New Posts New Posts RSS Feed - što koristite od dodataka prehrani?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

što koristite od dodataka prehrani?

 Post Reply Post Reply Page  <1 38394041>
Author
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2015 at 23:50
Visok sam ko i ti, i vjeruj mi, za tu visinu je i 70 kila premalo, dodi na bar 75. Jedi meso, ali uz njega jaja, rižu, zobene, krumpir, batat, tjesteninu.. Fali ti kvalitetnih UH. Sami whey i bilo kakvi preparati ti nebudu pomogli ako nebudeš više jeo.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2015 at 00:08
Originally posted by Scapa Scapa wrote:

Pozdrav svima,
nedavno (prije mjesec dana) počeo sam s vježbama u fitnessu prvenstveno zbog oporavka natkoljeničnih mišića nakon artroskopije meniskusa. Još uvijek sam u toj fazi, no s obzirom da planiram nastaviti rad i na podizanju mišićne mase općenito trebalo bi mi par savjeta s obzirom na specifične zdravstvene tegobe.
Naime, imam kroničnih problema sa želučanom kiselinom (refluks kiseline iz želuca u jednjak) i gastritisom, pa me zanima što bi mi preporučili kao nadopunu prehrani. Ja sam nekako planirao uzimati whey kojega svi toliko hvale i koji prema svom sastavu najviše nudi za moje planove. Inače sam slabije građe - visina 178 cm, težina 64 kg, ali nije mi cilj nešto previše podići tjelesnu težinu odnosno mišićnu masu. Bilo bi mi sasvim dovoljno doći do razine od 69-70 kg. E, sad, zanima me trebao bih li uz whey uzimati još nešto i što? Inače jedem dosta piletine (bijelo meso, batak, zabatak) i puretine - 4-5 puta tjedno, mlijeko ne podnosim, ali zato konzumiram dosta kefira i pijem isključivo vodu.

Molio bih nekoga sa sličnom situacijom ili iskustvom da mi odgovori što mi je činiti.

Hvala


Jedi više......ništ drugo. Zašto uopće razmišljati o nadopuni kad imaš hranu. Mesa, priloga (rize, krumpira, tijesta.... ) i povrca. voca......jedi kolko god ide sto cesce......i treniraj.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2015 at 14:15
S obzirom da tjedno radim 6 treninga u gymu i 2-3 kardio treninga, moje tijelo zahtijeva dosta dodataka prehrani da bi se moglo oporaviti između treninga i biti spremno za narednu aktivnost. Prvo, što se hrane tiče, kad sam na masi pokušavam da je to lean masa, a kad sam na defki onda najbolje reagiram na lchf način prehrane jer ne gubim brzo i uspijem očuvati što više mišićnog tkiva.

Od dodataka prehrani redovito koristim:
proteine
glutamin
BCAA
no-oxide
glukozamin
zma
vitamine
b-kompleks odvojeno
omegu

Jao, tek kad ovako napišem osvijestim koliko je toga ;)
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2015 at 21:18
Cvjetni prah - odlučio sam izbaciti multivitamine u tabletama i uveo 1 punu jušnu žlicu cvjetnog praha u 100ml jogurta svako jutro. Vrlo zanimljiva kombinacija... cvjetni jogurt, okus i miris odlični, po mikro podacima dobre nutritivne karakteristike. Da li još tko koristi?
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2015 at 23:28
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Cvjetni prah - odlučio sam izbaciti multivitamine u tabletama i uveo 1 punu jušnu žlicu cvjetnog praha u 100ml jogurta svako jutro. Vrlo zanimljiva kombinacija... cvjetni jogurt, okus i miris odlični, po mikro podacima dobre nutritivne karakteristike. Da li još tko koristi?


ja ga uzimam, ali sa medom. Problem je što nemam analitički sastav, i mijenja se povremeno sastav, ali mi paše, i iz eko proizvodnje je, recimo nezagađen ako je to danas još moguće. A po mnogim akademicima i literaturi(ne mislim na net) su tako integrirane bioaktivne tvari efikasnije nego kad se uzimaju seletivno i prerađene, jer je uvijek potrebno "to nešto" što u prerađevinama nije prisutno. Nazovimo to jednostavno sinergijom. Recimo kao da su vitamini u prirodnoj kombinaciji puno efikasnije nego zbroj izoliranih, ne spominjući još da je efikasnost industrijskih izomera kao kod npr E vit.sasvim različita.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 10:11
Cvjetni prah je super stvar! Ja sam ga jako dugo pila svaki dan žlicu. Sve što sam ikad pročitala o njemu je bilo pozitivno, a i jako mi je dobro utjecao na imunitet.

Jedino što sam inzistirala je bilo da bude svjež, a ne sušen kakav je većinom na tržištu. Nakon malog researcha, pronašla sam da je svježi moguće kupoiti na samo 2 mjesta u Hr: kod nekog pčelara na Lošinju i kod jednog koji ima ptand na zagrebačkom Dolcu (mislim da se čovjek zove Željko)

Jedini "problem" kod ovog svježeg jest što ima jako ograničen rok trajanja... ali s obzirom da mi je ta pelud uvijek bila prefina, nikad mi se nije dogodilo da se pokvarila...

Drago mi je da ste me mao podsjetili na ovu superhranu, mislim da ću za vikend put Dolca... ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 10:24
Čisto iz znatiželje, koliko to dođe u Zg? Kupio sam u subotu piksnu od 240g za 20kn, trgovine zdrave hrane imaju neke bijesne cijene za cvjetni prah.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 10:37
Hej,

ovaj svježi je još skuplji upravo zbog tog kratkog roka trajanja. Ona staklenka od pola kile je bila 80 kuna. Jede se 1 jušna žlica na dan.
Be healthy, be happy.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 13:39
Svjezi pelud vam se cuva u skrinji i onda nema problema. Izvadis kolko trebas i pustis da se otopi u jogurtu do jutra, a mozes i odma iako je radi "opne" koja se navodno teze rastvori pozeljno namocici u jogurtu ili napitku. Suha ipak izgubi dio nutrijenata , navodno do 20%. Ja sam se hobisticki poceo baviti pcelarstvom upravo radi dostupnosti kvalitetnih pcelinjih proizvoda, a kako bi imal pod kontrolom kvalitetu proizvoda jer u konvencijalnom pcelarstvu neizbjezna je upotreba ljekova u kosnicama , a kako to ne zelim i ne mogu kupiti na placu onda sam sam odlucio se poigrati. Ako cu kad pocne sezona imati svjeze peludi viska za prodaju mogu javiti
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 14:13
The Phoenix, bilježim se! ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 14:31
Nema frke. Na proljece krece sezona pa ako bude javim.
inace suseni pelud je skuplji, dosta skuplji, ovo 20kn za 240g mi se ne cini skupo.skuplji jer ipak kad ode voda pri susenju trebas vise peludi da bi dobio kilu suhe.Al moze bit svakako vjerujem jer je malo neprakticno baratat sa svjezom. Upravo prolistao knjigu Apiterapija koju je pisao slovenski internista primarijus dr.Peter Kapš i veli da i u idealnim uvjetima skladistenja suhog peluda u roku 6 mjeseci on gubi oko 30% ljekovitih svojstava, a nakon godine dana ne ostane vise od 25% svojstava. Tako da pitanje je koliko dugo ducan ili pcelar ima vec kod sebe to uskladisteno prije prodaje.
Ima dosta zanimljivih informacija jos o svojstvima u knjizi pa mogu kasnije napisati kad bum na kompu. Jedan dio je bas za Goranchera o masnim kiselinama u peludu :p
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 14:35
Piši. piši. ima nas više koje zanima ova tema.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 16:10




Trenutno baš i nije sezona za svježu, no meni se ovo moje čini dobro, plus deda je ozbiljan igrač što se meda tiče, tako da imam puno povjerenje u kvalitetu cvjetnog praha.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 19:41
Goranchero, nije sezona svjezeg, al velim u škrinji kad se drži nema problema, bolji je nego sušeni svakako.
Još jedna stvar iz iskustva.....ova izjava deda je ozbiljan igrač što se meda tiče je klasična pomisao ljudi koji koji se ne bave pčelarstvom. Tako sam i ja mislio kada sam krenuo i otišao kod takvih deda kaj imaju više pčelarskog staža nego ja godina. Tek tada sam shvatio da sam 30ak godina imao nepotpunu sliku tehnologiji dobivanja meda i pčelarenja.
Da skratim, upravo od takvog sam molio boga da mi ne pokloni med kao nagradu za ispomoč jer bi ga bacio u smeće.
Ne tvrdim da taj deda radi nekaj krivo, no ti pčelari starog kova i veliki pčelari u 99% slučajeva rade klasično kako su radili oduvijek, tretiranja pčele, dakle cijele košnice teškim ljekovima, kemijama, to bi bili neki akracidi, insekticidi, kaj god, ali svi ostavljaju rezidue u medu i vosku. Još je stvar u granicama dozvoljenog na analizama (iako ju nitko od njih ne radi) i količina tih tvari kod odgovornog tretiranja i poštivanja karence nebi trebala preći dozvoljene količine tvari, no često ti starog kova su tvrdoglavi, kao i u poljoprivredi tretiraju kad treba, ne treba , bolje više neg manje i sl.........zato dobro da napokon ni vočari i sl neće moći sam tak kupit otrove.
Proguglaj Kumafos(bojni otrov) i amitraz , to su dva glavna otrova s kojima večina pčelara radi (suzbijanje pčelinjeg nametika varoe koji uništi zajednicu bez tretmana).A ako i pitaš dedu s čim tretira pčele ljeti najvjerojatnije češ dobiti ovaj odgovor, ako ti želi reći iskreno.


Edited by The Phoenix - 27 Sijecanj 2015 at 19:59
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 19:57
Da nebi bilo zabune, ne tvrdim da je med iz košnica pčelara koji koriste ove farmaceutske (bayer) ljekove otrovni ili zdravstveno neispravni ukoliko se drže propisa, no meni to nije dovoljno dobro jer ne znam dal se taj pridržavao procedure, a iako je teško i skuplje može se ekološkim sredstvima......nadam se, no nemam dovoljno dug staž da potvrdim to u nizu od 5 godina.
 .Zto sam i počeo sam rditi jer ako ne poznam cijeli postupak rada i praksu od kog kupujem mogu zaista kupiti umjesto lijeka otrov.  A i kako sam se u svojoj kratkoj2-3 godisnjoj pčelarskoj praksi u vrlo uskom krugu i blizini uvjerio u dosta pčelara koji se uopće ne pridržavaju normi,karenci  i ispravne prakse rada i rade što god treba samo da održe pčelu na životu,jer svaki gubitak im je financijski udarac , jer i žive od toga, onda su rađe sigurni i mao više podime košnicu,  bez obzira kako će se to odraziti na proivod, za koji garantiram da je otrovan i da ga ljudi iz neznanja kupuju, jer pomisle isto što si i ti napisao, a pčelari ga ne nose na analize ukoliko ne posluju van hr, a takvih je malo u hr. Ako ih znam par u bližoj okolici, mogu mislit koliko ih je generalno.
Cvjetni prah se skuplja čim pčela uletava u košnicu (postavi se češljevi kroz koji kad se provlači skida joj ga s nogice i pada na posudu skpljača, dakle nije deponiran prije u sače, tako da nije mogao doći u kontakt s ljekovima. 


Edited by The Phoenix - 27 Sijecanj 2015 at 20:16
Back to Top
goatrance View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goatrance Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2015 at 10:07
Da li je netko naručivao sa ove stranice https://www.fitway.hr/
Inače koristim Optimum Whey Gold i vidim da imaju dobru cijenu  za 4.5kg -790kn
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 38394041>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.