New Posts New Posts RSS Feed - UN dijeta - 90 dana, rasprava i recepti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

UN dijeta - 90 dana, rasprava i recepti

 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2007 at 15:28
Tako je,potpuno se slazem, a to sta on govori da je izgubio puno kila to je najvise izgubio u obliku vode u tijelu!

I vidjet ce da kad pocne normalno jest da ce mu se to vratit
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2007 at 20:16
Objavljen je vrlo detaljni clanak na temu UN dijete na nasem webu

Adresa : https://www.fitness.com.hr/prehrana/dijete/UN-dijeta.aspx


Citajte i komentirajte
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2007 at 23:30
Zoki, izbacuje nekakav error kad se stisne na link 
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2007 at 09:41
 

"UN dijeta djeluje na kratki rok. Gubitak kilograma moze se pripisati tjelesnoj aktivnosti, a ne samoj dijeti, koja poput svake nelogicne dijete koja prikriva ili diktira gladovanje, zapravo istjeruje vodu iz organizma. Na duzi rok gledano, ova dijeta propagira jedenje cokolade i kolaca, ne postiva osnovni princip prehrane, umjerenost, ne govori o vaznosti tjelesne aktivnosti i potrebi ravnoteze unosa energije i potrosnje energije. Postoje i ozbiljne zamjerke koje se ticu osoba koje hoce 90 dana biti na ovakvoj dijeti, a to su siguran gubitak zeljeza, opterecenje rada zuci i crijeva zbog specificnog menija, te siguran poremecaj metabolizma masnih kiselina, koje su vazne za citav niz tjelesnih funkcija, od zdravlja koze do regulacije upalnih stanja i zdravlja srca i zivcanog tkiva."

Sto vam to nije nekolicina nas pricala prije jos tri mjeseca...Jao, jao nevjerni Tome...

Back to Top
malaTea View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Srpanj 2007
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malaTea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2007 at 13:12
Evo ovako... ja sam prije 2g. bila na UN dijetu, dobila sam ju od lijecnika,tada sam imala š03kg a visoka sam bila š76cm...u prva 3mj sam skinula 29kg...i u druga 3jos 6... Nikada nisam bila gladna...na taj vodeni dan, koji dolazi svakih mjesec dana sam pila vodu,cajeve (nezasladjene) i stvarno nisam imala osjecaj gladi, jer u mjesec dana organizam se navikne na malu kolicinu hrane tako da mu ne fali bas...Pratila sam knjigu. I neznam kakve su to gluposti o istjerivanju vode iz org. i gladovanje...dajte molim vas,u samoj knjizi pise da se mora piti puno vode, voce po sebi je puno vode, tak da... i to zdravlje koze... uhh.. meni se koza 200% procistila,i izgledala je puno bolje,i mladje... i ne mogu pronaci niti jednu manu dijeti... osim sto ne smijem jesti chips :) hehe...e,i ja sam tijekom cijele dijete pila Centravit... a sto se tice yo-yo efekta... kod mene ga nije bilo... nakon 2g sam se udebljala 2kg...ali mojom krivnjom,jer sam pocela trpati junk food.. Ali sve ono sto sam procitala o stetnosti dijete je bez veze... al svatko zna sto mu najvise odgovara... ali ja znam da je meni UN dijeta bila SUPER i sada sam prezadovoljna...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2007 at 12:36
 MalaTea...nisi ti smrsavila zbog un dijete..nego jer si pratila koju kolicinu pojedes..ocito ti je trebala smjernica u tome..jer nitko nije debeo zbog onoga sta jede..nego koliko jede..i nije da kakam..jer i ja sam imala problema sa tim.. i sada znam nekad pretjerati sa hranom...ali tada imam jaci trening...i drugi dan papam malo vise voca... Ali ni jedna dijeta nije dobra...a pogotovo ne ova un dijeta... Isto sta si postigla sa njom...postigla bi i sa zdravom prehranom...a to bi bilo puno zdravije za voj organizam...eto...to je moje misljenje....
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2007 at 18:04
Hm
ja sam probao sa un dijetom
i znate sta mi se desilo na vodenom danu
pao sam u nesvijets od gladi i zavrsio na infuziji
nema sanse vise
moja prijateljica sa faksa je bila na tome,nalazi krvi poslije toga su joj bili OPSTA KATASTROFA.
P.S. da li je uopste zdravo smrsaviti š5 kilograma u samo jednom mjesecu??
 Meni je doktor rekao da je zdravo mrsavljenje maksimalno 6 kilograma mjesecno
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2007 at 18:14
Naravno da nije zdravo smrsaviti 15kg u mjesecu.

Zdravo je izgubiti oko škg po tjednu, sto je otprilike 3-4kg mjesecno.


Edited by Zoki - 03 Svibanj 2013 at 17:25
Back to Top
fit_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2007
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fit_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2007 at 14:30
Moje misljenje je kako nijedna dijeta ne garantira i ne daje rezultate u dugorocnom

 periodu. Jedina pozitivna strana UN dijete jest kako paralelno s njezinim

 provodjenjem ljudi nauce ponesto o vrijednostima hrane jer su prisiljeni znati u sto se

 upustaju. Istina je da se mrsavi, uvjerila sam se na primjeru bliske frendice. Pozitivno

 bi bilo kad bi se ljudi pridrzavali nekih pravila te dijete u svakodnevnoj prehrani iako

 je dosta brutalna. Tnx,...-BUT NO TNX..........
Back to Top
bucka04 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka04 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2013 at 15:58
Znaci, krenula sam na un dijetu, danas mi je 8 dan, i mogu rec da se odlucno osjecam, uz to i vježbam, baš sam radila dnevnik dijete..
Ne znam kakva vi isustva imate s tom dijetom?
Da li daje kakve rezultate nakon tih 90 dana, i kako ste podnjeli vodeni dan?
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2013 at 17:25
bucka04, premjestio sam ti post u postojecu temu o UN dijeti.

Sada cu ovu temu postaviti kao sticky i glavnu temu za diskusiju o UN dijeti.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.