New Posts New Posts RSS Feed - Bulking na dan između treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bulking na dan između treninga

 Post Reply Post Reply
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bulking na dan između treninga
    Posted: 04 Studeni 2019 at 10:44

Tale, bez puno filozofije i teorije - s obzirom na eksperimentiranje sa puno načina hranjenja, koji način ti je najviše odgovarao?

I da li si probao eksperimentirati sa ovime o čemu pišeš? Koliko sam skužila jesi i nije ti baš dobro leglo. Nisi li onda sam sebi odgovorio na pitanje? Smile




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tale04 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2017
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tale04 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2019 at 16:13
Pozdrav! S obzirom da idem u teretanu 3-4x tjedno i idem svaki drugi dan, zanima me da li je uopće potrebno trpati u sebe toliko hrane u tom jednom danu, umjesto da npr. rasporedim te kalorije u dva dana, naročito na dane u kojem ne treniram. Ideja iza ovoga je da na dane na koje treniram mogu utrenirati metabolizam da troši što više masti kao izvor energije uz punjenje mišićnog glikogena poslije treninga s tim jednim jelom, a onda pogađanje sveukupnog kalorijskog suficita na dan poslije kada nisam toliko umoran s obzirom da taj isti na dan ne treniram i pritom imam više vremena da napravim kvalitetan meals prep. Isto tako na dane u kojima ne treniram pripremam se fizički za dan koji slijedi u kojem bi trebao imati energije dobivenu iz hrane prošli dan. Mislim da konstantno jedenje u danima u kojima je metabolizam doživio šok, to pretrpavanje hranom je malo izvučeno iz konteksta te mnogo puta samo završim napuhan na kraju dana. Koliko znam proteinska sinteza se obavlja tijekom 48 sati tako da ono opsesivno trpanje hranom mi baš nema smisla. Ovo nisam nigdje pročitao, jednostavno razmišljao sam malo, i nakon eksperimentiranja s puno načina hranjenja, tajmiranja uvijek nešto jednostavno ne štima, jer ja tražim balans u svemu. Pa tako da i s konstantnom gradnjom mišićne mase neću biti zadovoljan, ako tijekom dana i obavljanja običnih aktivnosti osjećam usporenost i manjak energije.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.