New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  123 47>
Author
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
    Posted: 30 Srpanj 2009 at 17:10
  Evo , prebacujem....;) Pa se nadam kvalitetnim raspravama i postovima, pogotovo od strane onih koji imaju iskustva....;)


  Thorn....znam da whey nebi smio sa dex ici...pa sam ga jucer popila samoga...samo iz razloga jer bi za bilo šta drugo kasnila na posao...;)

Evo obroci od danas....

Kajgana od 3 jaja i 2 pomidora

20dk edamera, salata pomidor i krastavci sa žlicom jogurta

šaka badema

I navecer cu vjerojatno napraviti 200g pileceg filea sa kuhanim povrcem i nekom salatom....

štrening ancrobni danas... i nekih 45min brzog hodanja....
 

Edited by dalila
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 17:19

bok dalila...

valjda ako sam dobro skontala , provodis keto dijetu? provodila sam nesto slicno ovu zimu, i mogu ti rec da sam poprilicno bila gladna... stalno... smanjen unos ugljikohidrata ujutro me poprilicno uspavao preko dana... dovela sam se u neku glupu situaciju da sam stalno mislila sta cu pojest i na kraju ti se obroci svode na nekreativnih 5 namirnica... doslovno jaja , sir, povrce, meso i jogurti  u medjusobnoj kombinaciji...

kako tebi ide? :)



Edited by ena:)))
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 17:26
  aha....tek sam krenula sada..pa sam još relativno dobre volje..za par dana cu gristi...;) Jesi ti probala?
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 17:34

 kile idu dole stvarno ako se drzis toga da ne unosis vise od 30-40 grama ugljikohidrata dnevno.... ja sam visoka š72 cm i i trenutno 56 kg... to je faktor koji konstatno varira kod mene :))

tad sam imala koje tri kile viska, zapravo normalno sam izgledala al kao da je trebalo jos kilu dve koje nikako nisu htjele ic ca :))) a trenirala sam , zdrava prehrana i to, al jednostavno organizam je navikao na jednu rutinu pa sam htjela probati... malo sam se mucila u pocetku jer sam navikla ujutro jest zobene s mlijekom a one te stvarno dugo drze sitim i razbude ujutro... a onda naglo prebacim na dorucak od 3-4 kuhana jaja malo sira , neki jogurt i samo brdo proteina kroz dan i povrca.... mozak ti se uspava ful... al djeluje !!  samo mislim da to nije zdravo provodit duze vrijeme, mozda tjedan i pol i onda pocet povecavati unos ugljikohidrata:)

 

Edited by ena:)))
Back to Top
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 18:11
kako je tesko smislit jelovnik, bože moj, ja bih dao koliko god treba novaca da mi neko osmisli j***mni jelovnik, trudin se al nije lako
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 21:26

 hmm ja sam nekako sumnjicava prema svim dijetama pa tako i prema ovoj pa makar trajala  tjedan-2...više sam pobornik uravnotežene prehrane, a ako vidim da je frka jednostavno pojacam trening, eventualno zamijenim neke namirnice promjene radi...mislim da je recimo princip cikliranja UH-a za rekreativce cisto dovoljno..al ajde ko bi ga znao od toliko savjeta, varijacija, definicija...

dalila, imaš koji dan punjenja ili se nedaš do kraja?  znam da u pravilu nebi smjelo biti ali svakakve kombinacije sam vidjela...

dino: nutricionist, osobni trener..? pa kad vec novci nisu problem, ne znam što te sprjecava, pomogneš sebi,  a i njemu/njoj 

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 21:51
  Ovako, nabrzinu pišem prije posla tak da ako nešto nedostaje bude sutra

Vidim jogurte netko spominje..ne! Također su izvor uh i ne trebaju na keto.

Druga stvar, keto je zapravo jedan stil prehrane - ako ceš dijetu tim nacinom onda odeš u deficit p+m obrocima i to je to. Možeš cak i raditi keto masu ali dakako treba biti oprezniji. Nadalje, ovisno o bodyfatu trebat ce razlicito vrijeme da netko uđe u ketozu i o tome ce ovisiti koliko ceš dana biti samo na p+m obrocima i kad ceš imati punjenje Uh+P obrocima a taj dan smanjiti masti, gotovo ih izbaciti kao što se to radi sa uh-ima na p+m obrocima. što si deblji, masniji, vodenastiji kako god kasnije ceš imati punjenje, primjerice svaka 2 tj za pocetak. Vrijedi i obrnuto.

Treca stvar - ako si gladan/gladna znaci da nešto ne štima. Vjerojatno ne jedeš dovoljno i stvaraš si dodatni katabolizam koji je ajmo rec uvijek negdje tu jer ipak nema UH-a koji su potrebni za mišicnu izgradnju i oporavak (govorimo o ostatku dana ako se provodi keto sa pwm whey+desktroza).

Primjerice, nekako sam primijetio da koliko god pojedem p+m obroka i kolicinski cak i više od p+uh obroka manje se lijepi na mene i daje veci osjecaj sitosti. Hocu reci, manje me strah ako se prejedem p+m obroka nego p+uh.

I da, da ne bude zabune targeted keto diet - svi obroci tokom dana p+m, osim pwm-a (uh+p) i ovdje nema punjenja. Možeš eventualno po potrebi uzeti jedan dan za izdovoljit se sa cime hoceš i onda opet p+m.

                                       cycled keto diet - svi obroci p+m, cak i pwm, ali praviš punjenje, najcešce š tjedno.

I evo za kraj, za one nezasitne kojima fali kalorija i osjecaja sitosti - kikiriki. Od svih namirnica najmanje diže inzulin i šecer u krvi, i ima najmanje uh od orašastih plodova.




Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 22:01
  A znam to za jogurt...ali sam uzela doslovce jednu veliku žlicu...i to nakon treninga...;)


I ja sam primjetila da je puno sigurnije ako malo više pojedem p+m obrok nego ako unesem uh....to je katastrofa...;)
U roku mjesec dana....ma strašno...;)

A glad...a moram si sada ocijeniti koliko moram jesti a da gubim....pa ce mi za to trebati ovaj tjedan da se uhodam....;) Nadam se da cu preživjeti ovih prvih š0-tak dana...;)

Znaci mogu imati pwm (uh + p) odnosno whey +dex....ajme..ke nice...bar za ujutro...;)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 22:09
  A inace... punjenj planiram imati šx tjedno....ali cisto...bez junka....vecinom bazirano na vocu....jer ce mi to najviše faliti....


Ja sam bila jedno vrijeme preko zime na keto..i funkcionira odlicno....samo što mi je dosadilo stalno isto jesti....sad je super što ima ovoliko povrca....pa je lakše....

A i ono u jednom sam trenu bila pukla , jer 3godine nisam bila skoro pa okusila apsolutno nikakav junk....ništa ništa...pa sam si ova 3mj dopustila malo junka tu i tamo, pojacala crobne treninge, jela dosta uh...i dobila 3kg ....pa sada nazad sve ispocetka...;) Jedino što je dobro što to nisu ista 3kg kao prije....pa ajde....

loše reagiram na UH totalno....sa tim moram biti jako oprezna...;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 23:04
 cak i ako ih samo ujutro jedeš?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 23:17

 ..ja isto prilicno loše reagiram na njih ali ako ih svedem na jutro uopce mi ne smetaju, trenirala taj dan ili ne..

thorn, nemaju li bademi najmanje uh? dobro,  možda malo cjepidlacim hehe,  razlike su minimalne al ipak...ljepše zvuci :) a i citala sam kako su odlican lijek za mišice kao najbolji izvor vitamina E..

 vidiš ja sam recimo primjetila da mi kikiriki ne odgovara..a obožavam ga

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2009 at 10:44

ima jos jedna stvar koju te nisam pitala, zapravo koliko mislis kila skinut ? dali se tu isto radi samo o par kila viska ili?

jedino sto je malo problem kod nas zena,, a dogadja se poprilicno cesto kod provodjenja dijeta i intenzivnih treninga jest izostanak mjesecnice... dok sam provodila keto mi je izostao ciklus, i cim sam pocela normalno jest , sve ok! nije bas to najzdravije za zene... i jos nesto.. obavezno jedan dan jedi uh , ima isti ucinak kao i kad ga preskaces, samo napunis glikogenske rezerve u misicima

:)

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2009 at 13:59
  @dalila
Također jako loše reagiram na UH, ali ih obožavam da je to za poludit. No recimo cak i kad imam samo p+m obroke dozvolim si nekakvo voce (ne sad previše naravno) il ujutro il prije treninga u tom obroku. Baš toliko si necu glavu razbijat jer ipak je ljeto i voca ima koliko ti srce želi i sto puta je manji cheat nego da sam uzeo recimo litru sladoleda, 2 cokolade, kutiju keksa il pojeo pizzu.

@gym girl
Hehe hajdmo cjepidlacit i vidjeh kako kikiriki ima cak 3g manje UH

No svejedno, orašasti su zakon i uvijek imam doma bar nešto od toga.

Kako misliš da ti ne odgovara kikiriki? Nije valjda alergija?

@ena i hrpa smajlica

Sad je pitanje kako si provodila keto i koliko dugo pa je došlo do izostanka. Sve mi nekako ide na to da nisi unosila dovoljno kalorija.


@all

Punjenje...znam da postoje dvije verzije ove prehrane (jer ona zadnja rijec (keto) DIET ne oznacava "dijetu" što mnogi odmah pomisle, vec "prehranu"), ali nekako osjecam da bi cak i uz pwm sa uh+p mogao imati jednom tjedno punjenje, jer posebno po ovim vrucinama, kad imaš hrpu aktivnosti, treninge skoro svaki dan, radiš itd mislim da taj š dan može jako dobro doci. cak štoviše, ne mora biti ni cijeli dan, može biti pola - ovisi kak se osjecaš.


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2009 at 15:23

 e da, slažem se s enom, to je malo komplicirano kod nas...ja nisam imala velikih problema oko toga, al mi se skroz poremetio ciklus.. sad, sigurno je i to individualno, možda je ena stvarno premalo jela, možda joj jednostavno ne odgovara..a i  nekome možda takva dijeta uopce ne djeluje negativno..who knows, treba probat 

 i meni je varijanta sa š danom punjenja puno prihvatljivija..ne samo da je fizicki lakše izdržat nego se i psiha zadovolji malo, cisto da covjek ne pocne grist okolo :)

hehe thorn sad sam na par mjesta našla drukcije podatke  Ma to sam negdje bila procitala..nevermind, svi su super  i tako i ja isto nema šanse da ostanem doma bez njih.. a na kikiriki nemam alergiju nego sam primjetila kad sam ga zaredala neko vrijeme ko da sam se pocela debljat malo a nije imalo od cega drugog bit...booo....uglavnom sad kombiniram malo...

 

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2009 at 17:44
  Želim skinuti 8kg....recimo...ali nije toliko u samim kg stvar....želim skinuti mast....a sada koliko to bude nije bitno...;) Želim više mišica i manje masti....;)

Pa...sa UH ujutro bi mogla održavati kilažu.... mogla bi i mršaviti....vjerojatno ako bi pazila kasnije...ali bi morala biti puno gladnija nego na P + M obrocima...

Uglavnom na keto jako brzo reagiram, jedino šta moram biti discipliranija...;)


Znam..možda si i u pravu...ali što me voce onda nece izbaciti iz lipolize? Koliko voca nije previše? š jabuka npr?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2009 at 19:40
Originally posted by dalila dalila wrote:

 
Znam..možda si i u pravu...ali što me voce onda nece izbaciti iz lipolize? Koliko voca nije previše? š jabuka npr?

To moraš malo potražiti o kapacitetu jetre za skladištenje fruktoze, ali negdje oko 50ak g je ako se ne varam pa si izracunaj koliko uneseš iz voca. Ostali uh koji se provuku iz npr povrca i nekih proteina ionak nece toliko naštetiti vec ce biti lijepo otici tamo gdje treba a ne u masne stanice.

I bez obzira na sve, kao što sam vec napisao, voce bi ostavio oko nekih aktivnosti i ujutro jer je najveca šansa da ce biti iskorišteni.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.