New Posts New Posts RSS Feed - Moj dnevni / tjedni jelovnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moj dnevni / tjedni jelovnik

 Post Reply Post Reply Page  <1234 358>
Author
Lorraine View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lorraine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2015 at 19:16
Pozdrav, u nedjelju krenula s prehranom i treninzima pa pliz komentar prvih par jelovnika, tj. idem li u dobrom smjeru. Samu sebe u koracima ispravljam prema ovim vašim primjerima, kupila sam whey za poslije treninga i trudim se jest više proteinastih stvari jer mislim da na tome štekam. 

Nedjelja
9: 50g zobenih + 1/2 žličice meda + cimet + 2 dcl mlijeka - nisam znala da mi je to puuno, ostalo za međuobrok
11: ostatak doručka
trening
14,30: jaje na oko + kelj i krumpir + integralni toast 1 feta
18: domaći kefir 3 dcl
20: dvije konzerve tune u salamuri + 1 kuhani bjelanjak + zelena salata + integralni toast 1 feta

Ponedjeljak
9: 40g zobenih + cimet + kakao 1/2 žličice + 1dcl mlijeka
12,30: juneća šnicla + kroketi + zelena salata
trening
15: pureća šunka 3 fete
17: pureći medaljoni 150g + kelj i krumpir + integralni toast 1 feta
20: pureća šunka 2 fete + domaći kefir 3dcl

Utorak
8: 40g zobenih + cimet + kakao 1/2 žličice + 1dcl mlijeka
trening
10,45: posni sir 100g + 1/2 banane + cimet
12,15: sendvič: integralni toast dvije fete + malo maslaca + 3 fete pureće šunke
16,15: pureći medaljoni 150g + 125g riže + zelena salata
19: posni sir 100g + 1/2 banane + cimet

Srijeda:
8: 40g zobenih + cimet + mjerica wheya + 1dcl mlijeka, domaći kefir 3dcl
12: prokulice + pljeskavica + zelena salata + jogurt (180g)
14: mandarina
18,30: integralni toast 1 feta + malo maslaca + 2 fete pureće šunke
21: 2dcl mlijeka + mjerica wheya

Četvrtak:
10,30: 40g zobenih + cimet + kakao 1/2 žličice + 1dcl mlijeka
14: 2 pileća batka + grašak i mrkva (225g) na m.ulju
trening
16,45: whey
18,30: 1 batak + grašak i mrkva (225g) na m.ulju
planiram još nekad kasnije popit kefir

Previše? Premalo? Smile


Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2015 at 19:13
ovo je dobra tema i trebali bi stalno pisati pa sa vremenom na vrijeme pogledat što se promijenilo i kako se osjećamo :D a ima i ideja ovdje vidim.....
1. naravno 60 g zobene (nastavlja se)- banana-150 g posnog sira- žlica kakaa- malo ruma i kave kuhane-žlica mljevenih oraha i kikiriki maslaca (ovo morate probati!)
2. smoothie od mrkve, jogurta, jabuka, limuna, naranče i malo cimeta i još pol banane
3. dva pileća batka fino marinirana sa kimom , malo kikiriki malaca, vegete i ljute papričice i peršina (također probati!)-100 g krumpira i puno puno kuhanog kelja i još mrkve...spremljeno na maslinovom ulju sa dodatkom jabučnog octa
4. ostatak smoothia od drugog obroka i još dve žlice zobenih- žlica lanenih sjemenki- mljeveni orah
..........danas se mastim
5. ? tu još moram nešto staviti malo laganije danas jučer sam pretjerala....možda malo posnog sa paprikom i tako...vitamina pun **C , željezo idem popit, nakon toga možda još 2 litre čaja

jbg prehlada lovi a bog zna da sam totalni hipohondar...*evo već ja imam 2 tumora na grlu koji taman pušta metastaze pa me ošamutio, to objašnjava temperaturu ne? :D i upravo sam  zaradila gadnu tuberkulozu...nema mi spasa salmonela je tu 3 puta sam kakila...stomu već sutra imam! hahaha pokop je u petak ;)*

A dotad ću ja jelovnike pisati ......
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
netaa1989 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Lipanj 2015
Location: ?akovec
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote netaa1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2015 at 14:59
Doručak
5:30 - Zobene pahuljice s jogurtom (nekad stavim bananu , brusnice i sl.)i zeleni čaj ( preko dana ga pomijem sigurno litru)
Međuobrok
9:00 - voće različito ili povrće , nekad proteinski shake, ovisno
12:00 - jabuka
Ručak
15:30 - piletina/puretina/riba u kombinaciji sa povrćem, posnim sirom, riža s umakom od povrća ovisno o danu, juhe različite i salate su mi uvijek dio ručka (ručak mi je uvijek poseban)
Međuobrok
17:00 - posni sir s povrćem
Večera
20:00/21:00 - proteinski shake

Uvijek nastojim popiti 2 litre tekućine ;)
Back to Top
medenjara View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medenjara Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2015 at 13:42
evo da napisem i ja svoj jelovnik. treniram po hard body programu, 4 puta tjedno. snaga mi se popravila ali mi se cini da vaga ne pokazuje bas manje. ne znam od koliko sam krenuo, a prvi puta sam se vagao prije 2, 3 tjedna.

jelovnik:
- dorucak 6:00: 40g zobenih + 4 dcl mlijeka + 1 banana + mjerica whey = smoothie
- rucak 10:30: vecinom piletina + prilog + salata
- medjuobrok: 14:00 2 fittness keksa + saku susenog voca
- medjuobrok: 17:00 2 rizina keksa sa maslacom od kikirikija + 2 vocke
- 18:00 trening, pola sata prije L-carnitin, nakon treinga mjerica whey + 5g kreatina
- 20:00 vecera: 2 jajeta + posni sir + kukuruzni slanac + 1 rajcica ili 1 paprika sa malo bucinog ulja
- 21:00 vecernji obrok: 2 petit keksa + salica kefira

ovo je oko 3000 kcal, po izracunu mi je TDEE oko 4200 kcal. Vaga pokazuje BMI od 34, a udio tjelesne masti 33%

na hlacama osjetim da sam skinuo, no ne ide verojatno brzo ako bih htio.

jedino sto vidim da mi nedostaje zelenog a to mogu ubaciti jedino u veceri.

Edited by medenjara - 22 Rujan 2015 at 13:43
Back to Top
Sivooka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sivooka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2015 at 12:52
Hvala puno na savjetima!
Svakako cu ih primjeniti, doručkovat cu onda prije posla, a nakon vježbanja cu večeru poboljšati...

Lp
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2015 at 10:44
dobro ti je mrs. never rekla :) okej je prehrana i zasigurno ćeš profitirati iz toga, ali malo taj redoslijed nije kako spada. ovaj sendvič možeš radije ujutro odmah prije kave, nevalja kava na prazan želudac, ili zobene možeš sa bademima jogurtom i kakvim voćem...ili wheyem i mlijekom?smrviš ovaj keks unutra i da vidiš koji mega doručak-desert imaš. 
sendvič ti onda netreba tu  osim ako si jako gladna, al poslije zobenih nevjerujem da buš bila hehe navečer poslije treninga si isto napravi pravi obrok dodaj ugljikohidrata i whey sa vodom (ili konkretan obrok tipa ručak) da se tijelo napuni energijom poslije napora pa kasnije oko 8-9 mazni čašu mlijeka sa malo badema- to ti je super stvar ako želiš mišićne mase.
inaće odabir namirnica i jelovnik je super, samo probaj malo tajming  poštelaj i sigurno ćeš se osjećat još bolje i još više profitirati od treninga :D igraj se malo čisto toliko da ti ne dosadi i da vidiš kako ti i kada određena hrana paše
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2015 at 10:16
Pozdraav :)
Evo par savjeta da korigiraš prehranu malo, jedi odma ujutro pravi doručak, umjesto u 11.. Tada uzmi međuobrok, možeš te orašaste, sir, jogurt, neke svoje domaće zobene keksiće, ili opet takav sendvič.. Umjesto marga možeš maslac, on je bolji, ili nekakav sir..
I nakon treninga se dobro najedi :)
Lp
Back to Top
Sivooka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sivooka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2015 at 08:57
Pozdrav ja sam nova članica... Vježbat sam počela prije 3 tjedna xD
Pa sam eto odlučila i pripaziti što jedem... ugl visoka sam 158cm (tj. niska) i imam 52kg, ne želim smršaviti nego malo oblikovati tijelo i povećati mišićnu masu :)

pa evo za dns:(radim od 7-15 pa ne mogu bolje iskombinirati)
6:30 - šalica kave + keks
oko 8 - grickala bademe (nekad lješnjake ili suhe brusnice)
11:00 - marenda- za dns sam napravila sendvič: integralno pecivo, margo, pileća prsa i pomidor
oko 13:00 - šalica čaja (možda jos malo badema)
oko 16h ručak - pileća prsa punjena sa sirom i šunkom, riža i salata od pomidora i krastavaca
oko 18:30 cu vježbati pa nakon toga popiti 1 mjericu proteina u 1dcl mlijeka
večera 20h - što ostane od ručka ili zobene s jogurtom

Lijep pozdrav svima!   
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2015 at 21:21
Opalila si pošteno po zobi danas haha, a i po svemu drugom
Napisat cu i ja danasnji meni da ne bude prazan post.
D: banana + cca 150 g posnog + rižin kreker s čokoladom + 15-ak malih bobica crnog grožđa
Mo: tanjur krem juhe od tikvice
R: juneći gulaš, riža, salata od krastavaca i rikule
Mo: integralno pecivo + pljeskavica (sama sam radila) + salata
V: juha od tikvica, malo riže, pečena piletina
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2015 at 20:55
eo lagano se dižem na noge. danas me opalila neka želja za zobenima, pa sam pojela skoro pola kile. i sad me fino treba u human centipede stavit, kako fino ide van, da ja u životu nisam tolko kenjala :D
1. 90 g zobene-1 banana-150g posnog-žlica kikiriki maslaca-kakao,cimet i malo kave
2. 50 g raženog kruha-4 jaja jedno cijelo-zelena salata-žlica maslinovog ulja-30 g pilećih prsa u ovitku
3. jabuka-50g zobene-žlica kokosovog brašna-150ml jogurta-100 g posnog
4. NAVALI NARODE: 200g zobenih-2 banane-žlica kokosovog-žlica kikiriki maslaca-kakao,cimet,kava-200 g posnog sira-100 ml mlijeka
5. NASTAVLJA SE: red čokolade i štrudla od sira..............
6. ? hmmmmm idem vidjet šta se ima, jadna sam prehlađena pa tijelu treba energije šta ću :) mislim da ima još srijemske ili whey?-......srijemska srijemska.
............
trening će riješit ovo kad ozdravim hehehe dotad malo uživancije u zdravoj i volumeniziranoj klopi :D

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2015 at 18:40
D: zdjelica šipka
Kasnije, zobene + mlijeko + posni + kakao
Mo: manji integralni sendvič sa sirom i nekom čajnom salamom
R: kuhano razno povrće, pečeni svinjski lungić na tavi sa malo ulja
Mo: šalica mlijeka
V(pwm): isto što i ručak, samo još sir uz to.
I navečer ako ogladnim jogurt ili kefir.
(Samo se nadam da me nece uspjeti moji nagovorit da radim palacinke, iako mislim da bi lako mogli uspjeti haha)
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2015 at 03:53
Originally posted by Avenger Avenger wrote:

<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">Pozdrav,imam </span><span style="line-height: 16.7999992370605px; : rgb251, 251, 253;">Imam 15 godina-175 centimetara-67 kilograma,treniram košarku i krećem u gym evo moj dnevni plan prehrane, recite neke prijedloge ili savjete o izmjeni samo napišite. Smile</span>
</span><span style="line-height: 1.4;">
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
Doručak-6:30</span>

<p ="msonormal"="">-150 dcl. miljeka+2 banane+mjerica wheya=sve to izmiksati u
blenderu i popiti kao shake



<p ="msonormal"="">*da li još predlažete da stavim u shake još nešto (zobene,posni…)



<p ="msonormal"=""><o:p> </o:p>



<p ="msonormal"="">Međuobrok-9:15



<p ="msonormal"="">-jabuka



<p ="msonormal"=""><o:p> </o:p>



<p ="msonormal"="">Ručak-12:50



<p ="msonormal"="">-što mama skuha ne mogu utjecati na to



<p ="msonormal"=""><o:p> </o:p>



<p ="msonormal"="">Poslije treninga-17:20



<p ="msonormal"="">-mjerica wheya i voda-



<p ="msonormal"="">*da stavim još nešto



<p ="msonormal"=""><o:p> </o:p>



<p ="msonormal"="">Večera-19:30



<p ="msonormal"="">-4 jaja

<p ="msonormal"="">

<p ="msonormal"="">ps.Kako vam se čini? 




Sto planiras raditi u gymu , koje vjezbe? Ako bas ne mozes utijecati na mamino kuhanje probaj sam nesto si napraviti imas na yt dosta video o kuhanju I to pogotovo decki koji idu u teretanu ili porazgovaraj sa mamom.Izracunaj si potebni unos kalorija. Samo utipkas kalorijska tablica na google I izbacit ce ti van par linkova upisi svoje podatke I dobiti ces brojku.
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2015 at 03:52
Sto planiras raditi u gymu , koje vjezbe? Ako bas ne mozes utijecati na mamino kuhanje probaj sam nesto si napraviti imas na yt dosta video o kuhanju I to pogotovo decki koji idu u teretanu ili porazgovaraj sa mamom.Izracunaj si potebni unos kalorija. Samo utipkas kalorijska tablica na google I izbacit ce ti van par linkova upisi svoje podatke I dobiti ces brojku.
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2015 at 03:43
Aha bs portal krastavac, hahaha
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2015 at 03:43
Jel si si izracunao unos kalorija? Ako nisi onda si to moras izracunati. Jer za dobro tijelo je potrebna I dobra prehrana.
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2015 at 00:29
Evo moj :( 

70g zobi 2 mjerice proteina

pwm 2 mjerice proteina 30g grozđica

300g piletine 50g riže

300g piletine 1 jaje

i 5 jaja za večeru

i uz svaki obrok krastavci 
 
Čovječe ovo boli :(
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 358>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.