New Posts New Posts RSS Feed - molim pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

molim pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
tina1212 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina1212 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: molim pomoc
    Posted: 02 Rujan 2009 at 16:00
 Bok, visoka sam š70 cm i imam 72 kg, želim smršaviti nekih 5-6 kg,ali neznam kako. jedem integralne žitarice, tunjevinu, povrce, voce,piletinu i puretinu bijelo meso, svježi sir,bademe i med. ujutro popijem cašu svježeg soka od grejpa i jedan nescafe sa sojinim mlijekom, ne vježbam baš ali svaki dan šetam cca šh i kile ne idu što da radim?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2009 at 16:12

 pozdrav tina,

ovako površno gledajuci sve je ok, al ajde napiši primjer jednog dnevnog jelovnika, znaci tocno kad, što i koliko jedeš - pogotovo ugljikohidrate - (i ne varaj, sve prijavljuj ). Tako cemo imat malo bolji uvid i znat di kiksaš, jer negdje ocito nešto ne štima...koliko si vec na ovakvoj prehrani i da li si vec izgubila koju kilu do sad ili si tek pocela?

šetnja je odlicna al ponekad nedovoljna...jesi razmišljala o teretani?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina1212 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina1212 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 10:19
 Pa ovako oko 06:30 popijem cašu soka od grejpa (alnatura direkt saft) + centrum vitamin,onda na poslu oko 08:00 popijem nescafe (bez šecera) sa malo sojinog mlijeka, onda oko 09:00 doruckujem (hrskavi zobeni musli od cokolade-alnatura; mlijeko kravlje) oko 3-4 jušne žlice . Rucak na poslu nekada preskocim jer nemam baš izbora hrane, a kada jedem onda ( oko š00 g svježeg kravljeg sira ili popecak od soje sa salatom ili neko voce npr. jabuka, kruška,koja šljiva ili grožđe, ponekad pojedem štapice od pira sa bio aktivom). i kada dođem doma veceram između š7:00-š8:00 sati ( š00g zrnatog sira + paprika+ mini rajcice ili š,5 pileci/pureci ražnjic pecen na maslinovom ulju ili rio mare tunjevina + neko povrce). a ako mi se jede slatko pojedem š jušnu žlicu meda sa 6-7 badema. Znam jednom tjedno zgriješiti npr. sladoled ili komadic kruha i onda taj tjedan više ne griješim. Na ovakoj hrani sam vec š mjesec i skinula sam 2,5 kg . Razmišljam kupiti orbitrek (magnetski ) da mogu vježbati doma i onda bi uzela thermocut jer mi je to kolegica sugerirala.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 11:05

 eto baš zato volim cuti tocno kad se i što jede jer kad ljudi ovako nabroje sve se cini ok a ono...

ajmo probat vidit kako bi ovakav raspored izgledao:

6:30 sok od grejpa, to je ok nakon buđenja

Dorucak bi cak i stavila prije - recimo u 8 pa i tu nekako skombinirat taj nes al ako ne može ok je i 9 --> ti hrskavi fini musli imaju puno nepotrebnih šecera - bolje ih je zamijeniti sa obicnim zobenima bez dodataka

Između dorucka i rucka još nešto gricnut..bilo to neka vocka, jogurt, posni...neki mali sendvic..

Rucak preskocit? A ne, ne  Tupperware, plan dan prije, povrce, salata, meso... i rješili smo problem  Nikakvo voce za rucak, sve ovo što si navela može biti samo međuobrok, nikako ne glavni obrok.

Vecera je ok, ali malo prerano. š7h je više vrijeme za drugi međuobrok. Ako ne jedeš dalje od š8, to nije dobro.

Ovaj med i bademi su mi malo sumnjivi :)

Komadic kruha smatraš grijehom? Hmmm....sad kužim zašto ne ide...

Premalo jedeš. Zadnje dane stalno isto ponavljam ali tako je, premalo jedete. Na pocetku zbog tog deficita napravite nešto, skinete par kg, al to nije ništa osim vode i ako nastavite tako, mišici propadaju, pa gubite njih a mislite da gubite salo. Mišici trebaju hranu, kvalitetnu hranu. Ma ne samo mišici, cijelo tijelo. Ulaženje u preveliki kalorijski deficit i usporavanje metabolizma ne može rezultirati nicim dobrim na duge staze.

Hrane se ne smijemo bojati. Od zdrave i lagane hrane i puno kretanja se necemo udebljati. Nije smisao da budemo gladni, živcani i iscrpljeni. Nego siti, zdravi i puni energije, a to ce nam jedino omogucit jedan zdravi životni stil koji sadrži, osim kretanja, jednu dobru i uravnoteženu prehranu, odnosno: složene ugljikohidrate (njih što manje i što ranije u danu), puno bjelancevina, povrca u što više obroka, zdravih masti i puno vode... može?

Orbitrek , samo pazi da ne posluži kao vješalica

Thermocut? Moram priznat da ne znam o cemu se radi  ..zapravo što god bilo, ne zvuci mi dobro - dovoljan je orbitrek, plan prehrane i najvažnije - volja.

 

 

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina1212 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina1212 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 12:06
 Hvala na savjetu probati cu od sutra tako pa da vidim...:) orbitrek kupujem za nekih 2 tjedna, a taj thermocut je dodatak prehrani nešto slicno animalcut-u tako mi je objasnila, a to služi za gubljenje masnog tkiva, ako sam dobro zapamtila. A što misliš o pizzi,tjestenini, pohanom mesu, cokoladi... jel mogu jednom tjedno zgriješiti pa tako nešto pojesti? jel ja u zadnje vrijeme samo o takvim stvarima razmišljam, ali se uspijem oduprijeti. Prije sam samo od toga i živjela.... a neke kombinacije tjestenine a da je zdravo i da nema puno kalorija, a jaja npr sa gljivama to ok vikendom za dorucak, povrtne juhice? i još jedno pitanje koliko bi mi trebalo vremena da izgubim te kg okvirno? pijem 2 l vode dnevno
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 12:39
možeš i 3 puta tjedno pojesti neki junk ako se ostatak vremena pridržavaš plana! jaja sa gljivama su ok, tjestenina što rijeđe! Koliko ce ti vremena trebati ti ovisi o sveu što budeš radila, idealno je 3 kg mjesecno da izgubiš! što se thermocuta tice, ne bacaj pare na to, nema smisla ni koristi od toga!

p.s unos vode možeš slobodno povecati i povecaj aktivnosti - nekakva teretana ili tako nešto
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 13:52
Originally posted by tinaš2š2 tinaš2š2 wrote:

 Hvala na savjetu probati cu od sutra tako pa da vidim...:) orbitrek kupujem za nekih 2 tjedna, a taj thermocut je dodatak prehrani nešto slicno animalcut-u tako mi je objasnila, a to služi za gubljenje masnog tkiva, ako sam dobro zapamtila. A što misliš o pizzi,tjestenini, pohanom mesu, cokoladi... jel mogu jednom tjedno zgriješiti pa tako nešto pojesti? jel ja u zadnje vrijeme samo o takvim stvarima razmišljam, ali se uspijem oduprijeti. Prije sam samo od toga i živjela.... a neke kombinacije tjestenine a da je zdravo i da nema puno kalorija, a jaja npr sa gljivama to ok vikendom za dorucak, povrtne juhice? i još jedno pitanje koliko bi mi trebalo vremena da izgubim te kg okvirno? pijem 2 l vode dnevno




Samo mali dodatak od mene fitness freaka ali iz hobija. Nisam tako strucna kao Gym girl, nju treba slušati za cjelokupnu preporuku. Ja se bavim detaljima

Svakako uvrstiti što više povrca - u vidu povrtnih juhica je super tako dobiješ 2 u š- i dosta minerala/vitamina i tekucinu. Vodu svakako nastavi piti što više-hidratacija je i s medicinskog aspekta vitalno važna. A juhicu možeš ponijeti i na posao u termosici.

Rucak definitivno uklopi nekako-stvar je u izboru: hladno peceno pilece/purece meso(bez kožice), integralna riža, integralni kruh,narezana rajcica, salata,pureca šunka i prakticno pakirani posni sirevi od 250 g, jogurti.... Nabavi dobre plasticne posudice i rješeno. Imaš savjeta i recepata kolko hoceš u rubrici PREHRANA na ovom siteu. Procackaj malo stvarno su clanci na mjestu. SRETNO
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 20:32

 

Originally posted by tinaš2š2 tinaš2š2 wrote:

 A što misliš o pizzi,tjestenini, pohanom mesu, cokoladi... jel mogu jednom tjedno zgriješiti pa tako nešto pojesti? jel ja u zadnje vrijeme samo o takvim stvarima razmišljam, ali se uspijem oduprijeti. Prije sam samo od toga i živjela....
 

....a sad je vrijeme da se to promijeni jelda . Normalno da si možeš priuštit svako malo, nitko ne jede savršeno cisto (ili malo tko), svi imamo svoje krize :) ali gledaj na to da ti to bude više nešto što ceš pojesti iz gušta, a ostalo vrijeme se baziraj na što kvalitetnijoj hrani.

Originally posted by Kate Kate wrote:


Samo mali dodatak od mene fitness freaka ali iz hobija. Nisam tako strucna kao Gym girl, nju treba slušati za cjelokupnu preporuku. Ja se bavim detaljima
 


 Koliko toliko strucna - još puno toga moram nauciti. Posao mi je jednostavno takav da stalno moram biti u toku pa dosta vremena provodim u proucavanju razne literature. Svi smo ovdje na neki nacin strucni, što sa strane znanja, što sa strane osobnog iskustva - neki više, neki manje - i samo kombinacijom svih nas možemo dat dobre savjete tako da sudjelujte ljudi što više, ne bojte se davat svoja mišljenja -ako i jesu kriva, netko ce vas brzo ispravit

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina1212 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina1212 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2009 at 12:44
 Hvala Vam svima, još mi nešto nije jasno a što ako me uhvati kriza za cokoladom i necim slatkim kaj onda da pojedem ili ima neka zamjena? i ja volim one makrolacice od mavrovica kad da ih jedem za koji obrok i dali smijem cesto jedan od 60g ima 450 kcal? inace moje kg su problem vec 5 godina i to uglavnom bokovi i guza mjere su mi 90/70/š09  i htjela bi skinuti 9 cm u bokovima i 5-6 u struku jel to moguce s ovakom prehranom i orbitrekom?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2009 at 15:45

Originally posted by tinaš2š2 tinaš2š2 wrote:

 Hvala Vam svima, još mi nešto nije jasno a što ako me uhvati kriza za cokoladom i necim slatkim kaj onda da pojedem ili ima neka zamjena? i ja volim one makrolacice od mavrovica kad da ih jedem za koji obrok i dali smijem cesto jedan od 60g ima 450 kcal? inace moje kg su problem vec 5 godina i to uglavnom bokovi i guza mjere su mi 90/70/š09  i htjela bi skinuti 9 cm u bokovima i 5-6 u struku jel to moguce s ovakom prehranom i orbitrekom?
 

 ma pojedi tu cokoladu  ALI ne sad cijelu, ne pola, pojedi komadic - po mogucnosti uzmi crnu s vecim udjelom kakaa, nadam se da ju voliš.  Zadovoljit ceš tu potrebu i nastavit dalje. Samo pazi zašto ti se jede to slatko. Je li to iz dosade, tuge, nervoze....u tome je kljuc. Da ne utapamo te osjecaje u hrani.

Normalno da možeš pojest i nešto što je na " tzv. zabranjenoj listi", ako vecinu vremena paziš na to što, kada i koliko jedeš i kreceš se dovoljno nema straha.

Ali prvo stani malo, pa razmisli koliko ti se to stvarno jede, prošeci, zabavi se necim, možda prođe :) 

Ti makrokolacici su zdravija verzija al to ne znaci da ne debljaju, zato pripazi i s tim, treba i njihovu energiju negdje utrošiti tako da, s obzirom da se radi o ugljikohidratima, pusti za prvi dio dana (recimo do rucka) ili prije/poslije treninga...

O itekako je moguce, a to ti govori netko ko je svoje bokove poprilicno srozao . Vidim da imamo istu građu (uži strukic, širi bokovi - kruškice) tako da vjeruj mi, samo zaposli noge što više, radi kardio vježbe (orbitrek je super), hodaj što više, trci...štogod, samo se kreci. Isto tako bilo bi dobro radit vježbe snage da se mišici ne troše previše jer ceš samo još goru stvar napravit. I što manje ugljikohidrata, što više povrca i proteina. Provjereno

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2009 at 21:20
Pokušaj naci nacin opuštanja-dobra glazba, lagana šetnja(moja 2 favorita ), komedija, sitcom...

To pomaže da svjesnije naucimo osluškivati svoj organizam koji ce onda kao pravi mali kompjuter sam osjetiti glad/žeđ i to onu pravu i usmjeriti na određenu vrstu hrane/pica koju treba.

Naravno, dobro je u kuci imati najviše zdrave hrane- nemasnih bjelancevina, integralnih žitarica, voca i povrca. Ipak, svakako se ponekad možeš pocastiti umjerenom kolicinom slatkog ili slanog manje zdravog, ali UMJERENO. I u tom guštat svim osjetilima pa ceš svjesnije konzumirati isto, a samim tim i uzeti manje i bit ce ti prirodno dosta.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2009 at 23:13

Originally posted by Kate Kate wrote:

Pokušaj naci nacin opuštanja-dobra glazba, lagana šetnja(moja 2 favorita ), komedija, sitcom...

To pomaže da svjesnije naucimo osluškivati svoj organizam koji ce onda kao pravi mali kompjuter sam osjetiti glad/žeđ i to onu pravu i usmjeriti na određenu vrstu hrane/pica koju treba.

Naravno, dobro je u kuci imati najviše zdrave hrane- nemasnih bjelancevina, integralnih žitarica, voca i povrca. Ipak, svakako se ponekad možeš pocastiti umjerenom kolicinom slatkog ili slanog manje zdravog, ali UMJERENO. I u tom guštat svim osjetilima pa ceš svjesnije konzumirati isto, a samim tim i uzeti manje i bit ce ti prirodno dosta.
 

Tako je Kate

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2009 at 10:22
Thank U Gym   

Super je kad te pohvali netko cije znanje i (iako ti to cesto poriceš) STRUcNOST jako cijeniš.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2009 at 13:32

  uz nešto i od toga, najviše je to jedno dugogodišnje osobno iskustvo

Sviđa mi se kako si to napisala jer i ja mislim da je kljuc u svjesnosti prilikom svakog obroka. Znaci da to postane jedan svojevrsni ritual di necemo samo utrpat tu hranu u sebe, po mogucnosti uz neki film da ni ne osjetimo kad nam je dosta, nego di cemo guštat u svakom zalogaju, i kako si ti rekla, znat prirodno kad nam je dosta - i ne dopustit da nam hrana bude bijeg od problema vec nešto što ce nam nahranit tijelo i i omogucit nam da se osjecamo dobro u njemu - kako ja to vec volim rec --> nemamo drugo u ormaru 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.