New Posts New Posts RSS Feed - Ne/Zdrave grickalice
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ne/Zdrave grickalice

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Tanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ne/Zdrave grickalice
    Posted: 18 Veljaca 2007 at 22:54
Sjemenke,kostice,bademi,orasi,pistacije,ljesnjaci i sl. Da ili ne..?
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 23:21

Koliko sam ja upoznat, sve je to zdravo... ali u UMJERENIM kolicinama.

Mislim da je za orasaste plodove porcija jednaka 30 grama.
 
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 09:35
  Ja ih rado pojedem.
Jednu saku prije treninga.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 09:55
 Preprucuju se ....PISTACI-imaju malo kalorija u odnosu na drugo kostunjicavo voce,bogati su biljnim vlaknima i imaju nizak nivo zasicenih masti...,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,š00 gr pistaca ima 567 kalorija,46 gr masti,2š g proteina,,,š0g vlakana.............................pistaci su dobri jer imaju kalij(regulise balans tijelesnih tecnosti) zatim magnezijum(vazan za ocuvanje tjelesne energije),fosfor(pomaze u izgradnji zuba i kostiju).....................dobri su izvori vitamina b6 koji pomaze metabolizam,,,,,,,,,,,,,Kao i vecina kostunjicavog voca  pistaci pomazu u smanjivanu holesterola i smanjivanju rizika od srcanih bolesti kao i to da sadrzi i antioksidanse...........................KAZU DA  netreba jesti vise od š8 grama PISTACA ili negdje oko 30 komada,,,ne cesce od tri cetiri puta dnevno
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 10:19
 BADEMI--nekad se smatralo da sadrze puno masnoca i da ih netreba jesti sto nije tacno jer su danas postali hit kad se radi o drzanju dijete, gubljenju kila,,,,  jer uzimanjem badema stvara se osjecaj sitosti koji je jako bitan u borbi protiv gojaznosti...,,,,,,,,,,,,,,,,,,sadrze vitamin e ,magnezij,kalcij,biljna vlakna,kvalitetne proteine,antioksidanse,nezasicene masnoce itd,...........................  treba ih znaci jesti
Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 11:28

 Emilio ti si nas pretrazivac!

Postavite Emiliju pitanje i ponuditi ce Vam zeljeni odgovor u rekordnom vremenu, te za razliku od vecine pretrazivaca isti ce Vam pronaci odgovor na hrvatskom jeziku!  

Hvala

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 18:11
Da, Emilio stvarno si superman i mene je ovo zanimalo hvala na odgovorima 
Back to Top
mortisha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mortisha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 19:03

 kokice?

ne bi rekla da su junk food! ja ih spremim doma na mrvu maslinova ulja... i ne pretjerivam u kolicini....

a upravo sam pojela saku bucinih kostica! jako zdravo!

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 21:30

Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Da, Emilio stvarno si superman i mene je ovo zanimalo hvala na odgovorima 
 

 HVALA vam dragi forumasi ......nemogu zaustaviti .......idem sad na krov da vidim mogu li letjeti kao on .....

Back to Top
crystal planet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crystal planet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 22:16
Originally posted by emilio emilio wrote:

Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Da, Emilio stvarno si superman i mene je ovo zanimalo hvala na odgovorima 
 

 HVALA vam dragi forumasi ......nemogu zaustaviti .......idem sad na krov da vidim mogu li letjeti kao on .....



na krov? nemoj, nije ti to pametno.. ko ce nam onda davat savjete??
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2007 at 17:34

Originally posted by Tanja Tanja wrote:

Sjemenke,kostice,bademi,orasi,pistacije,ljesnjaci i sl. Da ili ne..?
 

Ne. I to iz jednostavnog razloga - ne volim ih, jednostavno mi nisu fini ti okusi. Ponekad, ali jaaaako rijetko pojedem dva prstohvata suncokretovih sjemenki. To mi je jedino fino.

A ako cemo opcenito o grickalicama - znam zgrijesiti s cipsom od paprike ili tortiljicama. To mi se vec dopada.

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2007 at 17:52
A joj cips je najgore moguce gore ne moze, to je zivo smece!
Svima se nama on dopada, ali bolje ga izbjegavat, al to znas i sama!
Onaj od paprike je stvarno njami  al necu ga jest
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2007 at 23:59
Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

A joj cips je najgore moguce gore ne moze, to je zivo smece!
Svima se nama on dopada, ali bolje ga izbjegavat, al to znas i sama!
Onaj od paprike je stvarno njami  al necu ga jest




Znas, meni se chips cak vise niti ne dopada....

Sad, kad ga jedem, ne osjecam nikakav gust, jer znam da unosim smece u sebe. Pretpostavljam da je to nekakva vrsta psiholoskog .... necega... ali djeluje dobro :)

Inace, od stvari koje ne jedemo radi zdravlja nego gusta, ima mnogo boljih alternativa, i kada pomislis da umjesto takvih jela, jedes chips, to ti pokvari apetit... barem meni


 

Edited by šime
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 12:40
Pa da otkad sam poceo pazit na prehranu zazirem od njega, to je valjda nesto psiholoski imas pravo!
Al znam da sam ga prije obozavao jest!!
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 14:45

Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

A joj cips je najgore moguce gore ne moze, to je zivo smece!
Svima se nama on dopada, ali bolje ga izbjegavat, al to znas i sama!
Onaj od paprike je stvarno njami  al necu ga jest
 

CIPS---neznam da li sam na ovome forumu ili negdje drugo procitao da je 30 grama cipsa jednako š2 cajnih kasicica jestivoga ulja.....

Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 15:44
 Ma znam da je cips smece, ali malo cipsa jednom u dva mjeseca zbilja nije nekaj strasno. Da sam profesionalni sportas ili da osjecam ozbiljnije zdravstvene posljedice od njega, naravno da ga ne bi ni okusila. Ali koji put si treba priustiti neki uzitak, pa makar bilo protiv svih nutricionistickih pravila.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.