New Posts New Posts RSS Feed - Moj današnji trening
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moj današnji trening

 Post Reply Post Reply Page  <12345 169>
Author
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2009 at 23:29
  Fino girl

Kakvi su ti ostali treninzi?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2009 at 09:49
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  zasto noge ne valjaju?
uzmi u obzir da ja radi sj.. koljena ne mogu raskorak recimo... ni cucanj do kraja..

Zbog toga jer ce ti te mašine i sprave još više pogoršati stvar s koljenima.

Primjerice, kad sam prošli petak shebo desno koljeno (užasna bol pri ekstenziji u koljenu i doslovno sam šepao i trpao se gelovima i zavojima) nisam ni pomišljao na recimo ekstenziju jer je to smrt za koljena zbog neprirodnog opterecenja. S druge strane uredno sam radio cucnjeve, mrtva dizanja i dr.

Nedostaje ti vježbi za zadnju ložu, i prave vježbe za kvad. Ne znam tocno koliko je to kod tebe ozibljno što se tice koljena, no ako je i upola onoliko koliko je kod mog frenda kojeg najverojatnije ceka operacija desnog koljena, možeš raditi cucnjeve ali jako jako striktno i bez velikog opterecenja.
 


Meni je recimo zadnja loza puno jaca od prednje.. ali naravno moram obje jacat za stabilnost koljena..

Ovako, na lijevoj nozi mi je prednji krizni ligament cijeli puknut, i bio sam narucen za operaciju ove god u š. mj.. ali sam otkazao jer bih bio sigurno 6mj sj... (skida se dio tkiva u koljenu, i sa vidama se povezuje u kost sa puknutim ligamentom)
Na desnoj nozi mi je prednji krizni ligament napuknut i drzi ses na š/3 sto je ostala.. bio sam na artroskopiji preg god dana, i kazu da ce to izdrzat i da samo moram jacat okolne misice..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2009 at 12:42
Originally posted by davor23 davor23 wrote:



Meni je recimo zadnja loza puno jaca od prednje.. ali naravno moram obje jacat za stabilnost koljena..

Hm onda si stvarno fenomen (ne mislim ništ loše) jer još nisam naišao da nekog kome je takva situacija jer obicno je to dio noge koji je manje više svima u dosta velikom zaostatku u odnosu na kvad (manje je generalno opterecen nego kvad).

No ipak nema razloga da ga ne vježbaš, barem zbog disbalansa.

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Ovako, na lijevoj nozi mi je prednji krizni ligament cijeli puknut, i bio sam narucen za operaciju ove god u š. mj.. ali sam otkazao jer bih bio sigurno 6mj sj... (skida se dio tkiva u koljenu, i sa vidama se povezuje u kost sa puknutim ligamentom)
Na desnoj nozi mi je prednji krizni ligament napuknut i drzi ses na š/3 sto je ostala.. bio sam na artroskopiji preg god dana, i kazu da ce to izdrzat i da samo moram jacat okolne misice..

Tako je, jacati mišice. Probaj kako sam ti napisao.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2009 at 13:39
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:



Meni je recimo zadnja loza puno jaca od prednje.. ali naravno moram obje jacat za stabilnost koljena..

Hm onda si stvarno fenomen (ne mislim ništ loše) jer još nisam naišao da nekog kome je takva situacija jer obicno je to dio noge koji je manje više svima u dosta velikom zaostatku u odnosu na kvad (manje je generalno opterecen nego kvad).

No ipak nema razloga da ga ne vježbaš, barem zbog disbalansa.

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Ovako, na lijevoj nozi mi je prednji krizni ligament cijeli puknut, i bio sam narucen za operaciju ove god u š. mj.. ali sam otkazao jer bih bio sigurno 6mj sj... (skida se dio tkiva u koljenu, i sa vidama se povezuje u kost sa puknutim ligamentom)
Na desnoj nozi mi je prednji krizni ligament napuknut i drzi ses na š/3 sto je ostala.. bio sam na artroskopiji preg god dana, i kazu da ce to izdrzat i da samo moram jacat okolne misice..

Tako je, jacati mišice. Probaj kako sam ti napisao.


I znaci, najbolje cucnjeve i mrtvo da radim? ajde cucanj mogu duboki recimo sa jedno 60kg.. i na press masini, ona mi je nekako najsigurnija uspijem sa š50+40kg(sama masin) 3 x 8 puta... tamo ipak imam onaj granicnik pa me nije strah..
Iskorak, to mi je vec problem.. strah da ne propadne koljeno.. mogo bih s nekih š0kg.. dalje ne.. inace mi je opseg oko koljena mali.. nikako obujam dobit..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2009 at 14:20
Davore pusti  brojke, cucanj nemoj raditi ispod š2 ponavljanja i nemoj nigdje žuriti, radi lagano ali sa što boljom formom!

što se tice mrtvog odlicno je kod takvih ozljeda kao dodatna vježba za noge jer noge ne rade u volikom opsegu pokreta ali opet rade
 

P.s onosvni savjeti za cucanj: leđa moraju biti ravno a koljena neka ne prelaze prste


Edited by Iluvatar
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2009 at 15:20
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Davore pusti  brojke, cucanj nemoj raditi ispod š2 ponavljanja i nemoj nigdje žuriti, radi lagano ali sa što boljom formom!

što se tice mrtvog odlicno je kod takvih ozljeda kao dodatna vježba za noge jer noge ne rade u volikom opsegu pokreta ali opet rade
 

P.s onosvni savjeti za cucanj: leđa moraju biti ravno a koljena neka ne prelaze prste


Pa skuzio sam da bi trebao vise ponavljanja.. jer mi treba izdrzljivost na tim misicima.. a mrtvo cu odradjivat na dan kad ledja radim..  ali moram malo tehniku mrtvog dizanja ulovit.. jer nikako ledja da mi ravno stoje.. na cucnju da, ali vec na mrtvom..hm hm..

I koje mi vjezbe preporucas na dan nogu?? ja odradim sigurno prednji cucanj i press masinu.. koje jos da odradim?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2009 at 17:12

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

  Fino girl

Kakvi su ti ostali treninzi?
 

izvještavat cu po danima

još cu ovaj tjedan možda odradit ovako kao do sad (split 3x), a onda prelazim na upper/lower 4x da vidimo kako ce to ic...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2009 at 22:33
  Davore presu također izbaci za to vrijeme dok ne riješiš koljena jer iako po teretanama kruži mit da je presa sigurnija za koljena itd, moje tijelo svjedoci sasvim nešto drugo, tj. veci napor nego na cucnjevima.

Drži se cucnjeva svih mogucih vrsta kao i mrtvih dizanja. Iskorak, presa, ekstenzija, fleksija zaboravi na neko vrijeme.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 09:56
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

  Davore presu također izbaci za to vrijeme dok ne riješiš koljena jer iako po teretanama kruži mit da je presa sigurnija za koljena itd, moje tijelo svjedoci sasvim nešto drugo, tj. veci napor nego na cucnjevima.

Drži se cucnjeva svih mogucih vrsta kao i mrtvih dizanja. Iskorak, presa, ekstenzija, fleksija zaboravi na neko vrijeme.


Ajde probat cu tako neko vrijeme.. samo cucnjeve radit.. ionako ima i njih dosta vrsta.. pa cu javit rezultate..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 10:43
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

  Davore presu također izbaci za to vrijeme dok ne riješiš koljena jer iako po teretanama kruži mit da je presa sigurnija za koljena itd, moje tijelo svjedoci sasvim nešto drugo, tj. veci napor nego na cucnjevima.

Drži se cucnjeva svih mogucih vrsta kao i mrtvih dizanja. Iskorak, presa, ekstenzija, fleksija zaboravi na neko vrijeme.


Ajde probat cu tako neko vrijeme.. samo cucnjeve radit.. ionako ima i njih dosta vrsta.. pa cu javit rezultate..

Toliko da ti ne mogu dosaditi: prednji, zadnji, hack, split, box, pistol itd. kao i mrtva dizanja
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 11:21
  A mrtva dizanja.. recimo imam jako krute tetive, i nisam gibak... tako da nemogu mrtvo odradit sa ravnim nogama.. a ako idem mrtvo sa cucnjem, nemogu veliku tezinu jer mi koljena nece izdrzat.. zadnji put sam 3 serije po 8 sa 60,70 kg...


I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 12:27
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  A mrtva dizanja.. recimo imam jako krute tetive, i nisam gibak... tako da nemogu mrtvo odradit sa ravnim nogama.. a ako idem mrtvo sa cucnjem, nemogu veliku tezinu jer mi koljena nece izdrzat.. zadnji put sam 3 serije po 8 sa 60,70 kg...



Kruta/skracena zadnja loža, nefleksiblnost u kuku, slab gluteus, sve to može utjecat na tvoju nemogucnost izvođenja tih vježbi.

Isteži zadnju ložu, kukove i gluteuse što je moguce više, vježbaj tehniku mrtvog (i klasicnog i sumo i rumunjskog i onog ravnim nogama) na svakom treningu, svjesno kontrahiraj gluteuse i zadnju ložu kod mrtvog.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 12:42
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  A mrtva dizanja.. recimo imam jako krute tetive, i nisam gibak... tako da nemogu mrtvo odradit sa ravnim nogama.. a ako idem mrtvo sa cucnjem, nemogu veliku tezinu jer mi koljena nece izdrzat.. zadnji put sam 3 serije po 8 sa 60,70 kg...



Kruta/skracena zadnja loža, nefleksiblnost u kuku, slab gluteus, sve to može utjecat na tvoju nemogucnost izvođenja tih vježbi.

Isteži zadnju ložu, kukove i gluteuse što je moguce više, vježbaj tehniku mrtvog (i klasicnog i sumo i rumunjskog i onog ravnim nogama) na svakom treningu, svjesno kontrahiraj gluteuse i zadnju ložu kod mrtvog.


Morat cu se pocet istezat,da.. jer sam oduvijek krut..
Ali sto se tice mojih nogu, imam ja problem koji seze u proslost.

Pred š6 god, sam imao spiralnu frakturu na bedrenoj kosti na lijevoj nozi, i bio sam na ekstenziji. Kako su doktori bili nemarni, utezi su previse izvukli kost i lagano zaokrenuli na unutra, i kost je zacijelila. Naime, sada mi je noga duza š6mm, i lagano zavrnuta na unutra, ali time mi je oslabljena stabilnost i istegnuti ligamenti. Od tada vec vucem atrofiju misica na lijevoj nozi i nikako ojacat, vec sam se samo oslanjao na desnu nogu, cime sam ovu i vise zapostavljao.. tako da bih sada trebao malo vise ojacat lijevu nogu, dok ne dodju na isto..

A jel mi dovoljno mrtvo dizanje radit samo na dan ledja ili da ubacim i kad noge radim?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 12:52
I kad noge radiš, posveti se vježbanju tehnike cucnja i mrtvog
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 13:32
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

I kad noge radiš, posveti se vježbanju tehnike cucnja i mrtvog


Sad cu se tome posvetit.. jer mi je gornji dio tijela previse jak naspram donjen (i na pogled, i na tezinama koje dizem)..

S obzirom da s boksom trenutno nisam aktivan, oslabila mi donja ledja.. i sada pogotovo moram mrtvo ubacit..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2009 at 22:43
  Danasnji trening nakon promjene programa:

Bench press 3 x 8
Zgibovi 3 x 8

Strasnji cucanj 3 x 8
Arnoldov potisak 3 x 8

Triceps potisak sa cela 3 x 8
Biceps fleksija sipkom 3 x 8

Iskorak 3 x 8
Sklopke 2 x max

š5min bicikl
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 169>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.