New Posts New Posts RSS Feed - Skinny fat- trbuh
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Skinny fat- trbuh

 Post Reply Post Reply
Author
tl1305 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tl1305 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Skinny fat- trbuh
    Posted: 29 Travanj 2020 at 20:56
Poz Poz. Kako sam odlučila prije 2 mj baciti se malo na trening da bih se malo utegla, a i zbog korone. I naišla na problem. Naime, vježbam 6 puta tjedno trening snage, 3,4 puta tj hiit, obično trčanje ili sprintevi. Popravila sam prehranu, ne jedem gluposti nego se kvalitetno hrani, bar zadnjih mj dana. Iii naravno, masne naslage oko trbuha su otišle za ravno 0. Kako? 165 cm, 54 kg. Znači mršava i uvijek sam imala mišića dosta zbog prijašnjeg bavljenja sportom. Ali eto, trbuh nikako. U čemu je problem? Vodim zapise o unosu hrane koliko stignem i uvijek sam nekako ispod 1700,1800 kcal dnevno.
Help Help Help, nezz više što napraviti 😪
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2020 at 22:01
Pozdrav tl
Imam par pitanja... kažeš da si mršava i da imaš dosta mišića, a opet se želiš utegnuti? Je li samo trbuh u pitanju ili i druge stvari? Kako sada izgleda jelovnik i kako izgleda taj trening?
Ako nije otišlo s trbuha, je li otišlo od nekud drugo, odnosno koliko si skinula otkako si krenula s treningom? Je li ovo prvi put da pokušavaš skidati mast? Ovako po mjerama mi se ne čini da imaš nešto puno za skidati, dapače, čini mi se dosta mala kilaža na tu visinu...
Imaš li kakvih zdravstvenih problema, uzimaš li kakve lijekove, kakva je probava?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2020 at 00:25

Pozdrav tl, na prvu mi miriše na poprilično stresa - dosta je to intezivnog (vjerojatno) treninga, a ako uz to još malo jedeš problem (i stres) se duplira, a onda ni masti sa trbuha ne mogu daleko.

Uz gore navedena pitanja dodajem: koliko UH-a jedeš, i kakve treninge snage točno radiš?




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tl1305 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tl1305 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2020 at 09:41
Nije da sam ikad bila slaba ili nezz kako bi vam opisala. Da, samo trbuh ostaje uvijek. Kilaža stoji na mjestu ali se vidi promjena u nogama, lijepo mišić dolazi do izražaja, i malo glut. Smatram da nemam što za skinuti što se tiče kila nego bih se udebljala još, ali sam mislila kako moraš biti u deficitu da bi skunuo određeni postotak masti opet nisam išla preko toliko kalorija. Nikakvih zdravstvenih problema.. Zbog korone i situacije da sam doma ne bih rekla da se stresiram nešto puno. Znači, ujutro pojedem zobene u gustom smoothieu od šum voća, ručak vjj piletina i povrća, ili ako mama napravi nešto unosno, eto to. Banana možda između ili bajama, oraha, lješkanja ali stvarno veličine šake, večera bit će piletina i povrće ili tuna. Još sam uzela i proteine za iza treninga. Suzdržavam se od slatkog, jedino ako bude išta to je red čokolade u tj dana. Ne pijem sokovo, alkohol. Vode se trudim popiti 1,5 l do 2. Kava crna bez šećera i malo malo mlijeka. Ne znam u čemu griješim toliko. Od treninga 3 puta noge i guzica, 2x ruke i leđa, trbušni su isto 3x tj. 6 dan hiit. I uz ove sve napravim i kardio kako sam navela. Npr za noge i guzicu, iskoraci sa 20kg na šipki, isto tako čučnjevi, i hip thrust, pa podizanje ono za listove, mrtvo dizanje s tim utrzima, i još imam utege za gležnjeve od 2 kg svak za ono klasično podizanje nogu i u stranu. Sve je 3 serije po 15 ponavljanja, nešto i 20 jer mi je mala težina ali nemam veće. Za trbušne one klasične vježbe
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2020 at 10:25
Hmmmm... pod klasične vježbe misliš trbušnjake? Koliko imaš godina? I kako se ti osjećaš s ovakvim jelovnikom? Gymka te gore već pitala, a i meni se čini jako malo UH-a, a ne vidim ni masti baš puno, i normalno da trbuh ne može dolje, dapače.
Kažeš da nemaš stresa, ali treninzi sa 40 kila na sebi je popriličan stres. I još tako skoro svaki dan.
Slične smo visine, i ja sam imala manje mišića nego ti i 4 kile više kad sam izgubila ciklus. Dapače, i treniramo slično, i nema šanse da bi izdržala sve to na mesu i povrću, s UH-ima u samo jednom obroku. Ne znači da ono što vrijedi za mene mora i za tebe, ali mislim da ti treba više energije, a pod tim mislim UH-a i masti. Navela si 4 obroka, od toga ja UH-e vidim samo u doručku i jednu bananu u međuobroku, a od masti samo šaku badema.
Kažeš da stalno jedeš slične količine, a u mjesec dana nije otišlo ništa. Ne znam koliko si dugo ti na ovoj kilaži i jesi li kad bila na većoj pa nešto skidala? Koliko imaš godina?
Ja bi za početak ostavila taj unos i ubacila ugljikohidrata u svaki obrok i malo povećala masti pa vidjela šta se dešava.
Back to Top
tl1305 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tl1305 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2020 at 10:41
Isprike, 24 i probava je uredna. Stvarno me ne traži više hrane jer sam prije ovoga imala dana kad ne bih pojela ništa više nego bananu ili pecivo na dan, tu sam bil pod velikim stresom pa zato. Ne, trbušnjake ne, nego plank, russian twist, podizanje nogu itd. Smatrate d aje od premalo hrane? Osjećam u zadnje vrijeme pad energije ali sam mislila da je to zbog boravka u kući već 30 dana haha imala sam čak 63 kg prije 3,4 godine i onda je to zbog faksa i ostaloga samo se otopilo na 52, pa eto, raste u zadnje vrijeme i zadovoljna sam. Bar bi još 3,4,5 kg. Kako onda trbuh ne ide? Što nije zakon da si u deficit u da bi smanjio postotak masti?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2020 at 13:46

Sam trening je stres, kao i nizak unos kalorija, a kad se to dvoje spoji dobije se još veći problem Smile Ljudi nekako automatski stres vezuju za onaj emocionalni, a ima više načina na koje se tijelo može izbaciti iz ravnoteže.

Da, deficit ti je potreban da biš izgubila masnoće samo je kod tih promjena tjelesne kompozicije stvar malo zafrkanija nego kod čistog weight loss-a i pitanje je što je tvom tijelu zapravo deficit (a to vjerojatno nije onaj broj s kalkulatora Wink) Trebalo bi još detaljnije promotriti prehranu i trening. Ono što meni zvoni je tih izgubljenih 11 kg i to premalim unosom hrane što je moralo ostaviti traga na metabolizam (prvenstveno kroz gubitak miš. mase ali vjerojatno je došlo i do nekih nutritivnih deficita koji sad malo remete rad hormona, enzima itd) Nagađam jer ne znam cijelu situaciju, ali tako često je, a i sama sam to prošla. Jedeš malo, treniraš a ništa. Dok misliš da tijelu treba uskratit gorivo, zapravo mu treba dat i malo se opustit.

Ovdje sad ima više mogućih taktika....od povećanja hrane, cikliranja, varijacija namirnica, do smanjivanja frekvencije treninga, mogućih promjena načina trening.....ima dosta puteva, samo je teško ovako kada ne znamo sve.

Kolike su tu okvirne količine zobenih koje jedeš ujutro? I to je to do ručka, ne jedeš više UH dalje kroz dan, niti nakon treninga? Nemaš neke dane povećanog unosa?

Trening, pratiš li tu progres?

Kad si zadnji put radila krvnu sliku?












Edited by Gym_girl - 30 Travanj 2020 at 13:46
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2020 at 14:02
Uza sve što je Gymka napisala, ja u 70% tvojih obroka vidim većinom proteine i vlakna. Što znači da ti od broja koji ti misliš da je 1700-1800 dobiješ prilično MANJE. Čini mi se da je s ovih 10 kg otišlo i nešto mišićne mase, a trbuh ostao bilo od kortizola bilo možda jer zadnji i ide, ovisno kakve si građe. Isto pitanje, koliko si napredovala u treningu, i općenito i na ovim plankovima i trupu?
Back to Top
tl1305 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tl1305 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2020 at 16:19
Moram vam se stv zahvaliti jer odgovarajte, nisam se nadala time. Pa radila sam je prije 2 mj, sve je u redu, za čudo, je da mi malo oko štitnjače povišen ali je i dalje u normalnim granicama. A nije da ne pojedem ručak što mama napravi npr paštu i meso, ali to bude možda 2 puta tjedno. A po genetici vidim sličnu građu s majkom, o da je jača u trbuhu dok noge i sve ostalo mršavo. Pa napredovala jesam, ali sam smao 1 cm skinula u struku. Nije to sad neko veliko masno tkivo, ali je opet vidljivo opušteni u odnosu na ostatak tijela. Ne mogu reći da je prehrana 100 posto čista kako bi rekli, ali se u 80 posto trudim i sad se razočaram jer je pomak na tom djelu što me muči najmanji.
Back to Top
tl1305 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tl1305 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2020 at 16:23
Porcije nisu velike, sve je tu nekako veličine šake kako bih rekla. Nemam vagu pa eto odokativno si tako napravim. Msm i da su veći ne bih pojela sve jer se stvarno zasitim brzo.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2020 at 17:17
Obično je onoo što te najviše muči i ono gdje zadnje ode. Što je točno povišeno kod štitnjače? T3, T4, TSH ili nešto treće? Te vrijednosti su rađene prosječno, a pitanje je šta je za tebe optimalno. Kako si se osjećala kad si smršala tih 10 kila? Je li ti bilo(ili je sad) hladno, nisi se mogla koncentrirati, tanka kosa, nokti....ili možda suprotno, da ti je bilo vruće, da si bila razdražljiva....?
Jer ako ti je usporena štitnjača onda tim više trebaš dići UH, štitnjača je jako osjetljiva na fluktuacije u razini energije i nije ni čudo da su se stvari usporile. Pa makar zadržala iste porcije,a smanjila proteine i za tu količinu digla UH, ako već ne možeš jesti više.

Ako je trbuh opušten, a kažeš da na ostatku tijela imaš mišića, tu pretpostavljam misliš na noge i možda glut? Imam jedno malo čudno pitanje, ok? Kad radiš trbušnjake bilo kakve, koliko ti je teško priljepiti kičmu za pod, odnosno, postoji li kakva rupa između leđa i poda kad ležiš ravno? Kako ti općenito idu ti plankovi?
Back to Top
tl1305 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tl1305 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2020 at 17:54
Evo nisam sigurna što je bilo malo više. A da upravo sam to primjetila. Kosa suha, koža isto, hladno non stop a nikada nisam bila zimogrozna, pad koncentracije i volje jedva. Jednostavno sam bila ispijena nekako. Sad je već malo bolje. Da da, tipa ruke isto se lijepo malo vidi biceps, triceps. Plankovi, minuta bez problema pa čak i minuta ipo. Onda kasnije ako idem do 2 već polako trzanje. Postoji kada ležim.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2020 at 18:36
Mislim da ti je možda štitnjača malo usporena, što se hoće desiti od duljeg premalog unosa energije. A ako je tako nije ni čudno da se metabolizam usporio. Digni malo te UH barem, ako već ne možeš jesti više sveukupno, ali iz kvalitetnih izvora: zobene, krumpir, batat, integralna tjestenina, heljda, proso, integralna riža....
Što se tiče ove rupe, može biti da ti je malo zdjelica pomaknuta prema naprijed, što znači da su ti zategnuti fleksori kuka i stražnja loža, a trup i gluteus su oslabljeni i ne možeš ih aktivirati koliko bi inače mogla. A ako su tu mišići oslabljeni i vezivno tkivo slabo, nije čudno da izgleda opušteno i kao da ima puno masti. Google malo Grok squat i slične vježbe za istezanje fleksora kuka i stražnje lože, mislim da bi to moglo pomoći s trbuhom.
Jesi kad vadila spolne hormone?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2020 at 22:49
 
tl, koliko dugo onda sveukupno ovako treniraš i jedeš? Na početku si spomenula da si se prije 2 mj odlučila malo utegnut pa me zanima je li to taj period ili nešto kraće?

Pitam te zato što vidim da ipak imaš neke promjene po cijelom tijelu, znači nešto se događa. Trbuh ako je genetski malo zakinut, ići će teže, tako je meni sa donjim dijelom tijela. Uostalom, rekla si da je na struku otišao 1 cm? To je već nešto Wink Nekad se jednostavno treba malo strpiti. To što govoriš za štitnjaču, moguće da ti je malo granična, i sama sam imala slične simptome i još ih znam dobiti kada počnem jesti premalo. I Justanyone ima svoja iskustva s istim. Ja sam svoje simptome uspjela rješiti hranom, i to pretežito UH-ima. Time ne želim reći da se svi trebaju njima trpati, ali neka tijela jednostavno bolje funkcioniraju na nešto većem unosu.

U svakom slučaju je dobro ako se sada osjećaš bolje što se toga tiče. A za bolje rezultate možda samo moraš malo više zapratiti to što radiš, i što se jelovnika i što se treninga tiče. Ja uvijek znam kako sam odradila prošli trening i što me čeka na sljedećem, a isto tako ako si zapičim neki extra cilj znam i kako jedem, odnosno imam neki obrazac kojeg slijedim. Možda si jednostavno u situaciji da moraš malo više paziti na detalje, a ne toliko ići napamet.

Bilo bi puno lakše kad bi vidjeli sliku, da skužimo točno o čemu se radi. Možeš i na private, ako želiš naravno Wink




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.