New Posts New Posts RSS Feed - Tuge i muke s dijetama i lutanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Tuge i muke s dijetama i lutanja

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2020 at 11:41
Hvala ti puno.
Dakle, da od sutra krenem (jer sam jutros sebe vec natrpala vocem) sa
D: snita kruha, 3 jaja, vocka
R: 150 g piletine i neko povrce
V: sir ili neki protein s voćem ili povrćem (?)
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2020 at 12:10
Ja bi krenula ovako:
D: 3 jaja, šnita kruha, voćka, salata(začinjeno normalno)
R: 150g piletine, povrće(kako ga obično jedeš) i graška koliko si inače jela(pretpostavljam 150 g?)
V: Sir ili neki protein s voćkom i povrćem i šakom orašastih ako ti treba ili kockicom tamne čokolade ili što već voliš od masti, ako ih nemaš u salati).

Pa vidi kako se osjećaš. Ako osjetiš da ti je negdje nečega previše, lako smanjiš količine, umjesto voćke i kruha pojedeš samo voćku ili samo kruh itd.

Cilj je da u svakom obroku imaš P(meso, jaja, sir), UH(voće, grašak, kruh....), i M(orasi, ulje...)
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2020 at 12:21
Covjek nije svjestan svog neznanja. Ne znam otkud mi u podsvijesti da se treba kombinovat samo UH i P ili UH i M Ili P i M... Ali, to sam zaista mislila tako godinama, jer sam negdje procitala da je lakse varit takve kombinacije i da sprecavaju debljanje.
Probam ovako kako si napisala, hvala ti puno!
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2020 at 12:40
Vjerojatno si pročitala da ne treba kombinirati UH i M, ako si ikad čula za ili probala Montignaca. Što je zgodan i pojednostavljen način da se sreže izvor energije, jer su i M i UH izvori energije, ali je problem što vas to ne uči ničemu, a najmanje tome zašto i čemu takva preporuka i kako kombinirati namirnice. Pa ste izgubljeni kad se maknete s takvih režima. Probaj ili da ti P stanu na dlan, UH i poluotvorenu šaku, a masti na palac, pa tako dok nisi zadovoljna, ali ne prepuna, i pij vode uz obrok, ili, ako ti nije problm brojati, izračunaj si BMR(tebi oko 1350) i TDEE(mislim oko 2000), oduzmi oko 15-20% od tog broja, pa izvaži, i kreni s tim unosom i prati, s tim da gledaš pvako kako sam napisala, da u svakom obroku imaš i P i UH i M. Ali uzmi u obzir da su ti kalkulatori i izračuni samo procjene koje ne uzimaju u obzir (eventualno i izgubljenu) mišićnu masu, pa je moguće da je ta brojka kod nekih i manja nego izbaci izračun. Zato je dobro krenuti s jednim unosom(ovdje sam ja stavila oko 1500-1600), i prati. Ako osjetiš da ti je puno,da eventualno ne gubiš ništa, možeš smanjiti, ili pojačati aktivnost. Isto ako osjetiš da si gladna dodaj, recimo malo mesa, još jednu voćku, par orašastih...

Edited by Justanyone - 03 Srpanj 2020 at 12:48
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2020 at 14:03
Upravo sam ja jedna od tih. Vjeruj mi, od 14. godine muke... Nema sta ja nisam probala...
Najduze sam se zadrzala na toj nekakvoj verziji proteinske dijete gdje sam forsirala sir, jaja, meso... No, primjetila sam da mi se struk prosirio preko zime i to me isfrustriralo.
Ja slatko ne volim generalno, tako da mi to nije bio problem ni izbacit. Ali, ovo trpanje vocem zadnjih mjesec i pol me bas ubijalo. Kad to pojedem, toliko mi se snizi pritisak da bih samo spavala. Nizasta nemam volje, napuhana sam...
Onda, za rucak neko povrce... Gladna za sat vremena
Navecer se natrpam tom rajcicom i pojedem s tim tunu cc 100 g...
Kasnije muke s probavom, sa zeludcem...
Uzas...
Kako i rekoh, ponekad je covjek sam sebi najveci nwprijatelj. Taman kad pomislim da biblioteku literature o hrani imam u glavi, shvatim da nemam pojma ni o cemu...
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2020 at 14:55
Napuhana si bila od previše vlakana, a premalo svega ostaloga. I naravno da si bez masti i proteina i općenito dosta energije gladna. Samo polako. Kreni za početak ovako, pa vidi kako će ići. Ako zapne, ostani tu s nama, pa će netko uskočiti već, i naučit ćeš s vremenom sve šta ti treba.
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2020 at 19:05
Iako će možda neki reći da je glupo pitanje, ja ću pitat po onoj logici - nema glupog pitanja :)
Mozes li mi molim te napisati koja je normalna kolicina povrca uz takav rucak, veceru. Ok za grasak sam skuzila, ali npr koliko kuvanig povrca je normalno ili koliko rajcice uz jelo, posebno uz veceru?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2020 at 21:04
Naravno da nema glupog pitanja. Ja obično kažem ovisi kako izgledaju ostali obroci. Nekakva je standardna porcija, po nekim preporukama, po 1-2 šake povrća. Dakle 1-2 rajčice, salate koliko zagrabiš, brokule isto.... nema s povrćem neke granice, jer je bogato nutrijentima, ima puno vlakana(koje odbijaš od ukupnih kcal), i rijetko će tko pretjerati,obično se povrće i koristi za postizanje sitosti kad smo u deficitu. Ali ako misliš da bi mogla s tim pretjerati, probaj 1-2 paradajza, ili brokule koliko ti stane u šaku + paradajz(to bi bile 2 porcije), po obroku. Dakle paradajz, paprike, brokule...koliko ti stane u šaku bi ti bila 1 porcija, i 1-2 porcije povrća po obroku je nekakva preporuka.
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2020 at 21:07
Ovo će za mene biti ogromna stvar i promjena, vjeruj mi 😁
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2020 at 22:18
Sretno :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.