New Posts New Posts RSS Feed - pilates vs teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pilates vs teretana

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2010 at 09:23
ufff...jucer sam probala, bome teeeškooo je , treba držat ravnotežu na toj lopti, pa stisnut sve mišice, pa pravilno izvodit vježbu i sve ostalo... nije lako.. al naucit cu
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2010 at 13:42
dianna, ja vodim pilates i mogu ti reci da, iako nije svaki trening isti (ovisi na koje se skupine mišica taj dan baziram), definitivno sam nakon svakog treninga iscrpljena, cesto se i oznojim...dakle, podatak od 300 kalorija je okvirno tocan.
bitno je da sve vježbe radiš onim tempom kojim radi i instruktorica, jer je bitno radi li se neka vježba ful sporo, jel izdah brži, a udah sporiji, ili je cijela vježba dinamicnija...
i, da, 'pupak u kralježnicu' je kljuc svega - stabilizira te i aktivira više mišica, pa vježbe izvodiš pravilnije!
neke cure naprave vježbu, tj. pokret naizgled tocno, ali ne ukljuce sve mišice, pa nakon treninga kažu da se nisu niti zadihale...sve je stvar koliko sebe daješ!
ja sam prije nego sam pocela voditi pilates išla godinama u teretanu, ali pilates mi je novo otkrice, izgleda da je sve ful jednostavno dok ležiš na prostirci ili na lopti, a zapravo ti cijelo tijelo radi sto na sat!

Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2010 at 13:59
slažem se Blia :)) stvarno izgleda super jednostavno, ali ja budem mokra poslije svakog treninga,majicu mogu cijedit doslovno :))

isto sam gooodinama u teretani ali ju nemogu uopce usporedit sa pilatesom, osjecam da se nekako zatežem iako sam tek krenula , što sa teretanom nije bio slucaj... sve u svemu nadam se da ce mi pilates puno pomoci što se tice svega, a ko zna..jednog dana i ja bi voljela otici na taj tecaj pa poceti s tim... jako mi je zanimljivo, jer obožavam vježbanje i onaj osjecaj poslije toga
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2010 at 14:39
Originally posted by dianna dianna wrote:

slažem se Blia :)) stvarno izgleda super jednostavno, ali ja budem mokra poslije svakog treninga,majicu mogu cijedit doslovno :))

isto sam gooodinama u teretani ali ju nemogu uopce usporedit sa pilatesom, osjecam da se nekako zatežem iako sam tek krenula , što sa teretanom nije bio slucaj... sve u svemu nadam se da ce mi pilates puno pomoci što se tice svega, a ko zna..jednog dana i ja bi voljela otici na taj tecaj pa poceti s tim... jako mi je zanimljivo, jer obožavam vježbanje i onaj osjecaj poslije toga



U svakom slucaju...mislim da ce ti pilates pomoci da bolje odradi trening u teretani.... ;)
 

Ono ša bila govori..kad imaš svijesto konrakciji mišica...o je kvalitetan trening..što se mnogima neda.... a isto je misli bitno i u teretani..a ne sama težina utega....
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2010 at 22:53
Originally posted by dalila dalila wrote:

U svakom slucaju...mislim da ce ti pilates pomoci da bolje odradi trening u teretani.... ;) Ono ša bila govori..kad imaš svijesto konrakciji mišica...o je kvalitetan trening..što se mnogima neda.... a isto je misli bitno i u teretani..a ne sama težina utega....


potpuno si u pravu dalila! ponekad dok vježbam (bilo da se radi o pilatesu ili s utezima/na spravama) mi se zna dogoditi da mi misli odlutaju, pa kad završm sa serijom imam osjecaj kao da nisam ništa ni napravila!
važno je 'mozgom pratiti pokrete mišica', a ne pasivno izvoditi pokrete...

Originally posted by dianna dianna wrote:

... sve u svemu nadam se da ce mi pilates puno pomoci što se tice svega,


pisala si da imaš problema sa kralježnicom i da ti je preporucen pilates - meni su isto na trening došle cure/žene sa problemima sa kralježnicom, i vec nakon prvih nekoliko treninga su mi se pocele 'hvaliti' kako su im se tegobe smanjile, da napokon mogu sjediti uspravno, da ih više ne zateže kad se saginju, da ih glava manje boli... pilates im je baš kao terapija

nadam se da ceš i ti ubrzo osjetiti poboljšanje!

Edited by Blia
Back to Top
Lydia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Kolovoz 2009
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lydia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2010 at 15:41
Sležem se s fitness kolagama iznad :)

Da je moguce da cura dobije ogromnne mišice samo tako - ja bih vec izgledala ko Rambo jer treniram vec š0 godina svaki dan. Ubijam se u treninzima + uredila si vlastitu teretanu....
Vretenasti mišici se dobivaju pravilnim izvođenjem vježbi, ptravilnom prehranom i dosta crobnog treninga + naravno ancrobno
Bar je moje iskustvo takvo
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2010 at 23:16
da pitam nešto: kako bi se trebala hraniti osoba koja ide samo 3x tjedno na pilates, znaci nema drugih fiz. aktivnosti osim toga,jel isto dosta proteina ili treba manje jesti ?? jooj poludit cu , otkako sam prekinula s teretanom stalno imam osjecaj da se debljam od pilatesa neznam
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2010 at 07:15
di stee??? Blia?? ostali??
Back to Top
Spiral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2010 at 10:23
Da, to i mene zanima, preciznije.
Pretpostavljam, prilicno slicno. za ljude koji se bave drugacijim vidom vježbanja, a ne samo teretana, kao i kod teretane, no možda nešto manje kolicine bjelancevina, ali vjerojatno također - u vecini obroka trebaju biti zastupljene, a ostalo - kao i kad treniraš u teretani... I guess...  
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2010 at 12:02
E zato cekamo nekoga sa više znanja o tome da nam se javi...ajde ljudiii
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 20:46
sorry na cekanju odgovora, nisam vidjela pitanje!

dakle, ovakav nacin prehrane o kojem se prica a forumu je prije svega NAJZDRAVIJI NAcIN PREHANE, dakle bez obzira baviš li se sportom ili ne, treba se pridržavati pravila: što više proteina, što manje loših ugljikohidrata i masti, a umjereno sa dobrim UH i zdravim mastima!

znaci ona prehrana koja je na FAQ ti vrijedi i za dane kad treniraš i kada ne treniraš. jedina razlika je u kolicini namirnica. logicno je da kad je tijelo u stanju mirovanja ne treba jednaku kolicinu kalorija kao kad je u pogonu i kad se troši! pazi da u dane kada treniraš pojedeš poslije treninga pwm i to je to.

Edited by Blia
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 20:52
Originally posted by dianna dianna wrote:

jooj poludit cu , otkako sam prekinula s teretanom stalno imam osjecaj da se debljam od pilatesa neznam


kako to misliš da se debljaš od pilatesa ? neki visokokalorican pilates? šala mala

vjeojatno ti je tijelo trošilo više kalorija dok si išla u teretanu jer nije isto dizati nogu 'na prazno' i dizati je sa opterecenjem! kako stojiš sa kilažom? je li ista ili raste? jesi li možda izgubla mišice?

i još jedno pitanje - jedeš li zato što si gladna ili zato što ti se jede? jedeš li dok ne osjetiš sitost ili prekineš na 75% osjecaja sitosti?
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2010 at 08:27
ufff...ma prošao me osjecaj da se debljam bit ce da sam malo više jela, kilaža,bome sad sam pala za kilu otkako su vrucine,al ok je dobro mi dođe..

a jedem stalno ne cekam da baš osjetim jaku glad , stalno nešto jedem svaka 2,5-3sata, nekad bude i malo više al eto vecinom tako.. i ne jedem da budem puna do vrha baš,
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2010 at 10:59
sve se vraca na normalu, ha?
valjda je tijelu trebalo neko vrijeme prilagodbe da se navikne na drugaciji režim vježbanja!
Back to Top
tweety View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 59
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tweety Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2010 at 01:20
  Pilates ili yoga?? za i protiv?? pliz
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2010 at 10:19
ja nisam probala yogu pa ne mogu ništa o njoj reci, ali sam zato vijek za pilcs, nemam ništa negativno reci o tome
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.