New Posts New Posts RSS Feed - Moj dnevni / tjedni jelovnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moj dnevni / tjedni jelovnik

 Post Reply Post Reply Page  <1 354355356357358>
Author
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2015 at 11:04
pa kako da ti to odgovorimo?
niti znamo sto ostalo jedes u danu ni koliki ti je bazalni ni koliko trosis u danu ni nista.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Stinger View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stinger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2015 at 11:48
Pardon.
D: 3 jaja i banana
MO: Posni 
R: 2 Svježa krastavca s jogurtom i omlet 
MO: Jabuka
V: 2 pileća prsa i svježi krastavac

Što se treninga tiče, ujutro trčim 30 minuta i izvodim obični cardio. U ostatku dana(do 23h) nemam vremena za trening zbog odlaska na posao. Posao nije sjedeći, tako da je to plus, a za hranu imam vremena.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2015 at 15:24
moras si izracunati tdee i bmr i tek tada mozes početi s nekim izračunom.

također, ima brdo aplikacija u koje mozes ubaciti sto jedes i dobiti izracun koliko je to kcal. pa ce ti biti jasno je li to dovoljno / premalo / previse.

malo se moras potruditi sam a ne ocekivati da ces od nas dobiti gotovo rjesenje.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Stinger View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stinger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2015 at 09:43
Razumijem da. Nisam ni očekivao serviranje na dlanu, nego ima stvari koje mi nisu jasne.
BMR je 2358
TDEE je 3242

Znači sada koliko sam shvatio ukoliko želim biti u deficitu od BMR-a moram unositi 500 kcal manje.
Izračuanao sam i koliko je dnevno potrebno čega za izgubiti mast.
Kcal - 2380
Proteina - 952 (238g)
Ug.hidrata - 952 (238g)
ukupno masti -  476 - (53g)

Zanima me dali je taj izračun točan i na koji način ja sada mogu brojati kalorije, proteine, tj. sve što pojedem. Kako mogu saznati koliko ima tanjur blite s pilećim prsima kalorija,proteina,ug hidrata i masti?

Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2015 at 09:48
imas aplikaciju MyFitnessPal, npr.

ondje mozes pronaci sve namirnice, količine i njihovu nutritivnu vrijednost.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Avenger View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2015
Location: ?akovec
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Avenger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2015 at 14:52



Pozdrav,imam Imam 15 godina-175 centimetara-67 kilograma,treniram košarku i krećem u gym evo moj dnevni plan prehrane, recite neke prijedloge ili savjete o izmjeni samo napišite. Smile

Doručak-6:30

-150 dcl. miljeka+2 banane+mjerica wheya=sve to izmiksati u blenderu i popiti kao shake

*da li još predlažete da stavim u shake još nešto (zobene,posni…)

 

Međuobrok-9:15

-jabuka

 

Ručak-12:50

-što mama skuha ne mogu utjecati na to

 

Poslije treninga-17:20

-mjerica wheya i voda-

*da stavim još nešto

 

Večera-19:30

-4 jaja


ps.Kako vam se čini? 



Edited by Avenger - 30 Srpanj 2015 at 15:05
Back to Top
Cetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2015 at 12:40
pozz, 1.86cm, imam oko 78 kg

Dorucak: 3 bjelanca i jedno zumanjce sirovo sa zlicom meda+ 75g zobenih sa mlijekom, zlicom kakaoa i zlicom meda ( ugl svako jutro ovaj dorucak)
-Trening: odma whey nakon odradjenog
-Međuobrok: nekad jabuka,banana, saka badema...
-Rucak: piletina+riza ili zeleni grasak ili tjestenina+povrce paradajz ili paprika+luk( mislim da cu poletiti od piletine vise pa ako moze savjet za neki drugi izvor osim puretine takodjer)
-Međuobrok: međuobrok opet neko voće ili bademi,kikiriki...
-Trening: nakon njega vecera bez wheya
-Vecera: tuna iz konzerve+luk , nekad mjesana 3 jaja +luk

to je to, ako moze neki savjet, volio bih znati da li je ovo previse ili premalo i sta da bacim ili izbacim. Takodjer tocno prije spavanja popijem casu zelenog caja :D Hvala unaprijed
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2015 at 13:15
cetka, poslije treninga (nebitno što je navečer) u večeru ubaci i koji izvor ugljikohidrata. možeš si priuštiti malo bijelog kruha sa time ili jednostavno pojesti šaku grožđica...naravno prilagoditi kalorijski unos pa eventualno ako je previše, malo srezati uh (izbaciti voće ili malo riže, ovisno o količini)
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2015 at 00:29
Evo moj :( 

70g zobi 2 mjerice proteina

pwm 2 mjerice proteina 30g grozđica

300g piletine 50g riže

300g piletine 1 jaje

i 5 jaja za večeru

i uz svaki obrok krastavci 
 
Čovječe ovo boli :(
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2015 at 03:43
Jel si si izracunao unos kalorija? Ako nisi onda si to moras izracunati. Jer za dobro tijelo je potrebna I dobra prehrana.
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2015 at 03:43
Aha bs portal krastavac, hahaha
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2015 at 03:52
Sto planiras raditi u gymu , koje vjezbe? Ako bas ne mozes utijecati na mamino kuhanje probaj sam nesto si napraviti imas na yt dosta video o kuhanju I to pogotovo decki koji idu u teretanu ili porazgovaraj sa mamom.Izracunaj si potebni unos kalorija. Samo utipkas kalorijska tablica na google I izbacit ce ti van par linkova upisi svoje podatke I dobiti ces brojku.
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2015 at 03:53
Originally posted by Avenger Avenger wrote:

<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">Pozdrav,imam </span><span style="line-height: 16.7999992370605px; : rgb251, 251, 253;">Imam 15 godina-175 centimetara-67 kilograma,treniram košarku i krećem u gym evo moj dnevni plan prehrane, recite neke prijedloge ili savjete o izmjeni samo napišite. Smile</span>
</span><span style="line-height: 1.4;">
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
Doručak-6:30</span>

<p ="msonormal"="">-150 dcl. miljeka+2 banane+mjerica wheya=sve to izmiksati u
blenderu i popiti kao shake



<p ="msonormal"="">*da li još predlažete da stavim u shake još nešto (zobene,posni…)



<p ="msonormal"=""><o:p> </o:p>



<p ="msonormal"="">Međuobrok-9:15



<p ="msonormal"="">-jabuka



<p ="msonormal"=""><o:p> </o:p>



<p ="msonormal"="">Ručak-12:50



<p ="msonormal"="">-što mama skuha ne mogu utjecati na to



<p ="msonormal"=""><o:p> </o:p>



<p ="msonormal"="">Poslije treninga-17:20



<p ="msonormal"="">-mjerica wheya i voda-



<p ="msonormal"="">*da stavim još nešto



<p ="msonormal"=""><o:p> </o:p>



<p ="msonormal"="">Večera-19:30



<p ="msonormal"="">-4 jaja

<p ="msonormal"="">

<p ="msonormal"="">ps.Kako vam se čini? 




Sto planiras raditi u gymu , koje vjezbe? Ako bas ne mozes utijecati na mamino kuhanje probaj sam nesto si napraviti imas na yt dosta video o kuhanju I to pogotovo decki koji idu u teretanu ili porazgovaraj sa mamom.Izracunaj si potebni unos kalorija. Samo utipkas kalorijska tablica na google I izbacit ce ti van par linkova upisi svoje podatke I dobiti ces brojku.
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2015 at 18:40
D: zdjelica šipka
Kasnije, zobene + mlijeko + posni + kakao
Mo: manji integralni sendvič sa sirom i nekom čajnom salamom
R: kuhano razno povrće, pečeni svinjski lungić na tavi sa malo ulja
Mo: šalica mlijeka
V(pwm): isto što i ručak, samo još sir uz to.
I navečer ako ogladnim jogurt ili kefir.
(Samo se nadam da me nece uspjeti moji nagovorit da radim palacinke, iako mislim da bi lako mogli uspjeti haha)
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2015 at 20:55
eo lagano se dižem na noge. danas me opalila neka želja za zobenima, pa sam pojela skoro pola kile. i sad me fino treba u human centipede stavit, kako fino ide van, da ja u životu nisam tolko kenjala :D
1. 90 g zobene-1 banana-150g posnog-žlica kikiriki maslaca-kakao,cimet i malo kave
2. 50 g raženog kruha-4 jaja jedno cijelo-zelena salata-žlica maslinovog ulja-30 g pilećih prsa u ovitku
3. jabuka-50g zobene-žlica kokosovog brašna-150ml jogurta-100 g posnog
4. NAVALI NARODE: 200g zobenih-2 banane-žlica kokosovog-žlica kikiriki maslaca-kakao,cimet,kava-200 g posnog sira-100 ml mlijeka
5. NASTAVLJA SE: red čokolade i štrudla od sira..............
6. ? hmmmmm idem vidjet šta se ima, jadna sam prehlađena pa tijelu treba energije šta ću :) mislim da ima još srijemske ili whey?-......srijemska srijemska.
............
trening će riješit ovo kad ozdravim hehehe dotad malo uživancije u zdravoj i volumeniziranoj klopi :D

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2015 at 21:21
Opalila si pošteno po zobi danas haha, a i po svemu drugom
Napisat cu i ja danasnji meni da ne bude prazan post.
D: banana + cca 150 g posnog + rižin kreker s čokoladom + 15-ak malih bobica crnog grožđa
Mo: tanjur krem juhe od tikvice
R: juneći gulaš, riža, salata od krastavaca i rikule
Mo: integralno pecivo + pljeskavica (sama sam radila) + salata
V: juha od tikvica, malo riže, pečena piletina
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 354355356357358>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.