New Posts New Posts RSS Feed - Moj dnevni / tjedni jelovnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moj dnevni / tjedni jelovnik

 Post Reply Post Reply Page  <12345 358>
Author
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 14:21
joj ljudi super ste

dakle oko š7 sati neko meso i salatica (povrce)

a što cu navecer? dajte mi prijedlog pliiiiz
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 14:31
Originally posted by Skviki Skviki wrote:

joj ljudi super ste

dakle oko š7 sati neko meso i salatica (povrce)

a što cu navecer? dajte mi prijedlog pliiiiz


Navecer: posni sir / jaja / tuna / proteinski shake

Biraj.
 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 15:24
  izbaci natren,nepotrebno ti je to,a može napraviti puno štete a da nisi svjesna!
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 15:30
Originally posted by evica evica wrote:

 
izbaci natren,nepotrebno ti je to,a može napraviti puno štete a da nisi svjesna!


al ne mogu piti gorku kavu
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 16:02

 

Originally posted by Skviki Skviki wrote:

Moji obroci su do sada izgledali ovako..valjda ne griješim u nicemu

8.30. - kava s natrenom
8.50. - 2 šnite male i tanke integralnog kruha + cca 7 dag purecih prsa
š0.00 - mala banana
š2.00 - kava s natrenom
š2.30. - zrnati sir + 2 šnite male tanke integralnog kruha
š3.30. - šljiva

Do š7 sati cu pojesti još 2 šljive da izdržim dok do?em do doma s posla

... da li je pametno pojesti neko meso i salatu kad do?em kuci? ili? što bi mi vi predložili? jaja možda?

jesam li previše jela?
  

Skvikic malo mi je to nagurano nekako... da probam to posložit malo...

8.30 - Jesi razmišljala o tome da probaš zamijenit kavu npr. zelenim cajem? Ili nekim finim prirodnim vocnim sokom? Prve dane bila bi kriza al brzo bi se navikla na to i sigurno biš se ujutro bolje i svježije osjecala nakon nekog vremena!  * ovaj dio nije toliko bitan, samo promoviram bu?enje bez kave, možeš je slobodno pustit :))

8.50. - Ma podebljaj te šnite, dobro se najedi ujutro, neka ti to bude najvažniji obrok - tako ceš se zasititi pa ce ti i kasnije manje trebat, možeš dodat i jednu malu vocku ili jogurt

10.00 - banana je tu nepotrebna ako si dobro pojela u dorucku

12.00. - evo opet kave  ok, ok :)

12.30.  - e sad je tu negdje vrijeme za me?uobrok - ja bi tu uzela ove šljive (ne šljivu, jedino ako nije velika ko jabuka ) ili neko drugo voce (osim banane)

cca 14.30-15  - tu možeš smjestiti taj zrnati sir, probaj i bez kruha, zasitit ce te tek toliko dok ne do?eš doma

poslije 17 h -- ne da li je pametno pojesti, nego je obavezno pojesti! Ovo bi bilo ne premalo nego prepremalo. Slobodno si pojedi neko povrce, salatu, meso i onda opet oko 8 nešto lagano. Zoki ti je ponudio izbor za veceru, kate za rucak i sad samo trebaš krenut :)

Pazite na te kolicine. Mnogi u strahu da nece smršavit na kraju ne pojedu ništa, a to nije nacin i nije dobro. Jedite da bi smršavili

 

 

Edited by Zoki - 08 Listopad 2012 at 18:07
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 18:46
ajooj...nemrem bez kave..mislim da bi me na poslu našli kako spavam dok mi slincek curi iz usta
navika je gadna stvar

zeleni caj cu obavezno staviti na dnevni "meni" ali popodne kad dođem doma...

vidiš Gym_girl - bit ce da je u tome moj problem..na svakom obroku se štedim...umjesto da ujutro pojedem normalan obrok...ovako budem gladna za 2 sata

sutra za međuobrok spremam ananas (mislila sam i danas ali sam kasnila na posao...a mislila sam ga ujutro oguliti i nasjeckati..zato je banana uskocila)

da nastavim... došla sam doma i išla ispeci 2 komadica piletine...koja su ispala OcAJNO
Znam raditi variva ali meso nikak pa nikak...
Malo sam truckala po toj piletini koja je završila u smecu...uz salatu od krastavaca koja mi se uopce nije više jela od muke što mi je meso propalo

... e sada - mama je radila mahune na varivo pa si razmišljam malo toga pojesti za veceru..bez kruha of course

Sutra ce biti bolje - spremila sam si bijelo meso od piletine u frižider pa cu ga ispeci malo drukcije

p.s. jel ja možda tu radim off topic?
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 20:53
Mislim da OFF TOPIC nije slucaj, ovdje se radi o jelovnicima i komentiranju istih, tako da, ne brini.

Preci cu na sljedece:KAVA Možda da probaš kavu samo 1 put na dan, pa ju i zasladi malo(ne pretjeruj, naravno) sa sme?im ili bijelim šecerom, nece te ubit ta žlicica, a zasla?ivac ne treba koristiti precesto, znaju izazvat probavne tegobe a i smotat tvoj sustav regulacije hormona tako da ga zbunjuju i na kraju tražiš još (pravog)slatkoga.

Drugo,ako ti mama dobro kuha, da ju zamoliš možda da ti napravi i to meso? Ili, ako ti je posao takav da skoro ništa ne stigneš, vidi ima li u kojem trgovackom centru za kupit gotovo peceno pile na komade, pa ti uzmi bijelo meso i skini kožu, skombiniraj s varivom/kuhanim povrcem i/ili nekom šarenom salatom i super! A ako ni to ne upali, uvijek možeš kupiti FILETINO štapice i samo investiraj u dobru grill tavu na rešetke, pa za 15 minuta(malo s jedne, malo s druge strane na srednjoj vatri peceš) i imaš ukusan i zdrav obrok.


Naravno, nekad može bit dobro i to samo varivo. Pred spavanje malo posnog u zdjelicu, pa žlicicom laganini mljackaš ispred Tv-a... Da vidiš gušta. A možeš ga malo posipat i crvenom slatkom il ljutom papricicom...

Edited by Zoki - 08 Listopad 2012 at 18:08
Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2009 at 13:39
danas sam došla malo ranije na posao pa mi dan izgleda ovako

8.00. - kava
8.30. - tanjur zobenih pahuljica s nemasnim jogurtom + 3 male šljive
11.30. - kava
12.00. - pola ananasa narezanog na kockice
13.20. - tanjur mahuna na varivo (unutra je bilo jako malo kuhanog mesa i nešto kuhanog krumpira)

za dalje planiram bijelo meso (piletina)... valjda..vidjet cu kakve cu biti volje kad do?em doma

zeleni caj je bio jucer a i danas je na repertoaru oko 17 sati (umjesto kavice s frendicom)

p.s. ovo je super topic...tako da primjecuješ što i koliko jedeš (znala sam prije jesti toliko smeca na dan a na kraju dana imam dojam kako sam jako malo jela a zapravo sam pojela hrpu gluposti), a i dobro do?e dobiti "po prstima" od vas ako nešto krivo napravim




Edited by Zoki - 08 Listopad 2012 at 18:08
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2009 at 15:28

 hehehe ma ne srami se kave, sve ok, navika je navika ali i gušti su gušti

eee ovo mi vec malo bolje izgleda, sad vec papamo kako treba  još jedna lagana vecerica i super!

Je, baš tako - cim staviš ovako "na papir" heh, sve drukcije izgleda! Ma vidjet ceš, malo pomalo ce ti to tako uc u naviku da neceš morat puno razmišljat...

p.s. nije da cjepidlacim ali...koliko otprilike zobenih ide u taj tanjur?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2009 at 19:10
koliko zobenih? hm....u tanjur sam istresla cijeli polulitrenku nemasnog jogurta a zobenih je bilo do te mjere da bude onak rijetko...ko neko vodenasto cokolino

..nisu mi baš fine Smile ne znam jel treba vremena za naviknuti se na okus

a za vecericu planiram posni sir

Edited by Zoki - 08 Listopad 2012 at 18:09
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2009 at 21:17
i ostatak dana:

16.30. - 2 srednja komada oslica prelivena limunovim sokom, 2 male i tanke kriške integralnog kruha

21.00. - cetvrtina cašice dukatovog posnog sira, 2 mala komadica oslica kaj su ostala od rucka...malo cikle

sve bez kruha

...nadam se da nisam pretjerala danas

Edited by Zoki - 08 Listopad 2012 at 18:08
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2009 at 21:23
Originally posted by Skviki Skviki wrote:

i ostatak dana:

š6.30. - 2 srednja komada oslica prelivena limunovim sokom, 2 male i tanke kriške integralnog kruha

2š.00. - cetvrtina cašice dukatovog posnog sira, 2 mala komadica oslica kaj su ostala od rucka...malo cikle

sve bez kruha

...nadam se da nisam pretjerala danas



Nisi, ideš dobrim putem- NEMA IZGLADNJIVANJA I BIRA SE KVALITETNA KLOPA. UZ UMJERENE GUšTE TU I TAMO I SUPER.




Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2009 at 21:33
Originally posted by Kate Kate wrote:

Originally posted by Skviki Skviki wrote:

i ostatak dana:

š6.30. - 2 srednja komada oslica prelivena limunovim sokom, 2 male i tanke kriške integralnog kruha

2š.00. - cetvrtina cašice dukatovog posnog sira, 2 mala komadica oslica kaj su ostala od rucka...malo cikle

sve bez kruha

...nadam se da nisam pretjerala danas



Nisi, ideš dobrim putem- NEMA IZGLADNJIVANJA I BIRA SE KVALITETNA KLOPA. UZ UMJERENE GUšTE TU I TAMO I SUPER.






jeeeeeej

super je kad nisi gladan
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2009 at 22:43
  Hm....ajde da se prikljucim...:

  200g zrnatog i žlica kiselog vrhnja
  200g purece delikates i pomidor
  ono 200g teleceg šnicla, na jednoj žlici maslinovog ulja...(maloj) kuhano povrce
  i 2 kuhana jaja sa pomidorima....
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2009 at 23:43

Originally posted by Skviki Skviki wrote:

koliko zobenih? hm....u tanjur sam istresla cijeli polulitrenku nemasnog jogurta a zobenih je bilo do te mjere da bude onak rijetko...ko neko vodenasto cokolino

..nisu mi baš fine ne znam jel treba vremena za naviknuti se na okus

a za vecericu planiram posni sir
  

hehe znaš zašto te pitam? Kad si spomenula ovaj tanjur cinilo mi se kolicinski malo previše zobenih (a nije ni to dobro), a na kraju vidim da je u jogurtu stvar . Nekako mi se tih pola litre cini previše, a ako je vodenasto više toga pojedeš nego zobenih :) Da ti dam osobni primjer...ja ti recimo uzmem onaj od 200 g (0,9%) i u njega stavim cca 60-ak g zobenih ( to ti je nekih 8 žlicica, ja vec znam od oka :))  - ako imam trening i malo više... i to mi je cisto dovoljno!

p.s. naviknut ceš se  probaj malo cimeta staviti...

Originally posted by dalila dalila wrote:

  Hm....ajde da se prikljucim...:

  200g zrnatog i žlica kiselog vrhnja
  200g purece delikates i pomidor
  ono 200g teleceg šnicla, na jednoj žlici maslinovog ulja...(maloj) kuhano povrce
  i 2 kuhana jaja sa pomidorima....
  

cure napomena: ovo je keto dijeta

dalila malo mi masti fale, nisi gladna?

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2009 at 10:28
Nisam nikad pokušala napravit zobenu kašu, a tako mi good izgleda na slikicama, onak fino, kašasto, kremasto.

Ajde, molim vas, dajte mi upute kak se to radi

Može i neke mjerne kolicine,please.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 358>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.