New Posts New Posts RSS Feed - Stigla nova članica ☺
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Stigla nova članica ☺

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2019 at 14:59
dvije osobe visoke 166 i teške 63 kile mogu izgledati skroz drukčije, ali to vjerojatno i sama znaš.

točno tako,,,zato i navodit kile i visinu nije neka smjernica da te drugi mogu točno vizualizirat
Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2019 at 15:10
Cardio mi nije neophodan jer sam se s teretanom i lipom prehranom bas lipo bila utegla. ..znam da je cardio radi zdravlja dobar,,al recimo da mi je to teška tlaka
Ja s guštom dižem utege i jedva čekam ić,,dok mi je trčanje napor i dosadno,,,nije mi užitak i umorim se trčat,,nisam za duge staze LOL
Ja sam zapravo prvu neku mišićnu masu tj. definiciju, bolje rečeno, dobila kad sam pred nekih 7 godina prvi put radila Insanity,,,to mi je dan danas najbolji program za definiciju,,,svima preporučam ako mogu i vole iscrpljujuće treninge,,,bas daje lude rezultate. Kad sam ga prvi put počela radit nisam mogla napravit jedan normalni sklek,,užas,,,a kad sam ga završila 10 sklekova pa skoči u zrak pa opet 10 sklekova  i tako 1 minutu,,,,,
Hoću reć da nije da ne mogu cardio i znam da je dobar,,,al mi nije gušt to radit,,,sve samo to ne Wink  meni je to dosadno i srce mi se baš uzlupa i za umrit mi je,,na traci u teretani ako trčim radim šprinteve pa 20tak sekundi šetam i onda opet,,nekih 10tak minuta,,,znam da je to dobro,,ali mi je ufuf,,,jedva čekam da završim. Ne uživam,,al radim jer je korisno...dok s utezima uživam radit plus je korisno ClapClap 
U početku sam trčala,,al čitajući puno posteva,,savjeta trenera i sl. zaključila sam da ne moram trčat ka luda da bih smršavila hahahah
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2019 at 15:47

Lovimo se po temama LOL

Krenut ću od tvog kraja, odnosno zadnje rečenice Big smile Da, ti definitivno ne moraš trčat da biš smršavila, niti se to generalno mora jer sam i sama veliki ljubitelj utega i znam kako je jedno postavit iznad drugog Wink s tim da sam se eto u zadnjih mjesec dva ponovo zaljubila u taj osjećaj trčanja, a pogotovo u onaj osjećaj nakon toga Smile Dugo hodanje mi je uvijek veći gušt, pa ti i to navodim kao super opciju.

Ali - nikad nikog ne bih tjerala u ništa šta mu je muka pa niti sebe. Jer kako sam već negdje napisala, ima više načina za doći do istog cilja, bitno je samo odabrati onaj koji će nam biti najlakše izvesti, barem toliko lako da ga se držimo.

Tako da generalno tebi takav trening možda ni ne treba ako su ti hrana i trening dobro postavljeni i ako po rezultatima vidiš da sve ide u dobrom smjeru. I sama sam veći dio svog celulita prošlog ljeta počistila bez imalo kardia, sa samim fokusom na deficit (nije me poslužilo sa nekih drugih strana jer sam slabo jela i slabo trenirala pa sam izgledala preisušeno ali celulit sam podosta pročistila :))). Ipak - ako vidiš da negdje šteka, kardio uvijek može dobro poslužiti čisto da upošljavaš svoje mitohondrije ako ništa drugo Big smile

To ti je ono famozno OVISI Big smile i uvijek treba ići od osobe do osobe. Svaki trener će ti reći nešto drugo, na kraju ti je najpametnije jednostavno probati na sebi i izvući svoju filozofiju. Možda tebi zbilja kardio ne treba ali to ćeš tek vidjeti kad ti sve ostalo bude posloženo pa kad se uvjeriš da tako štima ili ne. I zaboravih dodati - ne trebaju ekstremi Smile Nije potrebno trčati satima niti nekim ludim tempom. Ja odoh na 20 min na stazu, malo trčim malo hodam i sa tim minimumom već vidim promjene. Uvijek sam bila na strani jednostavnosti i polaženja sa što niže točke jer često je i to dovoljno da se stvari pokrenu Wink A ako nije, bar znaš da si probao LOL

E sad, ajmo na trening i prehranu.

Kako ti izgledaju ostali treninzi? Ja nekako pretpostavljam da ti možeš čak i više od tih 15 ponavljanja napraviti Wink ali ih odradiš čisto kao neku gornju zadanu granicu. Ako je tako, nebi ti škodilo da malo podigneš težinu pa se kreneš malo zabavljati u rangu 10-12 ponavljanja za početak :) Čini mi se da tu imaš mjesta za progres.

Prehana - rekla si da je uvijek različito po danima, paaa koliko je to različito? Big smile Što se tiče ovih clean obroka? Nekako mi se čini da i tu, kao i u treningu, treba malo bolja struktura. Da imaš neki plan pa onda samo mijenjaš namirnice. Tako će ti bit lakše pratit promjene, između ostalog.

I...moram priznat, zanimljivi izbori za doručak LOL









Edited by Gym_girl - 14 Studeni 2019 at 15:55
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2019 at 15:57
sta se tice tezina...mogla bih mozda i vise tezine..al kao s ovim mogu 12tak napravit uz to da su zadnje tri za stisnit zube i uspijem. Recimo ramena sam namjerno smanjila tezinu jer su mi dosta ojacala..pogotovo mi radi trapez koji mi je ka u muskica pa pokusavam izbjegavat vjezbe sta mi njega pogadjaju...ipak bi volila zadrzat zenstvenost i ne dobit previse muskobanjastu gradju....znam da to ne ide tako brzo i da cu postat musko..al ono zato cesce radim noge i guze..a ovo ostalo ubacim po osjecaju
Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2019 at 16:01
prehrana...isto po osjecaju sta mi se jede...ono sam stavila sta jedem..al nemam ni raspored ni neki plan..probudim se i sta mi se bas papa to spremim i smazem
vjerojatno teze pratim sto mi tocno dobro djeluje kad saram i ne pratim...ja i vjezbanje ono kako mi dodje...pratim da odvojim misice po danima..al ne zapisujem nego recimo..aha prosli put sam radila ledja..idem danas guze i tricepse
inace mi je karakter koji ne voli plan i raspored strijelac pravi
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 04:09
Nah.... sve 5, kužimo se. Nije ti nužno uvijek i u svakoj vježbi ići do maksimuma, bitno je da postoji nekakav progres u odnosu na prije, to može biti više ponavljanja, manje pauze, veće težine, drugačije grupiranje vježbi....
E sad, što se tiče jelovnika i dodataka....Vidiš li ti već neke pomake s ovim jelovnikom ovako? Paše ti ovako jesti kako si napisala? I opet ću pitat, koliko si ti s ovime blizu onoga što želiš?
Imaš dosta visoke ciljeve, što je super, ali za to postići obično treba dosta reda i znanja o tome što kome paše i u kojoj mjeri. Ovako napamet se mnogi pogube kad zapnu negdje.

A što se nas tiče, Gymka će za sebe napisat, ja sam u jednoj velikoj, debeloj fazi istrage i popravljanja hormona. Vrlo ugrubo rečeno iz kraće mase tek krećem u nekakvo održavanje/blagi deficit ali ništa prestrogo. Imam PCOS, a godine dijeta, što zbog zdravlja, što zbog mršavljenja, i stres su napravili svoje, pa trenutno idem otkriti šta to znači ponovno normalno jesti i biti u ravnoteži. Isto sam jedno dvije godine u ozbiljnijem treningu i dosta sam vremena provela učeći formu izvođenja vježbi. Sad tek više ganjam kilaže i formu na čučnju, mrtvom dizanju i ostalim složenim vježbama nego što se opterećujem time koliko sala imam.
Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 07:23
ufuf...kad je zdravlje u pitanju, vjerujem da moras pazit na puno stvari.
Nisam se susrela s nekim s tom dijagnozom pa ti ne bi mogla nista na to rec. Polako i bit ce to dobro..vjerujem da si se oboruzala znanjem. Ja jedino sto mogu rec...pokusaj sto vise na prirodnoj bazi lijecit se. Jel pijes jod? znam da se dosta problema s hormonima rjesava ubacivanjem joda (Jadrankina otopina), prehrana po krvnoj grupi plus velike kolicine C vitamina.
Recimo ja sam imala povremenu bol u preponama ovo ljeto..osjecala bih bol pri hodanju...mozda ima dva mjeseca da sam pocela od toga patit bas svaki dan i sjetim se da je magnezij za tetive i misice dobar..nekad sam ga pila...i tako ubacim ja svako jutro zlicicu listica magnezija (kupim u zdravom ducanu..cijena 4 kn za 15 dana sigurno) u sok od domaceg grejpa...u roku od 7 dana ka nova...a da sam isla u lijecnika..sigurno bi me poslao snimat..pa pusti pregledi..krv i bla bla..a nije bila nikakva ozljeda jer je to bilo bas tokom ljeta kad nisam vjezbala i nastavilo kad sam pocela. samo sam htjela rec da se manjak vitamina i minerala moze razlicito manifestirat u tijelu.

Ja vjezbam bas iz gusta i sto zelim dobro izgledat...plus sto je usput dobro za zdravlje.
Kako vjecno ganjam neku meni idealnu tezinu odnosno sto manje body fat, a nikad je dostigla...nisam isla u dublje planiranje i studiranje.
Ja s ovakvom prehranom se lipo istesam..padne salo..misici se lipo ocrtaju.
Tijelo fitnessice bez ozbiljnog pristupa necu postic...to shvacam...mozda zato i stanem kad dodjem na 80%...ne znam..postanem bit zadovoljna i opustim se...
E sad koliko sam daleko od cilja...nisam predaleko kad vidim razne transformacije debljih zena...sto postignu u u 1 god..a ja sam po kilazi i misicnoj masi puno puno blize od njih. Nisam debela..al body fat mi je oko 20% kad gledam na netu slike i postotke.
Mozda bih trebala ozbiljniji pristup...al kazem...sta cu vagat snicel i salatu i brojat makro dok ne skinem bar vecinu masnoce...sad kao guram okvirno...djeluje super pa cu vidit kad padnem malo jos na cemu dodatno radit. Guze fitnessice su mi daleko..bar 2 godine ozbiljnog pristupa..vidim koliko one rade i koliko je tezak napredak...al evo sad mislim da cu ozbiljnije zapet...stize brzo knjiga bas za njih...zato sam i ovdje ovaj put do kraja
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 08:56
Ovaj put sve idemo do kraja . Ja sam se bacila malo u pročišćavanje svega što stavljam u sebe i na sebe, pa ćemo vidjeti gdje će me to dovesti. nisam predaleko kad vidim razne transformacije debljih zena...sto postignu u u 1 god..a ja sam po kilazi i misicnoj masi puno puno blize od njih. Nisam debela..al body fat mi je oko 20% kad gledam na netu slike i postotke. Svaka čast na ovome, ali upravo zato mislim da i imaš sve manje mjesta za "otprilike". Za ispod 20% se treba poprilično potruditi. Otkad radiš ove treninge i koliko si napredovala s njima? Vidim da dosta radiš na spravama, tako ti paše ili ti nema tko pokazati vježbe sa slobodnim utezima?
Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 10:06
Ovaj put sve idemo do kraja 
Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 10:13
znam da je za te zadnje rezultate potrebna teska disciplina i rad i vrijeme...i zato sam odlucila ovaj put uc malo vise u svijet fitnessa...mislim da ona "s kim si takav si" puno igra ulogu
planiram do Nove skinit ovaj visak sto sam nabacala bezveze (imam zahvalan metabolizam..brzo i kvalitetno skidam salo) genetika odlicna..
znaci cim smanjim jos tjelesne masnoce..vidit na cemu sam..sta bih mozda trebala jos ubacit...mozda bih mogla trcanje ubacit sta je Gymgirl spominjala..vidit cu...mozda vise pratit odnose P M U...vidit cu...sad mi se s tim ne zamara da ne previse kompliciram pa ne odustanem..sta jednostavnije ..a opet da djeluje
Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 10:17
pasu mi vise sprave...vidis nisam to uopce promatrala nikad...ima neke razlike? sto bi trebalo? ubacit veci postotak vjezbi sa slobodnim utezima?
radim i s tim...al mi se cini sa spravom ucinkovitije..i malo mi zanimljivije
volim i vjezbe tipa body weigt..calisthenic vjezbe...izmijesam ja svega
Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 10:20
al kao sto rekoh nemam napisan plan i program...tako sam uvijek vjezbala..muz mi uvijek govori..ne filozofiraj..vjezbaj i manje jedi i mora doc rezultat...mi zene mozda volimo puno to iskomplicirat
bila sam i pisala..i pratila..al to mi djeluje 7 dana..napuni mi mozak..umara me...a zapravo vec znam sto ja mogu jest..koliko i kad...samo nisam disciplinirana
Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 10:25
al zdravlje na prvom mjestu...ne pada mi napamet izvodit neke ludosti..pretjerivat i ic u krajnosti na stetu zdravlja i hormonalne ravnoteze. Sve sto mi tijelo lijepo podnosi cu radit, a ako bi me onaj finalni izgled fitnessica kostao zdravlja, stat cu. U ovim godinama najvaznije je zdravlje...izgled je za samopouzdanje..al dobra glava, redovna menstruacija, dobro raspolozenje, energija i vitalnost su po meni najvazniji
Back to Top
Powerpuff_girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2019
Location: Kastela
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerpuff_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 10:36
Otkad radiš ove treninge i koliko si napredovala s njima? - 2 pune godine sam ovaj tip vjezbanja..tu i tamo sam trcala nesto usitno, doma koji djir Insanitija na preskoke..al teretana je ono redovito i sto racunam kao vjezbanje
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 10:45
Originally posted by Powerpuff_girl Powerpuff_girl wrote:

Jel pijes jod? znam da se dosta problema s hormonima rjesava ubacivanjem joda (Jadrankina otopina), prehrana po krvnoj grupi plus velike kolicine C vitamina.

Nije tema pa neću dužit oko ovoga ali samo mala napomena jer se ljudi lako hvataju za ovakve savjete iz razumljivih razloga Smile

Svaki od ovih faktora može negativno utjecat na pojedinca sam za sebe, a kamoli tek sve u paketu Smile Ja sam uvijek za individualizirani pristup, rad s ljudima je mix znanosti i umjetnosti, tijelo je kompleksan i međupovezan sustav, a korijeni uzroka raznih poremećaja često su jako duboko zakopani i neće se tako lako izbiti metodama ovog ili sličnog tipa, pogotovo ako nisu usklađene sa situacijom i potrebama konkretne osobe. Dapače, samo će se rodit novi problem/i i često i je tako, kao i sa lijekovima. Priroda, koliko god je dobra, skriva i svoje zamke kad izađemo iz ravnoteže i gađamo krive mete, a kad smo već kod prirode - man made vitamin C bi teško mogla ubacit u tu kategoriju.

Sve ovo što si navela je bilo hit jedno određeno vrijeme pa su se naknadno otkrivali plusevi i minusevi, više ovog drugog. Pa zato volim biti oprezna u davanju generalnih savjeta Wink I dalo bi se tu još o tome samo rekoh - nije tema pa se vraćam na istu Smile


Ok Powerpuff, slobodni utezi će ti sigurno napraviti razliku, kao i malo više strukture u prehrani, no ti slobodno odradi ovo početno skidanje na svoj način pa ćeš onda ući u malo više detalja Smile Istina je, nekima genetski brže i lakše ide u oba smjera (skidanje masnoća/dobivanje miš. mase) pa ne treba puno vaganja i mjerenja zato iskoristi taj period da odradiš uvod na najlakši način. Što više budeš išla prema cilju to će ti dobro doći više preciznosti.

Na koji način si mjerila BF?

I koje sve vježbe izvodiš sa slobodnim utezima?

Isto tako, bulking kojeg navodiš nije tako jednostavna stvar kod nas žena ali je za neke realnija jer ima onih koji su zbilja malo sklonije lakšem dobivanju miš.mase i koje imaju neku svoju percepciju gdje im je granica, a ta je granica nekad puno niža nego kod nekih drugih. Ja sam toga postala svjesna kad bi mi netko komentirao da sam "ful jaka" u ramenima i rukama, pred koju godinu kad sam imala malo više kg i mase, a ja sam sebi bila ko bubica LOL Tako da sam tada skužila - nismo svi isti i nekome ja izgledam ko muško Big smile iako ja sebi izgledam kao dama Embarrassed  Mada vjeruj mi, daleko sam od muškog, pogotovo sad na 57 kg LOL Uglavnom, ako vidiš da ide na previše, jednostavno staneš i održavaš što i jesi napravila i to je ok, svakome svoja radost Star






Edited by Gym_girl - 15 Studeni 2019 at 10:51
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2019 at 11:00
Originally posted by Powerpuff_girl Powerpuff_girl wrote:

al zdravlje na prvom mjestu...ne pada mi napamet izvodit neke ludosti..pretjerivat i ic u krajnosti na stetu zdravlja i hormonalne ravnoteze. Sve sto mi tijelo lijepo podnosi cu radit, a ako bi me onaj finalni izgled fitnessica kostao zdravlja, stat cu. U ovim godinama najvaznije je zdravlje...izgled je za samopouzdanje..al dobra glava, redovna menstruacija, dobro raspolozenje, energija i vitalnost su po meni najvazniji

Agreee Clap

I to bi nam svima trebali biti ciljevi, da uz to što izgledamo dobro zbilja funkcioniramo dobro i održavamo zdravlje dokle smo god tu.

No, ako gledamo fitnessice i sve te neke više razine, općenito i sam sport, ima tu jako puno žrtve, odricanja i raznih zdrav. poremećaja. Nekad je to nažalost cijena za top rezultate i nešto s čime se čovjek mora pomiriti kad ulazi u nešto ozbiljnije. Sve ovisi o našim ciljevima i spremnosti na ulog u njih zato to treba definirati na početku da čovjek vidi dokle je spreman ići. Netko je spreman sve ovo žrtvovati što si napisala i to je ok, no judgement, svatko ima svoj drive i bira svoj put.

Ne znam točno koja je tvoja vizija pa nam možeš i poslati neku sliku da bolje shvatimo i vidimo što će ti možda za to trebati Smile ali s obzirom kako pišeš, i na suradnju tvog tijela s tobom, mislim da ti svoj cilj možeš postići sa minimumom žrtve i na način da podmiriš sve ove gore navedene prioritete Smile



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.