tim ne treba opterecivat!

Nazalost, to je stvarnost, i kad bi to sve gledali ne bi imali sta jesti, tako da se nema smisla opterecivati s tim!
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2007 at 15:25

 Uh, ovo mi izgleda kao jos jedan od onih spam mailova na slobodnu temu - teorije zavjere.

Naravno da se danasnji kupovni mlijecni proizvodi ne mogu usporedjivati s nekadasnjim domacim stvarima, ali bas da je sve tak crno, malo mi je to smijesno i nevjerojatno.

Mislim da ne treba vjerovat bas svemu tome (LGG s mrtvaca, yeah). A tko vjeruje, nek ne jede i bok.

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2007 at 20:34
Ma jednostavno se s tim necu opterecivat, jest cu ko i prije i bok!! 
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2007 at 08:44

 e ovako nesto nisam cula godinama... Ljudi moji u svijetu postoje certifikati i rjesenja i kontrole i provjere i u nekim su zamljama slabije a u nekima jace. kao agrono i kao stocar kazem vam jasno i glasno ZAKONI U RH ZABRANJUJU DA U MLIJEKU IMA REZIDUA (antibiotici, ljekovi, deterdjenti) i svaki proizvodjac kojemu se to nade u mlijeku se izlucuje iz sustava otkupa na 3 mj, pa mu se kontrole salju i sl. Kako znamo da te kontrole rade. Pa poslusajte koliko ljudi se zali da su im oni jebe... kreteni iz Krizevaca nekaj sje.. sa uzorkom mlijeka. Kontrole se vrse svaki mjesec i nikad ovi u labosu nist ne sje.. vec ljudi ne znaju radit.

Sir koji nije od mlijeka zove se nadomjestak za sir. I to na njemu pise.

Megle je jako dobra firma i bili su prvi koji nisu htjeli otkupiti mlijeko III klase i vratili su ga proizvodjacima i tu je nastala cijela drama. Njihov postupak je nadasve bio korektan

ne mozes kravu pumpat ne znam cime. Krava ako ne jede travu, sijeno ili silazu oboli i krepa. Mikroflora buraga ti to ne podnosi.

Kad takvo nesto citate pitajte se koliko je istina.

Ovdje u tom tekstu je sve laz, osim onoga da covjeku mlijeko mozda nije potrebno. To je hrana za mlade sisavce. S druge pak strane onda nam ni jaja nisu potrebna jer su hrana za razvoj pileta, a nije nam onda potrebno ni voce jer je ono hrana za razvoj mlade biljke...Da nastavim?

"S o j i n o  mlijeko kao zamjena je bolje, ali buduci da se ne moze (ili
moze, ali tesko) provjeriti jel ta soja GMO ili nije, bolje i to
izbjegavati." - velika greska jer je soja proizvodi jako stete ljdima s poremecajem kalcija i zato ga guraju i soju i previse. Sva soja na zemlji je vrlo vjerojatno GMO kao i vecina rize.
Ima boljih izvora od kalcija, istina, stocna kreda, kamencici, kosti, pa ti samo navali. Ugodno hrskanje.

Kako sam puno puna radila analize mlijeka i sireva nasih proizvodjaca svaki dan uzivam u mlijeku, kakau, kavi i znam da je to sto pijem dobro, i papam sir bez brige. Preporucam to i vama. A prijateljica koja je to napisala i kao cula neka m se javi. OVO STO JE TU IZRECENO JE TESKA KLEVETA. Bolje da to ne prica okolo jer ce se naplacat kazni i kazni..

Jos uvijek ne mogu vjerovat od kud nekom masta za to napisat. I poslat su mail Luri i Vindiji da ih pitam koji je to prevoditelj bio. Mlijeko, meso, jaja.. to je nesto sto meni osigurava kruh i mnogima u ovoj zemlji. Trudimo se, ucimo i patimo svaki dan da proizvedemo zdravu, dobru i ekonomicnu sirovinu. Godine rada su tu ulozene i odricanja i necu dopustiti da netko tako pljuje tudju i moju muku.

Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2007 at 10:23

 Ovo mi je poslao dukat kao odgovor

>Po&supš;tovana,
>
>hvala Vam &supš;to ste nam se javili i &supš;to ste odluèili pitati nas za mi&supš;ljenje.
>Na ¾alost ve&clig; neko vrijeme internetom kru¾i ovaj e-mail koji optu¾uje ne samo industriju mlijeka ve&clig; i kompletnu prehrambenu industriju. O ovome smo obavijestili Mljekarsku udrugu koja je predstavnik mlijeène industrije u Hrvatskoj. Mljekarska udruga je kontaktirala je Ministarstvo poljoprivrede i zakljuèak je da nema demantija na ovaj e mail jer u njemu su nevjerojatne stvari o kojima se nema &supš;to komentirati i nemaju veze sa stvarno&supš;&clig;u.
>
>Jo&supš; jednom hvala &supš;to ste nam se javili i srdaèan pozdrav,

Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2007 at 10:49
 aha.. a shta ja znam, nisam ja to pisala-tako sam dobila mail, josh vidim ak je to kao neka shto se bavi tim ishla, reko pa ne bi zhena lagala.. dobro, ja lako u svasht povjerujem i to je bilo onak chim sam prochitala sam stavila tu, nisam puno razmishljala.. al' eto.. drago mi je shto nije tako i shto chu opet pit lgg :) ma ionako sam i ovih dana, nakon tog saznanja, jela zobene s mlijekom i jogurtom..
 
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2007 at 11:05
Originally posted by themaja themaja wrote:

 e ovako nesto nisam cula godinama...

Kad takvo nesto citate pitajte se koliko je istina.

Ovdje u tom tekstu je sve laz 

 A prijateljica koja je to napisala i kao cula neka m se javi. OVO STO JE TU IZRECENO JE TESKA KLEVETA. Bolje da to ne prica okolo jer ce se naplacat kazni i kazni..

Jos uvijek ne mogu vjerovat od kud nekom masta za to napisat.

 Godine rada su tu ulozene i odricanja i necu dopustiti da netko tako pljuje tudju i moju muku.

 
 
 
eto, ja se izvinjavam (josh jednom).. nadam se da se i mene sad ne smatra tu nekim krivcem i da ne moram 'pobjech' s ovog foruma.. ja samo stavila ono shto sam dobila mail.. sad bar znam(o) shta svashta ljudi izmisljaju..
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2007 at 11:07
Originally posted by themaja themaja wrote:

Ugodno hrskanje.
 
 
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2007 at 11:22

 ne u redu je sve. To ja malo podivljam. Ja isto tako izvinjavam. Odmah sam obavijestila luru i vindiju i mljekarsku udrugu koje sam clan. Odgovor je svugdje isti

Ja se ispricavam zbog naglosti

 

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2007 at 11:59
Pa i cudno mi je to bilo s obzirom da se inace nasi proizvodi provode kroz dosta kontrola i kriteriji su inace i visi nego u nekim drugim zemljama, ali eto sad znamo istinu !

Idem popit casu mlijeka
Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2007 at 12:35
Sve je zatrovano u vecoj ili manjoj mjeri, ali srecom smo mi ljudi kao kante za smece!

Kad bi  razmisljali sto je zdravo a sto nije  poludjeli bi!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.