New Posts New Posts RSS Feed - stara/nova povratnica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

stara/nova povratnica

 Post Reply Post Reply
Author
Pero1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2016
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: stara/nova povratnica
    Posted: 12 Travanj 2020 at 08:45
Dragi članovi,
Kao i puno nas novih, došla sam po pomoć jer vidim da sama ne znam, tj. da radim, ali rezultata nema :( Dakle, prije nekih 15tak godina sam skinula dosta kila i to s 80 na 46 (samo dijetama). Otada sam na istome, tj, + - 2kg i to održavam već 15god. Prije sam i dosta trenirala, no onda je došao fax, ispiti, posao uz sve to i jednostavno nisam stizala. Došla sam u fazu gdje sam potpuno nezadovoljna kako izgledam. Jesam mršava,ali sam skinny fat, celulit, s viškom oko struka, nogama uglavnom, počela sam vježbati - ali vježbam doma uz kojekakve programe (tipa jillian michaels i ono što nađem na youtubu), ali prvo ne znam si rasporediti, tipa da li svaki dan radim sve (total body) ili npr.pon.sri i petak trbuh, noge i guza i utorak i četvrtak gornji dio tijela, koliko ponavljanja, krugova :( osim izgleda, važno mi je zbog zdravlja jer mi je posao sjedilački, sjedim po 12 i više sati na poslu pa neću pričati o ubijanju leđa.
dakle, ako bi tko bio voljan nekim savjetom uputiti me što i kako ? Hvala vam unaprijed svima :)
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2020 at 11:42
Pozdrav
Ako tek počinješ vježbati, ja vjerujem da su ti programi: Focus T25, Jillian... raspoređeni i daju nekakvu strukturu, pa zašto ne izabereš jedan program(recimo Jillian po kojoj već radiš) i probaš pratiti taj tempo koliko možeš? Ako imaš samo nekakve razbacane videe, možda bi ti bilo dobro naći po 3 dobra full body treninga i to odraditi recimo ponedjeljkom, srijedom i petkom za početak. Imaš li što od opreme doma? E sad, što se tiče skinny fat izgleda... kako ti izgleda prehrana? Što otprilike pojedeš u 3 dana, onako po obrocima i količinama?
Back to Top
Pero1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2016
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2020 at 12:56
da...radila sam po Jillian shred. Od opreme imam utege po 2kg i 2,5..ništa drugo. Prehrana...uf..dakle ujutro to obično budu 2 pečena jaja i tost, sir, neko pecivo i jogurt (izmedu 7-9 h), onda za ručak obično neko meso i povrće i najčešće riža (između 13-15) te oko 19h pojedem posni sir, tunu, jednom tjedno čokolino ili gris :/ jedem samo piletinu, puretinu, ribu - svinjetinu ne jedem već 19 godina. Ne jedem salame, paštete, ne pijem sokove...a sad količinski ne znam točno odrediti ali ne jedem puno. (npr.od mesa 1 komad veličine šake (moje) a ja sam 1,55 i 48 kg) uz to povrće i možda žlicu riže ili nekog priloga...kruh ne jedem osim ujutro i eventualno naveče jednu šnitu tosta.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2020 at 14:19
Hmmmm.... da. Dakle, za ovo što želiš će ti prvenstveno trebati trening koji će ti bit izazov. Obzirom da si početnica, neka bude za početak Jillian. Što se tiče jelovnika, jesi ti sita s ovakvim obrocima? Jer ja vidim samo sir, meso, nešto jaja i povrća, tost i rižu. Jedeš li što orašastih, voća...? I koliko si već dugo na ovakvom režimu i je li bilo kakvih promjena?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2020 at 14:47

Sa 80 kg na 46? Wow, Clap za trud, no moram te pitati...  koliko si visoka?

Pero, moraš se graditi Smile Kroz istu situaciju sam i sama prošla jer sam isto tako dobar dio kilaže bila skinula gladovanjem i satima kardia. I trebalo je dosta dugo da napravim shift u glavi, da počnem jesti koliko treba i trenirati tako da izazivam svoje mišiće. Na početku je bučica od 2 kg bila problem za dignut iznad glave, na kraju je ta ista bučica bila zgurana u kut jer mi više nije trebala, pa ni za triceps Big smile

Kako stojiš sa strahom od hrane? Možda zvuči kao nebitno pitanje s obzirom na ono koje si ti postavila ali netko tko je prošao kroz to zna zašto pita SmileDosta dugo održavaš tu istu težinu u nekim granicama, kako si se osjećala cijelo to vrijeme? 



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Pero1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2016
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2020 at 19:22
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Hmmmm.... da. Dakle, za ovo što želiš će ti prvenstveno trebati trening koji će ti bit izazov. Obzirom da si početnica, neka bude za početak Jillian. Što se tiče jelovnika, jesi ti sita s ovakvim obrocima? Jer ja vidim samo sir, meso, nešto jaja i povrća, tost i rižu. Jedeš li što orašastih, voća...? I koliko si već dugo na ovakvom režimu i je li bilo kakvih promjena?


paaa...na ovakvom režimu da jedem sir, meso, jaja i dr. sam već dugo. Orašaste plodove jedem, najviše lješnjake, bademe i kikiriki...recimo šaku dnevno, dok voće jedem jako jako slabo. tu i tamo bananu koju. :D
i održavam kilažu, ali uopće nemam kondicije, radim uredski posao i trudim se hodati dnevno do 6000 koraka..drugo od aktivnosti ništa :(
Back to Top
Pero1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2016
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2020 at 19:28
[QUOTE=Gym_girl]

Sa 80 kg na 46? Wow, Clap za trud, no moram te pitati...  koliko si visoka?

Pero, moraš se graditi Smile Kroz istu situaciju sam i sama prošla jer sam isto tako dobar dio kilaže bila skinula gladovanjem i satima kardia. I trebalo je dosta dugo da napravim shift u glavi, da počnem jesti koliko treba i trenirati tako da izazivam svoje mišiće. Na početku je bučica od 2 kg bila problem za dignut iznad glave, na kraju je ta ista bučica bila zgurana u kut jer mi više nije trebala, pa ni za triceps Big smile

Kako stojiš sa strahom od hrane? Možda zvuči kao nebitno pitanje s obzirom na ono koje si ti postavila ali netko tko je prošao kroz to zna zašto pita SmileDosta dugo održavaš tu istu težinu u nekim granicama, kako si se osjećala cijelo to vrijeme? 




paa..osjećala sam se dobro. Mislim da nemam strah od hrane i mislim da se ok hranim (bar mislim) jedino kao što seam rekla, baš ne jedem voće :/ ali sam užasno slaba na kondiciji.. npr.mogu satima hodati, ali kad krenem uzbrdo, brzo se zapušem..isto tako, kad nešto radim, npr neki dan sam nešto postavljala s rukama iznad glave, počele su mi tresti ruke, nemam snage u rukama :( slaba sam jako, ne znam kako bi opisala. sad sam si skinula neke aplikacije na mobitelu home workout i s youtuba vježbam preko onog fitness blendera, ali opet, ne znam si ja složiti program. mislila sam ponedjeljak, srijedu i petak trbuh i ruke, utorak i četvtak noge i stražnjica...ne znam je li to ok. I malo me muči kad piše neki program npr.. set nekih vježbi i piše 3x 15.. da li to znači da npr. moram napraviti 15 trbušnjaka u 3 seta odjednom (tipa prvi set 15 pa odmor 20 sek, pa drugi set pa odmor i treći set) ili radim npr 15 trbušnjaka, pa onda 15 podizanja nogu, pa onda 15 bočnih trbušnjaka i kad završim krug idem tako još 2 puta :D (ne znam jesam li dobro objasnila)
Back to Top
Pero1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2016
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2020 at 19:29
visoka sam 158 :D (znam sve kako sam izgledala s 80 :( )
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2020 at 22:21

Tih 80 je prošlost, idemo dalje, zasukala si rukave i napravila posao Wink 

Ovo što pitaš za ponavljanja...sve ovisi o tome kako sam program kojeg pratiš izgleda ili kako ti sama odabereš. I jedan i drugi način je dobar, tebi je samo bitno da ne forsiraš neki luđački tempo jer bi bilo dobro da se sada posvetiš vraćanju mišićne mase. Ne trebaju ti minimalne pauze, trebaju ti vježbe u kojima ćeš izazivati što više mišićnih skupina i truditi se da u njima budeš sve bolja tokom vremena. Znam kako je biti slab, bila sam Smile Rekoh, bučica od 2 kg mi je nekad bila preteška dignuti s poda, kada sam isto kao i ti skinula dosta kg gladovanjem i kardijanjem. Upravo zbog toga danas tako cijenim treninge s opterećenjem, i za tijelo i za glavu Cool

Kako god radiš trening, bitno je da ga odradiš. Full body je nekakav standard za početak, i to bi ti možda bio bolji izbor ali naravno - najbitnije je da to što radiš odradiš kvalitetno i dovoljno redovito i izazovno da vidiš rezultate. Kondicija će doći, kao i snaga, samo se trebaš izazivati. Na hodanje si već navikla pa to tijelu nije strano, treba sad forsirati ono što će mu biti izazov. I Nemoj gubiti vrijeme na klasične trbušnjake i ove varijantice podizanja nogu, hvataj se čučnjeva, iskoraka i sličnih varijanti kao i vježbica za trup. 

Rekla si da si trenirala prije, što si točno radila?





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.