New Posts New Posts RSS Feed - POMOc ISKUSNIH MOLIM
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

POMOc ISKUSNIH MOLIM

 Post Reply Post Reply
Author
dinamo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dinamo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: POMOc ISKUSNIH MOLIM
    Posted: 30 Sijecanj 2007 at 12:21

 postovanje svima koliko Vas ima

moj problem je ovakav:krenul sam u teretanu posto imam veliku skembu (nekaj od klope,a nekaj od pive  ),pa bi trebal savjete kaj mi je tj.koje su mi vjezbe najbolje za skidanje kila . Ak je moguce da mi malo obajsniti,onak laicki a ne strucno jer pojma nemam o tom

fala ljepo

Back to Top
Conan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 95
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Conan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2007 at 12:36
 za pocetak promini ime, jer s takvin imenon nes nista postic
Od sutra pocinjem sa vjezbanjem...
majke mi...

nima Splita do Splita...
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2007 at 12:58
 Conan to je sala?
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2007 at 13:05
  

Originally posted by Conan Conan wrote:

 za pocetak promini ime, jer s takvin imenon nes nista postic
 

Conan, aj se ubuduce posveti temama odnosno odgovorima, moze ?

Dinamo, da bi tu svoju skembu skinuo moras si prvo prehranu poslozit.

A sto se treninga tice, pola sata treninga sa utezima i onda poslije rada sa utezima nabaci 35+ min kardio (bicikl, trcanje ili orbitrek..- nesto od toga) umjerenog intenziteta.

Ovih 35+ minuta znaci koliko mozes, potrudi se i nemoj ici ispod tih 35min, odnosno prvih par puta odradi koliko mozes a kad vec uhvatis tempo, nakon par treninga, nemoj ici ispod tih 35minuta. Znaci kardio odradjujes izmedju 35 pa do negdje sat vremena.

Nikako nemoj raditi prvo kardio pa tek onda utezi, jer bas kontra efektom - prvo utezi pa onda kardio postici ces puno vise - odnosno takvim nacinom treniranja gubit ces masnocu.

Vise o prehrani slobodno procitaj ovdje :

https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Zdrava-preh rana.aspx

Vise o mrsavljenju procitaj na :

https://www.fitness.com.hr/savjeti/mrsavljenje.aspx

 

   
Back to Top
Conan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 95
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Conan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2007 at 13:25

 Sta ne smin se ni nasalit???

ajde se malo opustite

Od sutra pocinjem sa vjezbanjem...
majke mi...

nima Splita do Splita...
Back to Top
dinamo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dinamo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2007 at 13:26

 Mr. G,puno fala,ja sam prvo vozil bicikl pa onda malo utege

fakat sam grijesil,jel?

 

a koje vjezebe prvo sa utezima da odradim? kolio puta i koliko serija

 

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2007 at 17:43
Originally posted by dinamo dinamo wrote:

 Mr. G,puno fala,ja sam prvo vozil bicikl pa onda malo utege

fakat sam grijesil,jel?

a koje vjezebe prvo sa utezima da odradim? kolio puta i koliko serija



Nisi grijesio, vec je ovaj princip koji sam ja naveo puno djelotvorniji.

Ako si prvi puta u teretani, prodji sve sprave redom, da vidis sta koja sprava pogadja i da se 'upoznas' sa spravama.

Pri izvodjenju vjezbe JAKO je vazno da ta vjezba bude pravilno izvedena, nemoj se opterecivati s tezinom kojom radis vec je puno vaznije dali ce biti koristi od te vjezbe ili nece.

Predlazem trening;

Pon: Ledja, triceps + kardio

Sri: Noge, ramena + kardio (ako se da odradit, s obzirom da taj dan radis noge)

Pet: Prsa, biceps + kardio

To je nekakav standardan program i probaj sa tim pocet.

S vremenom kad skuzis koja vjezba sta pogadja slobodno si sam slozis trening program i vjezbe koje ces raditi.

Vjezbe mozes pronaci ovdje i procitati kako se izvode:

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbe.aspx

Svaki misic, odnosno vjezbe za misice su posebno podijeljene pa malo pogledaj.

Nitko tebi ne moze sloziti idealan trening - svatko svoje tijelo poznaje najbolje, mi ti jedino mozemo predloziti nekakav pocetnicki trening program.

Kad se malo uhodas sa pravilnom prehranom i treniranjem, vidjet ces gdje grijesis i onda ces si pocet sam i slagat prehranu i trening program.

Sve procitaj sta ima na webu, ima jako korisnih stvari!

Ako te jos nesto zanima - samo pitaj



Back to Top
Stribi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stribi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2007 at 20:54

Originally posted by dinamo dinamo wrote:

ja sam prvo vozil bicikl pa onda malo utege fakat sam grijesil,jel?
  

gle nije grijeh prvo se malo zagrijati na bajsu 5-š0 min da se zagrijes, da ti krv prokola

ne postoji objektivna stvarnost, sve je stvar subjektivnog dozivljaja
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2007 at 09:04
 moze nekih desetak minuta zagrijavanja (najbolje na orbitreku), a zatim nekih cca 45 minuta rada s utezima. tu bi naglasio da je za skidanje masnoce najbolje raditi s manjim tezinama, a vise ponavljanja (oko š5 ponavljanja, a zadnja serija dokle ide). za razliku od body-buildera koji za povecanje misicne mase rade male serije (6-8 ponavljanja), ali sa velikim tezinama. nakon rada s utezima predji na kardio sprave (steper, bicikl, traka, orbitrek) i radi kao sto ti gore pise 35-45 minuta, ali laganim intenzitetom koji je pogodan za skidanje masnog tkiva....sretno
Back to Top
dinamo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dinamo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2007 at 10:19

 fala ekipo na savjetima,jer su dobro dosli i neke vec koristim

pitanje za "nenno" i ostale,dal mi mozete objasnit kaj to znaci  u serijama i broj ponavljanja,onak laicki da mi objasnite,nisam glup samo malo sporije shvacam,hehehe

fala

smetao sam mnogima,djelovao previse samostalno. ja nemam svoju grupu koja me gura. Ja sam hrvat,zagrepcanin. Nemam nikakve zemljake jer mi zagrepcani nemamo nikoga.
NEMA PREDAJE
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2007 at 10:37
Originally posted by dinamo dinamo wrote:

 fala ekipo na savjetima,jer su dobro dosli i neke vec koristim

pitanje za "nenno" i ostale,dal mi mozete objasnit kaj to znaci  u serijama i broj ponavljanja,onak laicki da mi objasnite,nisam glup samo malo sporije shvacam,hehehe

fala

 

jedna vjezba (recimo za bicepse) sastoji se od serija, a serije od ponavljanja....znaci, ja obicno radim 3 serije od kojih se svaka sastoji od š0-š5 ponavljanja odredjenog pokreta.

onaj tko radi vjezbe za smanjenje masnog tkiva radit ce 3 serije od š5,š8,20 ponavljanja ali sa ne prevelikim tezinama, tj. sa takvim tezima gdje ce moci napraviti 20 ponavljanja. onaj tko radi na masi, znaci povecanju misicne mase, radit ce 6,8,š0 ponavljanja ali sa puno vecim tezinama, tj. sa tezinama sa kojima mogu napraviti maksimalno š0 ponavljanja u jednoj seriji....eto 

Back to Top
dinamo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dinamo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2007 at 12:06

 a-ha.kontam ,jee

znaci jednu vjezbu radim oko cca 55 puta s malim pauzama izmedju serija,tak nekakjel?

smetao sam mnogima,djelovao previse samostalno. ja nemam svoju grupu koja me gura. Ja sam hrvat,zagrepcanin. Nemam nikakve zemljake jer mi zagrepcani nemamo nikoga.
NEMA PREDAJE
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2007 at 13:25
 pa recimo tako nekako.....
"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
Antimon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Antimon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2007 at 21:10
da dobro ti je nenno reka tak treba


i smanjis unos UH povecas kardio znaci trcanje voznja bajsa i za 2mj si ko novvvvv


 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.