New Posts New Posts RSS Feed - Clean&Press
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Clean&Press

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Clean&Press
    Posted: 07 Studeni 2009 at 13:07
  Zanimaju me vasa iskustva sa ovom vjezbom jer sam je odlucio ubacit u program.



I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2009 at 13:22
  Evo da ponovim ono što sam ti i na pm-u rekao, izuzetna eksplozivna vježba, tehnicki jako složena i zahtjeva dosta vježbanja dok se ne uhvati osnovni psihomotoricki stereotip. Zahtijeva rad cijelog tijela, posebno dobra za gornji dio tijela s naglaskom na deltoide i  gornji dio trapeza.

Pravilnu izvedbu se može naci ili na youtubeu ili u knjizi Starting Strength.

Doduše ja bih radije išao na razdvajanje cijelog pokreta u nekoliko posebnih vježbi jer je cijeli clean&press manje više dizacka vježba i ukljucuje nekoliko vježbi u sebi.

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2009 at 14:26
  E ovo sto si zadnje napisao.. ja razmisljam da ne pocnem vjezbu s utegom dok je na podu, vec da ga dizem sa stalka i pocinjem sa tocke 2 na slici.. dok mi je kod kukova.. jer puno vecu tezinu mogu dignut s poda do pasa(kao mrtvo), a onda znatno manju iznad sebe..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2009 at 17:52
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  E ovo sto si zadnje napisao.. ja razmisljam da ne pocnem vjezbu s utegom dok je na podu, vec da ga dizem sa stalka i pocinjem sa tocke 2 na slici.. dok mi je kod kukova..

Tako je - onda imaš hang clean.

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

jer puno vecu tezinu mogu dignut s poda do pasa(kao mrtvo), a onda znatno manju iznad sebe..

Razumljivo, i sasvim opravdano.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2009 at 19:36
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  E ovo sto si zadnje napisao.. ja razmisljam da ne pocnem vjezbu s utegom dok je na podu, vec da ga dizem sa stalka i pocinjem sa tocke 2 na slici.. dok mi je kod kukova..

Tako je - onda imaš hang clean.



Ali hang clean sam sad vidio na youtube.. to samo podigne na rame i spusti.. ja bi podignuo na rame.. i onda napravio military press...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2009 at 22:35
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  E ovo sto si zadnje napisao.. ja razmisljam da ne pocnem vjezbu s utegom dok je na podu, vec da ga dizem sa stalka i pocinjem sa tocke 2 na slici.. dok mi je kod kukova..

Tako je - onda imaš hang clean.



Ali hang clean sam sad vidio na youtube.. to samo podigne na rame i spusti.. ja bi podignuo na rame.. i onda napravio military press...

hang clean + press (odnosno push press ako koristiš leg drive)

Možeš i tako, nitko te ne ogranicava, no kažem, meni je zgodnije razdvojiti te dvije vježbe jer su obje izuzetno zahtjevne. Drugi razlog što razdvajam je to što cleanom dignem više nego pressom pa mi je press ogranicavajuci faktor (zbog manje kilaže) u clean&pressu.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2009 at 12:20
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  E ovo sto si zadnje napisao.. ja razmisljam da ne pocnem vjezbu s utegom dok je na podu, vec da ga dizem sa stalka i pocinjem sa tocke 2 na slici.. dok mi je kod kukova..

Tako je - onda imaš hang clean.



Ali hang clean sam sad vidio na youtube.. to samo podigne na rame i spusti.. ja bi podignuo na rame.. i onda napravio military press...

hang clean + press (odnosno push press ako koristiš leg drive)

Možeš i tako, nitko te ne ogranicava, no kažem, meni je zgodnije razdvojiti te dvije vježbe jer su obje izuzetno zahtjevne. Drugi razlog što razdvajam je to što cleanom dignem više nego pressom pa mi je press ogranicavajuci faktor (zbog manje kilaže) u clean&pressu.


Zahtjevne jesu,da.. ali kao sto si mi u PM napisao da s obzirom na onaj program, bih dosta trebao toga mjenjat, probat cu ipak odradit tu vjezbu, jer sljedeci trening od ramena koristim lateralno odrucenje, te zadnji dan arnoldov potisak..jedino mozda ako mislis, da posto radim vec military press, da mi ne treba arnoldov?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2009 at 12:27
Originally posted by davor23 davor23 wrote:


Zahtjevne jesu,da.. ali kao sto si mi u PM napisao da s obzirom na onaj program, bih dosta trebao toga mjenjat, probat cu ipak odradit tu vjezbu, jer sljedeci trening od ramena koristim lateralno odrucenje, te zadnji dan arnoldov potisak..jedino mozda ako mislis, da posto radim vec military press, da mi ne treba arnoldov?

Tako je.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2009 at 12:30
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:


Zahtjevne jesu,da.. ali kao sto si mi u PM napisao da s obzirom na onaj program, bih dosta trebao toga mjenjat, probat cu ipak odradit tu vjezbu, jer sljedeci trening od ramena koristim lateralno odrucenje, te zadnji dan arnoldov potisak..jedino mozda ako mislis, da posto radim vec military press, da mi ne treba arnoldov?

Tako je.


E u tom slucaju ako izbacim arnoldov potisak, mogu odvojit rame na 3 vjezbe, hang clean, military press i lateralno..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2009 at 01:16
  Clean je preporucljivo prvo poceti uciti samo sa šipkom
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2009 at 01:31
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

  Clean je preporucljivo prvo poceti uciti samo sa šipkom

Ne bih rekao, cak štoviše, barem neka mala kilaža je potrebna na krajevima šipke da dobiješ osjecaj težine jer ako si cca 90kg šipka od 20kg ak je olimpijska ti u ruci leži kao cackalica a buduci da je pokret eksplozivan teško ceš to savladat.

O tome se govori i u Starting Strength-u.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2009 at 09:16
  Ta knjiga je odlicna.. skinuo sam je, sve je super pojasnjeno u njoj..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2009 at 10:44
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Ta knjiga je odlicna.. skinuo sam je, sve je super pojasnjeno u njoj..


Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2009 at 13:06
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

 
Clean je preporucljivo prvo poceti uciti samo sa šipkom
Ne bih rekao, cak štoviše, barem neka <span style="font-style: italic;">mala</span> kilaža je potrebna na krajevima šipke da dobiješ osjecaj težine jer ako si cca 90kg šipka od 20kg ak je olimpijska ti u ruci leži kao cackalica a buduci da je pokret eksplozivan teško ceš to savladat.O tome se govori i u Starting Strength-u.


dobro, naravno, ovisi tko pocinje uciti
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2009 at 15:04
  Ja sam mislio da sam jaci na clean-u, ali 40kg 6 puta i to je to.. he he
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2009 at 16:03
brzo ti uciš :O
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.