New Posts New Posts RSS Feed - Zobene pahuljice
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zobene pahuljice

 Post Reply Post Reply Page  <1 2122232425>
Author
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 22:21
Originally posted by adatar adatar wrote:

pa obicno si mozes nabrzinu skuhat brokule,ili mix povrce,skuhat jos par jaja i malo pilecih prsa ili ribu,uz dva tosta integralnog (100g)i eto ga dobar pre work obrok,barem ja tako radim,poslije vjezbanja ne jedem nego popijem whey,onda sat ili sat i pol kasnije pojedem jos jedan obrok



e,super ideja ,hvala, zobene cu ujutro nekak ugurati u sebe!
hvala
pozz!
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2013 at 15:48
Originally posted by LolitaInChains LolitaInChains wrote:

Kakvo kuhanje, kakav med, kakav prah??? Zobene i voda + cimet! Nema namakanja, nema vremena! Ili ipak najdraže - zobene i toplo mlijeko! Ak se vec želite mazit...
Tako je!! Dok sam jela zobene s mlijekom ok mi je malo ih namakati....ali namakati ih u vodi...fuuj odmah gubim jelo za doruckom!
Moj dorucak: zobene, lan, vocka, posni, stevija, voda sve u blender...mljac! 
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2013 at 15:52
Originally posted by baba44 baba44 wrote:

vježbam 4 puta tjedno, otprilike 1 sat, i to full speed,dok ne crknem,doslovno!
ma,meni je problem još uvijek kaj ne znam kaj da jedem,prije treninga?!
jedem rucak oko 11, i niš dok ne dojdem s posla oko 17h,a vježbam obicno od 18-19,ili to eventualno pomakne pol sata,kasnije
nema mi druge nego se nauciti jesti zobene ujutro


Ako nikako ne stignem jest prije treninga pojedem energetsku polocicu.
 
Ako si svaki dan na knap skuhaš si dan prije prilog npr. rižu s povrcem, a kad dodješ s posle piletnu/puterinu na tavi ispeceš za 7'8 min i podgriješ prilog...10min max!!
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2013 at 07:23
uspjela sam u 05,20 pojesti zobene
nikad u životu nisam jela tak rano
Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2013 at 14:40
Evo i mog prijedloga (to mi doma zovemo kašica,  a tak je finoooo) :)
Uglavnom u vodu staviti groždjice, gore na pari (iznad te vode) kuhati jabuku ili dvije izrezane na kockice). .Kad se jabuke skuhaju, maknuti ih i napraviti od njih pire štapnim mikserom. U vodu (gdje su vec omekšale groždjice) staviti zobene i, ja po novome, u mlincu izmljeveni amaranth. To se promiješa par puta da se zobene malo smekšaju. Ubace se u zdjelu s onim pireom od jabuka i sve se još štapnim mikserom izmiksa. Ne dodajem nikakav med, eventualno cimet. Može se i žlica lanenog ulja umiješati. Ovo je jako, jako fino, ko ne voli zobene iznenadit ce se :)
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2013 at 14:42
Kakvog je okusa amaranth? 
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2013 at 14:46
Meni predobar, ne znam ti objasniti, ali jako mi odgovara za razliku od quinoe. Ona mi ima nekako"zeleni"okusLOL
Amaranth jako dobro paše uz povrce,a eto otkrila sam da je i uz voce mrak.
Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2013 at 14:48
Cak ga stavljam i u jutranji shake izmljeven u prah, napravim kao brašno. Dodam zobene, bananu, šumsko voce, cimet eventualno par badema ili lješnjaka i vodu i to zblendam. Muž stavlja lišce kelja i isto nije loše.
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2013 at 14:51
pa fino zvuci ali u praksi izgleda kao neprakticno,tj.uzme dosta vremena
Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2013 at 15:00
Pa malo je kompliciranije, priznajem, tako da to prakticiram vikendom i to onda jedemo svi. Preko tjedna sam na shakeu sa zobenim :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 15:13
ja narežem jednu jabuku i zobene sa mlijekom pomiješam i tako jedem.....osvježavajce ej dosta....i izgubit se taj šrot donekle u ustima :D
Back to Top
Ribica22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2012
Location: ZG
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ribica22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2013 at 07:49
Jutros za dorucak, podgrijala mlijeko, otopila žlicicu meda unutra, ubacila zobene, malo cimeta i na kraju komadice jabuke.. Fino i zasitno :)

Edited by Ribica22 - 26 Veljaca 2013 at 07:50
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2013 at 18:07
Originally posted by Ribica22 Ribica22 wrote:

Jutros za dorucak, podgrijala mlijeko, otopila žlicicu meda unutra, ubacila zobene, malo cimeta i na kraju komadice jabuke.. Fino i zasitno :)


moja najdraža kombinacija! uz iznimku da nema meda i mlijeka,a ima wheya i sladila i puuuno vode uz to! Smile
Back to Top
Ribica22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2012
Location: ZG
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ribica22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2013 at 11:11
Ostala sam bez whey-a pa sam improvizirala :) Kakav je okus s vodom?

Ova moja gornja kombinacija danas isprobana s izgnjecenom bananom umjesto jabuke, savršeenooo TongueTongue


Edited by Ribica22 - 01 Ožujak 2013 at 08:30
Back to Top
Emina90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Emina90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2013 at 17:27
Od jucer sam pocela doruckovati zobene pahuljice i odmah su mi se svidjele :). Stavim cca 40 g pahuljica, 100 ml mlijeka i 2 cajne kasikice meda (domaceg) plus jucer 3/4 salice visnji, danas pola banane. Izracunala sam da je to otprilike 300 kCal. Da li je to ok za dorucak!? Inace mi je cilj smrsati 2-3 kg (naravno i vjezbam) :)
Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2013 at 09:26
Ribica ako radiš s vodom preporucam s bananom, ona nekako malo da gustinu i slatkocu. Meni nema razlike dal je voda (ako radim s mlijekom to je zobeno), no pretpostavljam da ako radiš s kravljim inace bit ce razlike:) 
Moja današnja jutarnja kombinacija je bila zobene, banana, višnje, groždjice, pola mlijeko, pola voda i sve zblendano.Ove višnje su dale novu dimenziju!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2122232425>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.