New Posts New Posts RSS Feed - Mrsavljenje...po 1001 put
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mrsavljenje...po 1001 put

 Post Reply Post Reply
Author
befit95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote befit95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mrsavljenje...po 1001 put
    Posted: 07 Sijecanj 2021 at 19:36
Pozdrav svima,
Revistrirala sam se ovdje prije par godina, ali napokon sam odlucila napisati nesto. Imam 25 godina i iza sebe povijest neuspjesnih dijeta unazad 5 godina. Uglavnom bi vjezbala, pazila na ishranu i to bi trajalo kratko vrijeme pa se prejedala, pa opet mrsavila i tako u krug. Nekad sam vjezbala u teretani, pa kod kuce (Insanity, Jillian Michaels i slicni programi) Dosta sam proucavala vjezbe i zdravu prehranu pa imam neke osnove sto se toga tice. Uglavnom danas sam se vagala nakon dugo vremena i vaga je pokazala 77 kg, na moju skromnu visinu od 170. Dakle, nekih 20-25 kg viska, vidi se na slikama.
Odlucila sam se pokrenuti i napokon se dovesti u red jednom zauvijek. Evo kako bi to izgledalo:
DORUCAK
Smoothie - jedna banana, kivi, 100g posnog sira zlicica sirovog kakaa, malo kokosovog brasna da se zgusne i moze jesti na zlicu
RUCAK
200 g piletine pecene na grill tavi, 200 g kuhanog krumpira i zelena salata
VECERA
Tuna iz konzerve u vodi (200g), mozzarela (100g), luk, zelena salata i malo maslinovog ulja (zlicica)
S vjezbanjem sam mislila krenuti lagano, neke vjezbice zagrijavanja i istezanja, power yoga i sl. jer sam trenutno u katastrofalnoj formi.
Znam da postoji vec 10000 tema o mrsavljenju, ovo mi je svojevrsni dnevnik koji ce mi, nadam se pomoci da napokon smrsavim.
Prijedlozi i sugestije su dobrodosli
http://imgur.com/a/Teee8se

Edited by befit95 - 07 Sijecanj 2021 at 19:40
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2021 at 03:39
Koliko dugo već jedeš ovako? Jer mi se čini da jedeš premalo. Ne znam koliko si uspjela skinuti s ovakvim pristupima, ali ja iz ovoga što si napisala ne skupim niti 1000 kalorija. A mislim da bi tebi trebalo barem 500-tinjak više( a i malo više škroba i masti). Koliko si sita s ovakvim obrocima? Ako uvijek ovako malo jedeš, nije ni čudno da se sve brzo vrati.

Tijelo ima određenu količinu energije koja mu je potrebna samo da bi obavljalo osnovne funkcije. To jest individualno, ali je najčešće više od 1000 kalorija. Možeš li napisati primjere aoš jedno 2 dana, da dobijemo malo bolju sliku?

I još nešto bitno, kako trenutno izgledaju treninzi i imaš li kakvu opremu kod kuće(trake, lopte, utezi.....)? Koliko si inače aktivna tijekom dana(posao, šetnje...?)
Po meni tu sasvim sigurno nema 20 kila za skinut i prije bi poradila na treningu i oblikovanju mišića. Možda bi ti bilo dobro jesti koliko ti je dosta(ne se prežderavat, ali da si sita), od svega pomalo u obroku(proteina(meso, jaja, sir, riba...), ugljkohidrata(punozrnati kruh, voće, žitarice...), masti(ulje, orašasti) i povrća..), nego sad opet drastično skidat nešto. Tu bi se malo oporavila i psihički(da se ne opterećuješ hranom toliko), a i tijelo bi se počelo mijenjati pogotovo jer tek počinješ vježbati i tijelu je sve promjena.

Edited by Justanyone - 13 Sijecanj 2021 at 03:46
Back to Top
befit95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote befit95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2021 at 10:23
Hvala na odgovoru. Evo naprimjer danas sam jela za dorucak omlet od 3 jaja sa 2 zlice posnog sira i nessicu 3u1. Pola sata kasnije jabuka. Za rucak planiram 100g rize i 200g piletine i salatu. Za veceru jos ne znam, planiram vjezbat prije vecere pa cu vidjeti. Mozda snitu razenog i srdele. Mislis da bi bilo ok da kao međuobrok ubacim snitu razenog s posnim sirom jer sam cesto gladna između dorucka i rucka, a rucam kasno?
Inace pocela sam vjezbati po ovom programu https://dpfitness.eu/zapocnite/ i https://youtu.be/Fu_oExrPX68 za guzicu i noge jer su mi dosta kriticni.
Inace hodam na posao i s posla Posao mi je udaljen 20tak min pjeske, znaci 40tak min pjeske min dnevno) Ponekak nesto obavljam u gradu pa je i vise od sat vremena pjesacenja dnevno. Posao nije strogo sjedilacki ali nije bas da sam nesto fizicki aktivna na poslu. Inace, glavni problem mi je konstantni umor, cesto se znam leci u krevet odmah nakon posla i nemam snage cak ni za kucanske poslove.

Edited by befit95 - 13 Sijecanj 2021 at 10:31
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2021 at 10:43
Ok, ajmo najprije neke nedoumice riješiti, pa ćemo onda na dodatna pitanja
Kako važeš tu rižu i meso? Sirove ili kuhane? Prije bi rekla kuhane, obzirom na tu glad i umor popodne, ali da budem sigurna... Kako spremaš jaja, pečeno meso i priloge i koja je riža u pitanju? Jesu li svi dani isti ovakvi?
I imaš li kakvih zdravstvenih poteškoća? Hormoni....?

Edited by Justanyone - 13 Sijecanj 2021 at 10:50
Back to Top
befit95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote befit95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2021 at 10:59
Vazem sirovu hranu, makar uvijek oduzmem malo jer se bojim da bude previse. Cak ponekad nak9n jela imam lazni osjecaj da sam se prejela (a nisam jer sam nakon sat vremena opet gladna) Valjda na psihickoj bazi, kad sam na dijeti uvijek se bojim jesti. Sa stitnjacom je sve u redu zasad, imam u obitelji oboljele na stitnjacu, tako da ju kontroliram redovito. Prije bi anemija bila, jer imam kronicni nedostatak zeljeza a i na psihickoj bazi (Sklona sam depresiji, pogotovo sad po zimi)
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2021 at 11:16
E sad već dolazimo do nečeg.... jesi li kad kontrolirala spolne hormone? Otkad vučeš kile i jesi li ikad išta skinula prijašnjim pristupima?

Nije ta glad za badava, a sad mislim da mi je jasno i zašto...Zbrljani obroci,
200g sirove piletine ti je cca 150g pečene. A 100g sirove riže je 250-300g kuhane. Ima li povrća u ostalim obrocima, uz jaja i srdele? Ili bilo kakav raženi kruh? Kakve su srdele u pitanju i ima li što masti u salati ili kod pečenja jaja i mesa? Nisam sigurna koja je riža u pitanju, ali 300g bilo koje žitarice u jednom obroku ti je previše. Natučeš dosta kalorija, a ta riža nema dovoljno vlakana da bi te zasitila, a ne vidim ih ni u ostalim obrocima. Ni za masti nisam sigurna i onda nije čudno da stagniraš. Moguće da nisi u deficitu,a gladna si jer te obroci kakve si složila ne zasite.
Što inače jedeš od povrća i žitarica, kako ih spremaš, i jesu li svi dani slični ovome? Mijenjaš li kad izvore proteina, jedeš li što mahunarki, crvenog mesa, druge ribe? Štitnjača, ha? Hipo ili hipertireoza? Kad si zadnji put radila krvnu sliku?

Neke namirnice termičkom obradom povećaju volumen, pa je ono što ti misliš da je malo riže u biti dosta. Je li sva hrana u primjeru jelovnika bila vagana sirova?

Edited by Justanyone - 13 Sijecanj 2021 at 11:26
Back to Top
befit95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote befit95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2021 at 13:42
Sva hrana je vagana sirova :) Znam da riza ima preko 300 kcal tako da pazim u kojoj kolicini ju jedem. Povrce obavezno uz rucak, njega ne vazem, samo zlica bucinog i octa kao zacin, nikakvi dressinzi. Nemam problema s hormonima ni spolnim ni sa stitnjacom, krvna slika mi je ok, u obitelji su mi svi skloni debljanju, tako i ja. Zato ne mogu jesti sve sta pozelim i biti mrsava. Poslije vjezbanja znam popiti whey, ako nemam obrok nakon vjezbanja, jedem svo meso i sve ribe. Znam rizu zamjeniti hajdinom kasom. Meso pecem na grill tavi na malo suncokretovog ulja ili svinjskoj masti. Jaja pecem ili radim omlet, nekad kuham. Super mi je napraviti salatu s tunom i kuhanim jajima,radicem i rajcicom. Jedem proteinski kruh iz dma za dorucak ili kao međuobrok, obicno ga namazem s posnim sirom.
Najvise koliko sam skinula na dijeti je 10 kg (Dosla sa 75 na 65, to je bo prije proslog ljeta) Bila sam na dijeti 8 sati. I tu kilazu sam skinula u doslovno 3 tjedna, nikad mrsavije noge nisam imala (doduse trbuh je i dalje bio tu) Nazalost zbog nediscipline i raznih frustracija nisam uspjela barem odrzati tu tezinu. Mislim da bi mi bilo idealno 55 kg


Edited by befit95 - 13 Sijecanj 2021 at 13:53
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2021 at 14:04
Ok. To sve u svemu nije loše. Da me ne bi krivo shvatila. Biraš dobre namirnice. Samo idemo probat to malo uravnotežiti da budeš sitija i zadovoljnija. Nije stvar u tome da ne možeš jesti sve što poželiš ;). Samo sve treba ukopiti, količinski, da imaš nutrijenata.....

Na primjer. Ja bi uz ta 3 jaja i posni sir ubacila neko povrće. Voliš gljive? To bi ti recimo bio super omlet. Tu nesicu ako ti nije pod muss(ako je, to je druga stvar :)), bi ja probala zamijeniti nekim čajem ili kavom bez šećera, a uzela bi uz omlet šnitu-dvije raženog kruha i jabuku. I tu si pokrila da imaš u jednom obroku svega, P+M+UH, a iz vlaknastih izvora.
Pa onda bi piletinu u ručku ostavila(ili uzela neko drugo meso ili ribu ako voliš, ne mora biti samo piletina), dakle 100g, pa si skuhala 70-80g sirove heljde, ili integralne riže, a ne 100 g, i salatu s uljem.
Za večeru bi onda ako planiraš npr. tu ribu(cca 150 g pečene), uzela oko 250-300g kuhanog krumpira i začinila tu blitvu žlicom maslinovog.

U principu bi ja gledala da imam mesa, jaja....koliko mi stane na dlan, škroba koliko mi stane u skupljenu šaku, a masti koliko mi stane na palac, po obroku. Uz povrće Pa bi kasnije pratila koliko sam sita.
Koliko cca tekućine piješ tijekom dana?
I kako ti za sada ide na režimu na kojem jesi? Primijetiš li što? (više energije, upale mišića....?)

Edited by Justanyone - 13 Sijecanj 2021 at 14:04
Back to Top
befit95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote befit95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2021 at 14:33
Hvala, potrudit cu se ovako kako si napisala :) Inace nessicu ne pijem svaki dan, 2-3 puta tjedno, danas mi je pasalo nakon omleta. Kad pijem smoothie za dorucak nessica mi ne pase. Inace, kupila sam pirove posije u dm-u pa cu 2 zlice toga dodavati u smoothie da na budem gladna (Na 100 g ima 350 kcal, od toga 60 Uh i 15g bjelancevina, nije lose)
Evo primjera danasnjeg jelovnika:
DORUCAK
omlet od 3 jaja namazan s 2 zlice posnog sira
UZINA
snita proteinskog kruha sa malo posnog sira
RUCAK
Danas sam u zurbi pa sam nabrzaka slozila rucak od konzerve tune, kupus salate i 2 zlice posnog (Previse posnog za danas) Uz to, snita proteinskog kruha.
Nakon rucka budem vjezbala, pa whey nakon toga. Veceru necu jer prelazim limig od 8 sati

Edited by befit95 - 13 Sijecanj 2021 at 14:34
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2021 at 14:39
Smiješ jesti navečer, nema veze što je iza 8, samo si složi nešto kvalitetno :).
Ok.... pogledaj pliz šta sam gore napisala i kako sam složila obroke, pa mi reci šta misliš bi li se moglo šta dodati u ovaj tvoj današnji jelovnik? ;). Koja je tuna u pitanju, salamura ili u ulju?

Btw, nisi mi odgovorila, kako spremaš meso i ribu kad pečeš?

Edited by Justanyone - 13 Sijecanj 2021 at 14:42
Back to Top
befit95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote befit95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2021 at 14:42
Tuna u salamuri uvijek :) Da, meso pecem na ulju ili masti, imam dobru tavu pa samo premazem po tavi
Prvi put nakon vjezbanja sam imala upalu misica, sada vise ne, ali se dobro oznojim i umorim.

Edited by befit95 - 13 Sijecanj 2021 at 14:45
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2021 at 14:47
Ok... sad čekam odgovore na ova ostala pitanja :)

Koliko cca tekućine piješ tijekom dana?
pogledaj pliz šta sam gore napisala i kako sam složila obroke, pa mi reci šta misliš bi li se moglo šta dodati u ovaj tvoj današnji jelovnik?
Back to Top
befit95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote befit95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2021 at 10:19
Pijem 2-2,5 litre vode na dan. Bas se tjeram piti, jer inace ne pijem puno vode. Vezano za tvoje savjete, kuhani krumpir mi se cini dobra zamjena za rizu, vise je zasitan
Inace danas sam doruckovala smoothie od 2 manje banane, mjerice wheya, 2 zlice posnog i jednog kivija. To sam popila oko 8.15. U 10 sam jela jedno peceno jaje i pola snitice kruha
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2021 at 11:34
Ok... koliko si ti sita s takvim obrocima? Kako se osjećaš npr. s obrocima koje si navela ovaj tjedan(uključujući danas)?
Back to Top
befit95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote befit95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2021 at 13:50
Sita sam dovoljno. Nisam gladna, to je najbitnije
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.