New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana skinny fat
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana skinny fat

 Post Reply Post Reply
Author
lemmingsica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 01 Ožujak 2020
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lemmingsica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana skinny fat
    Posted: 01 Ožujak 2020 at 21:05
Pozdrav svima.
Stavila sam post u početnike, jer mislim da sam upravo to. 42 godine 168 cm, 60 kg. Počela sam sa individualnim treninzima 3 puta tjedno prije 6 mjeseci, zbog problema sa leđima. Tad sam bila 62 kg. Uglavnom, radim treninge snage, funkcionalne, nešto kardio.... sve po planu sa trenerom. Rezultati se vide, napradujem u snazi i kondiciji, mišići pomalo rastu, ali masnoće mjerene na vagi i dalje stoje. To me ne čudi jer prehrana mi je katastrofa. Radim 8 sati sjedeći. Uglavnom ne jedem prije 16h, ali popijem nekoliko kava. Onda se popodne i navečer najedem gluposti. Uglavnom, prema tom dnevniku koji sam vodila na nekoj aplikaciji fali mi proteina, previše ugh i masti su manje-više ok. U životu nisam imala više od 62 kg, ali na moju sitnu građu vide se naslage masnoća. Dok nisam počela trenirati bila sam kost i mast, iako nisam debela/krupna. Mjesec dana bilježila sam sve što jedem i vidim da nikako ne prelazim unos od 1350 kalorija, što mi je bazalno. Štreberski sam pokupovala proteine, gotove shakeove, bcaa, L-karnitin. I iskreno nemam pojma od kud da krenem. Šta da radim sa svim tim dodacima? Navikla sam cijeli dan biti bez hrane, pa čak bez problema i odradim trening snage u 19h bez da uopće išta jedem (da, nekad mi tempo posla bude i takav). Pročitala sam sve i svašta. Ne znam kako da krenem sa promjenom prehrane, da ne gubim mišiće, a topim te vicelarne masnoće (33% su sada). Ima li negdje neki plan prehrane od kojeg bi mogla krenuti ili se može naručiti neki individualni?
Hvala!

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2020 at 08:19

Originally posted by lemmingsica lemmingsica wrote:

Uglavnom ne jedem prije 16h, ali popijem nekoliko kava. Onda se popodne i navečer najedem gluposti. 


Pozdrav lemmingsica,

rekla bih da doručak nije nužno najbitniji obrok u danu i da ga ne moraju svi na silu jesti, ali radi ove dvije rečenice gore ću reći da bi u ovom slučaju mogao biti koristan Wink

Koji je razlog preskakanja doručka - žurba, nisi gladna, nemaš ideje što jesti ili nešto treće? Je li oduvijek tako ili?


 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
lemmingsica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 01 Ožujak 2020
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lemmingsica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2020 at 16:57
Izvrsno pitanje. I ja sam se zamislila. Godinama ne doručkujem, jer ne budem gladna. Nekad prije jesam doručkovala na pauzi, ali uglavnom nešto iz pekare, što i nije baš zdravo. Sad sam pokušavala sa onim gotovim kašama, ali uglavnom ih preskočim jer ne stignem, a nekad zbilja ne mogu pojesti cijelu. Možda da si odredim neko vrijeme i pojedem to. Naravno, poslijepidne i navečer, kad nema stresa, nema ni problema sa apetitom.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2020 at 17:25

Baš zato i pitam Smile Jer nema tu nekog generalnog odgovora oko toga treba li doručkovati ili ne. Ja se nekako uvijek vodim time koji je razlog što netko ne doručkuje i kakve efekte ima kasnije od preskakanja tog obroka. Ima ljudi koji ne jedu ujutro jer nisu gladni, ali kasnije lijepo uspiju izbalansirati svaki daljnji obrok. Ako se uz to osjećaju dobro,imaju energije, fokusirani su na posao i imaju dobre rezultate - fine with me. No, ako vidim suprotne efekte, onda bi doručak mogao biti dobar prvi korak Wink

Pitala si za plan prehrane. Ja se nekako više fokusiram na coaching, dakle postepeno vođenje kroz promjene, jer smatram da razni unaprijed izrađeni planovi prehrane sami po sebi nemaju smisla ako nisu usklađeni sa pojedincem i ako se ne radi na razvijanju osnovnih vještina kako bi se promjene održale dugoročno, a zdravlje ostalo sačuvano.  Iako, postoje i oni koji mogu jako dobro funkcionirati sa planom i treba im neka struktura pa se i tome prilagodim ali prije svega uvijek detaljno ispitam situaciju, ciljeve, prijašnja iskustva i ostalo i onda na to vežem određeni plan.

Ako želiš, možeš mi se javiti na mail u potpisu dolje ([email protected]) ili tu u inbox pa ti mogu sve detaljnije reći, a onda ti vidiš ako si zainteresirana :) Bar da ti dam neke okvirne smjernice. Javi se slobodno Wink 




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.