New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 47>
Author
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2009 at 15:48

:))) ja ti kupim onaj mix gotovi kikiriki grožđice i indijski orascici su unutra.. to mi je prakticno kad zurim negdje kao da imam vremena po cesti gulit kikiriki :))) theeee!!!

naravno da je bolji ovaj u ljusci,pogotovo uz tv.. pa skuziz da je proslo pol sata a ti ogulio metar drva po sobi :))

hahaha mama ce u konzum :)

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2009 at 16:33

ti ga oguli doma pa ga nosaj sa sobom

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

naravno da je bolji ovaj u ljusci,pogotovo uz tv.. pa skuziz da je proslo pol sata a ti ogulio metar drva po sobi :))

hehehe istina, samo kad oguliš taj metar, to vec postaje prilican problem

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2009 at 19:02
Gym Girl,Thorne, Hvala vam puno što ste si dali truda i vremena ovako detaljno objasniti mi sve nepoznanice vezane za ovu temu.

Mene inace dosta zanima nutricionizam, dio mi treba zbog posla, ali vi biste ljudi mogli napravit fantasticnu karijeru savjetnika za prehranu. Bravo!

Ena,moji su iz Dalmacije, imaju nasad bajama/badema i cilo djetinjstvo smo ko mali morali tuckat kamenom friško ubrane. Znam da zna bit zamorno to sam gulit, ali isplati se, definitivno se osjeti razlika u kvaliteti.
Možda da probaš kad imaš vremena ogulit malo više i spremit u neku plasticnu posudicu s poklopcem, nece im ništa bit za par dana, a imat ceš zdrav obrok bez dodane soli i onih EEEE-ova(kako ih ja zovem, a ne mogu ih smislit)?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2009 at 10:57

Originally posted by Kate Kate wrote:

Gym Girl,Thorne, Hvala vam puno što ste si dali truda i vremena ovako detaljno objasniti mi sve nepoznanice vezane za ovu temu.

Mene inace dosta zanima nutricionizam, dio mi treba zbog posla, ali vi biste ljudi mogli napravit fantasticnu karijeru savjetnika za prehranu. Bravo!  

Nema na cemu, it makes me happy . Ovo su sve neke osnove, ima tu još jaaako puno za naucit! I da...sreca da sam zapela na ekonomiji ...

Dalila kako ide,  idu li te kilice dole?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2009 at 12:34

 dalila nam se ne javlja :( ..

ma trenutno sam u poslu tako da uglavnom sto se da kupit , super, inace po zimi si dam vise truda sa hranom i treningom opcenito....jbg sezona je sezona.. kate , da ja imam nasad badema mislim da bi ih opustosila za jedno popodne  :))))) blago ti se! ja ih totalno obozavam to mi je najdraze orasasto :))

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2009 at 16:35
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

kate , da ja imam nasad badema mislim da bi ih opustosila za jedno popodne  :))))) blago ti se! ja ih totalno obozavam to mi je najdraze orasasto :))





Mi smo, doduše, nekad morali tuckat i po zadatku i za kaznu


Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2009 at 18:08
Dobro mi ide...još sam na godišnjem od danas...;) tj. danas mi je bio zadnji dan na poslu...sad se samo sebi posvecujem puna 3tjedna....jeeeeee...;)

Super mi je...malo me evo danas ulovila krizica pa sam pojela 3 cokoladna bonbona...ali nakon toga sam napravila masažu pa trening..pa ono...;)

Inace je super....2 i pol tjedna....i vide se rezultati...

Nije da se ne javljam..ne biti tužne...;) Sve cu vas izvještavat, zagrizla sam na opasnu defku...;))))
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2009 at 20:41
Originally posted by dalila dalila wrote:


Nije da se ne javljam..ne biti tužne...;) Sve cu vas izvještavat, zagrizla sam na opasnu defku...;))))

Radiš puno kardia jel?
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2009 at 23:00
  Ha ha ha... pa i nije prestrašno.... do šh dnevno, ali planiram to pojacavati polako.......;) i ne budi neozbiljan...;)
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2009 at 23:55
Originally posted by dalila dalila wrote:

  Ha ha ha... pa i nije prestrašno.... do šh dnevno, ali planiram to pojacavati polako.......;) i ne budi neozbiljan...;)

noob


Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2009 at 19:10
  Ti si noob...:P

  Od pon je više kardia....;)
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 11:49
  Evo i nekoliko mojih zapažanja u vezi ovog nacina prehrane, stavljat cu naziv keto (cisto jednstavnosti radi) iako sam siguran da nisam ušao u ketozu ali niti mi je to cilj.

Prehrana

-zadnja 2 tjedna keto režima su donijela puno promjena i dobroga. Prije svega, disciplinu i još jednu glavnu stvar - na jela poput junka i ne pomišljaš iz više razloga (kombinacija m+uh, sadrže previše nepotrebnih kalorija, žgaravica, pospanost itd) a izvore uh poput voca pocneš gledati kao svojevrstan cheat (iako ono to zapravo nije), tako da ipak povisuješ nivo razmišljanja o junku i uh-ima.

-dakle, svi obroci osim pwm-a su p+m i doslovno kao što sam vec pisao i dalila potvrdila mogu se uništiti u hrani bez osjecaja grižnje, pospanosti, gladi nakon sat dva, i drugih simptoma prejedenja uh-ima. Bitna je još jedna stvar koju sam primijetio a to je da i ako unesem neki uh obrok tu i tamo (krompir, riža i sl) ne osjetim simptome koje se inace javljaju nakon što pojedem uh-e niti mi pokvari formu tako da mislim kako se dobro iskoriste za popunjavanje glikogena a ne za preljevanje. Još jedna je stvar bitna - jako puno povrca i vlakana iz orašastih plodova i sjemenki lana.

Trening

-ništa neuobicajeno, nema gubitka snage, volje i slicnog.
-također, jutarnji kardio nisam napravio pa ima sigurno vec mjesec i po dana i nemam volje za tim jer su treninzi u teretani stvarno ubitacni a kad si na keto ipak ti je cilj što više ušparati mišice i smanjiti katabolizam što je moguce više kroz:
 š) veci broj obroka
 2) cak bi išao i na ovu varijantu bez jutarnjeg kardia jer je glikogen ionako nisko a kroz san od cca 8h i još sat kardia na tašte samo provociraš katabolizam
 3) onda radije šetnja, lagana vožnja biciklom, kupanje il vec tako nešto u ostatku dana i prije spavanja dakako
 4) odmor, u kojem god obliku - pošten san, relaksacija tokom dana, smanjivanje izvora stresa i sl.

Sveukupno

Da nije bilo jucerašnjeg šopinga ne bi ni primijetio razliku u ogledalu heh. Zasad mi se sviđa kako ide napredak, ja ga vidim svakako, vec se pocinju ocrtavati glavne skupine i di koja strijacija, salo sa bokova i donjeg dijela je nekako manje i opcenito cijeli središnji dio se polako zateže. Super zadovoljan i nastavljam ovim režimom.

Jesam se raspisao, ne
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 13:48
 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 14:37

 

Pronalazim se u tvom postu. Ja sam na slicnom "režimu" vec 3 god. i stvarno se nisam nikad bolje osjecala, a da ne govorimo o energiji koju imam 200% više nego prije. Razlika je u tome što ja, kako sam vec rekla, ubacim UH ujutro uz one poslije treninga. Voce sam dosta smanjila, nešto slatko tu i tamo (sve manje, više mi ni ne ide kao prije) i punjenje rižom jednom tjedno. Drugo sve povrce, proteini i masti. Zanimljivo kako se tijelo toliko navikne na tu prehranu da ti stvarno više ne padne ni na pamet pojest neki junk, kao što kažeš, postaneš svjesniji o tome što jedeš i kako ceš se osjecat nakon toga. Prije sam stvarno jela sve i svašta, sad sam najsretnija kad vidim pun tanjur povrca, mama ne može doc sebi . Da li to tako samo nama endomorfima odgovara ili što, ne znam ali šta je je, topi se sve :)

Na keto još nisam probala, nikako da se odvojim od UH ujutro...a i nemam baš potrebe za skidanjem kila, više me bf muci ...tako da ne znam kakvi bi tu bili rezultati ali vidit cemo, možda se i ja odlucim kad vidim da stojim na mjestu, zasad mi i ovako odlicno ide.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 17:12
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 
Evo i nekoliko mojih zapažanja u vezi ovog nacina prehrane, stavljat cu naziv keto (cisto jednstavnosti radi) iako sam siguran da nisam ušao u ketozu ali niti mi je to cilj





Moram pohvaliti ovaj izvještaj/dnevnik jer se tako rezultati najbolje predoce i to u cijelosti, znaci ne izolirano, nego kompletna slika. Ustvari, sve ovdje naznaceno, od prehrane do vježbanja i inace ide samo skupa, nikako samostalno.

Inace, sad me zanima nešto vezano za tipican obrok proteini + povrce NAVEcER. Pitanja su:

š. Kako se tu uklapa termicki obrađeno povrce(variva, dinstano, kuhano, u pecnici i na žaru)- pretpostavljam da je maslinovo ulje kao zacin u tim slucajevima u redu?

2. Postoji li ogranicenje za neke vrste povrca ovisno o njihovom GI?

3. Kako i da li uopce kombinirati 2 ili više vrsta proteina razlicitog podrijetla u istom obroku? Npr. pecena piletina i sir, sir i salama od purecih prsa, sir i jaja?

Možda bi netko znao objasniti?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 19:30
Prije svega hvala svima za onakve reakcije

Originally posted by Kate Kate wrote:



Inace, sad me zanima nešto vezano za tipican obrok proteini + povrce NAVEcER. Pitanja su:

š. Kako se tu uklapa termicki obrađeno povrce(variva, dinstano, kuhano, u pecnici i na žaru)- pretpostavljam da je maslinovo ulje kao zacin u tim slucajevima u redu?

Varivo vec teže za navecer kao i dinstano što je tu negdje po obradi, kuhano, pecnica i na žaru su vec bolji izbor
Maslinovo je svakako super izbor

Originally posted by Kate Kate wrote:

2. Postoji li ogranicenje za neke vrste povrca ovisno o njihovom GI?

Generalno ne, jer je vecina povrca koju konzumiramo tokom sezone niskog ili srednjeg gi-a, pogotovo je dobro lisnato poput kupusa recimo. Paprika, krastavci, rajcica, kupus, zelena salata i dr. - samo rokaj

Originally posted by Kate Kate wrote:

3. Kako i da li uopce kombinirati 2 ili više vrsta proteina razlicitog podrijetla u istom obroku? Npr. pecena piletina i sir, sir i salama od purecih prsa, sir i jaja?

Možda bi netko znao objasniti?

Sad tu ocito fali koja rijec u pitanju heh al razumijem, nije potrebno kombinirati ali možeš zašto ne - zapravo su i rijetki obroci gdje ceš imati samo jedan izvor p - posebno na keto.
 

Edited by ThornOfFaith
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.