New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 47>
Author
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2009 at 19:33
 ha ha gledala sam tu emisiju oprah:)) kad su razbijali stokove vrata da tipa isfuraju van.... e to je endo:))
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2009 at 19:46
A...ne baš...ne uspavljuje me....
Mene više uspavljuju UH..... sasvim mi je ok na keto... samo mi nekada dosadi monotona prehrana i nisam baš fun mesa...ali trudim se i meso jesti...;)

Najgore je 6-ti dan..tad me drži samo to da je ako taj dan izdržim punjenje...;) Ajme kako bi sada kikiriki...;)))
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2009 at 20:40
Originally posted by dalila dalila wrote:

A...ne baš...ne uspavljuje me....
Mene više uspavljuju UH..... sasvim mi je ok na keto... samo mi nekada dosadi monotona prehrana i nisam baš fun mesa...ali trudim se i meso jesti...;)

Najgore je 6-ti dan..tad me drži samo to da je ako taj dan izdržim punjenje...;) Ajme kako bi sada kikiriki...;)))

Heh a meni kako kad, al istina je da se ovaj tjedan cistim od kave i ... ali do ovog tjedna sam primijetio da ipak ne gubim snagu na treninzima na p+m režimu, ali ipak, za sve ostalo baš i nemam volje heh - a možda je i od vrucine, ko zna.

E da, za razbit dosadu, danas vecera hrenovke, vajkrem light, posni sir i nešto badema po potrebi
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2009 at 12:37
Juhuhu strucnjaci za UH! Imam pitanjce za vas: za laganu veceru, jel može griz na 0,9 % mlijeku(bez ili sa vrlo malo šecera); jel previše UH?

Našla sam i neke integralne mljevene žitarice bez svih onih EEEE i sl. i bez šecera koje se umiješaju u mliko kao cokolino, ali su zdrave i lagane, jel može to za veceru isto? Kako vam se cini?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2009 at 15:44
Originally posted by Kate Kate wrote:

Juhuhu strucnjaci za UH! Imam pitanjce za vas: za laganu veceru, jel može griz na 0,9 % mlijeku(bez ili sa vrlo malo šecera); jel previše UH?

Našla sam i neke integralne mljevene žitarice bez svih onih EEEE i sl. i bez šecera koje se umiješaju u mliko kao cokolino, ali su zdrave i lagane, jel može to za veceru isto? Kako vam se cini?

cini se ok i ukusno ali radije to onda ostavi za dorucak. UH su UH.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2009 at 18:02
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


cini se ok i ukusno ali radije to onda ostavi za dorucak. UH su UH.


Hmm...da, možda bolje. Mislila sam zbog mlijeka, ja onako to napravim malo rjeđe, pa nije prezasitno i teško.
cak i konzumirane navecer nisu nimalo teške za želudac, dapace,nekad ostaneš rekla bih cak i gladan iza toga...

Osim naravno posnog koji stvarno imam na meniju svaki dan i super mi je, nikad mi ne dosadi ,
raznolikosti radi, što je još pametno uvesti u vecernji obrok?

Jel ti Thorn, a slobodno i drugi odgovorite, jedeš išta kruha(ili nekog drugog UH) za veceru, ako da koliko je preporuka(u gramima npr.)?

Je dosta pitanja, al vecina vas ovdje ste veterani, a ja se držim one TKO PITA NE SKITA
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2009 at 19:53
Originally posted by Kate Kate wrote:


Hmm...da, možda bolje. Mislila sam zbog mlijeka, ja onako to napravim malo rjeđe, pa nije prezasitno i teško.
cak i konzumirane navecer nisu nimalo teške za želudac, dapace,nekad ostaneš rekla bih cak i gladan iza toga...

Dakako da ostaneš gladna jer su u pitanju UH i pitanje je koji je sastav tih žitarica. Ja redovito nakon obroka bogatog uh ogladnim ko zvijer vec nakon sat i pol u pravilu.

Originally posted by Kate Kate wrote:

Osim naravno posnog koji stvarno imam na meniju svaki dan i super mi je, nikad mi ne dosadi ,
raznolikosti radi, što je još pametno uvesti u vecernji obrok?

Možeš ti i neko meso pojest, masne sireve i slicno, ali posni je nekako idealan za vecer i skoro svaku vecer ga imam na meniju u raznim kombinacijama.

Originally posted by Kate Kate wrote:

Jel ti Thorn, a slobodno i drugi odgovorite, jedeš išta kruha(ili nekog drugog UH) za veceru, ako da koliko je preporuka(u gramima npr.)?

Kruh ne jedem od sredine zime, tak nekako, a pogotovo ga nisam jeo niti bi ga jeo navecer. Ne znam zašto ti vecera mora sadržavati kruh? Da te zasiti? Stvar navike? Probaj uz posni maznit gaude, nekakvog suhog mesa tipa pecenica, dimljeni vrat i sl, i na to sve nekakvu miješanu salatu i tak te kombinacije pa ceš vidjet sitosti


Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2009 at 20:53
Vrlo zanimljivo, moram priznati . Meni su s posnim uglavnom varijacije na temu

-posni+kruh(max. 60 g)+jogurt
-posni+kruh+rajcica ili neko drugo povrce

ili ga znam smiksat u namaz sa zacinima kao što je peršin, kopar, ljuta papricica pa mazati opet na kruh.

Može bit da je djelomicno stvar navike, ali malo kruha navecer mi nekako odgovara, naravno sve u nekim umjerenim granicama, zaista nastojim ograniciti to
jer sad kad malo bolje promislim, da ga malo više pojedem želudac me boli za poludit.

Al ove su ti kombinacije odlicne,I must say ,
stvarno si mi dao ideje,pa cu iskemijat nešto na tu foru. I opet thanks za koristan savjet.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2009 at 21:48
Originally posted by Kate Kate wrote:


Al ove su ti kombinacije odlicne,I must say ,
stvarno si mi dao ideje,pa cu iskemijat nešto na tu foru. I opet thanks za koristan savjet.

Nema frke imam ih još, sam kad nađem vremena jer je strka ovih dana u kuci heh.

Ali eto za prvu ruku izbaci kruh i ak ti se jede nešto "pošteno" nek bude kikiriki il bademi, lješnjaci, orasi, štagod vec...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2009 at 23:18

 uuu moja najdraza tema

Kate prvo da pitam skidaš kile ili održavaš? Ako skidaš slobodno zaboravi griz, žitarice i kruh :). Kaže thorn UH su UH i to je tako, provociraš inzulin u najgore vrijeme, tj. navecer....i još u kombinaciji s mlijekom....hmmm...

Proteini + povrce, tu imaš puno kombinacija od kojih sigurno neceš ostat gladna. Može to bit neko laganije povrce, može bit neka salatica, ma bilo šta...uz meso, tunu, jaja (makar meni znaju nekad malo teže past navecer) pa i posni. Ili sam posni s nekim orašastim plodovima kao što je vec receno....iako ja to recimo cešce ostavim za prije spavanja ako me ulovi kruljenje  Kruh? Samo navika, vjeruj mi, sve je samo navika. Prošla sam to :)) Prije mi je komad kruha bio u SVAKOM obroku, obavezno...danas ga jedem samo za dorucak i eventualno za rucak ubacim ako mi dođe gušt. Totalno se odvikneš...mogu rec i zaboraviš, i uopce ti ne treba....probaj pa javi

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2009 at 10:44
Rijec je o održavanju. Ja sam ektomorf, ali svejedno se ne želim natrpavati glupostima od junka, to sam prije radila i bila uvijek ko štapic mršava ali me koštalo želuca. Naime, imam jaki gastritis pa mi od teške hrane uvijek nastane žgaravica koja nikako da stane.

Dakle, stvar je u usvajanju zdravih navika, samo to.

Također, kad si spomenula kruljenje-ako mi jako krulji ne mogu spavat kao ni sa prepunim želucem. Znaci, kako naci sredinu?

Imam još 2 pitanja na temelju tvojih i Thornovih savjeta:
š. Zašto se preporucaju orašasti plodovi navecer? Ja sam mislila da za njih vrijedi isto kao i za ove "krušnate" UH. I da li se smiju onda i sjemenke npr. lanene(u kombinaciji s posnim)?

2. Naglasila si da ne valja UH i to još u kombinaciji s mlijekom- koji je problem u mlijeku?

Zahvaljujem još jednom tebi i Thornu na susretljivosti,
nastojim se što više educirat, pa mislim da je najbolje pitat vas koji ste duže vrijeme upoznati sa svim ovim pojmovima i preporukama.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2009 at 11:13
Originally posted by Kate Kate wrote:

Rijec je o održavanju. Ja sam ektomorf, ali svejedno se ne želim natrpavati glupostima od junka, to sam prije radila i bila uvijek ko štapic mršava ali me koštalo želuca. Naime, imam jaki gastritis pa mi od teške hrane uvijek nastane žgaravica koja nikako da stane.

Meni se redovito javljala žgaravica prije dok sam imao lošu prehranu i to najcešce kad pojedem junk (tj. kombinaciju jako loših masti i jednostavnih UH - tipa cips, hambi npr.)


Originally posted by Kate Kate wrote:

Također, kad si spomenula kruljenje-ako mi jako krulji ne mogu spavat kao ni sa prepunim želucem. Znaci, kako naci sredinu?

Radije neka ti je pun želudac, pogotovo jer ceš spavati bar trecinu dana, ali eto ak ceš ic spavat tek nekih 2, 3 pa i 4 sata nakon zadnjeg obroka, može biti obilniji - koliko, to sama vidiš.

Originally posted by Kate Kate wrote:

Imam još 2 pitanja na temelju tvojih i Thornovih savjeta:
š. Zašto se preporucaju orašasti plodovi navecer? Ja sam mislila da za njih vrijedi isto kao i za ove "krušnate" UH. I da li se smiju onda i sjemenke npr. lanene(u kombinaciji s posnim)?

2. Naglasila si da ne valja UH i to još u kombinaciji s mlijekom- koji je problem u mlijeku?

š. Da, imaju oni nešto uh ali poanta je da ne provociraju inzulin i ne dižu šecer u krvi kao ostale namirnice i još nešto - racunaš ih kao izvore masti, p i uh u njima su usputni dodaci. Nitko ne kaže da ih se preporuca ali tu i tamo za promjenu, zašto ne ili ak nisi dovoljno sita. Lanene su uvijek dobitne s posnim
2. Baš tako. Mlijeko (tocnije njegova whey komponenta diže inzulin, ali ne i šecer u krvi, i još ako uneseš neke UH s tim dobiješ jako lošu stvar - inzulin je gore, šecer je nisko i unešene uh nema tko dopremiti do stanica pa ih inzulin stavi u spremište - masne stanice).
Također mlijeko ima jako loš kalorijski profil - svega 3-4 grama p, 4-5 uh i masti.


Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2009 at 13:32
 to je i mene zanimalo, zs orasaste,  znam da su totalno masni pa nisam kuzila zasto ih jest navece, prije sam ih jela onako sacicu , sad sam povecala doze kao medjuobrocic umjesto pretrpavanja od voca :) juce sam kupila pistaci i bademe i kikiriki jer ih stalno spominjete pa ste me isprovocirali da odem do konzuma hehehehehe:)) inace mi kikiriki teško lupi na zeludac pa ga jaako malo jedem i ne volim kad je presoljen-onda nikako se napit vode ...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2009 at 14:30

[QUOTE=Kate]
Također, kad si spomenula kruljenje-ako mi jako krulji ne mogu spavat kao ni sa prepunim želucem. Znaci, kako naci sredinu?

Sredinu nažalost moraš nac sama. Mislim da se od jednog laganog obroka tipa povrce + neki protein sigurno neceš prejest, a neceš ni ostat gladna. Ili pojedi taj posni neposredno prije spavanja ako slucajno ogladniš, to ce te sigurno zasitit dok ne zaspiš, a prepunit želudac...e to nece sigurno hehe.

što se tice orašastih u kombinaciji s posnim nisam ni ja sigurna koji je to tocno proces u pitanju, al kao da sam negdje jednom procitala nešto o boljoj apsorpciji tih ulja uz proteine...booo bolje da ne lupam bezveze . Uglavnom dobra kombinacija, samo pazit na kolicinu masti of course.

Da se nadovežem na thorna, iako mlijeko ima nizak GI ono ima visok inzulinski index, znaci ako u stanicama nema potrebe za spremanjem tog šecera iz mlijeka, spremit ce se u zalihe... s obzirom da si ekto i da održavaš kilažu, nikakve velike štete ako ga nekad popiješ...al uglavnom se ne preporuca navecer.

No problem, just ask


 

     

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2009 at 14:34

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

 to je i mene zanimalo, zs orasaste,  znam da su totalno masni pa nisam kuzila zasto ih jest navece, prije sam ih jela onako sacicu , sad sam povecala doze kao medjuobrocic umjesto pretrpavanja od voca :) juce sam kupila pistaci i bademe i kikiriki jer ih stalno spominjete pa ste me isprovocirali da odem do konzuma hehehehehe:)) inace mi kikiriki teško lupi na zeludac pa ga jaako malo jedem i ne volim kad je presoljen-onda nikako se napit vode ...
 

šacica je dosta  i noooouuu slani kikiriki, onaj u ljusci! cccccccc brzo nazad u konzum 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2009 at 15:36
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

 to je i mene zanimalo, zs orasaste,  znam da su totalno masni pa nisam kuzila zasto ih jest navece, prije sam ih jela onako sacicu , sad sam povecala doze kao medjuobrocic umjesto pretrpavanja od voca :) juce sam kupila pistaci i bademe i kikiriki jer ih stalno spominjete pa ste me isprovocirali da odem do konzuma hehehehehe:)) inace mi kikiriki teško lupi na zeludac pa ga jaako malo jedem i ne volim kad je presoljen-onda nikako se napit vode ...
 

šacica je dosta  i noooouuu slani kikiriki, onaj u ljusci! cccccccc brzo nazad u konzum 


Upravo to, baš gledam kakva f**kin sol

Obicni u ljusci, cak je i finiji od onog usoljenog

Btw, baci pogled malo po kal tablicama, kikiriki je najbezbolnije rješenje, a uz to i 2, 3 x jeftiniji od drugih.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.