New Posts New Posts RSS Feed - Molim savjet o treningu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim savjet o treningu

 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2019 at 18:34
Stalno slusam o tom stiskanju trbuha na cucnju al uvijek sam imala strah, kako imam plinove redovito, da se ne bi omaklo 😂😂
A da li trbuh treba stiskati samo kad se spustas dolje ili i kad se dizes gore?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2019 at 19:05
Ovako. JA NISAM TRENER. Iver će znati stručnije nego ja. Ali trup bi trebao biti stisnut, dakle stabilan tijekom cijelog pokreta. Dakle i pri spuštanju i pri podizanju. Ne u donjoj poziciji pustiti sve da visi, cijelo vrijeme moraš bit stabilna. I ne uvlačit trbuh nego baš ovako kako sam opisala stisnut trup. Tako su mene učili. Ako i imaš plinove, bolje to nego da kičmu ozlijediš. Btw, često imaš te plinove? Znaš li otprilike nakon kojih namirnica se to desi?

Edited by Justanyone - 10 Studeni 2019 at 19:06
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2019 at 19:33
Svaki dan imam. A znam, svo povrce doslovno. I paprika i tikvica i kukuruz i mrkva i kupus i luk i grasak i mahune. Ma svo povrce osim paradajza i krastavca. Tako da sam prihvatila vec da sam stalno napuhnuta hahhaa

Edited by tina057 - 10 Studeni 2019 at 19:33
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2019 at 20:17
Hmmmmm.... a jesi probala uzimati kakve probiotike ili malo mijenjati to povrće? Smeta ti i zelena salata? Imala sam i ja sličan problem dok nisam makla paprike. Mislim da moraš malo promijeniti te namirnice barem na mjesec-dva da ti se probava malo oporavi. Ako konstantno jedeš što te smeta pitanje je i kako se ovo ostalo apsorbira i šta ti sve moguće zbog toga fali. Može i to biti dobar dio razloga ogromnog apetita kojeg si imala. I kad smo kod toga, jesi kad radila kakve testove intolerancije na hranu? Jel imaš problema kakvih sa želucem ili si samo naduta?
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2019 at 20:20
A onda stvarno ne znam vise sta bi jela od povrca, paradajz i krastavac su mi se vec zgadili koliko ih jedem. Da i od zelene salate. Ma svog moguceg povrca koje postoji. Nisam radila test, al cula sam da je to jedno veliko bacanje para. Nemam problema sa zelucem, samo sam naduta
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2019 at 20:46
Baš svakog? I špinata, blitve? Prvo to, drugo jesi ti sigurna da ti je to od povrća? Iz tvog jelovnika gledam da si jela dosta wheya i mliječnog, uz brdo proteina. Jesi probala kad to maknuti malo, uz smanjen unos proteina, pa vidjeti šta se dešava? Ti plinovi bi lako mogli biti i od sira ili brda proteina. I jesi rekla to nutricionistici koja ti je slagala jelovnik? Vidim i da je ona stavljala tikvice, mrkvu, patlidžan....

Edited by Justanyone - 10 Studeni 2019 at 20:54
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2019 at 21:35
Bas svakog, spinat ne volim, a od blitve budem manje napuhnuta ali mi stolica bude nekako gnjecava i cim je pojedem odmah moram na wc
Sad imam plan od nutricionistice, smanjila mi je jako unos proteina. Sad je najveci unos UH i mlijecnih proizvoda je minimalno. Ja doslovno mislim da se ja jedino ne napuhujem od mesa i slozenih UH poput rize i tjestenine i ajde voca. Sve ostalo me napuhuje
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2019 at 21:36
Kada pojedem kupus mogu poletit do svemira 😂😂
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2019 at 21:54
Ja doslovno mislim da se ja jedino ne napuhujem od mesa i slozenih UH poput rize i tjestenine i ajde voca. Tako sam i ja mislila dok nisam promijenila jelovnik. Pa je ispalo da od kombinacije zobenih i paprike ja letim u nebesa. I da mi nije loše smanjiti to meso.
Zato kažem, isprobavaj. Uglavnom, jesi njoj rekla o toj nadutosti i šta na to kaže? Pitam jer i sama imam problema s probavom i nadutosti, i znam da to povrće zna smetati i pitanje je kod koga šta. Ako inače imaš zatvor, špinat bi ti mogao biti real deal za to, znam da je meni bio. Nema ničeg lošeg u tome.

Edited by Justanyone - 10 Studeni 2019 at 21:55
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2019 at 22:17
Sad pijem probavne enzime, al apsolutno nista ne pomazu. Mislim da joj nisam to kansije spominjala jer sam se toliko pomirila s tim da me vise ni ne zanima. Ma ja stalno imam problema s tom probavom.
Kada sam bila mala nisma nista htjela jest osim mesa i paradajza i tad nisma bila napuhnuta ali sam stalno imala proljeve
Onda jedno vrijeme sam zivjela na pekari i kruhu i tada sam stalno imala zatvor.
Onda kad sam jela ono previse proteina sam bila napuhnuta i imala zatvor
Sad kad jedem više povrca sam stalno napuhnuta a idem 2,3 puta na wc
Ko ce ga vise znat hahahhaha kako god odkrenem ne valja
Al drago mi je da nemam vise proljev jer sam cijelo djetinjstvo ga imala

Probat cu svaki dan pit probiotike? Imas lakve za preporucit? Samo da nije linex, on mi je prejak toliko da od proljeva dodem na zatvor u 15 minuta

Edited by tina057 - 10 Studeni 2019 at 22:24
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2019 at 22:27
A i sa mastima nisam bas na ti, cim jedem u restoranu ili necijoj drugoj kuhinji koja je masnija to je najgori onsa problem sa probavom.
Da ja uglavnom ni ne smijem jest po restoranima jer il se napusem nenormalno ili dobijem proljev
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2019 at 22:39
O je***e.... ovo malo nadilazi moju trenutnu stručnost, moram priznati. Meni osobno Linex nisu stvarali takve probleme, ali jesi ti bila kod doktora zbog toga? Mislim, fakat ti jako puno namirnica smeta, a još i taj proljev...
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2019 at 08:33
Radila sam kroz zivot stalno analizu stolice i ultrazvukove?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2019 at 09:00
Ok, i šta je sve to pokazalo? I jesi probala kad raditi kakve eliminacijske protokole, da poizbacaš to sve što misliš da te smeta, na par tjedana pa da onda krećeš polako uvoditi namirnicu po namirnicu nazad?
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2019 at 09:05
Sve je uvijek bilo u redu. A probavala sam s povrcem, jednostavno me svo napuse.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2019 at 09:56
Ok, ali ja to nisam rekla. Ja te pitam jesi probala biti recimo 2-3 tjedna na stvarima koje te NE napuhuju(ok, tebi je to malo restriktivno, ali mislim da bi preživjela) tipa paradajzu, špinatu, mesu, voću, krumpiru.... I onda polako uvoditi recimo, inače sam jela meso, paradajz, krastavce, bla.... pa ću sad recimo uzet umjesto voća mrkvu ili grašak. Ili umjesto mrkve i graška patlidžan. Da vidiš točno u čemu je stvar. Ja sam recimo mjesecima bila uvjerena da mi tamna čokolada smeta, dok je nisam izbacila, pa skužila da ipak toleriram puno više i da se radi o plinovima koje imam zbog brda povrća(i možda proteina) kojim sam se isto tako mjesecima krcala u pokušaju da smršam, a pritom ne umrem od gladi. Jer sam isto imala "ogroman apetit", a "sve mi se primalo" čim bi malo više ili drukčije pojela.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.