New Posts New Posts RSS Feed - Clean&Press
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Clean&Press

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2009 at 20:39
  Ma ici ce vise kg na toj vjezbi uskoro, vec vidim da mi od mrtvog dizanja porasla snaga..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2009 at 00:44
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Ma ici ce vise kg na toj vjezbi uskoro, vec vidim da mi od mrtvog dizanja porasla snaga..

Nemoj se nadati previše kg jer to nije vježba na kojoj ti snaga raste jednako brzo kao na mrtvom.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2009 at 00:58
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Ma ici ce vise kg na toj vjezbi uskoro, vec vidim da mi od mrtvog dizanja porasla snaga..

Nemoj se nadati previše kg jer to nije vježba na kojoj ti snaga raste jednako brzo kao na mrtvom.


A to vidjeh,da. Ali trenutno i ova tezina djeluje na misice ramena maksimalno moguce s obzirom na njihovu snagu.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2009 at 13:52
Ono što želim reci davore je da si prije desetak dana tek kretao uciti vježbu a sad radiš 6 ponavljanja
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2009 at 13:54
  Vjezbu clean nisam kretao ucit.. ucio sam clean&press, ali vjezbu clean sam prije radio radi boksa.. ipak radi i vrat i prednje rame
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2009 at 14:12
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ono što želim reci davore je da si prije desetak dana tek kretao uciti vježbu a sad radiš 6 ponavljanja

Za ovu vježbu sve preko 5 pon je "smrt" jer je to vježba dizajnirana kao dio maksimalnog pokušaja dizanja uzega s poda, odnosno š pokušaj.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2009 at 14:37
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ono što želim reci davore je da si prije desetak dana tek kretao uciti vježbu a sad radiš 6 ponavljanja
Za ovu vježbu sve preko 5 pon je "smrt" jer je to vježba dizajnirana kao dio maksimalnog pokušaja dizanja uzega s poda, odnosno š pokušaj.


Insinuacija je bila na to da ju nije stigao pravilno nauciti, no važno da si ti meni rekao nešto što (ne) znam

Edited by Iluvatar
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2009 at 14:51
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ono što želim reci davore je da si prije desetak dana tek kretao uciti vježbu a sad radiš 6 ponavljanja
Za ovu vježbu sve preko 5 pon je "smrt" jer je to vježba dizajnirana kao dio maksimalnog pokušaja dizanja uzega s poda, odnosno š pokušaj.


Insinuacija je bila na to da ju nije stigao pravilno nauciti, no važno da si ti meni rekao nešto što (ne) znam


Vjezbu clean, gdje ne dizem s poda, ved samo od struka na gore radim dosta vremena. Ali clean s poda i onda press sam rekao da neznam..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2009 at 15:36
Originally posted by davor23 davor23 wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ono što želim reci davore je da si prije desetak dana tek kretao uciti vježbu a sad radiš 6 ponavljanja
Za ovu vježbu sve preko 5 pon je "smrt" jer je to vježba dizajnirana kao dio maksimalnog pokušaja dizanja uzega s poda, odnosno š pokušaj.


Insinuacija je bila na to da ju nije stigao pravilno nauciti, no važno da si ti meni rekao nešto što (ne) znam
Vjezbu clean, gdje ne dizem s poda, ved samo od struka na gore radim dosta vremena. Ali clean s poda i onda press sam rekao da neznam..


Sorry onda, nisi naglasio d aznaš clean pa.. zato rekoh.. u ovom slucaju thornov savjet vrijedi.. i ne trebaš raditi prkeo 5 ponavljanja! Vas dvojica preko pm-a i tu, i onda ja nisma upucen :D
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2009 at 16:21
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ono što želim reci davore je da si prije desetak dana tek kretao uciti vježbu a sad radiš 6 ponavljanja
Za ovu vježbu sve preko 5 pon je "smrt" jer je to vježba dizajnirana kao dio maksimalnog pokušaja dizanja uzega s poda, odnosno š pokušaj.


Insinuacija je bila na to da ju nije stigao pravilno nauciti, no važno da si ti meni rekao nešto što (ne) znam
Vjezbu clean, gdje ne dizem s poda, ved samo od struka na gore radim dosta vremena. Ali clean s poda i onda press sam rekao da neznam..


Sorry onda, nisi naglasio d aznaš clean pa.. zato rekoh.. u ovom slucaju thornov savjet vrijedi.. i ne trebaš raditi prkeo 5 ponavljanja! Vas dvojica preko pm-a i tu, i onda ja nisma upucen :D

Ništa loše nisam mislio nego mi je bilo zgodno nadovezat se na tvoj post a i ti si eto propustio jedan dio davorovog i mog telepatskog komuniciranja
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2009 at 17:55
  Ali evo ovu nisam znao informaciju da preko 5 ponavljanja ne moram.. ja sam tezio 8 komada napravit 3 serije.. sad cu znaci 5

A koliko onda ponavljanja mrtvog?i bencha? jer ja sve radim po 8..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2009 at 20:31
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Ali evo ovu nisam znao informaciju da preko 5 ponavljanja ne moram.. ja sam tezio 8 komada napravit 3 serije.. sad cu znaci 5

A koliko onda ponavljanja mrtvog?i bencha? jer ja sve radim po 8..

Manje više sve vježbe dizackog karaktera (dakle iz tvog pitanja to je mrtvo, ali jednako tako i prednji cucanj itd itd) radiš u toj maniri, što manje ponavljanja, velika kilaža. Bench pres komotno koliko hoceš, može i više pon.
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2009 at 22:06
  Davore
Kao što ti napisaše, raditi 5 serija x 5 ponavljanja je dobra stvar za snagu. Također, dobro je držati se oko 25 ponavljanja sve skupa (5x5 = 25), pa je isto tako dobro da radiš i 4 ponavljanja u 6 serija s težinom kojom ne možeš napraviti 5 ponavljanja, ili 3 ponavljanja u 8 serija.

Nije loše sve to skupa iskombinirati, pa raditi:

š. trening 3x8 (npr. ponedjeljak)
2. trening 4x6 (npr. srijeda)
3. trening 5x5 (npr. petak)

Probaj ovo mjesec dana. Jasno, s prikladnim težinama i odmorima između serija.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2009 at 23:03
  Također, mobilnost ramena je od velike važnosti za pravilan gornji položaj ruku u pressu. Ako prilikom pressa ne možeš uspraviti ruke do kraja, odnosno do položaja u kojem se bicepsi nalaze u ravnini s ušima , a nikako ispred ušiju, vjerovatno nece dobro završiti za ramena (ozlijeda).
 Naravno, pomicanje glave naprijed kako bi bicepsi bili u ravnini s ušima nije opcija :)


Edited by Sasa Rajnovic
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 00:02
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

  Davore
Kao što ti napisaše, raditi 5 serija x 5 ponavljanja je dobra stvar za snagu. Također, dobro je držati se oko 25 ponavljanja sve skupa (5x5 = 25), pa je isto tako dobro da radiš i 4 ponavljanja u 6 serija s težinom kojom ne možeš napraviti 5 ponavljanja, ili 3 ponavljanja u 8 serija.

Nije loše sve to skupa iskombinirati, pa raditi:

š. trening 3x8 (npr. ponedjeljak)
2. trening 4x6 (npr. srijeda)
3. trening 5x5 (npr. petak)

Probaj ovo mjesec dana. Jasno, s prikladnim težinama i odmorima između serija.

To što pricaš je Waterbury-eva metoda 25-ica i ima smisla ako se provodi u full body programu, u suprotnom baš i nema smisla i ne vidim joj mjestu tu gdje pricamo o clean/pressu.

Možeš otvorit novu temu pa cemo tamo raspravljat o full bodyu i 25-icama.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 10:15
 Gledao sam taj program s 25-icama, no ja kad gledam, odradim recimo bench 8,6,4, ili 8,4,2... mrtvo isto odradim mozda 2 serije po 8, pa jedna od 6 pa zadnja od 3,4 ponavljanja.. postepeno mi se smanjuje broj ponavljanja kako podizem tezinu.

Cak 5 x 5 bi mi u ukupnom broju ponavljanja ispalo previse s obzirom da mi trening otprilike izgleda ovako:

bench press
zgibovi
rumunjsko mrtvo dizanje

cucanj
military press

biceps pregib sipkom
triceps pregib sipkom


I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.