New Posts New Posts RSS Feed - Novi član
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi član

 Post Reply Post Reply
Author
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Novi član
    Posted: 08 Srpanj 2020 at 21:42
Mislim da ti neće dugotrajno ni trebati, tek toliko da ti netko pokaže vježbe, nauči te pravilnu tehniku i ispravi kompenzacije kojih sigurno ima, tj. da ti vježbe kojima ćeš ih sam ispraviti. Štos je samo u tome što se to najbolje radi kad te netko vidi.
Back to Top
n00b11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 07 Srpanj 2020
Location: ZG
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote n00b11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2020 at 20:09
Teretana mi nije problem, u ZG sam, imam ih dosta na izbor (ostaje onaj dio - kvalitetnog). Još je i financijska stvar, jer bi netko trebao raditi samnom ispočetka ili mi bar složiti neki program vježbi, a s obzirom na cijene koje se kreću kod privatnih treninga, teško da si to mogu dugotrajno priuštiti...
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2020 at 20:33
Pozdrav, Noob i dobrodošao. Teško je ovako preko foruma odgovoriti točno koji bi tebi bio prvi korak obzirom da te nitko nije vidio i ne može procijeniti točno držanje i eventualne druge probleme(spuštena stopala, skolioza....). Ja kao još jedan uredski radnik mogu pogoditi o čemu se može raditi, ali mi je neozbiljno i glupo davati nekakve preporuke naslijepo. Koliko si u mogućnosti upisati se u teretanu pa tamo jedno tri puta tjedno odraditi trening s nekim stručnim tko bi te pogledao pa na temelju toga uključio ciljane vježbe?
Back to Top
n00b11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 07 Srpanj 2020
Location: ZG
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote n00b11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2020 at 18:47
Pozdrav svima,

novi sam ovdje, apsolutni početnik u svemu vezanome za fitness.

Dakle, osnovni podaci prvo:
Godina: 33
Visina: 174 cm LOL
Težiina: 78 kg

Radim kao inženjer i 95% vremena sam prikovan za uredsku stolicu, kako na poslu tako i doma. Poprilično se loše držim (nemam službenu dijagnozu, no leđa mi izgledaju poprilično kifotično uslijed godina lošeg držanja), ramena također. Leđa i butine su mi strašno pokočeni (mogu spustiti ruke do recimo pola potkoljenice), nemam bolova, ali osjetim to cijelo vrijeme. Drugim riječima, pretrul sam za svoje godine i želim to promijeniti.

Koji su prvi koraci u tome? Idem li prvo na masaže da se to sve koliko-toliko opusti prije neke aktivnosti ili? Kako uopće paziti na izvođenje vježbi s obzirom da mi je postura kriva? Cilj mi je povećati motoriku i pokretljivost, odnosno ispraviti leđa, pa onda izgubiti par kila viška i  to je to...




Edited by n00b11 - 07 Srpanj 2020 at 19:03
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.