New Posts New Posts RSS Feed - Novi (stari) pocetnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi (stari) pocetnik

 Post Reply Post Reply
Author
Bada View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2020
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bada Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Novi (stari) pocetnik
    Posted: 07 Ožujak 2020 at 09:43
Evo da se i ja prikljucim temi. 2014 godine sam isao stalno u teretanu nekih 6-7 mjeseci i dobio sam na masi sto me obradovalo. Tad sam koristio whey, glutamin i kreatin. Napravio sam pauzu i tako i izgubio opet volju za teretanom misici su poceli da opadaju i tako sam smrsao opet ali stomak je rastao (nisam nesta fizicki aktivan od 2015 godine) sjedim po 7h u kancelariji. Sad hocu opet da pocnem da treniram visok sam 185 i jutros stao na vagu 90kg. Znaci sve sto pojedem ide u stomak i tu se skupljaju masne naslage! Sad mi treba savjet (jer sam ispao iz teme i fazona) sta je najbolje raditi za pocetak? Jel trebam prvi trening odraditi full body workout ili standardno (pon: prsa i tricpes i sl) Jel ima negdje neki plan prehrane volio bih malo skresati stomak. I koje bi suplemente preporucili? (Nisam od onih uzet sve suplemente i to ce mi pomoci) znam ima i ishrana veliku ulogu! Nadam se da cu dobiti par savjeta :D hvala vam!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2020 at 15:00

Dobrodošao Bada Smile

Super je to što imaš iskustva sa treningom, kako si tada počeo, sa kakvim programom i kako ti je to odgovaralo?

Da, nije čudno izgubiti volju nakon pauze, čovjek se lako uljuljka u to ali uz pravu motivaciju lakše se i vratiti u igru. Plan prehrane, kako rekoh u zadnjem postu, osobno rijetko radim, a da ih se inače može naći po netu, može i to brdo :) Pa je dovoljno samo googlati i pronaći nešto za sebe, ja nekako više preferiram individualizaciju jer često od tih planova na kraju ne bude ništa ili bude nešto neodrživo na duži rok Smile No, svatko ima svoje ciljeve.

Prehrana ima ogromnu ulogu, tako da samo i da od toga kreneš već ćeš puno napraviti, a to će te vjerojatno i potaknuti da kreneš i sa treningom. Suplementi su dodaci pa bi bilo dobro prvo malo pronjuškati po svom jelovniku i vidjeti šta se tu može malo poboljšati za početak Wink No, whey, multivit., omega i/ili neki bazični suplementi za vlakna mogu dobro poslužiti za početak kod onih kojima je tako jednostavnije krenuti pa se onda kasnije lako sve drugo regulira. Nisam kontra ali uvijek nekako volim krenuti od hrane.

Ako želiš, napiši kako okvirno jedeš tokom dana pa ćemo ti možda moći dati neke okvirne smjernice.....







Edited by Gym_girl - 08 Ožujak 2020 at 15:01
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Bada View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2020
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bada Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2020 at 16:02
hvala na dobrodoslici :)

kada sam tek poceo 2014 godine  prvih par treninga sam radio full body workout da me uhvate upale.. Eh kasnije sam onda poceo da radim bices-grudi, ledja-triceps, ramena-trapez ii noge.. kardio tad nisam nikako radio! Radio sam pretezno 3 serije po 6-7 ponavljanja (tad nisam nesta previse citao o fitnesu i sl... ) A jelovnik raznolko nekad znam samo junk da jedem ( na poslu preetzno) u 11h prvi obrok i onda drugi obrok oko 18h ali to bude kao sto rekoh junk food neki koji me zasiti... I poceo stomak da raste ko lud.... do sad sam uvijek drzao pod kontrolom ali eto izbjeglo je kontorli :D A to da prehrana ima veliku ulogu to znam i pokusao bih sad i prehranu da sredim koliko toliko ne mora to nista biti specijalno.. malo stomak da skinem a da dobijem na misicnoj masi.. zato sam pitao jel pametno poslije tezinskog treninga ubaciti i kardio od 20-30 min? Da se razumijemo ne ocekujem nikakve plocice i sl znam da to nije tek tako lahko dobiti.... :) Za pocetak sam mislio kupiti whey, bcca i eto ako vi imate neku jos preporuku sto se tice suplemenata? Neki burner da kupujem ne znam koliko je pametno jer sam citao i da to nije nesta ucinkovito


Edited by Bada - 08 Ožujak 2020 at 16:04
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2020 at 22:50

Nema na čemu Wink

Ok, full body je meni najčešće prvi izbor na početku. Naravno svatko ima neke ciljeve, potrebe i preferencije ali uglavnom da se jako lijepi trening složiti za 2-3x tj. i s time dobro pripremiti tijelo za daljnje napore. Ima puno verzija toga pa možeš napisati i kako si ti točno trenirao tada.

Reci mi, taj junk - kako ti obroci točno izgledaju? Svatko ima svoju definiciju junka Big smile

Suplementi - od ovoga što si napisao ja bih se držala eventualno wheya, burner nikako jer sada puno možeš napredovati i sa malim promjenama u prehrani i treningu. Čim kreneš sa treningom već će tijelo drukčije početi reagirati na hranu, tako da će i najmanji korak prema boljem u prehrani napraviti još veću razliku.

Ja vjerujem da ti već i sam dobro znaš šta bi ti bilo dobro jesti, sad je samo pitanje što trenutno vidiš kao najlakši način da nešto poboljšaš Smile Što voliš jesti?

Kardio možeš ubaciti nakon treninga, ali i ne moraš. Možeš i sam trening složiti da ti bude neka kombinacija treninga s opterećenjem i kardia pa uštedjeti vrijeme, a možeš kardio raditi i u dane između. Ili se pak samo više aktivirati općenito. Ima više puteva i načina, ovisi što ti od svega toga sada vidiš kao najviše izvedivo Wink






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.