New Posts New Posts RSS Feed - Atkinsova dijeta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Atkinsova dijeta

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2011 at 09:08
meni je stari bio na toj dijeti, i pao je u mjesec dana oko š0 kg..  samo se trpao sirevima, kobasicama, jajima itd..
ja uvijek smatram da je bole napravit restrikciju kalorija, bazirat se na kvalitetnim UH i P, ubacit i ponesto masnoca, svaki 4. dan podignut unos radi sprijecavanja usporavanja metabolizma, i dobar trening.. i to je to..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2011 at 09:42
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

u ketogenoj dijeti se punjenje radi svakih 4 dana do max 2 tjedna a cijelo vrijeme se unosi vlaknasto povrce, dok kod atkinsa prva dva tjedna se izbacuju potpuno svi UH, pa cak i oni iz povrca.



Iz škrobnog povrca, dozvoljeno je lisnato, znaci špinat, kelj, cvjetaca, blitva...razne salate.....bilo bi gadno da je baš svo povrce zabranjeno pa cak i na to kratko vrijeme..

cuj, prva 2 tjedna su najvažnija - naravno da ce ljudi kad vide brzi gubitak kg skužit da stvar djeluje i nastavit dalje. Taj inicijalni gubitak glikogena i vode prvih par dana na vagi puno znaci, a vecina ljudi nemaju pojma da je to baš to pa su oduševljeni jer su napokon našli nešto što topi kile preko noci :) Treba vremena da se tijelo prebaci iz metabolizma ugljikohidrata na metabolizam masti i što ga duže držimo u ketozi to su bolji rezultati...zamisli da je Atkins stavio punjenje svaki 4. dan - naglo bi se prekinula jedva uspostavljena ketoza i svi bi dobili izgubljene kile nazad  i to opet od glikogena i vode i to bi bilo to - vriska i nevjerica - propala dijeta, odu pare Smile  Isto tako, treba vremena i da se ljudi odviknu od neke hrane...nakon 2 tjedna bez uh-a imat ce puno manju potrebu za njima nego da ih opet uvrste nakon par dana kad je kriza najveca, pogotovo ovisnicima o šeceru...a i koliko bi se njih znali dobro napunit bez da se preliju..ako su pocetnici...i opet, na ovoj dijeti nije ni pametno žestoko trenirat (osim LI kardija) pa se i glikogen sporije troši.....tako da kad se sve uzme u obzir ova dijeta ne može ne djelovat :) samo što je po meni više namijenjena pretilima kojima je stvarno hitno izgubit kile što brže, pretežito iz zdravstvenih razloga..a za druge kojima treba malo manje ja bi išla na neki drugi nacin, odnosno nebi nikad pocela sa Atkinsonom, pogotovo od jedne totalno izvrnute prehrane.....na pocetku cišcenje jelovnika i lagani deficit, naravno uz što više aktivnosti, a kasnije eventualno principe cikliranja, tajmiranja uh-a i sveg ostalog ovisno o željama i ciljevima.......nije toliko problem u samim uh-ima, nego u njihovoj vrsti, kolicini i vremenu kad se jedu...i naravno, u kolicini sjedenja i ležanja nakon toga Smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.