New Posts New Posts RSS Feed - Fitness učilište ili Instructus
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Fitness učilište ili Instructus

 Post Reply Post Reply
Author
Itana1102 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 29 Studeni 2019
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Itana1102 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Fitness učilište ili Instructus
    Posted: 11 Prosinac 2019 at 16:37
Ekipa pozdrav, može malena asistencija?

Naime, planiram upisati program osposobljavanje za instruktora/icu u teretani u ZG-u.

Bacila sam se na istraživanje i naišla na dvije ustanove koje su mi se svidjele i koje načelno nude isto ali je poprilična razlika u cijeni.

Naime, program na Fitness učilištu košta 11.000,00kn za jednokratno gotovinsko plaćanje dok isti takav program na Instructusu košta 5.900,00kn za jednokratno plaćanje.

Koliko vidim i jedni i drugi nude međunarodno priznatu diplomu, upis stečenog znanja u radnu knjižicu, oba programa pokrivaju dosta sličan nastavni program i traju približno jednako pa moram priznati da mi zaista nije jasno otkud ovolika razlika u cijeni.

Može li mi netko od polaznika ili ekipe koja je završila navedene ustanove pomoći u odluci?

Hvala puno   
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2019 at 15:22

Itana, ja ti mogu dati savjet sa strane Fitnes učilišta jer sam isto završila (u Rijeci) i imam samo pozitivna iskustva Smile Što se cijene tiče, nekad nešto sa razlogom zna biti skuplje. Sa par bliceva na stranicu Instructusa vidim da njihov program osposobljavanja za instruktora individualnih fitness programa (btw. nisam sigurna što to sve obuhvaća?) sadrži ipak nešto manje područja što se nastavnog plana tiče od Fitnes učilišta, a i čini mi se i da cijeli tečaj traje nešto kraće.

Učilište s druge strane ima predavanja samo vikendom, tako da je i to još jedna razlika u odnosu na drugu ustanovu, što je pogotovo bitno za one koji rade/studiraju ili im jednostavno više odgovara vikend. Ja se tada ni ne bih mogla organizirati drukčije, mada sam se za praksu u teretani morala malo reorganizirati.

Sve u svemu, dobro prouči sve što nude obje ustanove, kakve predavače imaju, i još bolje definiraj što točno želiš i kakve su ti mogućnosti. Znam da pola cijene zvuči primamljivo ali neka ti to ne bude vodilja. Ja sam za neke programe dala i puno više i nisam požalila Smile Teorija će ti svugdje biti ista, ali ti je najbitnije znanje koje pokupiš od dobrih predavača koji imaju dug staž i puno iskustva u radu s ljudima. Fitnes učilište je nešto duže u cijeloj toj igri, iako to može i ne mora puno značiti. U svakom slučaju, čeka te još jako puno učenja i rada jer ćeš na bilo kojem od ovih programa dobiti samo jedan temelj kojeg ćeš onda morat doživotno nadograđivati, nema ništa od brzinskih rješenja Smile

Uglavnom, ja svoju danu cifru nisam požalila pa eto Thumbs Up. Možda ti se javi netko i s druge strane Wink









Edited by Gym_girl - 12 Prosinac 2019 at 15:24
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Itana1102 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 29 Studeni 2019
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Itana1102 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2019 at 09:14
Gym_girl, iskreno, moram priznati da više naginjem edukaciji na Fitnes učilištu baš iz razloga koje si navela. Bila sam na danu otvorenih vrata i zaista mi se svidjelo što su predstavili i smatram da im je cijena edukacije zaista opravdana. Ipak, željela bih čuti i iskustva od nekoga tko je završio Instructus da dobijem nekakav uvid u to kako sve izgleda kod njih čisto usporedbe radi.

Znam da me čeka dosta učenja i da to učenje traje doživotno i baš me to veseli
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2019 at 13:39

E super, već si onda dobar dio odluke odradila Thumbs Up Evo i ja se nadam da će se netko javiti i dati ti pogled iz drugog kuta. Usput, sad sam naišla na ovo https://www.fitness.com.hr/forum/instructus-uilite-ili-uhai_topic10309.html pa eto, iako je 4 godine staro, nekad se ni u toliko vremena stvari ne promijene tako da dobro sve promisli i potrudi se dobiti što više mišljenja sa svih strana.

Ja na sam pristup svih predavača i tempo rada na FU nemam nikakve zamjerke i stvarno mogu reći da je i sam ispit bio jedno super iskustvo, tko je bio redovit na predavanjima nije imao razloga za stres. Praktičan dio je od početka išao taman kako treba i svima je pružena prilika da polove sve, i to nekim logičnim redoslijedom. Istina, ne možemo očekivati od 2-3 mjeseca programa da bude kao 4-5 godina fakulteta, ni približno, tako da budimo realni što se očekivanja tiče, i od sebe i od predavača Smile Sve je na high speed i na našoj sposobnosti da dosta toga progutamo u kratko vrijeme ali eto, i u tom malom vremenskom prostoru su sagrađeni dobri temelji, pogotovo ako netko već ima iskustvo sa treningom. Bitno je da na kraju priče imaš osjećaj da te netko zbilja želi nešto naučiti, a ne samo uzeti pare nabrzinu naštampavanjem svakojakih trenera, a moje iskustvo to definitivno potvrđuje. 

Ionako na kraju ovisimo samo o sebi i koliko ćemo gristi dalje Smile









"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2019 at 13:53

I da, kako rekoh nije mi baš jasno što sve obuhvaća taj program individualnog fitnessa od Instructusa. Ako su u to uključeni neki grupni fitness programi, aerobik i slično, a ti nemaš nikakvu namjeru to raditi nego samo sa utezima, girjama, trakama, na spravama itd.....onda ti je Fitnes učilište definitivno bolji izbor jer ćeš tamo to jedino i dobiti kao fitnes instruktor Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.