New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  123 47>
Author
split15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote split15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
    Posted: 30 Sijecanj 2017 at 13:59
trenutno sam na tjednoj/dvotjednoj prehrani bez ugljikohidrata, uz redovnu tjelovježbu naravno, uglavnom čitam da nije lako biti na istoj, ali da ubija masne naslage, ima li tko kakvog iskustva?
Back to Top
HERCEGOVAC View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2017
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HERCEGOVAC Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2017 at 13:08
Dobar dan i ja sam jučer započeo keto dijetu i trajat če 8 tjedana IMA DA ME NEMA e sad kako ste vi gurali s tom keto jeste uspjeli na šta moram pazit SVAKI SAVJET JE DOBRO DOŠAO ZAHVALJUJEM
Back to Top
AnnaFitness View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnnaFitness Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2016 at 18:23
Ok,hvala...a pitam jer eto da skupim vise informacija. Hvala ti puno! Pozdravi ☺
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2016 at 12:24
Opet isto pitanje koje sam par puta napisao... 
Sto je cilj? Ispunjava li ih trenutni rezim?  Kilaza pada ili stagnira, gubis/dobijas cm u struku? 
Jer prije svake korekcije trebalo bi se pitat upravo to... :)

Ja bih ostavio whey neposredno nakon, i onda kruti obrok doma normalno.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
AnnaFitness View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnnaFitness Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2016 at 19:29
Dakle poslije hiita niti whey (sam) pa kruti obrok?! Onace hvaala ti puno na informacijama i misljenju. Tnx tnx tnx 😊
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2016 at 12:23
Ako imas prostora i mrsavis (kao sto sam rekao vec u jednom od prethodnih postova), nema potrebe da radis dodatne restrikcije u ishrani, jer bi izbacivanje ugh to svakako znacilo, pa makar i na jedan/dva dana u tjednu.

Poslije HIIT ne bi koristio PWM, ali bih jeo kruti obrok s proteinima svakako, a ako mi kalorijski unos dopusta, onda i UH naravno.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
AnnaFitness View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnnaFitness Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2016 at 18:04
Hvala ti puno punoo! Pitala sam jer mi je banana sumnjiva haha... A nakon hit treninga isto da pojedem rizu uz piletinu ili ipak bez uh?! I dan kada ne treniram da budem na nuli sa UH ili da pojedem zobene ujutro samo i to je to?! Po tvom misljenju. Pitam jer me interesira perspektiva iz muskog gledista! ☺
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2016 at 11:31
Originally posted by AnnaFitness AnnaFitness wrote:

A je bolje pwm whey i banana odmah nakon treninga (kad su noge 2x tjedno npr dodala bi zlicu-dvije rizinih pahuljica još) i onda za sat vremena piletina i riza! Dakle bez tog dodatnog shaka između gore opisanog. Ili je bolje samo whey bez banane nakon treninga a piletina i riza za sat vr.? (kad je hiit bi samo whey i onda bih piletinu i tek nekih simbolicnih 20gr rize), a dan bez treninga bo bila nula sa uh ili ujutro 40gr zobenih sa mjericom wheya! Ako mozete samo to prokomentirati bila bih zahvalna jaaako puno! I necu vise gnjaviti obecajem 😊 btw povrce jedem uvijek! Pogotovo zeleno jer ga obozavam! A cheat nemam nikad skoro (svakih par mjeseci i to oni kolutici od rize sa medom i slicno...jer jednostavno me ne privlaci takva hrana a i s time da imam sindrom opstruktivnog crijeva bude šou nakon čokolada i slicnog heh! Ispricavam se još jednom na gnjavazi i upadu u temu... :)

Ako pricamo o nekakvom idealnom PWM to onda svakako ne bi bila whey i banana, nego nesto visokog glikemijskog indeksa (glukoza/grozdani secer), ili ako hoces nesto kruto, grozdice, ili nesto od susenog voca.

Osobno moj PWM zadnjih nekoliko godina je normalni kruti obrok cim dodem doma, jer kao sto rekoh ne volim sipat previse praskova niti secera u sebe, i opcenito radije volim pojest i napunit zeludac, nego popit. :)

U ovom gore sto si ti napisala, ja bih radije isao na drugu opciju, odnosno whey neposredno nakon, i onda kruti obrok riza+pil. kada dodes doma.

Pozzz.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
AnnaFitness View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnnaFitness Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2016 at 10:07
A je bolje pwm whey i banana odmah nakon treninga (kad su noge 2x tjedno npr dodala bi zlicu-dvije rizinih pahuljica još) i onda za sat vremena piletina i riza! Dakle bez tog dodatnog shaka između gore opisanog. Ili je bolje samo whey bez banane nakon treninga a piletina i riza za sat vr.? (kad je hiit bi samo whey i onda bih piletinu i tek nekih simbolicnih 20gr rize), a dan bez treninga bo bila nula sa uh ili ujutro 40gr zobenih sa mjericom wheya! Ako mozete samo to prokomentirati bila bih zahvalna jaaako puno! I necu vise gnjaviti obecajem 😊 btw povrce jedem uvijek! Pogotovo zeleno jer ga obozavam! A cheat nemam nikad skoro (svakih par mjeseci i to oni kolutici od rize sa medom i slicno...jer jednostavno me ne privlaci takva hrana a i s time da imam sindrom opstruktivnog crijeva bude šou nakon čokolada i slicnog heh! Ispricavam se još jednom na gnjavazi i upadu u temu... :)
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2016 at 00:53
CeLe ti je o ovom komentu razumno rekao. A to što se ti sa svojim mjerama bojiš ugljikohidrata, je besmislica i produkt gluposti sa fitness stranica. Ti nisi u zadnjoj fazi pripreme za natjecanje fitness modela nego normalna osoba koja malo želi promijeniti svoj izgled. Ako si u predviđenim kalorijskim granicama i unosiš dovoljno proteina i mikronutrijenata, za tebe UH nije problem, ja bih još i grahorice ubacio. Jabuka sa cimetom, volim cimet ali jeli to da bi kao inzulin kontrolirala? Ljeto je, sezona prekrasnog voća, maline, kupine, lubenica... Da imaš 70 kila bi bila gruga situacija.
Ja sam oduševljen trenerima koji se razbacuju modnim detaljima i terminologijom, kao kokosovo ulje i HIIT. Prosto se čudim kako mediteranci nisu svi izumrli od maslinovog ulja i nisu nas okupirali tamnoputi iz zemalja kokosa. Ti si početnik, i onih 30 minuta će ti biti intervalni trening a ne HIIT, potrebna je superbrza regeneracija tj oporavak da bi npr svakih 30 sekundi netko bio spreman na visoki intenzitet. A ni trening program mi baš nije nešto, svaka mišićna grupa 1 tjedno. Ako ti je primarni cilj i topljenje masnoća, full bodi trening sigurno troši više kalorija nego ovakav split, a kako si početnik slično će utjecati na hipertrofiju kao split, a i neurološki imati bolji utjecaj na tijelo, uključivanje i sinhronizacija motornih jedinica, potencijalno popravljanje držanja, sveopće bolja priprema za buduće napore, itd...
   
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2016 at 00:16
Ja osobno sam za sto manje praskova, a vise krute hrane, pogotovo na dijeti...
Sto je trener mislio time za tri sata da ponovno unosis "brzi prot" nisam siguran.

Generalno, whey ili ne whey, ako tvoje tijelo ima potrebe za tolikim unosom kcal i ako su dobro rasporedni p/m/uh, dokle god je unos zadovoljen, manje je bitno da li je on zadovoljen sa 100grama piletine vise ili mjericom wheya.
Ali u svakom sluc. ja bih za "obrok" po dolasku kuci, odnosno onaj nakon wheya iza tr. imao kruti obrok...

Da li je puno, ne moze nitko znat, nego ti i tvoj trener nakon pracenja odvijanja situacije pri unosu koji je odreden.
Ako se nesto zbiva, struk smanjuje/opada kilaza, zasigurno je da si u deficitu (kalorijskom minusu), ako se ne desava, a to je cilj. Onda ocito niste na dobrom putu, i plan treba daljnje korekcije, kako bi krenuo u zeljenom smjeru!

Pozz
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
AnnaFitness View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnnaFitness Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2016 at 13:28
Ali bi ipak da mi netko itko iskusniji kaze je li pametno ovakav pwm raditi? Meni se osobno cini da je bolje samo whey nakon treninga i onda kroz sat vremena piletinu i 40gr rize. Dakle bez ovog whey nakon treninga pa kroz sat vremena wwhey+3 žlice prosenih+banana i onda za 3 sata piletina i tiza. Cak mi izgleda ok i whey+banana odmah nakon treninga pa piletina i riza za sat vremena... Ovo mi je cudno whey, pa opet whey banana pahuljice pa jos piletina i riza... Sve to nakon treninga...Za definicju. Pa me interesiralo case misljenje u vezi toga.. To bi bili ujedno i jedini uh koje bi unosila.. Visoka sam 167cm a teska 56kg.. Htjela bih smanjiti potkozno.masno tkivo i nesto misica dobiti (buduci da sam pocetnik smatram da je moguce)... 5-6 treninga u teretani gore opisano. Pa ako bi neko dao svoje misljenje o tome hehe. Strah me uh.. Inace je sve po planu odlicno! Mada opet zar isti unos uh kada vjezbam ruke,leđa i kada noge?! 1350-1400kcal dnevno je kada je trening u planu. Pliz misljenje neko od jos nekoga... Gore je opisan rendom dan s treningom.

Edited by AnnaFitness - 17 Srpanj 2016 at 13:30
Back to Top
AnnaFitness View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnnaFitness Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2016 at 06:22
Imas pravo, trebam se opustiti hehe 😀
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2016 at 23:19
Ja cu ti samo reci, puno baba kilavo dete, bilo i bit ce...
Svatko ima svoje principe po kojima radi, i svatko ti moze rec krivo je to to i to, i ja bi to tako ili tako...

Ako si platila trenera kojem vjerujes i pouzdan je, prepusti se i ostavi neka on misli za tebe,
jer zato ga i imas zar ne?

Slusanjem vise ljudi odjednom napravit ces sve samo ne pomake gdje bi trebala!
Jer kao sto rekoh, sto jedan kaze da valja, drugi ce rec da ne valja i tako u krug...

Sto ne znaci da cjelokupni plan trenera A, nece jednako dobro radit kao cjelokupni drukciji plan trenera B.

Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
AnnaFitness View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnnaFitness Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2016 at 22:26
Bok ljudi... Imam jedno pitanje koje nije vezano za keto dijetu. Imam 167cm i 56 kg... Zelim radoti na misicima i skinuti masti (najvose sa bokova tzv. "jahace hlace",i maali trbuscic donji hehe)... Ali u principu vjezbati vjezbati i hraniti se da postane lifestyle ne neka faza. I do sada sam se prilicno zdravo hranila i drmala kardio naravno... Pocetnica saam! Ugl uzela sam trenericu koja mi je slozila plan prehrane i treninga! Trening je 5x tjedno u teretani (također online mi je poslala sve vjezbe za svaki trening koji trebam odraditi detaljno izvedbe i sve).
Pon-noge i straznjica
Uto-leđa i biceps (+trbuh)
Sri-triceps i ramena
Čet-noge i straznjica
Pet-trbuh
Subota (preporucuje)- HIIT 30min

Sto se tice prehrane ovo je jedan dan koji mi je poslala od primjera:
1. Doručak: 2 jaja + 1 bjelanjak, 60gr purece sunke (ili pilecih prsa mesa) + povrce

Trening

-Nakpn treninga whey
-za pola sata opet whey samo da dodam bananu i 3 žlice prosenih/rizinih pahuljica
(dan kada ne treniram bio bi međuobrok 200gr posnog + 60gr pilecih prsa ili jedna jabuka sa cimetom)

Ručak (2-3 sata nakon onog pwm-a): 150gr piletine i 40gr rize + salata (kada ne treniram kaze da smanjim rizu na 30gr).

Međuobrok: 200gr posnog i šaka orasastih plodova ili 100gr piletine sa salatom + žlica maslinovog/bučinog ulja.

Večera: 2 cijela jaja + salata ili salata sa jednim jajem i tunom u salamuri ili 100gr piletine sa povrcem i žlica maslinovog/bučinog ulja.

Također ako pecem piletinu to radim na zlicici kokosovog ulja ili ju skuham nekad.


Naravno ovo su neki primjeri samo,ima i ribe (pogotovo jer sam ja veliki fan ribe haha ali evo otprilike)...zanima me je li to ok po vama? Osobito onaj dio oko pwm-a jer nisam citala da drugi rade slicno. Inace plan ima cca. 1400kcal. I treninzi su mogu reci extra! Samo me zanima i misljenje drugih koji su iskusni sto misle o ovome planu prehrane. Hvala unaprijed ako netko odgovori 😊


Edited by AnnaFitness - 13 Srpanj 2016 at 22:31
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2016 at 12:04
Originally posted by Mike Mike wrote:

Na koji nacin si dosla do tih brojki?


Želiš znati... đojnaj, lajkaj, šeraj, plati!

Jel ovo prolazi kao haiku ili mora biti duže?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.