New Posts New Posts RSS Feed - Molio bi vas vasvjet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molio bi vas vasvjet

 Post Reply Post Reply
Author
bolemat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Travanj 2020
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bolemat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molio bi vas vasvjet
    Posted: 11 Travanj 2020 at 18:48
Imam 30god i 5 god skoro ništa nisam vježbao. U tom razdoblju sam se i dosta udebljao, sada odlučio stati debljanju na kraj. Prije 2 tjedna sam kupio orbitrek. Možete mi dati savjet kako najbolje vježbati za skidanje kilograma. Prvi dan sam jedva 6min odvježbao, nako toga vježbao sam u kraćim intervalima sa pauzama. Trenutno vježbam 20min sa 4 pauze.
Je li bolje duže vježbati sa pauzama ili bez pauzi koliko se može, molio bi vas savjet i iskustva.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2020 at 15:48

Pozdrav bolemat Smile

Lijepo si progresivno složio trening, na početku je svaka minuta bolja od niti jedne Smile Tijelo je osjetilo i tih 6 minuta kao promjenu, a ovih 20 osjeti još više. Što se samog pitanja tiče, bolje je ono što će tebi trenutno olakšati sam proces vježbanja i pritom trošiti što više energije. S obzirom da do trenutnih 20 min dođeš sa 4 pauze, definitivno ti je bolje nastaviti s pauzama ali se s vremenom truditi da ih imaš što manje. Sad je bitno da si osiguraš kalorijski deficit, a što više vježbaš - više kalorija trošiš. Ako makneš pauze potrošiti ćeš premalo, pogotovo ako ne izdržiš niti 10 minuta. 
Koliko vježbaš do prve pauze?

Koje aktivnosti si imao prije tog perioda debljanja? I btw. koliko je kg u pitanju?

Naravno, na kraju je hrana, bez toga ne ide Wink pa bi bilo dobro da napišeš što si i ako promijenio po tom pitanju?







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bolemat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Travanj 2020
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bolemat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2020 at 19:02
Hvala na odgovoru
Kad sam počinjao sa treningom sam imao oko 130kg, s tim da do sada nisam uopće stao na vagu , ali po komentarima ljudi sam smrsao.
Vježbam svaki dan sada po 22 min(2tjedna). Uveo sam i trbušnjake poslije treninga. Korigirao sam hranu, umjesto kruha jedem krekere iz DMa , piletina, pura-kukuruzni proizvodi samo BIO . Slatko naravno uopće . Jedem orašaste plodove i voće dosta.
Mislite da radim nešto loše ? Ili je li bi trebao još nešto uvoditi u trening ?
Pijem sportness iz DMa uz trening , je li to dobro? Trebam li neki L carnitin uvesti ?
Hvala na pomoći
Pozdrav Bolemat
Back to Top
bolemat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Travanj 2020
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bolemat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2020 at 19:11
Vježbam 4min pa pauza , i tako 5 puta .. igrao sam tenis i košarku prije debljanja, a onda skoro ništa nisam radio 5god. I evo sada sam čvrsto odlučio smrsati i ući u kondiciju.
Back to Top
bolemat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Travanj 2020
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bolemat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2020 at 19:13
Evo sam još da dopunim pitanje molim te,
Žena me omota u foliju svaki put prije vježbanja ... je li to uredu ?
Hvala i Pozdrav Bolemat
Back to Top
patyyy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 13 Travanj 2020
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote patyyy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2020 at 19:41
Treninzi čine oko 30% mršavljenja, zato reporučujem ovu tablicu kalorija sa ove stranice (link u nastavku) za još detaljnije praćenje unosa nutrijenata i kombiniranja obroka. To ovisi o Vašim ciljevima i koliko brzo želite postići rezultate. Mršavljenjem se gube i mišiće uz salo, ali povećanim unosom proteina zadržat ćete mišiće i gubiti većinom salo, te ne samo smršaviti nego se i i izdefinirati ovisno o osobnim preferencijama. Uz to unositi samo vodu, tekućine koje nisu kupljene u trgovinama jer sadrže hrpu šećera i umjetnih zaslađivača. Receptori za rafinirani šećer ne postoje u našem organizmu i zbog toga možemo popiti/pojesti puno takve hrane i pića bez da osjetimo zasićenost, a debljaju i to jako. Pokušajte pojesti šećer na žlicu i vidjet ćete da nećete moći puno. Ali u obliku u kojem ga kupujemo u pićima i hrani je prividno nezasitan i štetan. A i nepotreban s obzirom da je cilj mršavljenje. Hranu jesti što je "čišće" moguće, odnosno što bliže njenom izvornom obliku, preporuke za kuhanje umjesto pečenja. Može i pečenje, ali uz kapljice ulja i što manje začina jer su silni začini i prilozi dodaju hrpe kalorija zdravoj i "čistoj" hrani. Pogotovo ako želite ubrzati proces. Nadam se da će biti od pomoći

Ideje za trening i izvore motivacije preporučujem na sljedećem linku kanal Thenx gym i kanal Chris Heria:

THENX

https://www.youtube.com/watch?v=nOQpD8aDJeI

LINK TABLICE KALORIJA

https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Tablica-kalorija.aspx

Edited by patyyy - 13 Travanj 2020 at 19:55
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2020 at 20:46
Bolemat, ovako kratko.. ovo aktivnosti što si uveo nakon tolike pauze je dobro. Ako radiš trbušnjake, misliš da bi mogao napraviti i nešto čučnjeva ili iskoraka, pa koji plank umjesto trbušnjaka?
To prvo. Drugo, ova folija ti ne treba, time samo gubiš vodu, ne i salo.
Kao treće, dobro je što si maknuo slatko i uveo voće za početak, ali mislim da ti sve ovo BIO nije potrebno, čisto radi tvog novčanika . Umjesto toga imaš ražene krekere u Kauflandu, isto jako fine, možeš jesti i zobene ako ih voliš, pa i krumpir pečen u pečnici ili kuhan... šta voliš pd škrobastog? Ali... ne vidim gore nigdje povrće. Kako s tim stojiš? Isto tako, voliš li kakve orašaste, sjemenke... šta jedeš od masnoća. Koliko vode piješ tijekom dana? Kako uopće izgledaju jedan-dva dnevna jelovnika kod tebe? Doručak, ručak večera?

Edited by Justanyone - 13 Travanj 2020 at 20:48
Back to Top
bolemat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Travanj 2020
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bolemat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2020 at 21:09
Hvala na odgovorima Patyyy i Justanyone
Generalno imam problem cijeli život sto ne jedem skoro nikakvo povrće .
Jedem samo grah luk kukuruz krompir i tomato sos Bio ali ne i svježu rajčicu, to mi je problematično ali tu teško mogu šta napraviti jer imam tu blokadu.
Orašaste plodove jedem redovno - sve vrste. Pijem samo vodu( u velikim količinama), malo mineralna i čajeve razne. Kavu popijem možda jednom dnevno sa malo mlijeka. Alkohol se trudim nikako , samo u posebnim prilika ću popiti času dvije vina.
Dnevni menu otprilike :
Ujutro smoothie (banana, jabuka, kruška, jagode, malina, ananas) ili cijeđenja Narandža i limun
Onda slijedi 1) bademovo mlijeko sa mixom orašastih plodova , banana , chia
             Ili.   2) omlet sa malo šunke
                    3) kukuruzni kruh , 100% od domaćeg kukuruza sa mlina kupujem ... uz malo neke mozarele i šunke
Rucak : uglavnom piletina na razne načine , osim pohovane naravno ... prilog neki oblik kukuruza ili rijetko krumpir
              Zna biti nekada jagnjetina ili neki ramstek ali rijetko, problem osim sto ne jedem povrće ne jedem ni ribu pa sam naslonjen na piletinu
      U međuvremenu pojedem ili jagode ili sensia jogurt ili smothie
Vecera : uglavnom u malim količinama nešto od ovoga sto sam nabrojao
Bas sam čvrsto odlučio smrsati pa mi je već ovaj način života ušao u naviku i vide se rezultati nakon 2 tjedna
Hvala vam na pomoći
Back to Top
bolemat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Travanj 2020
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bolemat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2020 at 21:17
Je li mi znate koje dodatke prehrani da koristim , je li to LCartnitin ? Ja sam do sada koristio sportness iz DMa , je li to šta pomaze ?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2020 at 08:36
Bolemat, ja bih najprije, puuuuno prije nego se razgovara o bilo kakvim suplementima, krenula od nekih osnova. Whey jest brz i praktičan, ali samo to. Nije pod muss i može se sve fino pokriti i hranom.
Kao prvo, fali ti proteina. A onda i povrća. Komad piletine u samo jednom obroku nije dovoljan, ni radi sitosti ni radi čuvanja mišića.
Možda bi tebi najjednostavnije bilo složiti obroke tako da u svakom imaš po jednu porciju svega(P+UH+MASTI) Recimo...Odgovara li ti mliječno? U ovaj smoothie bi ja ubacila jedno 100g posnog sira(2-3 jušne žlice) ako voliš i toleriraš, i možda žlicu sjemenki. Ili ako ti je baš praktičnije i draže, i whey,ali nije ti pod muss,a sir je i jeftiniji. Ne bi ti loše išao sir ni uz ove orašaste i bademovo mlijeko.
Kakav je kruh u tom sendviču koji jedeš? U njemu bi se fino našlo mjesta za nešto povrća.
Ok, nisi fan rajčice, čega jesi? Bi li prošlo nešto hrskavije, recimo paprika, stabljika celera, ili možda nešto slađe, kao npr. smrznuta "carska mješavina"? (Mix mrkve, brokule i cvjetače?)

Onda...Jedeš li kad kakav drugi prilog uz meso osim kukuruza? Recimo heljda, riža, ili nekakve mahunarke(leća, grah....). I prolazi li svinjetina? Imaš i tekućih bjelanjaka za kupiti pa možeš i od njih raditi omlet, ili imaš muffina od jaja....
Smoothiei su ok ako ih sam radiš, ubaciš voća, sira,sjemenki možeš i zobene ako ih voliš. Ili napravit zobenu kašu s jajima/bjelanjcima,kakaom i malo meda... pa recimo natopiti zobene u jogurtu, i dodati sira, voća i žlicu lanenih, ili kikiriki maslaca... ovo su samo prijedlozi, ima opcija. Omlet već jedeš, a možeš ga spremiti na 100 načina, pa i kao fritatu, s povrćem, šunkom, mozzarellom...
Je li jelovnik svaki dan, isti?

Edited by Justanyone - 14 Travanj 2020 at 08:47
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2020 at 09:11
Originally posted by bolemat bolemat wrote:


Kad sam počinjao sa treningom sam imao oko 130kg, s tim da do sada nisam uopće stao na vagu , ali po komentarima ljudi sam smrsao.

Odlično, i to je jedan feedback ali ja se ne bih oslanjala samo na to već bi i pronašla neku metodu praćenja napretka uz koju mi tuđa mišljenja neće trebat Smile Bila to vaga, metar, neka odjeća za usporedbu, čak i slikanje pa usporedba before/after...bilo što što ti može pokazati u kojem smjeru ideš. Jer ga tako lakše možeš korigirati kad zatreba. A hoće.

Ima li neki razlog zašto još nisi stao na vagu? 

Originally posted by bolemat bolemat wrote:

Mislite da radim nešto loše ? Ili je li bi trebao još nešto uvoditi u trening ?

Mislim da teško mogu točno znati bez još pokojeg pitanja Wink Prvo trebaš naći neku metodu mjerenja, rezultati govore sami za sebe i prema njima se treba dalje voditi. Isto tako, trebaš se zapitati gdje te taj trenutni jelovnik kojeg provodiš vodi - koliko si sretan dok jedeš tako i koliko dugo ćeš moći i ostati takav Smile Održivost prije svega. Definitivno je dobro što si krenuo sa treningom, ako nisi bio aktivan 5 godina i krenuo si od 6 min, a došao do trenutne 22 to je lijepi napredak. Samo polako i sigurno s time. Dalo bi se tu uvesti polako i trening s opterećenjem da sačuvaš miš. masu pa bi i tu bilo korisno pratiti gdje si sa kilažom da polako kreneš i s time. Sad je bitno da kilaža polagano pada, a to može lijepo ići i s time što radiš. Ponavljam opet - uz uvjet da ti sve to nije preteško pa da prebrzo odustaneš.

Što se sportnessa tiče, ja nikad nisam koristila ništa iz DM-a, koliko se sjećam sastav me nije oduševio kao ni cijena na tu količinu Smile Ako već želiš neki whey jer ti je tako lakše onda bolje uzmi nešto preko ovog webshopa ili nekog drugog, proći ćeš jeftinije i bolje. L-carnitin ti ne treba, pogotovo ako ti dobro ide i bez toga. Hrana i trening na prvom mjestu, sve ostalo su nijanse. Folija out, ne davi se time jer nema efekta. Prošla sam i ja kroz to, namučila se da ju stavim, potrošila baki pol paketa i samo izgubila ono što sam brzo nakon treninga vratila Big smile

btw. zašto ne voliš povrće? Baš ništa ništa? Big smile








Edited by Gym_girl - 14 Travanj 2020 at 09:12
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.