New Posts New Posts RSS Feed - Stigla nova članica ☺
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Stigla nova članica ☺

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 11:01
ma znam da svatko po pitanju zdravlja zna sto treba cinit...ja stvarno nemam problema i zato ne idem u dublje...par ovih stvari sto sam navela su mozda samo onako dopuna nekom sa problemima...bez pametovanja kad je zdravlje u pitanju...slazem se..mez pravog lijecnickog nadzora nema rjesavanja problema...cinjenica je da se ravnoteza poremetila i sad pitanje je kako to vratit u normalu. Ja ne bih iskljucila prirodu..postove od dan dva..mijenjanje trenutnog zivotnog stila i sl. puno je dokaza da se tim koracima dovede u red zdravlje.
sto se tice BF ...rekla sam da sam po onim slikama na netu sta stave za vizualnu procjenu postotka ja sebe vidim tu izmedju 20 i 25%...tako sebe vidim i drugi mene kad ih pitam..a tocno mjerenje ne znam sto bi pokazalo bolje ne znat
Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 11:08
zato i kazem da ne mislim ic do tog tijrla za natjecanja i sl. znaci volila bi doc do nekog primamljivog izgleda..da se vidi da je iza toga rad..snaga i volja..al bez narusavanja zdravlja...
citala sam i ja o stetnostima po zensko zdravlje kod cura sta se natjecu..al vjerujem da su izazovi tu, zelja, i dok si mladji ne racunas toliko da je zdravlje vrlo vrlo krhko...mozda da sam ranije krenula u to..mozda ne bi ni ja mislila sta ce mi bit sa zdravljem u 40-ima i 50-ima
doduse ima i zenskih mojih godista..mrak su..rodile..pare ok zdravlja..ne zale se..mozda se moze nekim uravnotezenim pristupom..ne znam
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 11:09
Da, ja sam tako nekako i shvatila, a iskreno, bilo kakve suplemente ne bi uzimala na svoju ruku. Pitanje je uvijek kakav oblik dobiješ i koliko se toga uopće apsorbira kod koga. Bolje, ako se može, sređivati probavu pa dobiti koliko se može iz hrane, makar je i to danas na žalost upitne kvalitete.
E sad, što se tiče postotka, želja.... ti, Powerpuff, kreni od ovoga što imaš pa vidi. Kad stane, onda ćeš vidjeti koliko ćeš morat pimplat da dođeš do onog što si si zacrtala. Kao nekome tko je prošao i sprave i slobodne utege, na strani sam slobodnih utega 100%, zbog uključivanja više mišićnih skupina, rada na trupu, stabilizaciji.... ali tu je bitna dobra forma, tako da ako ti nema tko pokazati i naučiti te, a u ovo si sigurna i daje ti rezultate, drži se toga.
Još samo da kažem, te cure što se natječu.... većina ih uzima prohormone ili barem jednu nedozvoljenu fat burning supstancu, a nekima trebaju mjeseci da vrate ciklus, tako da toliko o tome....Sretno i ZDRAVO svima, prije svega :)

Edited by Justanyone - 15 Studeni 2019 at 11:20
Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 11:12
na strani sam slobodnih utega 100% - ma daj Shocked
nisam nikad negdje pročitala da je puno bolje t,,,znam da je pametno miješat,,al da bi mozda trebalo veću prednost dat slobodnim utezima,,nisam
Ša kažeš idem sad ovako,,,stvarno meni djeluje pa ću vidit
fali mi disciplina i samo disciplina CryCryWink 
Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 11:20

evo jedna od mojih ideala Wink
Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 11:21
oprostite na mozda nezgodnom uploadu Tongue nisam baš vješta u ovom LOL
Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 11:22
šta se vama čini,,,jel iza ovog stoji veeeeeelika žrtva i discipina,,jel dostižno nama običnim smrtnicima ? Clap
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2019 at 12:11

Ovisi od pozicije s koje krećeš Wink

...a onda o još nizu faktora LOL

Ne znam, treba vidjeti prvo koliko si ti daleko od tog izgleda mada meni ovo ne izgleda ništa ekstremno i vjerujem da nisi ni ti daleko od ovakve forme kad središ celulit :) Uzmi u obzir poziciju, farbicu, photoshop... Big smile tako da je pitanje kako ova teta realno izgleda i koliko je tu šta zaslužno za izgled kakav ima. Ja sam često susretala cure koje su jednostavno dobro izgledale, a sa jako malo truda. Koji trening tjedno bez nekog konkretnog plana, prehrana svakakva i super. Bar do nekih godina Big smile

Uglavnom, vjerujem da ti za ovako nešto neće trebati neke krajnosti niti brdo podignutih težina :) ali ovako preko monitora je sve limitirano tako da ti najbolje znaš gdje si u odnosu na ovu sliku i ako si uopće ikad bila blizu nje. Ako jesi, onda znaš šta ti je činiti Wink

I da, nastavi sa spravama ako ti je tako lakše i ugodnije ali slobodni utezi zbilja nose velike prednosti pa eto, malo razmisli o tome s vremenom :) Možda će ti baš oni trebati da dođeš još korak bliže slici Big smile



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2019 at 12:50
pratim ovu zensku na instagramu, nije fotoshop, cura je osvajala medalje na Fitness bikini natjecanjima, na slikama iz svakodnevnog zivota je slicna, ajd ovdje je nasminkana, sredjena tip top, dobra rasvjeta...to sve stoji
koliko sam blizu tesko je to za sebe rec...racunam do 1 god. da bi se mogla lipo priblizit, al mislim da u fitnessu nema kraja...hahaha...mislim vjezbat dok god mogu..i u 60-ima tako da tko zna kako ce se tijelo dugorocno mijenjati..trenutno jedem i vjezbam imajuci u glavi ovakav cilj...relativno misicavo s lipim BF po mojem misljenju.
Vidit cu na sta cu pazljivije obratit pozornost kad dodjem blize cilju. Treba vremena i discipline to znam ...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2019 at 10:31

Ok je pratiti nekoga ako smo svjesni što sve može stajati iza tih slika Smile Ja uvijek znam reći da slika govori 1000 riječi ali i skriva 1000 emocija Smile i ne samo emocija, često je ono što vidimo malo ili prilično udaljeno od realne situacije. Pogotovo kod natjecatelja, kojima se forma mijenja ovisno o natjecanju, koji često nisu baš najzdraviji i najsretniji,  i koji imaju svu silu trikova i svašta nešto da se predstave na najbolji mogući način dok ih mi gledamo i istu metu gađamo sa puno manje strijela Wink Što može rezultirat negativnim posljedicama, pogotovo kod puno mlađih koji još nisu svjesni svega što ulazi u jednadžbu. Činjenica je da je sve više zdrav. problema, pogotovo poremećaja prehrane, a fitness industrija sve jača. Očito tu nešto ne valja.

Bitno je da ti napreduješ i da to radiš tako da imaš svoje prioritete pred očima, a to je prvenstveno zdravlje. Pohvalno je što planiraš fitnessirati do penzije Big smile, kao i svi mi ovdje, ali ako budeš imala jasno definiran cilj i konkretan plan bit će lakše doći i do volje i discipline da ga provedeš i ne čekaš predugo na rezultate. Vjerujem da ti neće trebati puno.

Kao što smo rekle, pokušaj prvo sa svojim isprobanim metodama, pa ako te i sada posluže s njima pročisti ovo početno pa onda u detalje nakon toga - jednostavnost prije svega Wink







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2019 at 14:12
ma bas sam razmisljala malo o svom pristupu i mislim da mi fali prave discipline u svemu. Tako sam na tvoj prijedlog @gym_girl zapisala sve vjezbe i tezine koje radim u tjedan dana za pojedine dijelove tijela. E sad mi je malo jasnije Evo sam i pocela povecavat tezine...jucer sam radila gluteuse..digla skoro u svih vjezbi tezinu...stvarno mogu vise i jos mi jutros guza gori...odlicno i hvala za savjet...sad cu jos malo uredit i tocno definirat koje cu vjezbe radit sljedeca 2 mjeseca uz povecavanje tezina pa cu vidit kako ce mi tijelo reagirat. Gust mi je kad vidim koliko mi je jak neki misic.

Dosla mi je taman jutros knjiga od onog lika...prava enciklopedija...ima 5 kg u njoj imam sta citat ovu zimu...nesto sam sad prelistala..al ima svega..znanstvenih tumacenja..puuuuno vjezbi..ma prava "Biblija za gluteuse" Javim kad naidjem na neku dobru informaciju

Moze jedno pitanje...vase misljenje o obvezatnom uzimanju wheya, BCAA, glutamina i sl. ?
Ja pijem BCAA i glutamin...whey sam prije..zadnjih 4-5 mjeseci ne pijem whey...znam da nije lose..tj. pretpostavljam..al kako sam sad u fazi mrsavljenja tj kal.deficita, racunam to zasad ne ubacivat...sto mislite? Sto vi uzimate od suplemenata?

Jos jedno pitanje...VODA ? nisam ljubitelj vode...pijem oko 0.5 l dnevno...tijelo mi ne trazi...bila sam pred 2 mjeseca na nagovor prijateljica pila 2 l vode dnevno nekih tjedan dana..na silu...al kao svugdje pise da bi trebala pa sam probala..u tih 7 dana dobila sam 4 kg...za ne virovat...napuhala se cila...sva voda ostajala ispod koze..tijelu ocito sok bio..kako sam se prosirila i lose izgledala prestala sam...i u roku od 2 dana vratila se u normalu...sta kazete na to?

Pozzzz
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2019 at 17:45

Thumbs Up Gledaj na to kao kad ideš na put, bez definiranog cilja i plana nećeš daleko stić Wink

E sad, ovako, vjerovala ili ne ja sam od svega trenutno samo na glutaminu tu i tamo, bez wheya već par mjeseci nakon 10 godina korištenja Smile I ukratko - probava mi došla napokon na sebe od silnih zaslađivača i ostalog tako da...
Inače koristila sam i BCAA jedno vrijeme, pogotovo nakon ili tokom treninga gdje mi je znao dobro doći.

U principu nisam ni za ni protiv - svakome svoje, u svoje vrijeme i određeno vrijeme. Sjećam se vremena kada se treniralo i bez te silne suplementacije pa se opet dobro napredovalo. Ne da nešto od toga nema svoju svrhu nego smo zadnjih godina ušli u krajnost, bar po mom mišljenju. Gdje trening bez toga kao da ni ne vrijedi. I onda iz godine u godinu, može doći do problema, prvenstveno probavnih jer ipak svašta se u svemu tome krije....nešto znamo, nešto vjerojatno ni ne znamo. Ako sam za koji whey to je onda onaj čisti, bez okusa.

No sve skupa duga je to priča, sa puno ovisi Smile Nebi nikome gurala ako ne želi niti zagovarala kao obavezno, rezultati se mogu postići i bez svega toga, pogotovo oni početni. S druge strane nebi ni demonizirala i bila kontra jer kako rekoh - sve ima svoje vrijeme i mjesto.

Ali ako si ti izbacila whey samo radi deficita, nije potrebno, zapravo baš za deficit nekad dobro dođe :) Jedino što te kruta hrana uvijek bolje zasiti, ali i sam whey može biti dio toga kao nadoupna nekom drugom izvoru P.

Pitanje vode je opet individualna stvar kao i sve drugo tako da generalni savjeti tu ne vrijede. Ovisi i kakav ti je unos tekućine općenito iz hrane i ostalog, tako da nije svejedno da li netko pije pol litre vode dok cijeli dan jede povrće i voće, i neku sličnu hranu bogatu vodom ili netko tko pije tih pol litre, a ne jede ni blizu tome. Aktivnost isto tako tu vrijedi zlata, znojenje, a i individualni metabolizam općenito. U svakom slučaju, to što tebi "tijelo ne traži" putem žeđi može i ne mora biti znak da ti ne treba više :) Često je glavobolja znak da smo dehidrirali, a da ni ne skužimo to :)

Kakav ti je urin, je li svijetao ili tamniji? Ako ide prema svijetlijem na dobrom si putu :) Ni ja ne pijem previše pa mi je ok. Ali mene čudi to tvoje zadržavanje vode od samo 2 L, nije to baš neka količina koja bi te trebala toliko napuniti da dobiješ 4 kg. Nisi apsolutno nikakve druge promjene imala u tom razdoblju? Je li bio ciklus u nekoj fazi? Nešto je tu utjecalo da ne izlučuješ taj višak vode. U svakom slučaju, individualan pristup u svemu pa i u količini vode Wink















"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2019 at 18:23
hvala na savjetu @gym_girl..puno mi je sad jasnije i malo sam si poslozila u glavi..znam sad tocno gdje sam
sto se tice wheya..i meni malo ta sva kemija ide kontra zdravlja..vjerojatno je dobro..donekle..al opet nesto kemijski proizvedeno mora imat u sebi aditiva kako god okrenes..zasad cu bez njega
ono s vodom ...mislim da je doslo do toga jer sam povecala unos vode...nikakve druge probleme nisam imala..i cim sam prestala sve izaslo..da se nisam izvagala prije i poslije ne bih vjerovala..nemam pojma..urin ok...nije proziran kao taj tjedan, ali nije ni taman.
ja dosta jedem povrca..juha pa bice zato ne trebam jos puno i vode u dane kad treniram popijem mozda 1,5 l jer 0.5 l popijem tijekom treninga plus klasicno sto unesem

bit ce to sve super...pomalo i disciplinirano. svatko sebe najbolje poznaje

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2019 at 11:59

Nema na čemu! Hug

Ma teško je reći što ide kontra zdravlja jer nekome kontra istog ide i nešto što se generalno smatra zdravim Smile o čemu nam sve više svjedoče razna istraživanja i otkrića u smjeru probavnog sustava i njegove povezanosti sa mnogim zdrav. poremećajima. Za nekoga će whey sa svojim aditivima biti okidač nakon niza drugih faktora, dok će za nekog drugog to biti npr. naša omiljena zob jer nakon godina konzumacije i nekad za nas najzdravija hrana može postati nezdrava. A za nekoga to ni na početku nije optimalan izbor radi neki genetski specifičnosti samo toga nismo svjesni dok negdje ne izbije.

Dalo bi se o toj temi pisati i pisati.....i neću previše, samo sam ti time htjela reći da ne treba ni previše slaviti, a ni previše demonizirati određenu hranu jer smo zbilja svi posebne jedinke i nikad ne znaš otkud opasnost vreba - pa čak i kad radiš sve na vani idealno. I kako uvijek znam pisati, gdje bi još došli kad bi počeli pričati o emocionalno/mentalnoj strani svega toga.....

Pa ti vidi onda zdravo/nezdravo Wink ali da, što manje aditiva, odnosno zaslađivača samih to bolje jer je ne jedno istraživanje povezano sa nekima od njih (sukraloza prvenstveno) i propusnim crijevima, no ista i dalje traju, a ja bih rađe bila oprezna sad nego kasnije snosila posljedice. A i na benefite izbacivanja toga sam se uvjerila i sama pa sam još i sigurnija jer ipak vlastiti primjer vrijedi više od svih teorija.

Tako je, namiriš se ti iz hrane velikim dijelom Smile i to je pohvalno jer zajedno sa tekućinom uneseš i brdo nutrijenata, pogotovo jednom finom domaćom  juhicom koje sam i sama sve veći ljubitelj što sam starija Thumbs Up

A svatko sebe definitivno najbolje poznaje, svi smo stručnjaci za svoja tijela kad smo zaglavljeni u njima 24/7 Big smile...mada je dobro imati nekoga da nas usmjeri tu i tamo Wink













Edited by Gym_girl - 21 Studeni 2019 at 12:33
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.